Слайд 1
Салметова Гавхар
№ 110 З.Хусанов атындағы жалпы орта мектеп
Математика пәні
мұғалімі
Слайд 2
Ашық сабақ
“Тапқырлар сайысы”
Слайд 3Сабақтың тақырыбы:«Тапқырлар сайысы»
Сабақтың мақсаты:
Білімділік:Таңбалары әр түрлі есептер шығаруда топтау тәсілін
қолданып,
одан әрі қалыптастыру;
Дамытушылык:Оқушылардың ойлау ,іскерлік дағдыларын пәнге деген
қызығушылық көзқарастарын дамыту;
Тәрбиелік:Оқушыларды дәлдікке ,адамгершілікке ,өз ойларына
сенімділікке,жылдамдыққа ,ұжым намысын қорғауға тәрбиелеу
Сабақтың түрі: Қайталау.
Сабақтың типі: пысықтау.
Сабақтың әдісі: Интерактивті тақтамен жұмыс, тәжірибе жасау.
Сабақтың көрнекілігі: Интерактивті тақта, слайдтар,карточкалар,
Сабақтың барысы:
1.Ұйымдастыру кезеңі.
2. Оқушыларды түгелдеп сабақты бастау.
Слайд 4
І. Оқушыларды топтарға бөлу
Слайд 5Упражнение 3
стр. 118
Дом3ашнее зад2-тапсырма
“Ой шыңдау”.
Слайд 6Біз осы есептерді шығару арқылы Республикамыздың тарихына байланысты оқиғалармен таныс боласыздар:
1).19,92∙22∙52=
Қ.Республикасының
Мемлекеттік Туы мен Елтаңбасы бекітілген жыл
2). 4∙19∙25+52∙31∙4∙0,03 =
К.Республикасының алғашқы Конституциясы қабылданған жылы
3). 19,91∙100=
Қ. Республикасының «Тәуелсіздік тұралы» заңы шыққан жылы.
4). 19 ∙ 19/2∙4∙52=
Қ. Республикасының қолданыстағы Конституциясы шыққан жылы.
Слайд 71992. К.Республикасының мемлекеттік Туы мен Елтаңбасы бекітілген жыл
2. 4∙19∙25+52∙31∙4∙0,03
=1993
1993 К.Республикасының алғашқы Конституциясы қабылданған жылы
3. 19,91∙100=1991
1991 К. Республикасының «Тәуелсіздік тұралы» заңы шыққан жылы.
4. 19 ∙ 19/2∙4∙52=1995
1995 К. Республикасының қолданыстағы Конституциясы шыққан жылы
Слайд 9Упражнение 3
стр. 118
Дом3ашнее зад3-тапсырма
«Баспалдақ» ойыны
ание
-3,77+(-7,89)= -8,36+(-1,64)=
-9,7+(89,85)= -55,3+(-14,7)=
-54,32+(-5,679)= -89,7+69,8=
-76,7+(-46,7)= 98,3+(-45,8)=
-23,45+(-6,772)= -72,5+87,7=
Слайд 11
3,77+(-7,89)= -11,66 -8,36+(-1,64)= -10
-9,7+(89,85)=
80,15 -55,3+(-14,7)= -70
-54,32+(-5,679)= -59,999 -89,7+69,8=-19,9
-76,7+(-46,7)= -123,4 98,3+(-45,8)= 52,5
-23,45+(-6,772)=-30,222 -72,5+87,7= 15,2
Слайд 12Упражнение 3
стр. 118
е за4д4-тапсырма
«Жанкүйерлер» сайысы
Слайд 13Қаладан кележатқан троллейбуста кондуктор мен жүргізушынан басқа 23 адам бар.Көпір жанындағы
аялдамадан 7 адам шығып,4 адам тусті.Кинотеатр қасындағы аялдамадан 5 адам тусіп ,3 адам мінді.Келесі 9 рет тоқтаған кезде аялдамадан 17 адам тусіп ,19 адам мінді.Вокзал жанындағы аялдамадан барлығы тусті.Троллейбус канша рет тоқтады?
Слайд 15 2.Кемпір Астанаға бара жатып ,3 адамды кездестірді. Әр қайсысы бір-бір
қаптан арқалап алыпты. Әр қапта бір мысықтан бар екен. Астанаға барлығы қанша жан бағытталды?
Слайд 17Упражнение 3
стр. 118
е за45-тапсырма
Сөздікпен жұмыс
Слайд 18 Corner
equation
sum
member
Inequality
The tangent
Straight line
fraction
system
Sharp coal
Corner
Теңдеу- equation
Қосынды- sum
Мүше- member
Теңсіздік- Inequality
Түра сызық- The tangent
Шеңбер- Straight line
Бөлшек- fraction
Жүйе- system
Суйір бұрыш- Sharp coal
Слайд 20Упражнение 3
стр. 118
е за46-тапсырма
“Ой толғаныс”
Слайд 21
(-9;5),(-7;5),(-6:6),(-5;6),(-4;7)
(-4;6),(-1;3), (8;3),(10;1),(10;-4),
(9;-5),(9;-1),(7:-7),(5;-7),(6;-6)
(6;-4),(5;-2),(5:-1),(3;-2),(-0;-1)
(-3;-2),(-3;-7),(-5:-7),(-4;-6),(-4;-1)
(-6;3),(-9;4),(-9:5)
Көзі:(-6;5)
Слайд 24Сабақ аяқталды.
Зейін қойып
тыңдағандарыңызға
рахмет!