Презентация, доклад на тему Бұрыш. Бұрыштың шамасы( 5класс)

Содержание

Сабақтың тақырыбыБұрыш. Бұрыштың шамасы.

Слайд 1Қош келдіңіздер

Қош келдіңіздер

Слайд 3Сабақтың тақырыбы
Бұрыш. Бұрыштың шамасы.

Сабақтың тақырыбыБұрыш. Бұрыштың шамасы.

Слайд 4Сабақтың мақсаты:
Бұрыштың анықтамасын білуге және оны жаза алуға үйрету; Берілген бұрышты

транспортирмен өлшей білуге және өлшеу нәтижесін жаза білуге үйрету.
.Оқушылардың өз бетінше ой қорыта білу дағдыларын қалыптастыру, олардың шығармашылық қабілеттерін дамыту.
Оқушыларды ұқыптылыққа, зеректікке, шапшаңдыққа тәрбиелеу.

Сабақтың мақсаты:Бұрыштың анықтамасын білуге және оны жаза алуға үйрету; Берілген бұрышты транспортирмен өлшей білуге және өлшеу нәтижесін

Слайд 5Сабақтың барысы:
Ұйымдастыру кезеңі
Үй тапсырмасын тексеру (№96есеп)
Қайталау сұрақтары
Жаңа сабақ
Жеке жұмыс
Сергіту сәті
Жұптық жұмыс
Топтық

жұмыс
Үй тапсырмасын беру
Бекіту
Бағалау

Сабақтың барысы:Ұйымдастыру кезеңіҮй тапсырмасын тексеру (№96есеп)Қайталау сұрақтарыЖаңа сабақЖеке жұмысСергіту сәтіЖұптық жұмысТоптық жұмысҮй тапсырмасын беруБекіту Бағалау

Слайд 6Ұйымдастыру кезеңі:
1)Оқушылардың сабаққа даярлығын тексеру.
2)Оқу құралдары мен сынып бөлмесінің даярлығын

тексеру.
Үй тапсырмасы: Үйге берілген есептерді тексеремін.Оқушыларға бірнеше сұрақтар қоямын...





Ұйымдастыру кезеңі: 1)Оқушылардың сабаққа даярлығын тексеру.2)Оқу құралдары мен сынып бөлмесінің даярлығын тексеру. Үй тапсырмасы: Үйге берілген есептерді

Слайд 7Үй тапсырмасы:№367есеп
Шешуі: Баланың жүрген жолы:
S= 73*3= 219км,
Қалпақтың жүзіп жеткен жолы:


S= 25*3= 75км,
Сонда арақашықтық:
S= 219 – 75 = 144км болады
Жауабы: 144км

Үй тапсырмасы:№367есепШешуі: Баланың жүрген жолы: S= 73*3= 219км,Қалпақтың жүзіп жеткен жолы: S= 25*3= 75км,Сонда арақашықтық: S= 219

Слайд 81)Нүкте дегеніміз не? Оны қалай түсінесіңдер?
2)Нүктені қалай белгілейді? Кез келген үш

нүкте белгілеп көрсетіңдер.
3)Түзу дегеніміз не? Оны қалай түсінесіңдер.
4)Түзуді қалай белгілейді? Түзуді неше әріппен белгілеп көрсетуге болады?
5)Түзу қандай фигура? Шектеулі ме, әлде шектеусіз фигура ма?
6)Сәуле дегеніміз не? Оны қалай белгілеп көрсетуге болады?
1)Нүкте дегеніміз не? Оны қалай түсінесіңдер?2)Нүктені қалай белгілейді? Кез келген үш нүкте белгілеп көрсетіңдер.3)Түзу дегеніміз не? Оны

Слайд 9Жаңа сабақ

Жаңа сабақ

Слайд 10Бір нүктеден басталатын екі сәуледен
құралған фигура бұрыш деп аталады.

Бір нүктеден басталатын екі сәуледенқұралған фигура бұрыш деп аталады.

Слайд 11 Қабырғалары толықтауыш сәулелер болатын бұрышты жазыңқы бұрыш деп атайды.
Мысалы: ∠EОF

– жазыңқы бұрыш. ∠ЕOF=180°

Қабырғалары толықтауыш сәулелер болатын бұрышты жазыңқы бұрыш деп атайды.Мысалы: ∠EОF – жазыңқы бұрыш. ∠ЕOF=180°

Слайд 12
Ппппп
∠АОВ=60°

∠АОВ=30°

Ппппп∠АОВ=60°            ∠АОВ=30°

Слайд 13 Бұрыштың төбесінен басталатын және оны градустық өлшемдері тең екі бұрышқа

бөлетін сәуле биссектриса деп аталады. Биссектриса латынның bis - екіге, seco – қиюшы сөзінен шыққан.




Е
С

О
К

Бұрыштың төбесінен басталатын және оны градустық өлшемдері тең екі бұрышқа бөлетін сәуле биссектриса деп аталады. Биссектриса

Слайд 14 Жеке жұмыс

Жеке жұмыс

Слайд 15№452. 3.7-суретте кескінделген бұрыштарды транспортирмен өлшеп, градустық өлшемдерін табыңдар.
1.30°;2. 120°;3.

90°;
№452.  3.7-суретте кескінделген бұрыштарды транспортирмен өлшеп, градустық өлшемдерін табыңдар.1.30°;2. 120°;3. 90°;

Слайд 16№454. 3.8-суреттегі DОF бұрышының градустық өлшемін табыңдар. Суретті дәптерге

көшіріп салыңдар.








Шешуі: а) ∠ DOF= 180°-∠EOD = 180°-40 ° = 140°;
ә) ∠ DOF = ∠ DON + ∠ NOK + ∠ KOF = 40 ° + 50 ° + 20 ° =110 ° ;

№454.   3.8-суреттегі DОF бұрышының градустық өлшемін табыңдар. Суретті дәптерге көшіріп салыңдар. Шешуі: а) ∠ DOF=

Слайд 17 №455. Танспортирді пайдаланып, дәптерге градустық өлшемдері: 20 °; 75°; 90°;

130°; 150°; бұрыштарды салыңдар.

№455. Танспортирді пайдаланып, дәптерге градустық өлшемдері: 20 °; 75°; 90°;  130°; 150°;  бұрыштарды салыңдар.

Слайд 18 Сергіту сәті

Сергіту сәті

Слайд 19Жұптық жұмыс(тест)

Жұптық жұмыс(тест)

Слайд 20Жауаптары:
1-нұсқа. 1-а, 2-в, 3-с
2-нұсқа. 1-а, 2-с, 3-в

Жауаптары: 1-нұсқа. 1-а, 2-в, 3-с2-нұсқа. 1-а, 2-с, 3-в

Слайд 211-есеп. ∠ AOC = ∠ AOВ - ∠ ВOC =87°-52° =35

° ;

2-есеп. ∠ СOВ =180 °- ∠AOC =180 °-50° =130 °;

3-есеп. 90 °; 180 °;

1-есеп. ∠ AOC = ∠ AOВ - ∠ ВOC =87°-52° =35 ° ;	    2-есеп.

Слайд 22Топтық жұмыс

Топтық жұмыс

Слайд 23
Үйге тапсырма: № 457. Бұрыш. Бұрыштың шамасы.

Үйге тапсырма: № 457. Бұрыш. Бұрыштың шамасы.

Слайд 241.Бұрыш дегеніміз не?
2.Бұрыштың қабырғалары, төбесі деп нені айтады?
3.Бұрыштың өлшем бірлігі қалай

аталады?
4.Жазыңқы бұрыш неше градусқа тең?
5.Транспортир не үшін қажет?
6.Биссектриса дегеніміз не?

1.Бұрыш дегеніміз не?2.Бұрыштың қабырғалары, төбесі деп нені айтады?3.Бұрыштың өлшем бірлігі қалай аталады?4.Жазыңқы бұрыш неше градусқа тең?5.Транспортир не

Слайд 26Маңғыстау облысы Жаңаөзен қаласы №18орта мектеп мемлекеттік мекемесі.
Математика пәні мұғалімі Орынбаева

Салтанат Ахметовна.
Маңғыстау облысы Жаңаөзен қаласы №18орта мектеп мемлекеттік мекемесі.Математика пәні мұғалімі Орынбаева Салтанат Ахметовна.

Что такое shareslide.ru?

Это сайт презентаций, где можно хранить и обмениваться своими презентациями, докладами, проектами, шаблонами в формате PowerPoint с другими пользователями. Мы помогаем школьникам, студентам, учителям, преподавателям хранить и обмениваться учебными материалами.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть