Презентация, доклад на тему Қысқа мерзімді жоспар Теңдеу. Теңдеуді шешу.Теңдеудің түбірі.

Барлық оқушылар: Теңдеу туралы түсінігі болады. Теңдеудің анықтамасын біледі.Оқушылардың басым бөлігі: Мәтін есептін шартын түсініп,сызбасын сызып, теңдеу құра алады. Берілген теңдеуді шеше алады.:Кейбір оқушылар: Сызбамен берілген есепті түсініп, теңдеу құрады. Теңдеудің түбірін табады.Сабақтың мақсаттары:

Слайд 1Теңдеу. Теңдеудің түбірі. Теңдеулерді шешу .
Майтанова Д.А

Теңдеу. Теңдеудің түбірі. Теңдеулерді шешу .Майтанова Д.А

Слайд 2
Барлық оқушылар: Теңдеу туралы түсінігі болады. Теңдеудің анықтамасын біледі.

Оқушылардың басым бөлігі:

Мәтін есептін шартын түсініп,сызбасын сызып, теңдеу құра алады. Берілген теңдеуді шеше алады.

:Кейбір оқушылар: Сызбамен берілген есепті түсініп, теңдеу құрады. Теңдеудің түбірін табады.

Сабақтың мақсаттары:

Барлық оқушылар: Теңдеу туралы түсінігі болады. Теңдеудің анықтамасын біледі.Оқушылардың басым бөлігі: Мәтін есептін шартын түсініп,сызбасын сызып, теңдеу

Слайд 3Оқушылар :
Теңдеудің анықтамасын айта алады.
Теңдеуді шешеді, түбірін таба алады.
Мәтін есептерді теңдеу

құру арқылы шығара алады.
Сызба бойынша теңдеу құра алады.

Бағалау критерийлері

Оқушылар :Теңдеудің анықтамасын айта алады.Теңдеуді шешеді, түбірін таба алады.Мәтін есептерді теңдеу құру арқылы шығара алады.Сызба бойынша теңдеу

Слайд 4«САНАМАҚ» әдісі бойынша оқушыларды төрт-төрттен 2 топқа бөлу.
Бағалау парағын үлестіру
1.Ұйымдастыру кезеңі

«САНАМАҚ» әдісі бойынша оқушыларды төрт-төрттен 2 топқа бөлу.Бағалау парағын үлестіру1.Ұйымдастыру кезеңі

Слайд 5Санды өрнек деген не?
Өрнектің мәні деп нені айтады?
Қандай өрнек әріпті өрнек

деп аталады?
Әріптің мәні деп нені айтады?
Коэффициент деген не?
Коэффициент қалай жазылады?
Өрнекті қалай ықшамдайды?


2.Миға шабуыл

Санды өрнек деген не?Өрнектің мәні деп нені айтады?Қандай өрнек әріпті өрнек деп аталады?Әріптің мәні деп нені айтады?Коэффициент

Слайд 63. «Жаңа білімге көпір салу»
«Теңдеу» ұғымын қалыптастыру.Суретпен жұмыс.

3. «Жаңа білімге көпір салу»«Теңдеу» ұғымын қалыптастыру.Суретпен жұмыс.

Слайд 7Құрамында әріппен белгіленген белгісіз саны бар теңдікті теңдеу деп атайды.
Теңдеуді

шешу дегеніміз оның барлық түбірлерін табу немесе оның бірде-бір түбірі болмайтынына көз жеткізу.
Теңдеудің түбірі дегеніміз әріптің теңдеуді тура санды теңдікке айналдыратын мәні.

Ережелер

Құрамында әріппен белгіленген белгісіз саны бар теңдікті теңдеу деп атайды. Теңдеуді шешу дегеніміз оның барлық түбірлерін табу

Слайд 8
9х+5=41 – теңдеу

х - белгісіз сан
9х=41-5
х=36:9
х=4 - теңдеудің түбірі

Мысалы:

9х+5=41 – теңдеу      х -

Слайд 9

Оқулықпен жұмыс:

№413. Теңдеулерді шешіңдер.
х+23=41 х-61=17
36+у=74 46-у=24

Дескриптор
Белгісіз қосылғышты таба алады 1 бал
Белгісіз азайғышты таба алады 1 бал
Белгісіз азайтқышты таба алады 1 бал


3. «ДЖИКСО» әдісі

Оқулықпен жұмыс:№413. Теңдеулерді шешіңдер.

Слайд 10

№414.Теңдеулерді шешіңдер


m:21=10 110:m=11
n:17=9 192:n=16

Дескриптор
Белгісіз бөлінгішті таба алады 1 бал
Белгісіз бөлгішті таба алады 1 бал
№414.Теңдеулерді шешіңдер

Слайд 11 I-топ .№416
Есептерді

теңдеу құру арқылы шығар.
100 кг магнитті теміртас кенінің құрамындағы темірдің массасы 44 кг артық. 100 кг магнитті теміртас кенінде неше килограмм тас бар?

Дескриптор
Есепке теңдеу құра алады 1 бал
Теңдеудің шешімін таба алады 1 бал

5.« Ойлан, жұптас, бөліс »

I-топ        .№416 Есептерді теңдеу құру арқылы шығар. 100 кг

Слайд 12 II-топ

.№417
Есептерді теңдеу құру арқылы шығар.
Марат түстен кейін түске дейінге қарағанда 2 балықты кем аулады.Ол барлық аулаған балықтарының жартысын атасының үйіне қалдырғанда,өзінде 5 балық қалды. Марат түске дейін неше балық аулады?
Дескриптор
Есепке теңдеу құра алады 1 бал
Теңдеудің шешімін таба алады 1 бал
II-топ          .№417Есептерді теңдеу құру арқылы шығар.Марат түстен

Слайд 13

6. «Кім жылдам ?» Жеке

жұмыс.
Деңгейлік тапсырмалар

6. «Кім жылдам ?»       Жеке жұмыс. Деңгейлік тапсырмалар

Слайд 14

А деңгейі.
I-топ. №419 (1)
II-топ. №419 (2)


Дескриптор
Есепке теңдеу құра алады 1 бал
Теңдеудің шешімін таба алады 1 бал
 

Слайд 15

В деңгейі.
I-топ. №421(1,2,3)
II-топ. №421(4,5,6)

Дескриптор
Теңдеуді шешеді,түбірін таба алады 2 бал



В деңгейі.

Слайд 16


С деңгейі
I-топ. №429 (1,2)
II-топ. №429(3,4)

Дескриптор
Сызба бойынша теңдеу құра алады 2 бал
Теңдеуді шешеді,түбірін таба алады 2 бал


Слайд 17

№415 98 бет
№418 99 бет

Үйге тапсырма

№415

Слайд 18

«ТАБЫС АҒАШЫ»
Жасыл алма-маған сабак ұнады,тақырыпты меңгердім.

Сары алма-маған сабақ ұнады, бірақ есеп шығару барысында қиналамын.

Қызыл алма-бүгінгі сабақты түсінбедім.

Кері байланыс.

«ТАБЫС АҒАШЫ»Жасыл алма-маған сабак ұнады,тақырыпты

Слайд 19

Бағалау парағы


Слайд 20
Бағалау критериилері
 


0-2 бал «2» 3-8 бал «3»
9-12 бал «4»
13-15 бал «5»
Бағалау критериилері 

Что такое shareslide.ru?

Это сайт презентаций, где можно хранить и обмениваться своими презентациями, докладами, проектами, шаблонами в формате PowerPoint с другими пользователями. Мы помогаем школьникам, студентам, учителям, преподавателям хранить и обмениваться учебными материалами.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть