Презентация, доклад на тему Жай бөлшекті натурал санға көбейту 5 класс

Содержание

Сабақтың мақсаты:Білімділік: Ондық бөлшекті натурал санға көбейту бойынша оқушылардың білімдерін бекіту және тиянақтау, жүйелеу. Дамытушылық: Оқушылардың ойлау қабілеттерін дамыта отырып, интеллектуалдығын қалыптастыру.Тәрбиелік: Өзін-өзі басқаруға, ұйымшылдыққа, ұқыптылық, іскерлік пен жауапкершілікке тәрбиелеу.

Слайд 1“Ондық бөлшекті натурал санға көбейтуге есептер шығару”

Математика пәнінің мұғалімі:
Алтынбекова

Замира

“Ондық бөлшекті  натурал санға көбейтуге есептер шығару” Математика пәнінің мұғалімі: Алтынбекова Замира

Слайд 2Сабақтың мақсаты:
Білімділік: Ондық бөлшекті натурал санға көбейту бойынша оқушылардың білімдерін бекіту

және тиянақтау, жүйелеу.
Дамытушылық: Оқушылардың ойлау қабілеттерін дамыта отырып, интеллектуалдығын қалыптастыру.
Тәрбиелік: Өзін-өзі басқаруға, ұйымшылдыққа, ұқыптылық, іскерлік пен жауапкершілікке тәрбиелеу.
Сабақтың мақсаты:Білімділік: Ондық бөлшекті натурал санға көбейту бойынша оқушылардың білімдерін бекіту және тиянақтау, жүйелеу. Дамытушылық: Оқушылардың ойлау

Слайд 3


Сабақтың түрі: білімді қорыту және

жүйелеу Сабақтың өту әдісі: Практикалық, деңгейлеп оқыту Сабақтың көрнекілігі: Интерактивті тақта, бағалау жетондары, формулалар жазылған слайд.
Сабақтың түрі: білімді қорыту және

Слайд 4
Сабақ барысы:
I. Ұйымдастыру кезеңі
II. Үй тапсырмасын тексеру
III. Өткен сабақты

қайталау

1) Математикалық диктант;

2) “Қатесін тап”:

V. Сабақты бекіту. Кім тапқыр

VІ. Балаларды бағалау, Үйге тапсырма №1094,1095


3) Оқулықпен жұмыс;

ІV. Сабақты қорытындылау. Дұрыс жауап тап

Сабақ барысы:I. Ұйымдастыру кезеңі II. Үй тапсырмасын тексеру III. Өткен сабақты қайталау 1) Математикалық диктант; 2) “Қатесін

Слайд 5ҮЙ ТАПСЫРМАСЫН ТЕКСЕРУ
№1082 Көбейтуді орындау
1) 0,5 ∙ 45=
2) 0,4 ∙ 40=
3)

0,2 ∙ 9=

4) 0,8 ∙ 5 =
5) 0,7 ∙ 3=
6) 0,3 ∙ 25=

7) (1,7+2) ∙ 4=
8) (5,3+1,4) ∙ 3=
9) (6,15+3,5) ∙ 5=

22,5

16

1,8

4

2,1

7,5

14,8

20,1

48,25

ҮЙ ТАПСЫРМАСЫН ТЕКСЕРУ№1082 Көбейтуді орындау1) 0,5 ∙ 45=2) 0,4 ∙ 40=3) 0,2 ∙ 9= 4) 0,8 ∙

Слайд 6Ондық бөлшекті натурал санға қалай көбейтеді?
Ондық бөлшекті 10, 100, 1000 және

т.с.с. разряд бірліктеріне көбейтуді түсіндіріңдер.
Егер көбейтіндідегі цифрлар саны үтірмен ажыратуға тиісті цифрлар санынан аз болса, көбейтіндідегі үтірді қалай қояды?

Қайталау сұрақтары:

Ондық бөлшекті натурал санға қалай көбейтеді?Ондық бөлшекті 10, 100, 1000 және т.с.с. разряд бірліктеріне көбейтуді түсіндіріңдер.Егер көбейтіндідегі

Слайд 70,02*2=0,04
0,05*6=0,3
0,012*7=0,084
1,003*3=3,009
2,1*4=8,4

Математикалық диктант.





0,02*2=0,040,05*6=0,30,012*7=0,0841,003*3=3,0092,1*4=8,4Математикалық диктант.

Слайд 8Оқулықпен жұмыс:
№1083
1) 1,5∙20=
2)0,4 ∙ 40=
3)0,2 ∙9=
4) 0,06∙30=
5) 0,33 ∙40=
6) 0,651 ∙50=
7)

0,08∙ 400=
8)1,23 ∙600=
9)0,91 ∙7000=
Оқулықпен жұмыс:№10831) 1,5∙20=2)0,4 ∙ 40=3)0,2 ∙9=4) 0,06∙30=5) 0,33 ∙40=6) 0,651 ∙50=7) 0,08∙ 400=8)1,23 ∙600=9)0,91 ∙7000=

Слайд 9“Қатесін тап”

2,585

0,0091 89,701
7 5 3
17,195 5,0445 259,104

0

8

5

0

6

3

“Қатесін тап” 2,585          0,0091

Слайд 10Амалдарды орындаңдар: №1096

Амалдарды орындаңдар: №1096

Слайд 11 Сергіту
Қане, сапты түзейік,
Тіземізді бүгейік.
Ыршып алға түсейік,
Ыршып артқа түсейік.
Көбелекше ұшамыз,
Отырамыз, тұрамыз.
Сергітуге

мың алғыс!
Сергіту 	Қане, сапты түзейік,	Тіземізді бүгейік.	Ыршып алға түсейік,	Ыршып артқа түсейік.	Көбелекше ұшамыз,	Отырамыз, тұрамыз.	Сергітуге мың алғыс!

Слайд 12№1102: бір диванды қаптауға 3,25 м, ал бір орындықты қаптауға 0,75

м мата керек. 2 диванды және 12 орындықты қаптауға неше метр мата қажет? №1105: Жолаушылар поезында 15 вагон бар. Оның 0,6-сы купелі вагондар, қалғандары плацкарт вагондар. Жолаушылар поезында неше плацкарт вагон бар?
№1112 : Меншікті жылдамдығы 19,5 км/сағ моторлы қайық ағыс жылдамдығы 2,8км/сағ өзенде ағыспен 2 сағ, ағысқа қарсы 3 сағ жүзді. Моторлы қайық барлығы қанша қашықтық- ты жүзіп өтті?

Мәселе есептер.

S=2(19,5+2,8)+3(19,5-2,8)=2*22,3+3*16,7=44,6+50,1=94,7км

15*0,6=9 - купелі вагондар, 15-9=6 - плацкарт вагондар

2*3,25+12*0,75=6,5+9=15,5 м

№1102: бір диванды қаптауға 3,25 м, ал бір орындықты қаптауға 0,75 м мата керек. 2 диванды және

Слайд 13«Арифметика кілті» кітабының авторы кім?
№1107






К
Л
Ә
И
Ш
А

«Арифметика кілті» кітабының авторы кім?№1107КЛӘИША

Слайд 14“Қас қағым сәт”-үтірін тап

1,83 × 10=1 8 3


12,085 × 100=1 2 0 8 5
7,5492 × 1000=7 5 4 9 2

1,51 × 10= 1 5 1
91,065 × 100=9 1 0 6 5
2,1561 × 1000=2 1 5 6 1

0,103 × 10=1 0 3
2,758 × 100=2 7 5 8
63,0457 × 1000=6 3 0 4 5 7

,

,

,

,

,

,

,

,

,

Сабақты қорытындылау

“Қас қағым сәт”-үтірін тап  1,83 × 10=1 8 3

Слайд 15“Кім тапқыр?”
9,*3

2,0*
25 45
**1* 1*40
**06 *32
2**,75 93,**

Сабақты бекіту

“Кім тапқыр?”  9,*3           2,0*

Слайд 16“Кім тапқыр?”

9,03

2,08
25 45
4515 1040
1806 832
225,75 93,60
“Кім тапқыр?”  9,03           2,08

Слайд 17

Үйге:
№1094, №1095

Үйге:№1094, №1095

Что такое shareslide.ru?

Это сайт презентаций, где можно хранить и обмениваться своими презентациями, докладами, проектами, шаблонами в формате PowerPoint с другими пользователями. Мы помогаем школьникам, студентам, учителям, преподавателям хранить и обмениваться учебными материалами.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть