Презентация, доклад Процент 5 класс

Содержание

Сабақтың мақсаты:Кейбір оқушылар: процентке байланысты мәтінді есептер шығара алады.

Слайд 1Сабақтың тақырыбы:

Процент.
Санның процентін табу

Сабақтың тақырыбы:Процент. Санның процентін табу

Слайд 2Сабақтың мақсаты:
Кейбір оқушылар: процентке байланысты мәтінді

есептер шығара алады.
Сабақтың мақсаты:Кейбір оқушылар: процентке байланысты мәтінді

Слайд 3Ұйымдастыру кезеңі

Ұйымдастыру кезеңі

Слайд 4Тренинг «Күлкі»әдісі

Адамның күлкісі-әлемдегі ең ғажайып құбылыстың бірі.Адам күлкінің

көмегімен таныса да,қоштаса да алады.Жымиыс біздің сезіміміздің сарасының ашылуына жол ашады.Күлкі арқылы көңіл күйлеріңді білдіріп көріңдер.Бір-біріңе жымиып күліңдер, күлкілеріңді сыйлаңдар
Тренинг «Күлкі»әдісі  Адамның күлкісі-әлемдегі ең ғажайып құбылыстың бірі.Адам күлкінің көмегімен таныса да,қоштаса да алады.Жымиыс біздің сезіміміздің

Слайд 5Топқа бөлу
Тақырып бойынша берілген сөздерді
таңдау арқылы 4 – топқа бөлу.


Процент, сентум, бөлшек, сандар.
Топқа бөлуТақырып бойынша берілген сөздерді таңдау арқылы 4 – топқа бөлу. Процент, сентум, бөлшек, сандар.

Слайд 6«Көрші» әдісі

арқылы үй тапсырмасын тексеру

«Көрші» әдісі арқылы үй тапсырмасын тексеру

Слайд 7Алдынғы сабақты пысықтау үшін «Сиқырлы таяқша» әдісі арқылы жеке оқушылардан үй

тапсырмасын сұрау

1.Бір процент деп нені айтады?
2.Берілген санның 1%-і қалай табылады?
3.Процент бөлшекпен қалай жазылады? Мысал келтір
4.Бөлшек процентпен қалай жазылады? Мысал келтір

Қалыптастырушы бағалау:

Жетон

жарайсың

жақсы

талпын

Алдынғы сабақты пысықтау үшін   «Сиқырлы таяқша» әдісі арқылы жеке оқушылардан үй тапсырмасын сұрау  1.Бір

Слайд 8Миға шабуыл
4 топ 4түсті шеңберлерді бөліп алады,
шеңберлерді санап, олардың өздеріне

тиісті
шеңбердің процентін табады.
Әр топтан бір оқушы түсіндіреді.

1-топ 2-топ 3-топ 4-топ
Миға шабуыл4 топ 4түсті шеңберлерді бөліп алады, шеңберлерді санап, олардың өздеріне тиісті шеңбердің процентін табады.Әр топтан бір

Слайд 9«Жеміс жинау» ойыны

бойынша тапсырмаларды орындайды.
Егер біз берілген тапсырманы орындасақ

құлпынай, алма және шиені аласыңдар.
«Жеміс жинау» ойыны бойынша тапсырмаларды орындайды. Егер біз берілген тапсырманы орындасақ құлпынай, алма және шиені аласыңдар.

Слайд 10Деңгейлік тапсырма,топтық жұмыс .


1-тапсырма.
Пайызды ондық бөлшекпен жазыңдар:
6%; 10%; 25%; 50%;

75%; 120%;
2-тапсырма.
Пайызды жай бөлшекпен жазыңдар:
2%;5%;20%;60%;80%;140%;
3-тапсырма.
Бөлшектерді пайызбен жазыңдар:
9/100; 51/100; 1/20; 0,08; 0,8; 1,6
4-тапсырма.
120 санының 1%; 6%; 10%; 25%; 50%; 75%; тап

Дескриптор: Білім алушы
- пайызды ондық бөлшекке айналдырады.
- пайызды жай бөлшекке айналдырады.
- бөлшекті пайызға айналдырады.
Деңгейлік  тапсырма,топтық жұмыс .1-тапсырма.Пайызды ондық бөлшекпен жазыңдар:6%; 10%; 25%; 50%; 75%; 120%; 2-тапсырма.Пайызды жай бөлшекпен жазыңдар:2%;5%;20%;60%;80%;140%;3-тапсырма.Бөлшектерді

Слайд 110,07 =
7%
0,15 =
15%
0,4 =
40%
0,3 =
30%
0,425 =
42,5%
0,075 =
7,5%
0,006

=

0,6%

0,0008 =

0,08%

0,07 =7%0,15 = 15%0,4 =40%0,3  =30%0,425  =42,5%0,075  =7,5%0,006 =0,6%0,0008 =0,08%

Слайд 12«Сиқырлы есік» ойыны арқылы


1-топ: 1метрдің 7%-і неше сантиметр?

1 центрдің 15 %-і неше килограмм?
2-топ: 1 килограмның 3 %-і неше грамм?
1метрдің 40%-і неше сантиметр?
3-топ: 1 центрдің 75 %-і неше килограмм?
1 килограмның 10 %-і неше грамм?
4-топ: 1 центрдің 25 %-і неше килограмм?
1 килограмның 20 %-і неше грамм?

Дескриптор: Білім алушы
- пайызды бөлшекке айналдырады.
- санның пайызын табады

«Сиқырлы есік» ойыны арқылы 1-топ:  1метрдің 7%-і неше сантиметр?       1

Слайд 13«Кім зерек» ойыны
бойынша сұрақтарға жауап береді.


1-топ «Процент» сөзі қай тілден

енген?
2-топ Проценттің % белгісі қай уақыттан бері қолданыла бастады?
3-топ «Арифметика» кітабына ең алғашқы проценттік кестесін кім енгізген?
4-топ «Процент» туралы алғашқы түсінік қашан қалыптаса бастады?
«Кім зерек» ойыны бойынша сұрақтарға жауап береді.1-топ «Процент» сөзі қай тілден енген?2-топ Проценттің % белгісі қай уақыттан

Слайд 14Ал,балалар қалада сендердің ең сүйіп ұнататын ойын алаңдары бар,
шарлар, балмұздақ,

ойыншықтар, ертегі кейіпкерлері
кездесетін қандай жерді білесіңдер?
Қараңдаршы мұнда ертегі кейіпкерлері жүр екен
Мына кейіпкерлерді таныдыңдарма?
Онда осы кейіпкерлердің тапсырмасын орындайық.
Ал,балалар қалада сендердің ең сүйіп ұнататын ойын алаңдары бар, шарлар, балмұздақ, ойыншықтар, ертегі кейіпкерлері кездесетін қандай жерді

Слайд 15«Мозайка» әдісі

1 –тапсырма.
Жеміс сусынын дайындау үшін алынған кептірілген


жемістердің 35%-і алма, 30%-і алмұрт, 25%-і өрік, қалғаны алхоры.
Кептірілген жемістердің неше проценті алхоры?
2-тапсырма.
Токарь күндік тапсырмасын 18%-ке артық орындалады.
Токарь күндік тапсырмасын неше процент орындалады?
3 –тапсырма
Дүкенде теледидардың алғашқы бағасы 120000 тг болды.
Бүгін 25%-жеңілдік болып жатыр. Жаңа бағасы қандай?
4-тапсырма.
Сүттің 20 %–і қаймақ, қаймақтың 25%-і май. Сүттің неше проценті май?

Дескриптор: Білім алушы
- пайызды ондық бөлшекке айналдырады.
- пайызды жай бөлшекке айналдырады.
-санның пайызын табады
«Мозайка» әдісі1 –тапсырма. Жеміс сусынын дайындау үшін алынған кептірілген        жемістердің

Слайд 16 1. Процент- бұл:
а) санның мыңнан бір бөлігі;

б) санның жүзден бір бөлігі
в) санның оннан бір бөлігі.
2. 8% - бұл:
а) 0,08; б) 0,8; в) 0,008; г) 0,0008.
3. 0,269 – бұл:
а) 269%; б) 2,69%; в) 26,9%; г) 0,269%.
4. Бөлшекті немесе натурал санды ______ жазу үшін,_____ санын 100-ге көбейтіп, ________белгісін тіркеп жазу керек.
А) процент, процент (%), процентпен
Б) процент (%), процент, процентпен
в) процентпен, процент, процент (%)
5. Теңіз суының 5% -і тұз. Теңіз суының неше бөлігі тұз?
А) 0,05 Б) 0,5 С) 0,005 Д) 5

Тест.

1. Процент- бұл:а) санның мыңнан бір бөлігі;   б) санның жүзден бір бөлігів)

Слайд 17б)
а)
в)
в)
а)



Өзіңді тексер!
Дескриптор: Білім алушы

-пайызды ондық бөлшекке айналдырады.
-пайызды жай бөлшекке айналдырады.
-ондық және жай бөлшекті пайызға айналдырады.
б)а)в)в)а)Өзіңді тексер!Дескриптор: Білім алушы          -пайызды ондық бөлшекке айналдырады.

Слайд 18Процент қаласы бәріне ұнады ма?
Енді өз үйімізге қайтатын мезгіл де

келіп жетті.
Барлық заттарымызды жинап, сөмкемізді дайындайық.
Ол сөмкемізге бүгінгі алған білімдерімізді салайық.
Процент қаласы бәріне ұнады ма? Енді өз үйімізге қайтатын мезгіл де келіп жетті. Барлық заттарымызды жинап, сөмкемізді

Слайд 19Бағалау

Жинаған жетондардың
қызыл, сары, көк
санына қарай бағалау
жарайсың
жақсы
талпын

Бағалау Жинаған жетондардың қызыл, сары, көк санына қарай бағалаужарайсыңжақсыталпын

Слайд 20Оқушылар білімін «Пайыз» әдісі арқылы
кері байланыс жасап қорытындылайды



0%

түк түсінбедім

50 % түсінген сияқтымын, әлі де көмек қажет.

75 % түсіндім.

100% өте жақсы түсіндім.
Оқушылар білімін «Пайыз» әдісі арқылы кері байланыс жасап қорытындылайды0%   түк түсінбедім50 % түсінген сияқтымын, әлі

Слайд 21





75 %
100%
50 %
0%
Кері байланыс

75 %100% 50 %0%Кері байланыс

Слайд 22Бағалау критериі :


- «5»;

– «4»;

– «3»;

Рефлексия. Өзіңді өзің бағала.

Бағалау критериі :

Слайд 23Үйге тапсырма

№1581

Үйге тапсырма №1581

Что такое shareslide.ru?

Это сайт презентаций, где можно хранить и обмениваться своими презентациями, докладами, проектами, шаблонами в формате PowerPoint с другими пользователями. Мы помогаем школьникам, студентам, учителям, преподавателям хранить и обмениваться учебными материалами.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть