Презентация, доклад на тему Пәні: Алгебра Тақырыбы: Рационал бөлшектердің қосындысы мен айырмасы Сыныбы: 7 “ә”

Содержание

Сабақтың мақсаты:Дамытушылығы:Тәрбиелігі:Білімділік: Рационал бөлшектер қосындысы мен айырмасы тақырыбы бойынша оқып –үйренгендерін, сараптау және ойын жинақтау  білігін қалыптастыру. Оқушыларды ой шақыра білуге үйрету, жеке, жұптық, топтық жұмыс жасауға дағдыландыру және шығармашылық қабілеттерін дамыту.Өзін-өзі бақылау, жауапкершілік сезімін тәрбиелеу;

Слайд 1 Ә. Бөкейхан атындағы №76 ЖББОМ мектеп

Пәні: Алгебра
Тақырыбы:
Рационал бөлшектердің қосындысы

мен айырмасы

Сыныбы: 7 “ә”
Пән мұғалімі: Уркен Г.А.

2014- жылы










Ә. Бөкейхан атындағы №76 ЖББОМ мектеп   Пәні:  АлгебраТақырыбы: Рационал бөлшектердің қосындысы мен айырмасыСыныбы:

Слайд 2Сабақтың мақсаты:

Дамытушылығы:
Тәрбиелігі:
Білімділік: Рационал бөлшектер қосындысы мен айырмасы тақырыбы бойынша оқып –үйренгендерін,

сараптау және ойын жинақтау  білігін қалыптастыру.



Оқушыларды ой шақыра білуге үйрету, жеке, жұптық, топтық жұмыс жасауға дағдыландыру және шығармашылық қабілеттерін дамыту.

Өзін-өзі бақылау, жауапкершілік сезімін тәрбиелеу; есте сақтау қабілетін, өздігінен ойлауды дамыту, математикалық тілде сөйлеу, ойларын нақтылы сөздермен баяндауды үйрету.

Сабақтың мақсаты:Дамытушылығы:Тәрбиелігі:Білімділік: Рационал бөлшектер қосындысы мен айырмасы тақырыбы бойынша оқып –үйренгендерін, сараптау және ойын жинақтау  білігін қалыптастыру.

Слайд 3Сабақтың түрі: іздендіру-шығармашылық жарыс сабақ


Сабақтың типі: пысықтау

Сабақтың әдіс- тәсілдері: топтық жұмыс, сұрақ-жауап,

түсіндіру, СТО стратегиялары.

Сабақтың көрнекілігі: слайд, таратпа қағаздар, бағалау парақтары

Сабақтың барысы

Сабақтың түрі: іздендіру-шығармашылық жарыс сабақСабақтың типі: пысықтауСабақтың әдіс- тәсілдері: топтық жұмыс, сұрақ-жауап, түсіндіру, СТО стратегиялары.Сабақтың көрнекілігі: слайд, таратпа

Слайд 4
1
Психологиялық ахуал
Үй тапсырмасын тексеру
Ұйымдaстыру кезеңі
Үйге папсырма беру
Пысықтау

5
Бағалау
Қорытынды

1 Психологиялық ахуалҮй тапсырмасын тексеруҰйымдaстыру кезеңіҮйге папсырма беруПысықтау 5Бағалау Қорытынды

Слайд 5

Жүректен

Психологиялық ахуал

Жүректен Психологиялық ахуал

Слайд 63. Үй тапсырмасын тексеру

№499

3. Үй тапсырмасын тексеру№499

Слайд 7№500

№500

Слайд 8Үй тарсырманың орындалуы
Қатесіз жауап-
мұхиятылықтың белгісі
Сәттілік!!!
№499
1
2
3
4
1
2
3
5
№500




4
6













Үй тарсырманың орындалуы Қатесіз жауап-мұхиятылықтың белгісіСәттілік!!!№49912341235№50046

Слайд 94. Пысықтау

Алдарыңызға таратылып берген тапсырмада ең алғаш 1202 жылы бөлшек

сызығын ойлап тапқан итальян ғалымы кім екенін табуымыз керек.әр топқа 2 амалдан беріледі.

I топ

II топ

III топ

IV топ

4. Пысықтау Алдарыңызға таратылып берген тапсырмада ең алғаш 1202 жылы бөлшек сызығын ойлап тапқан итальян ғалымы кім

Слайд 114. Галереяны аралау




4. Галереяны аралау

Слайд 12СЕРГІТУ СӘТІ
Тақ сандарды атағанда – сендер тұрасыңдар, ал жұп санды атағанда

отырасыңдар

30- ға дейін санаймыз: 3 ке еселі санның орнына қолымызды шапалақтаймыз.

СЕРГІТУ СӘТІТақ сандарды атағанда – сендер тұрасыңдар, ал жұп санды атағанда отырасыңдар30- ға дейін санаймыз: 3 ке

Слайд 135. Үйге тапсырма
№503 (2,3)
№504
№512 (1,2,3)
№513

5. Үйге тапсырма№503 (2,3)№504№512 (1,2,3)№513

Слайд 14 6. Қорытынды
Қысқаша көбейту формулалары дегеніміз көпмүшелерді көбейтудің осы дербес жағдайларын өрнектейтін

формулаларды айтамыз.
Екі өрнектің айырмасының квадраты бірінші өрнектің квадратына, плюс екі еселенген бірінші және екінші өрнектің көбейтіндісіне, минус екінші өрнектің квадратына тең.
Бүтін өрнек дегеніміз сандардан және айнымалылардан құралған және олардың дәрежелерінен көбейту амалы арқылы құрастырылған өрнекті айтамыз.
Ұқсас мүшелерді біріктіру дегеніміз ұқсас мүшелердің алгебралық қосындысын оған теңбе-тең бірмүшемен алмастыруды айтамыз.
Бірмүшені көпмүшеге көбейту дегеніміз бірмүшені көпмүшенің әрбір мүшесіне көбейтіп, шыққан нәтижелерді қосады.
үшмүшесін айырманың толымды квадраты деп аталады.
Құрамында айнымалысы алымында кездесетін бөлшектері бар өрнек бүтін өрнек деп аталады.
(2a+k)2 = 4a2-12ak+k2 Берілген есепті екі өрнетің қосындысының квадратын қолданып, шығарылғанына дұрыс па?
Бүтін және бөлшек өрнектерді рацонал өрнектер деп аталады.
Екі өрнектің кубтарының айырмасы осы өрнектердің қосындысын олардың қосындысының толымды квадратына көбейткенге тең. а3-в3= (a+b)(a2+2ab+b2)



6. Қорытынды Қысқаша көбейту формулалары дегеніміз көпмүшелерді көбейтудің осы дербес жағдайларын өрнектейтін формулаларды айтамыз.Екі өрнектің айырмасының

Слайд 157. Бағалау
Оқушылардың көңіл-күйі
Әр топ басшысы өз тобындағы оқушыларды бағалайды.

Бүгінгі көңіл -күйім

өте тамаша


Орташа


төмен

7. БағалауОқушылардың көңіл-күйіӘр топ басшысы өз тобындағы оқушыларды бағалайды.Бүгінгі көңіл -күйім өте тамашаОрташатөмен

Слайд 16Сабақ аяқталды. Сау болыңыздар!!!

Сабақ аяқталды. Сау болыңыздар!!!

Что такое shareslide.ru?

Это сайт презентаций, где можно хранить и обмениваться своими презентациями, докладами, проектами, шаблонами в формате PowerPoint с другими пользователями. Мы помогаем школьникам, студентам, учителям, преподавателям хранить и обмениваться учебными материалами.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть