Презентация, доклад на тему Натурал сандар және нөл саны

Раздел долгосрочного плана:Десятичные дроби и действия над ними Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме):5.2.1.1 қосу және көбейту амалдарының қасиеттерін қолданып, әріпті өрнектерді түрлендіру; Сабақтың мақсаты:Барлық оқушылар: әріпті өрнектерді түрлендіруде қосу және көбейту амалдарының қасиеттерін

Слайд 1Айтугулова Акбота Сериковна
5.1.А Натурал сандар
және нөл саны
Өрнектерді ықшамдау

Айтугулова Акбота Сериковна5.1.А Натурал сандар және нөл саныӨрнектерді ықшамдау

Слайд 2Раздел долгосрочного плана:
Десятичные дроби и действия над ними


Осы сабақта қол

жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме):
5.2.1.1 қосу және көбейту амалдарының қасиеттерін қолданып, әріпті өрнектерді түрлендіру;
 


Сабақтың мақсаты:
Барлық оқушылар: әріпті өрнектерді түрлендіруде қосу және көбейту амалдарының қасиеттерін қолданады.

Оқушылардың басым бөлігі: өрнектерді ықшамдап, мәнін табады.

Кейбір оқушылар: мәтін есептерді шешіп, кері есептер құрастырады.

Бағалау критерийі:
Әріпті өрнектерді түрлендіру үшін қосу амалының қасиеттерін қолданады.
Әріпті өрнектерді түрлендіру үшін көбейту амалының қасиеттерін қолданады.

Тілдік мақсаттар:
қосу және көбейту амалдарының қасиеттерін жеткізеді;ережесін ауызша түсіндіреді;
Пәнге қатысты лексика мен терминология:
өрнек, коэффициент, айнымалы, көбейткіш, ауыстырымдылық, терімділік, үлестірімділік
Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер:
өрнектерді ықшамдау, ортақ көбейткіш, қосудың ауыстырымдылық қасиеті, қосудың терімділік қасиеті, көбейтудің ауыстырымдылық қасиеті, көбейтудің терімділік қасиеті,көбейтудің үлестірімділік
қасиеті

Құндылықтарға баулу:
«Мәңгілік ел» ұлттық идеясы негізінде «Индустрияландыру мен иновацияларға негізделген экономикалық өсу» құндылығын дарыту

Пәнаралық байланыс:
Физика


Тақырып бойынша алдыңғы білім:
Сандық және әріпті өрнектер

Раздел долгосрочного плана:Десятичные дроби и действия над ними Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме):5.2.1.1

Слайд 3Сабақтың басы

Сабақтың басы

Слайд 4Оқушыларға проблемалық сұрақтар қою, тақырыпты түсіндіру.
Сабақтың ортасы
Жаңа тақырыпты бекіту. «Кім жылдам»

әдісі. Жеке жұмыс.

Жұптық жұмыс. «Сұрақ - жауап» әдісі

Қосындыны ықшамдаңдар:
1) 4m + 9m;
2) 7a + 13a.
Берілген өрнектердің әрқайсысында үш амалдан бар. Осы өрнектердегі амалдар санын азайтып, қалай ықшамдауға болады?

В деңгейі.
№98. Өрнектi ықшамдап, мәнiн табыңдар:
7а + 15а, мұндағы а = 3;
2) 23b + 16b, мұндағы b = 8;
3) 44х – 18х, мұндағы x = 5;
4) 14у + 33у – 45у, мұндағы у = 17;
5) 52m – 25m + 45m, мұндағы m = 9;
6) 18n + 34n – 22n, мұндағы n = 6.
.

Көбейтіндіні ықшамдаңдар:
1) 5 • х • 8;
2) 2 • y • 9.
- Көбейтінді түрінде берілген мұндай өрнектердегі амалдар санын азайтып, қалай ықшамдауға болады?

Дескриптор:
-Қосудың қасиеттерін қолданады;
-Мәндерін табады;

С деңгейі.
№103. Көбейтудің үлестірімділік қасиетін пайдаланып, есепті өрнек құрастырып шығарыңдар.
1) Шаруа ат сатып алу үшiн 15 ц қарабидай сатса, 80 рубль жетпей- дi, ал 20 ц қарабидай сатса, 110 рубль артық қалады. Шаруа сатып алатын ат неше рубль?

А деңгейі.
№ 92. Қосудың қасиеттерін пайдаланып, өрнекті ықшамдаңдар:
1) (9 + а ) + 11; 4) (b + 22) + 18;
2) (16 + b) + 4; 5) (18 + x) + 12;
3) (a + 17) + 23; 6) (43 + y) + 57;


Кері байланыс:
« 10 сөзді атаңыз» әдісі. Оқушылар түсіндірілген тақырыпқа қатысты 10 сөз жазып, атауы керек.


Топтық жұмыс. «Құрастыру» әдісі.

Кері байланыс:
Мұғалім мен оқушылар арасында.
Бір – бірлеріне сұрақ қояды.
- Есептің шығарылу жолымен басқа келісесіздер ме?
- Басқада ұсыныстарыңыз бар ма?

Оқушыларға проблемалық сұрақтар қою, тақырыпты түсіндіру.Сабақтың ортасыЖаңа тақырыпты бекіту. «Кім жылдам» әдісі. Жеке жұмыс.   Жұптық

Слайд 5Сабақтың
соңы
«Мен таптым» әдісі

Оқушылар топпен алдыларына берілген қосу мен көбейтудің

қасиеттерінің формулаларын теңдік сыңарын тауып, жылдам парақшаға жапсырады.Бірінші бітірген топ жұлдызша алады.

Кері байланыс: мұғалім мен оқушы арасында.
«Бас бармақ» әдісі бойынша. Оқушылар «келісемін» - бас бармақты жоғары, «келіспеймін» - бас бармақты төмен көрсету.

Үйге тапсырма:
В деңгейі. №95. Өрнектерді ықшамдаңдар:
1) 2x + 3x; 2) 7x – 4x; 3) 5y + 9y;
4) 6y – y; 5) x + 4x + 5x; 6) 8x + 3x – x;
7) 10x + 7x – 8x; 8) 9y + 2y – 4y.

В деңгейі. №96. Ортақ көбейткішті жақша сыртына шығарыңдар:
1) 7а + 7 · 3; 2) 16 · 5 + 5b;
3) 14с – 14 · 3; 4) 8d – 8 · 5;
5) 6а + 6 · 3 + 6b; 6) 9а + 9b – 9с.




Бағалау
6 жұлдыз н/е 5жұлдыз, 1 төрбұрыш – «өте жақсы»
4-5 жұлдыз н/е 3 - 4 жұлдыз және 2 төрбұрыш – «жақсы»
3 жұлдыз н/е 1 – 2 жұлдыз және 2 – 3 төртбұрыш – «қанағаттанарлық»

.

Рефлекция

Сабақтың соңы«Мен таптым» әдісі Оқушылар топпен алдыларына берілген қосу мен көбейтудің қасиеттерінің  формулаларын теңдік сыңарын тауып,

Что такое shareslide.ru?

Это сайт презентаций, где можно хранить и обмениваться своими презентациями, докладами, проектами, шаблонами в формате PowerPoint с другими пользователями. Мы помогаем школьникам, студентам, учителям, преподавателям хранить и обмениваться учебными материалами.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть