Презентация, доклад Ондық бөлшектерді қосу және азайту 6 сынып

Содержание

Сабақтың басы Ұйымдастыру: Сәлемдесу (Психологиялық ахуал туғызу Сынып тізімін тексеру

Слайд 1Тарау
Сабақтың тақырыбы
Сабақтың мақсаты
Ондық бөлшектерді қосу және азайту
Оқу мақсаты
5.1.2.27

Ондық бөлшектерді қосу және азайтуды орындау

1. Ондық бөлшекті қосу және азайту
2. Әртүрлі разрядтағы ондық бөлшекті азайту

5.3В Ондық бөлшектер және оларға амалдар қолдану

№3 Алға қазақ орта мектебінің
математика пәні мұғалімі
Кушимова Индира Дуйсенбиевна

5 класс

Тарау Сабақтың тақырыбыСабақтың мақсатыОндық бөлшектерді қосу және азайтуОқу мақсаты 5.1.2.27    Ондық бөлшектерді қосу және

Слайд 4Сабақтың басы
Ұйымдастыру: Сәлемдесу (Психологиялық ахуал туғызу

Сынып тізімін тексеру
Сыныпты топқа бөлу (Бірдей жауаптары арқылы топқа бөлу)





Үй тапсырмасын тексеру: Интербелсенді тақтада сәйкестендіру
арқылы тексеру

Откен тақырып бойынша қайталау
«Кубизм» әдісі арқылы сұрақ-жауап
Қандай бөлшектер ондық бөлшектер деп аталады?
2. Ондық бөлшектерді қалай салыстырамыз?
3. Жай бөлшекті ондық бөлшекке қалай айналдырамыз?
4. Ондық бөлшекті жай бөлшек түрінде қалай жазамыз?
5. Ондық бөлшек түрінде жазуға болатын қысқартылмайтын жай
бөлшектердің бөлімдері қандай сандар болады?
6. Ондық бөлшектің жазылуында үтір қайда қойылады?

Сабақтың басы  Ұйымдастыру:   Сәлемдесу (Психологиялық ахуал туғызу

Слайд 5«Сиқырлы сұрақтар» әдісі арқылы
жаңа тақырыпты ашу
Қосуды орында:
1157+143=
2400+500=
2. Азайтуды орында:
1690-370=
2440-440=
3. Тиімді тәсілмен

орында:
(4+25)+(35+6)=
(25+14)-(5+16)=

Біз қандай амалдар орындадық?
Біз қандай тарау өтіп жатырмыз?
Біздің сабақтың тақырыбы қандай?
Бүгінгі сабағымыздың мақсаты қандай?

Қалыптастырушы
бағалау:

«Сиқырлы сұрақтар» әдісі арқылыжаңа тақырыпты ашуҚосуды орында:1157+143=2400+500=2. Азайтуды орында:1690-370=2440-440=3. Тиімді тәсілмен орында:(4+25)+(35+6)=(25+14)-(5+16)=Біз қандай амалдар орындадық?Біз қандай тарау

Слайд 6Сабақтың ортасы
Сын тұрғысынан ойлау (жаңа сабақты постер арқылы қорғау)
Дескриптор:
Ондық бөлшектерді қосады
Ондық

бөлшектерді азайтады
Тиімді тәсілмен шығарады

Қалыптастырушы
бағалау:

Сабақтың ортасыСын тұрғысынан ойлау (жаңа сабақты постер арқылы қорғау)Дескриптор:Ондық бөлшектерді қосадыОндық бөлшектерді азайтадыТиімді тәсілмен шығарадыҚалыптастырушыбағалау:

Слайд 7Практикалық бөлім «Жұптас-ойлан-бөліс»
(оқулықпен жұмыс № 1272, №1274)
Дескриптор:
Ондық бөлшектерді азайту
Тиімді тәсілмен шығару
Жұптық

бағалау жүргізіледі (дұрыс жауапқа «+», қате жауапқа «-» таңбасы қойылады)

Дескриптор:
Ондық бөлшектерді қосу
Тиімді тәсілмен шығару

Жұптық бағалау жүргізіледі (дұрыс жауапқа «+»,
қате жауапқа «-» таңбасы қойылады)

Тапсырма: («Қарқын» оқушыларға қосымша жеке тапсырма)
Суретте кескінделген координаталық сәуледе х-тің және y-тің мәндерін табыңдар

Қалыптастырушы бағалау
Дұрыс жауапқа «+», қате жауапқа «-» таңбасы қойылады

Дескриптор:
Ондық бөлшекті азайтады
Тиімді тәсілмен шығарады

Практикалық бөлім «Жұптас-ойлан-бөліс»(оқулықпен жұмыс № 1272, №1274)Дескриптор:Ондық бөлшектерді азайтуТиімді тәсілмен шығаруЖұптық бағалау жүргізіледі (дұрыс жауапқа «+», қате

Слайд 8Сабақтың соңы
Кері байланыс
Қалыптастырушы бағалау
Дұрыс жауапқа «+», қате жауапқа «-» таңбасы қойылады

Сабақтың соңыКері байланысҚалыптастырушы бағалауДұрыс жауапқа «+», қате жауапқа «-» таңбасы қойылады

Слайд 9VІ. Үйге тапсырма:
№1273 оқулықтан 94-бет
Интернеттен ондық бөлшектің бүтін бөлігін бөлшек

бөлігінен үтірмен
ажыратуды енгізген кім?

VІІ. Рефлексия «Интервью әдісі».
Әр топтағы оқушыларға төмендегі сұрақтар қойылады.
1. Қалай ойлайсыңдар, біз өз мақсаттарымызға жеттік пе?
2. Көздеген мақсаттан өзге тағы не істедік?
3. Қандай қиындықтар туындады?

VІІІ. Стикер жапсыру
Әр оқушы сыныптан кетер алды, өз аты жазылған стикерлерді сабақты түсіну деңгейіне қарай тақтаға ілінген берілген суреттерге жабсырып кетеді

маған бәрі түсінікті болды

маған түсінікті, бірақ әлі де көп білгім келеді


маған түсініксіз жерлер көп болды, көмек қажет етемін

VІ. Үйге тапсырма: №1273 оқулықтан 94-бетИнтернеттен ондық бөлшектің бүтін бөлігін бөлшек бөлігінен үтірменажыратуды енгізген кім?VІІ. Рефлексия

Слайд 15VІ. Үйге тапсырма:

№1273 оқулықтан 94-бет




Интернеттен ондық бөлшектің бүтін бөлігін бөлшек

бөлігінен үтірмен
ажыратуды енгізген кім?
VІ. Үйге тапсырма: №1273 оқулықтан 94-бетИнтернеттен ондық бөлшектің бүтін бөлігін бөлшек бөлігінен үтірменажыратуды енгізген кім?

Слайд 16Жұптық бағалау жүргізіледі (дұрыс жауапқа «+», қате жауапқа «-» таңбасы қойылады)
Жеке

оқушыны бағалау (тест):
Дұрыс жауапқа «+», қате жауапқа «-» таңбасы қойылады
Жұптық бағалау жүргізіледі (дұрыс жауапқа «+», қате жауапқа «-» таңбасы қойылады)Жеке оқушыны бағалау (тест):Дұрыс жауапқа «+», қате

Что такое shareslide.ru?

Это сайт презентаций, где можно хранить и обмениваться своими презентациями, докладами, проектами, шаблонами в формате PowerPoint с другими пользователями. Мы помогаем школьникам, студентам, учителям, преподавателям хранить и обмениваться учебными материалами.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть