Презентация, доклад на тему Панорамалық сабақ (5 сынып)

Содержание

Қ.Топаев атындағы орта мектебі Пән мұғалімі: Мұхамедғали Күлпаш ӘбдісалыққызыЕкі орынды сандарды 11-ге,25-ке,99-ға ауызша көбейту.Математикадан таңдау сабағы 5

Слайд 1Мұхамедғали Күлпаш Әбдісалыққызы
-Санаты:бірінші -Математика пәні

мұғалімі
-Еңбек өтілі – 30 жыл
-Білімі – жоғары

"Қ.Топаев атындағы орта мектебі"ММ-сі Қостанай облысы, Жангельдин ауданы, Ақшығанақ ауылы

Мұхамедғали Күлпаш Әбдісалыққызы-Санаты:бірінші     -Математика пәні

Слайд 2 Қ.Топаев атындағы орта мектебі
Пән мұғалімі: Мұхамедғали Күлпаш

Әбдісалыққызы

Екі орынды сандарды 11-ге,25-ке,99-ға ауызша көбейту.

Математикадан таңдау сабағы 5 сынып

Қ.Топаев атындағы орта мектебі Пән мұғалімі:	Мұхамедғали Күлпаш

Слайд 3
М

А

Қ

С

А

Т

Ы

Білімділігі: Оқушылардың ауызша есептеу
дағдыларын қалыптастыру;
Білімдерін кеңейту ,білімін пысықтау.


оқушылардың ойлау қабілетін
дамытып, математикалық
ой-өрісін кеңейту. Ауызша
есептер шығаруға машықтандыру.



Тәрбиелік: Өз бетінше жұмыс істеу
іс-әрекеттерін жетілдіру,ауызша
есептеу мәдениетін арттыру,




Дамытушылық:
Оқушылардың ойлау қабілетін дамыту. Сөздік қорын молайту.
Сабаққа қызығушылығын арттыру

МАҚСАТ Ы Білімділігі: Оқушылардың ауызша есептеу дағдыларын қалыптастыру;Білімдерін кеңейту ,білімін пысықтау. оқушылардың ойлау қабілетін дамытып, математикалық ой-өрісін

Слайд 4Сабақ түрі:ойын сабақ

Сабақ әдісі:Сұрақ –жауап

Сабақ көрнекілігі:интерактивті

тақта





Сабақ түрі:ойын сабақСабақ әдісі:Сұрақ –жауапСабақ көрнекілігі:интерактивті

Слайд 5І. Ұйымдастыру кезеңі: /Оқушы түгендеу ,спикер сайлау / 2.Екі орынды сандарды 11-ге ,99-ға,екі

орынды жұп сандарды 25-ке көбейту ережесінен түсінік беру. 3. Топтық жұмыс 4. Логикалық есептер 5 Сергіту сәті 6. Санға байланысты мақал-мәтелдер жалғасын табу /мақалда кездескен сандарды үш тілде жазу және айту. 7.Ауызша есептер шығару

Сабақтың барысы

І. Ұйымдастыру кезеңі: /Оқушы түгендеу ,спикер сайлау / 2.Екі орынды сандарды 11-ге ,99-ға,екі орынды жұп сандарды 25-ке

Слайд 72 бөлім.Екі орынды сандарды 11-ге,25-ке,99-ға көбейтудің ауызща есептеу ережесі/әдістері/.
Екі орынды санды

25-ке көбейту.
б/ Берілген санды 4-ке бөлеміз,
егер қалдық о болса,екі 00 тіркейміз.
Қалдық 1 болса, онда25 тіркейміз.
Қалдық 2 болса, онда 50 тіркейміз.
Қалдық 3 болса, онда 75 тіркейміз.
64*25=﴾ 64/4 ﴿= 1600
73*25 = ﴾73/4﴿=1825
18*25=﴾18/4﴿=450
83*25=/83/4/=2075

Екі орынды санды 11-ге көбейту.
а/Санның ондығы мен бірлігін қосып,
осы қосындыны берілген
санның цифрларының
арасына жазамыз.
Ескерту:Егер қосынды екі орынды
сан болса,онда оның ондығын
алдыңғы санға қосамыз.
32*11= 3/3+2/2=352
78*11=7/7+8/8=7/15/8=/7+1/58=858

.

Екі орынды санды 99-ға көбейту.
в/Санды 100-ге көбейтеміз,
нәтижесінен сол санды
алып тастаймыз..
68*99=68*100-68= 6732
98*99=98*100-98=9702

2 бөлім.Екі орынды сандарды 11-ге,25-ке,99-ға көбейтудің ауызща есептеу ережесі/әдістері/.Екі орынды санды 25-ке көбейту.б/ Берілген санды 4-ке бөлеміз,егер

Слайд 8Қызықты тапсырмалар шешу арқылы ізденуге баулу

Қызықты тапсырмалар шешу арқылы ізденуге баулу

Слайд 9І-топ “Алғырлар”
ІІ-топ “Білімділер”
Екі топқа бөлеміз.





42*11 84*25 22*75

54*11 74*25 62*75
88*11 48*25 91*75 98*11 36*25 93*75
99*11 24*25 67*75 27*11 88*25 28*75

3 бөлім.Топтық жұмыс

І-топ “Алғырлар”ІІ-топ “Білімділер”Екі топқа бөлеміз.42*11  84*25   22*75

Слайд 114 бөлім.Логикалық есептер
1.Мерген нысанаға 10 рет атып,
90 ұпай жинады.Оның төртеуін
ондыққа,сегіздікке,жетілікке
тигізді.Ол

тоғыздыққа нешеуін,
сегіздікке нешеуін,жетілікке
нешеуін тигізді?
Аң таппаған,атынан көреді.
Ата алмаған,мылтығынан көреді.
Шешуі:
7х1+8х2+9х3+10х4=90 болғандықтан,
жетілікке біреуін,сегіздікке екеуін,
тоғыздыққа үшеуін,ондыққа
төртеуін тигізді.




4 бөлім.Логикалық  есептер1.Мерген нысанаға 10 рет атып,90 ұпай жинады.Оның төртеуін ондыққа,сегіздікке,жетіліккетигізді.Ол тоғыздыққа нешеуін,сегіздікке нешеуін,жетілікке нешеуін тигізді?Аң

Слайд 12
2.Шахерезада саны 1001.Бұл санның ерекшелігі неде?
Мұның

ерекшелігі:бұл 1001 саны 7,11,13 сандарына қалдықсыз бөлінеді немесе1001=7*11*13 болады.Бірақ бұл санның ерекшелігі бұнда емес.Ке з келген үш таңбалы санды 1001 –ге көбейткенде шығатын көбейтіндіні осы үш таңбалы санды екі рет қайталап жазса жеткілікті болады мысалы:873*1001=873873 873873/1001=873 236*1001=236236
2.Шахерезада саны 1001.Бұл санның ерекшелігі неде?  Мұның ерекшелігі:бұл 1001 саны 7,11,13 сандарына қалдықсыз

Слайд 135 бөлім.Сергіту сәті:

Нәрселерді санағанда,
Керек ол бізге ауадай.
Айтыңдаршы бұл қандай сан,
Жан

жағына қарамай.
/натурал сан/

Бүтін сан,бөлшек сандар,
Барлығы да бар онда.
Бұл қандай сан айтыңдаршы,
Оң, теріс сандар осында.
/рационал сандар/.
5 бөлім.Сергіту сәті: Нәрселерді санағанда,Керек ол бізге ауадай.Айтыңдаршы бұл қандай сан,Жан жағына қарамай. /натурал сан/Бүтін сан,бөлшек сандар,Барлығы

Слайд 14Санның орысша,ағылшынша аудармасын айту
1.Алтау ала болса,ауыздағы кетеді.
/Төртеу түгел болса,төбедегі келеді./
Алты-шесть-six/сикс/
Төрт-четыре-four/фо/
2.Жеті жұрттың

тілің біл,
/Жеті түрлі ілім біл/.
Жеті –семь-seven/севен/


6- бөлім.Жалғасын тап /көп тіл білу -өмір талабы/

Санның орысша,ағылшынша аудармасын айту1.Алтау ала болса,ауыздағы кетеді./Төртеу түгел болса,төбедегі келеді./Алты-шесть-six/сикс/Төрт-четыре-four/фо/2.Жеті жұрттың тілің біл,/Жеті түрлі ілім біл/.Жеті –семь-seven/севен/6-

Слайд 15
3.Жүз сомың болғанша,
/он досың болсын/.
Жүз –сто- hundred /хендрит/
Он-десять- ten /тен/

4.Ақылмен

мыңды,/ақырумен бірді/.
Мың-тысяча- thousand /уан саузнд/
Бір-один- one /уан/.

3.Жүз сомың болғанша, /он досың болсын/.Жүз –сто- hundred /хендрит/Он-десять- ten /тен/4.Ақылмен мыңды,/ақырумен бірді/.Мың-тысяча- thousand /уан саузнд/Бір-один- one

Слайд 175.Мыңнан біреу-көсем,
/Жүзден біреу –шешен/.
Мың-тысяча- thousand /уан саузнд/
Жүз –сто- hundred

/хандрит/
6.Біреу тойып секіреді,
/Біреу тоңып секіреді/.
Бір –один - one /уан/.

5.Мыңнан біреу-көсем,/Жүзден біреу –шешен/. Мың-тысяча- thousand /уан саузнд/ Жүз –сто- hundred /хандрит/6.Біреу тойып секіреді,/Біреу тоңып секіреді/.Бір –один

Слайд 18А
7- бөлім.Ауызша есепте:


1)

38 + 162 2) 5 ⋅ 200 3) 79 - 25 4) 52 : 4
⋅ 6 - 710 : 6 + 17
- 400 : 10 ⋅ 9 : 6
:5 +31 +29 *9

? ? ? ?

1) 30 ⋅ 90 2) 15 + 65 3) 90 : 5 4) 640 – 560
+ 1300 ⋅ 3 - 11 ⋅ 4
: 50 : 12 ⋅ 9 + 280
- 44 - 20 + 137 : 30

Ә




А 7- бөлім.Ауызша есепте:      1)  38 + 162

Слайд 19Қабілеттеріне қарай оқушы білімін тексеру мониторнигі
- 8 оқушы


- 8 оқушы


-

6 оқушы



- 4 оқушы

Қорытындылау

Өте жақсы

Қанағат
танарлық

Жақсы

нашар




Қабілеттеріне қарай оқушы білімін тексеру  мониторнигі - 8 оқушы- 8 оқушы- 6 оқушы- 4 оқушыҚорытындылауӨте жақсыҚанағаттанарлықЖақсынашар

Слайд 20











































Көңіл қойып тыңдағандарыңызға рахмет.

Көңіл қойып  тыңдағандарыңызға  рахмет.

Что такое shareslide.ru?

Это сайт презентаций, где можно хранить и обмениваться своими презентациями, докладами, проектами, шаблонами в формате PowerPoint с другими пользователями. Мы помогаем школьникам, студентам, учителям, преподавателям хранить и обмениваться учебными материалами.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть