Презентация, доклад на тему Сызықтық функция (6 сынып)

Содержание

Сабақтың мақсаты:Білімділік: Оқушыларға сызықтық функция жөнінде мағлұмат беру және оның графигін сала білуге үйрету.Тәрбиелік: Тиянақтылыққа, тазалыққа, ұйымшылдыққа тәрбиелеу.Дамытушылық: танымдық белсенділігін арттыру, қызығушылығын ояту, өз бетінше үйренуге баулу. Сабақтың

Слайд 1Сабақтың тақырыбы:
Сызықтық

функцияның графигі
Орындағандар: Балманова Г.
Сабақтың тақырыбы:         Сызықтық функцияның графигіОрындағандар: Балманова Г.

Слайд 2Сабақтың мақсаты:
Білімділік: Оқушыларға сызықтық функция жөнінде

мағлұмат беру және оның графигін
сала білуге үйрету.
Тәрбиелік: Тиянақтылыққа, тазалыққа, ұйымшылдыққа тәрбиелеу.
Дамытушылық: танымдық белсенділігін арттыру, қызығушылығын ояту, өз бетінше
үйренуге баулу.
Сабақтың көрнектілігі: интерактивті тақта.
Сабақтың түрі: жаңа сабақты меңгерту.
Сабақтың әдісі: топпен жұмыс, деңгейлеп оқыту
Сабақтың мақсаты:Білімділік: Оқушыларға сызықтық функция жөнінде       мағлұмат беру және оның графигін

Слайд 3Сабақ барысы

І. Ұйымдастыру кезеңі (2 мин.топқа бөлу)
ІІ. Өткен сабақты қайталау (5

мин.атыспақ тәсілі)
III.Сабақтың сергіту сәті (3 мин)
ІV. Жаңа сабақты түсіндіру (15 мин.джигсо әд.)
V.Деңгейлік тапсырмалар.(10 мин.ми шабылуы)
VI.Тест (5 мин. ми шабылуы)
VII. Қорытынды (5 мин)
VIII.Үй тапсырмасы




Сабақ барысыІ. Ұйымдастыру кезеңі (2 мин.топқа бөлу)ІІ. Өткен сабақты қайталау (5 мин.атыспақ тәсілі)III.Сабақтың сергіту сәті (3 мин)ІV.

Слайд 4№ 1309

У=2х
-3≤x ≤ 5
II.Үй тапсырмасын тексеру

№ 1309  У=2х -3≤x ≤ 5II.Үй тапсырмасын тексеру

Слайд 5II. Қайталауға арналған сұрақтар.

Координаталық жазықтық ұғымы.
Функция дегеніміз не?
Функцияның графигі деген не?
Функцияның

графигі қандай түрде беріледі?
II. Қайталауға арналған сұрақтар.Координаталық жазықтық ұғымы.Функция дегеніміз не?Функцияның графигі деген не?Функцияның графигі қандай түрде беріледі?

Слайд 6а) у=6х
х=2 у=? y=12
б) у=5х
х=3

у=? y=15
в) f(6)=12 x=? x=6
а) у=6х  х=2 у=? y=12 б) у=5х   х=3 у=? y=15

Слайд 7III.Сабақтың сергіту сәті
1. Қаланың шетінен орталыққа қарай келе жатқан троллейбустан кондуктрмен

шофердан басқа 23 адам болды. Көпір жанында одан жеті адам шығып, төрт адам кірді. Кинотеатр жанында 5 адам шығып 3 адам кірді. 9 рет тоқтағанда 17 адам шығып 19 адам кірді. Вокзал жанында барлық адам шықты.


III.Сабақтың сергіту сәті1. Қаланың шетінен орталыққа қарай келе жатқан троллейбустан кондуктрмен шофердан басқа 23 адам болды. Көпір

Слайд 8Троллейбус 12 рет тоқтады

Троллейбус 12 рет тоқтады

Слайд 9 2. Жас математик шашын алдырмақ болып қалаға келді. Қалада тек

2 шаштаразшы бар екен. Оның біріншісінің шашы сәнді алынған. Ал екіншісінің шашы онша жақсы алынбаған. Математик шашын алдыруға қай шаштаразшыға барады?
2. Жас математик шашын алдырмақ болып қалаға келді. Қалада тек 2 шаштаразшы бар екен. Оның біріншісінің

Слайд 10Математик шашы сәнді алынбаған шаштаразшыға барады

Математик шашы сәнді алынбаған шаштаразшыға барады

Слайд 11VІ. Жаңа сабақты түсіндіру
Анықтама
у=kх+b формуласымен берілген функция сызықтық функция деп

аталады. Сызықтық функцияның графигі түзу сызық болады.
VІ. Жаңа сабақты түсіндіру Анықтамау=kх+b формуласымен берілген функция сызықтық функция деп аталады. Сызықтық функцияның графигі түзу сызық

Слайд 12а) Сызықтық функцияның графигін салу.
1 – мысал: у=1,5х-2 сызықтық функциясының

графигін салайық.


EF түзуі у=1,5 х-2 функциясының графигі

а) Сызықтық функцияның графигін салу. 1 – мысал: у=1,5х-2 сызықтық функциясының графигін салайық.

Слайд 13б) Графигі бойынша функцияны формуламен жазу.

2 – мысал: Түзу Оу

осін А(0;3) нүктесінде қияды. х=0: у=3 мәндерін y=kx+b формуласына қойсақ: 3=k*0+b; b=3
k-ны табу үшін б нүктесінің координаталарының мәндерін және b=3 ті формулаға қою керек. Сонда 0=k*4+3,


. Графиктің формуласы
y=-

x+3 түрінде жазылады.

k=-

б) Графигі бойынша функцияны формуламен жазу. 2 – мысал: Түзу Оу осін А(0;3) нүктесінде қияды. х=0: у=3

Слайд 14в) y=kx+b функциясының графигі болатын түзу жоғарғы жарты жазықтықта Ох осінің

оң бағытымен: егер k>0 болса, сүйір бұрыш жасайды, егер k<0 болса, доғал бұрыш жасайды. Сондықтан k-ны түзудің бұрыштық коэффициенті деп атайды.
в) y=kx+b функциясының графигі болатын түзу жоғарғы жарты жазықтықта Ох осінің оң бағытымен: егер k>0 болса, сүйір

Слайд 15V. Деңгейлік тапсырмалар.
1- деңгейлі есеп. № 1330

y=3x+1 функциясының графигін

салыңдар.
2- деңгейлі есеп. №1340, №1342

y=-2x+3 2) y=3x+5 сызықтық
функциясының графигін салыңдар.

.

V. Деңгейлік тапсырмалар. 1- деңгейлі есеп. № 1330 y=3x+1 функциясының графигін салыңдар.2- деңгейлі есеп. №1340, №1342y=-2x+3

Слайд 16У
3деңгейлі есеп. №1353





у=x+5 [-4;4]

У3деңгейлі есеп. №1353     у=x+5 [-4;4]

Слайд 17VI. Пысықтауға арналған сұрақтар

Сызықтық функцияның графигі қандай сызық болады?



y=3x+5 функциясының графигінде b-ның мәні неге тең?



y=kx+b функциясының графигі қалай салынады?

Еліміз

еңселі

болсын

VI. Пысықтауға арналған сұрақтар          Сызықтық функцияның графигі қандай

Слайд 18 y=2x+1 k-ның мәні неге тең?

y=6x+1 x=1 y=?


y=2x-1 x=2 y=?

десек

Шәкіртіміз


білімді

y=2x+1 k-ның мәні неге тең?

Слайд 19

y=


x-1

x=2

y=?

болсын

y= x-1x=2y=?болсын

Слайд 20VII. Қорытынды.

Бағалау. Оқушыларды білім деңгейіне сай бағалау.

VIII. Үй тапсырмасы.
№ 1332, №

1342
VII. Қорытынды.Бағалау. Оқушыларды білім деңгейіне сай бағалау.VIII. Үй тапсырмасы.№ 1332, № 1342

Что такое shareslide.ru?

Это сайт презентаций, где можно хранить и обмениваться своими презентациями, докладами, проектами, шаблонами в формате PowerPoint с другими пользователями. Мы помогаем школьникам, студентам, учителям, преподавателям хранить и обмениваться учебными материалами.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть