Презентация, доклад на тему Оң және теріс сандарға есептер шығару

Содержание

Сабақ келесі негізде құрылған:

Слайд 1

Текелі қаласы
№ 1 орта мектеп
математика пәнінің мұғалімі

М.К. Усенова


Панорамалық сабақ


6 “Ә” сынып

Текелі қаласы№ 1 орта мектепматематика пәнінің мұғалімі М.К. Усенова Панорамалық сабақ 6 “Ә” сынып

Слайд 2Сабақ келесі негізде құрылған:

Сабақ келесі негізде құрылған:

Слайд 3

Сабақтың тақырыбы
Оң және теріс сандарға есептер шығару

Сабақтың тақырыбыОң және теріс сандарға  есептер шығару

Слайд 4

Мақсаты:
Білімділік: Оң және теріс сандарды ажырата білу дағдысын

қалыптастыру, теориялық білімдерін тереңдету, жүйелеу.
Дамытушылық: Есептеу және өлшеу жүйесінде шамалардың өзгерістерін оң сандармен және теріс сандармен жазу дағдыларын арттыру. Оқушының ой-өрісін, өзіндік іс-әрекетіне жауап беру дағдысын қалыптастыру.
Тәрбиелік: : Сенімділікке, ұқыптылыққа, шапшаңдылыққа, ұжымшылдыққа тәрбиелеу.


Міндеттері:
Оқушылардың алған білімдерін жүйелеу.
Тақырып бойынша ой-қорытындылар жасау.
Күнделікті өмірде қолдана білу, мәндерін ажырата білу.

Мақсаты:   Білімділік: Оң және теріс сандарды ажырата білу дағдысын қалыптастыру, теориялық білімдерін тереңдету, жүйелеу.Дамытушылық:

Слайд 5

Сабақтың түрі: топтық, даралап оқыту

Сабақтың типі: білімді бекіту, қорыту сабағы

Сабақтың әдісі:

Жұпта жұмыс істеу, диалогтік оқыту, сыни тұрғыдан ойлау, өзін-өзі бағалау, топпен жұмыс, талдау, деңгейлеп саралап оқыту .

Педагогикалық технология: ҮӨЖ, деңгейлеп-саралап оқыту.

Сабақтың көрнекілігі: тақырыпқа сай слайдтар, үлестірме парақтар, топтық тапсырмалар жазылған плакаттар, бағалау парағы, оқулық, дидактикалық материалдар.

Пәнаралық байланыс: жаратылыстану, тарих.
Сабақтың түрі: топтық, даралап оқытуСабақтың типі: білімді бекіту, қорыту сабағыСабақтың әдісі: Жұпта жұмыс істеу, диалогтік оқыту, сыни

Слайд 6Сабақтың құрылымы
І. Ұйымдастыру бөлімі.
ІІ. Үй жұмысын тексеру бөлімі.
ІІІ. Білімді пысықтау
IV. Есептер

шығару (оқулықпен жұмыс)
V. Сергіту сәті.
VI. Сәйкестендіру тесті.
VII. Қорытынды бөлім.
VIII. Бағалау
IX. Үй тапсырмасын беру бөлімі.
Сабақтың құрылымыІ. Ұйымдастыру бөлімі.ІІ. Үй жұмысын тексеру бөлімі.ІІІ. Білімді пысықтауIV. Есептер шығару (оқулықпен жұмыс)V. Сергіту сәті.VI. Сәйкестендіру

Слайд 7

Сабақтың құрылымы
І. Ұйымдастыру бөлімі.
ІІ. Үй жұмысын тексеру бөлімі.
ІІІ. Топпен жұмыс (топтастыру

стратегиясы)
IV. Деңгейлік тапсырмалар (Оқулықпен жұмыс)
V. Сергіту сәті.
VI. Сәйкестендіру тесті.
VII. Бағалау.
VIII. Үй тапсырмасы беру бөлімі.

I

Ұйымдастыру бөлімі.

Мақсатым: Оқушылардың назарын сабаққа
шоғырландыру

Сәлемдесу, психологиялық дайындық.
Сабаққа дайындығын тексеру.
Сабақтың жалпы оқыту мақсатын қою.

Бағалау критерийі
Білімділігі
Ойлау жылдамдығы
Математикалық тілі
Топпен жұмыс жасауы
Жекелей жұмыс жасауы

Сабақтың құрылымыІ. Ұйымдастыру бөлімі.ІІ. Үй жұмысын тексеру бөлімі.ІІІ. Топпен жұмыс (топтастыру стратегиясы)IV. Деңгейлік тапсырмалар (Оқулықпен жұмыс)V. Сергіту

Слайд 8

Сабақтың құрылымы
І. Ұйымдастыру бөлімі.
ІІ. Үй жұмысын тексеру бөлімі.
ІІІ. Топпен жұмыс (топтастыру

стратегиясы)
IV. Деңгейлік тапсырмалар (Оқулықпен жұмыс)
V. Сергіту сәті.
VI. Сәйкестендіру тесті.
VII. Бағалау.
VIII. Үй тапсырмасы беру бөлімі.

II

Үй тапсырмасын тексеру бөлімі.

Мақсатым: Үйге берілген тапсырманы
оқушылармен бірге тексеру.

Ұйымдастыру әдісі: сұрақ-жауап арқылы
Танымдық іс-әрекеттің ұйымдастыру түрлері: топтық фронтальная

Сабақтың құрылымыІ. Ұйымдастыру бөлімі.ІІ. Үй жұмысын тексеру бөлімі.ІІІ. Топпен жұмыс (топтастыру стратегиясы)IV. Деңгейлік тапсырмалар (Оқулықпен жұмыс)V. Сергіту

Слайд 9№ 288
20 м биіктік
16 м тереңдік
5 ұпай ұтыс
12 градус жылы
5) Шығын

28000
6) Кіріс 175000
7) 3 ұпай ұтылыс
8) 9 градус суық

№ 289

Байкал көлінің тереңдігі 1620 м
Жер шарындағы ең биік нүкте – Гималай тауларындағы
Джомолунгма (Эверест) шыңының биіктігі 8848 м
Дүниежүзілік мұхиттың ең терең жері – Тынық мұхиттағы
Мариан шұңғымасы, оның тереңдігі 11022 м
4) Тянь-Шаньдағы Хантәңірі шыңының биіктігі 6995 м

№ 28820 м биіктік16 м тереңдік5 ұпай ұтыс12 градус жылы5) Шығын 280006) Кіріс 1750007) 3 ұпай ұтылыс8)

Слайд 10III
Білімді пысықтау.
Мақсатым: Оқушылардың ойлау қабілетін
белсендендіру.
Ұйымдастыру әдісі: талдау, сыни тұрғыдан

ойлау
Танымдық іс-әрекеттің ұйымдастыру түрлері: топтық, ұжымдық.
III Білімді пысықтау.Мақсатым: Оқушылардың ойлау қабілетін белсендендіру.Ұйымдастыру әдісі: талдау, сыни тұрғыдан ойлауТанымдық іс-әрекеттің ұйымдастыру түрлері: топтық, ұжымдық.

Слайд 11 1- топ “Топтастыру стратегиясы”
2- топ “Кестемен жұмыс”

1- топ “Топтастыру стратегиясы” 2- топ “Кестемен жұмыс”

Слайд 12IV
Есептер шығару
(оқулықпен жұмыс)

Мақсатым: оң және теріс сандарды ажырата білу,


Есептеу жұмыстарында пайдалана алуды үйрету.
.

Ұйымдастыру әдісі: ауызша, аналитикалық.
Танымдық іс-әрекеттің ұйымдастыру түрлері: топтық, ұжымдық, жеке оқыту.

IV Есептер шығару (оқулықпен жұмыс)Мақсатым: оң және теріс сандарды ажырата білу, Есептеу жұмыстарында пайдалана алуды үйрету. .Ұйымдастыру

Слайд 13Карточка № 1

1) -4+(-6)

5) -3+(-11)
2) -1+(-7) 6) -2+(-9)
3) -3+(-15) 7) -0,7+(-0,3)
4) -8+(-6) 8) -1,2+(-1,5)

Карточка № 2

1) -26+(-8) 5) -36+(-15)
2) -43+(-21) 6) -62+(-19)
3) -56+(-71) 7) -127+(-8)
4) -96+(-101) 8) -103+(-44

Карточка № 3

1) 40+(-8) 5) -19+8
2) 32+(-16) 6) -56+26
3) 65+(-35) 7) -250+120
4) -7+5 8) -640+800

Карточка № 4

1) 184+(-9) 5) 45+(-45)
2) -21+14 6) 0+(-31)
3) -31+53 7) -81+81
4) 328+(-21) 8) -17+20

А деңгейінің есебі

В деңгейінің есебі: оқулықтағы № 429, № 430

С деңгейінің есебі: оқулықтағы № 438, № 441

Карточка № 1     1) -4+(-6)        5)

Слайд 14 С е р г і т у с ә

т і Жұмбақтар шешіп, мақал - мәтел жалғасын табу

Бірдей санды бірнеше рет,
Көбейтуден тұрады
Егер оны ықшамдасаң,
Қандай атау болады.

Егіз туған қос жүйрік
Жарыса шауып терлейді,
Бірін – бірі көрмейді
Дамылсыз қанша шапса да,
Бір мәреге келмейді.

Бір тал кессең
...

Екіге қалдықсыз
бөлінетін сандар


Бүтін сан, бөлшек сандар
Барлығы да бар онда
Бұл қандай сан айтыңдаршы
Оң, теріс сан бәрі сонда.

V

С е р г і т у  с ә т і  Жұмбақтар шешіп, мақал

Слайд 15VI
Бекіту.
Cәйкестендіру тесті

Мақсатым: Өтілген тақырып бойынша
қорытынды шығару, оқушылардың өзін бағалау

мүмкіндігін жасау.
.


Ұйымдастыру әдісі: сұрақ-жауап арқылы
Танымдық іс-әрекеттің ұйымдастыру түрлері:
өзіндік жұмыс

VI Бекіту.Cәйкестендіру тестіМақсатым: Өтілген тақырып бойынша қорытынды шығару, оқушылардың өзін бағалау мүмкіндігін жасау. .Ұйымдастыру әдісі: сұрақ-жауап арқылыТанымдық

Слайд 161.Тура бағытты білдіретін сандар

1.16
2.Кіріс 120000тг; 2. 97
3.16градус суық; 3.оң сандар
4.Бәйтеректің биіктігі 97м; 4.-120000
5.16 градус жылы; 5.-97
6.Шығын 120000тг; 6.теріс сандар
7.Қарама-қарсы бағытты
білдіретін сандар 7.-7
8.7ұпай ұтыс 8.120000
9.Су асты қайығы 97м
тереңдікте жүзіп жүр; 9.7
10.Олар ойынды 7ұпай
ұтылыспен аяқтады. 10.-16
1.Тура бағытты білдіретін сандар

Слайд 17 Cәйкестендіру тестінің дұрыс жауабы:
Оқушылар сәйкестендіру тесті бойынша дәптерлеріне
жауап беру

керек, бірін-бірі тексерту керек.

1 - 3
2 - 8
3 - 10
4 - 2
5 - 1
6 - 4
7 - 6
8 - 9
9 - 5
10 - 7

Cәйкестендіру тестінің дұрыс жауабы:Оқушылар сәйкестендіру тесті бойынша дәптерлеріне жауап беру керек, бірін-бірі тексерту керек.1 - 32

Слайд 18VIII
Бағалау.
IX
Үй тапсырмасын беру бөлімі.
№ 445, 104 бет ереже жаттау

VIII Бағалау.IX Үй тапсырмасын беру бөлімі.№ 445, 104 бет ереже жаттау

Слайд 19

Назарларыңызға
рахмет

Назарларыңызғарахмет

Что такое shareslide.ru?

Это сайт презентаций, где можно хранить и обмениваться своими презентациями, докладами, проектами, шаблонами в формате PowerPoint с другими пользователями. Мы помогаем школьникам, студентам, учителям, преподавателям хранить и обмениваться учебными материалами.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть