Презентация, доклад по математике на тему Қызықты математика еліндеатты жарыс сабақ

Содержание

Сабақтың мақсатыБілімділік: Өтілшен тақырыптар бойынша оқушылырдың теориялық білімдерін түжырымдауДамытушылық:Оқушылардың логикалық ойлау қабілетін дамыту, есептерді өз бетімен орындау дағдысын жетілдіру Тәрбиелік мәні:Оқушыларды сабақ барысында бір –бірлерін сыйлауға ұжымшылдыққа бірлікке тәрбиелеу.

Слайд 1

САБАҚТЫҢ ТАҚЫРЫБЫ:
„Қызықты математика елінде“
атты жарыс сабағы
5 - сынып

САБАҚТЫҢ ТАҚЫРЫБЫ:„Қызықты математика елінде“атты жарыс сабағы5 - сынып

Слайд 2Сабақтың мақсаты

Білімділік:
Өтілшен
тақырыптар
бойынша
оқушылырдың
теориялық
білімдерін
түжырымдау


Дамытушылық:
Оқушылардың
логикалық ойлау

қабілетін
дамыту,
есептерді өз
бетімен орындау
дағдысын
жетілдіру

Тәрбиелік мәні:
Оқушыларды сабақ барысында бір –бірлерін сыйлауға ұжымшылдыққа бірлікке тәрбиелеу.

Сабақтың мақсатыБілімділік: Өтілшен тақырыптар бойынша оқушылырдың теориялық білімдерін түжырымдауДамытушылық:Оқушылардың логикалық ойлау қабілетін дамыту, есептерді өз бетімен орындау

Слайд 3Сабақтың түрі:

аралас
Сабақтың көрнекілігі: плакат, кеспе қағаздар, суреттер.
Сабақтың әдісі: сұрақ – жауап, түсіндіру, өзіндік.
Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі.
1. Оқушылар мен сәлемдесу, түгелдеу.
2. Сабақ мақсаты мен жоспарын хабарлау.
3. Сыныптың назарын сабаққа аудару.
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру.
Сабақтың түрі:          араласСабақтың көрнекілігі:    плакат,

Слайд 4905-910 мысалдар, 266 – бет. Сандарды жай және ондық бөлшек
түрінде жазу

керек.

















а)

3)

1)

2)

4)

905-910 мысалдар, 266 – бет. Сандарды жай және ондық бөлшектүрінде жазу керек.а)3)1)2)4)

Слайд 5Өткен тақырыптар бойынша сұрақтар.
б)
Пайыз дегеніміз не?
Пайыз не үшін қажет?
Санның 1 %-ын

қалай табамыз?
Ауытқу өзгерісі дегеніміз не?
Жай бөлшекті ондық бөлшекке
қалай айналдырады.
Өткен тақырыптар бойынша сұрақтар.б)Пайыз дегеніміз не?Пайыз не үшін қажет?Санның 1 %-ын қалай табамыз?Ауытқу өзгерісі дегеніміз не?Жай бөлшекті

Слайд 6Жаңа тақырыптың мазмұны.
ІІІ
Жарыс сабақ. Оқушыларды екі топқа бөліп, логикалық
сұрақтар есептер

шешу, математикалық ойындар т.б
жарысады.

І – топ

ІІ – топ

Алғырлар

Білгірлер

Жаңа тақырыптың мазмұны.ІІІЖарыс сабақ. Оқушыларды екі топқа бөліп, логикалық сұрақтар есептер шешу, математикалық ойындар т.б жарысады. І

Слайд 71. Тез және дұрыс ауызша жауап беру.
Алғырлар
6 – есе

арттырыңдар.

20 6 8 5 100 9






24 120 36 48 30 600 59

1.   Тез және дұрыс ауызша жауап беру.Алғырлар6 – есе арттырыңдар.    20

Слайд 89 – есе азайтыңдар.

108 90

54 81 900 36 62






12 10 6 9 90 4 7

Білгірлер

9 – есе азайтыңдар.108    90    54    81

Слайд 92. Оқулықпен жұмыс.









№902.

50, 100, 200, 300 санының 1% - ы нешеге тең?







2.         Оқулықпен жұмыс.№902.     50, 100,

Слайд 10

1дм

1км2

1м2

1см2

100см2
100мм

100дм2

100см

100га

1дм2

100мм 2
Сәйкесін табыңдар.
Алғырлар
3.

1м1дм1км21м21см2100см2 100мм100дм2100см100га1дм2100мм 2Сәйкесін табыңдар.Алғырлар3.

Слайд 11Білгірлер
1 шақырым

1 дюйм

1 фут

1 ярд

1 миль

1 тұтам
1км 609м

91см 4мм

2см 5мм

1км 67м

30см

5мм

4см 5мм
Білгірлер1 шақырым1 дюйм1 фут1 ярд1 миль1 тұтам1км 609м91см 4мм2см 5мм1км 67м30см 5мм4см 5мм

Слайд 124. Логикалық қызықты сұрақтар.









Бұл тур

бойынша берілген сұрақтарға нақты әрі толық жауап берген топқа 30 ұпайдан беріледі.

Барлық араб цифрларының көбейтіндісі неге тең? (0)
Бір ьонна көмір ауыр ма? 10 центнер мақта ауыр ма? (тең)
2 минутта 2 жұмыртқа піседі. 3 жұмыртқа неше минутта піседі? (екі минутта)
Қандай сан Барлық сандарға қалдықсыз бөлінеді? (0)
Айқасқан екі таяқ, тұрады жоқты сұрап? (х)
Стол беті төртбұрыш , оның бір бұрышын кесіп тастаса , неше бұрыш қалады? (бес бұрышы)
Санның жүзден бір бөлігі? (пайыз)
Екі санның қосындысы 8 – ге тең , айырымы 5 – ке тең, көбейтіндісі 15 – ке тең. Олар қандай
сандар? (5 және 3 )
„Цифр“ қай елдің, қандай мағына береді? (арабша „бос орын“)
Түйеқүс таразыда бір аяғымен тұрғанда 12 кг тартады, ал екі аяғымен тұрғанданеше кг тартады?
(12 кг)







4.     Логикалық қызықты сұрақтар.  Бұл тур бойынша берілген сұрақтарға нақты әрі толық

Слайд 135. Топ басшылар сайысы
Әр есепке 3 таяқшадан қойғанда дұрыс

шықсын.
5.   Топ басшылар сайысыӘр есепке 3 таяқшадан қойғанда дұрыс шықсын.

Слайд 156. Командалар сайысы.








Төмендегі сүреттер бойынша

боялмаған бөліктер қаншапайызды
құрайтынын анықтап жазыңдар

Алғырлар

6.       Командалар сайысы.Төмендегі сүреттер бойынша боялмаған бөліктер қаншапайызды құрайтынын анықтап жазыңдарАлғырлар

Слайд 16Білгірлер














Білгірлер

Слайд 177. Тест сұрақтарына тез және дұрысжауап беріңдер
Алғырлар
74 – тің

19%- ы қаншаға тең?
А) 12,8
В) 16
С) 14,6
Д) 18,6

2)

А) 44
В) 20
С) 52
Д) 60





7.   Тест сұрақтарына тез және дұрысжауап беріңдерАлғырлар74 – тің 19%- ы қаншаға тең?

Слайд 18 мұндағы

және
А) 7,6
В) 14,5
С) 41,2
Д) 54



есептің жауабы

қаншаға тең?

А) 6,8
В) 3,3
С) 8,21
Д) 30,34




Пайыз (процент) сөзі латын тілінен аударғанда қандай
мағына береді?
А) „Ондық“
В) „Мыңдық“
С) „Жүздік“
Д) „Бірлік“

мұндағы

Слайд 19Білгірлер


- теңдеудің жауабы

нешеге тең?
А) 15,2
В) 14,3
С) 16,4
Д) 18,3

Өрнектің мәнін табыңдар?


А) 12,4
В) 10,9
С) 10,6
Д) 14,1



Білгірлер           - теңдеудің жауабы

Слайд 203) 49 – дың 12%- ы қаншаға тең?

А) 5,85
В) 5,88
С) 5,62
Д) 6,1



4)
А) 24
В) 18
С) 29
Д) 36

1м 20см – неше см – ге тең?
А) 120 мм
В) 120 см
С) 121 см
Д) 16 см

3)  49 – дың 12%- ы қаншаға тең?   А) 5,85   В) 5,88

Слайд 21ІV. Cабақты қорытындылау.

1.Пайыз туралы түсінік айту.
2.Пайыз қай ғасырда пайда болған.
3.Санның 1%-ын калай табамыз.
V. Үйге тапсырма беру.
№ 923, №925 есептер.
VІ. Екі топтыңда ұпайлары есептеп, женген топқа
„Жас математиктер“ деп ат қоямыз. Сабаққа белсенді
қатысқан оқушылар бағаланады.
ІV. Cабақты қорытындылау.          1.Пайыз туралы түсінік айту.

Слайд 22Назарларыңызға
рахмет!!!

Назарларыңызға рахмет!!!

Что такое shareslide.ru?

Это сайт презентаций, где можно хранить и обмениваться своими презентациями, докладами, проектами, шаблонами в формате PowerPoint с другими пользователями. Мы помогаем школьникам, студентам, учителям, преподавателям хранить и обмениваться учебными материалами.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть