Презентация, доклад на тему Тәуекел хан ашық сабақ

Содержание

Сілтеме:Қысқа мерзімді жоспар,оқулық.   Орта ғасырладағы Қазақстан   тарихы 7 «Г» сынып.

Слайд 1№1 “М.Горький атындағы мектеп-гимназия” КММ тарих пәні мұғалімі Абдраманова Алия
Сабақтың тақырыбы:

Тәуекел хан (1582-1598)
№1 “М.Горький атындағы мектеп-гимназия” КММ тарих пәні мұғалімі Абдраманова АлияСабақтың тақырыбы:  Тәуекел хан (1582-1598)

Слайд 2Сілтеме:
Қысқа мерзімді жоспар,оқулық.  
Орта ғасырладағы Қазақстан   тарихы
7 «Г» сынып.

Сілтеме:Қысқа мерзімді жоспар,оқулық.   Орта ғасырладағы Қазақстан   тарихы 7 «Г» сынып.

Слайд 3Сабақтың мақсаты:
Тәуекел хан тұсындағы Қазақ хандығы туралы мәліметті меңгеру.



Сабақтың мақсаты: Тәуекел хан тұсындағы Қазақ хандығы туралы мәліметті меңгеру.

Слайд 4Сабақтың нәтижесі: 1. Барлығы: Тәуекелдің хандық билікке отырған кезде саяси жағдайы

қандай екенін түсінеді. 2. Көпшілігі: Тәуекелдің жасаған жорықтарын,ішкі қайшылықтардың күшеюі мен орталық биліктің әлсіреуін ажырата алады. 3. Кейбіреулері: Сыртқы жағдайларымен ішкі жағдайларын салыстырып, жіктей біледі.


Сабақтың нәтижесі: 1. Барлығы:  Тәуекелдің хандық билікке отырған кезде саяси жағдайы қандай екенін түсінеді.  2.

Слайд 5Ресурстары:
Оқулық,   бор, интерактивті тақта, бағалау парақшалары, флипчарт, түрлі-түсті бояғыштар, стикерлер.

Ресурстары: Оқулық,   бор, интерактивті тақта, бағалау парақшалары, флипчарт, түрлі-түсті бояғыштар, стикерлер.

Слайд 6Әдіс-тәсілдері:
Социаметрия әдісі, ДЖИГСО әдісі,
дерек көздерін тексеру әдісі, әліпби желісі

Әдіс-тәсілдері:  Социаметрия әдісі, ДЖИГСО әдісі, дерек көздерін тексеру әдісі, әліпби желісі

Слайд 7 Оқыту нәтижелері:
Хронологиялық кесте құрастыра алады;
Тарихи оқиғаларға сипаттама

беріп, талдау жасай алады;
 Тарихи тұлғалардың өмірі мен атқарған қызметі туралы айта алады;
Жұптық, топтық жұмыстар негізінде ынтымақтастыққа үйреніп, шығармашылықпен жұмыс жасайды;
Мәтіндегі негізгі ойды айта алады;
Оқушылар бірін-бірі оқытуға үйренеді;
Терминдер мен ұғымдарға анықтама бере алады; 
Кескін картамен жұмыс жасай алады.

Оқыту нәтижелері: Хронологиялық кесте құрастыра алады;Тарихи оқиғаларға сипаттама беріп, талдау жасай алады; Тарихи тұлғалардың

Слайд 8Сабақтың түйінді идеялары: Тәуекел ханның елді басқаруын түсіну “Ант беріскен шарттың бұзылуы”




Сабақтың түйінді идеялары:  Тәуекел ханның елді басқаруын түсіну “Ант беріскен шарттың бұзылуы”

Слайд 9

Дереккөздер:

Оқулық, хрестоматия құжаттары, «Аңыз адам» журналы.

Дереккөздер: Оқулық, хрестоматия құжаттары, «Аңыз адам»

Слайд 10Сабақтың  барысы: 
Мұғалімнің іс-әрекеті
Оқушының іс-әрекеті
Бағалау

Сабақтың  барысы:  Мұғалімнің іс-әрекетіОқушының іс-әрекетіБағалау

Слайд 11Ұйымдастыру  кезеңі:
Ұйымдастыру кезеңі.
Сәлемдесу,түгелдеу,
тазалыққа мән беру. Ынтымақтастық
атмосферасын орнату.
Топқа бөлу
«Тайпа есімдерімен»
Топ ережесін

сақтау
Социаметрия әдісі
Топ қаншалықты деңгейде Қазақ хандығы
туралы мәлімет білетінін анықтау.
Ұйымдастыру  кезеңі: Ұйымдастыру кезеңі.Сәлемдесу,түгелдеу,тазалыққа мән беру. Ынтымақтастық атмосферасын орнату.Топқа бөлу«Тайпа есімдерімен»Топ ережесін сақтауСоциаметрия әдісі Топ қаншалықты деңгейде

Слайд 12Қызығушылығын ояту
 
 Жаңа   тақырыппен таныстырып, миға шабуылдау арқылы сабақтың   мақсатын оқушылармен бірлесе

құрады.
 «Бүгінгі сабақта не туралы оқып-білетін боласыңдар?» сұрағына өз ойларын білдіреді.
Мұғалімнің мадақтауы

Қызығушылығын ояту  Жаңа   тақырыппен таныстырып, миға шабуылдау арқылы сабақтың   мақсатын оқушылармен бірлесе құрады. «Бүгінгі сабақта не туралы оқып-білетін боласыңдар?»

Слайд 13Үй тапсырмасын сұрау
“Тарихи бестік” стратегиясы

Мен Қазақ хандығының 5 ханын білемін
Мен Қазақ

хандығының 5 датасын білемін
Мен Қазақ хандығының 5 қаласын білемін
Мен Қазақ хандығының 5 терминін білемін
Үй тапсырмасын сұрау“Тарихи бестік” стратегиясыМен Қазақ хандығының 5 ханын білемінМен Қазақ хандығының 5 датасын білемінМен Қазақ хандығының

Слайд 15 Жаңа тақырып ДЖИГСО әдісі
 
Оқушыларға  тақырыпшаларды бөліп беру
№1 топ-Тәуекелге

дейінгі Қазақ хандығы,
сыртқы саясаты.
№2 топ-Қазақ –өзбек қатынастары.
№3 топ- Орыс мемлекетімен қарым-қатынас.
Әр топтағы оқушылар мәтінмен танысып жеке оқып,жұппен,топпен талқылайды. Осыдан кейін әр топтың 1 ,2,3,4,5,6-лары оқушылар жиналып,жаңа топ құрады да өз тақырыптары бойынша бір-біріне түсіндіру жұмыстарын жүргізеді.
Тақырыпты түсіну деңгейлерін «Бағдаршам» әдісімен бағалайды.

Жаңа тақырып  ДЖИГСО әдісі   Оқушыларға  тақырыпшаларды бөліп беру№1 топ-Тәуекелге дейінгі Қазақ хандығы,сыртқы саясаты.№2

Слайд 16Бағдаршам



Оқушылар бағдаршамның түстерін пайдалана отырып, өздерін бағалайды.
қызыл - түсінбеймін
Сары-ұсынысым бар
жасыл

-барлығы түсінікті.

БағдаршамОқушылар бағдаршамның түстерін пайдалана отырып, өздерін бағалайды. қызыл - түсінбеймінСары-ұсынысым баржасыл -барлығы түсінікті.

Слайд 17Дерек көздерін тексеру әдісі
А) Тарихнама
ойлауға жетелейтін сұрақтар қою.








В)

Тізбектелген хронология
1582-1598 жж
1583 ж
1597 ж
1598 ж
1594 ж
1595 ж
1598 ж

?

Есте сақтау

Дерек көздерін тексеру әдісі А) Тарихнама ойлауға жетелейтін сұрақтар қою.В) Тізбектелген хронология   1582-1598 жж

Слайд 18

Қазақстан тарихы мұражайына саяхат. Өз жолдастарыңа бір сурет жайлы әңгіме құрастыр.Неге

сен осы суретті таңдағаныңды айтып бер.


Қазақстан тарихы мұражайына саяхат. Өз жолдастарыңа бір сурет жайлы әңгіме құрастыр.Неге сен осы суретті таңдағаныңды айтып бер.

Слайд 20 Стикердегі диалог Жаңа тақырыптан маңызды фактыны өздері тауып алып

жұп ара талқылайды.Бір стикерге жұп болып өз пікірлерін,эмоцияларын білдіре алады.


Стикердегі диалог Жаңа тақырыптан маңызды фактыны  өздері тауып алып жұп ара талқылайды.Бір стикерге

Слайд 21 Проблемалық сұрақ(ауызша)
Сыртқы жау Қазақ жерін жаулап алмаса не болар еді?


Проблемалық сұрақ(ауызша)Сыртқы жау Қазақ жерін жаулап алмаса не болар еді?

Слайд 221. Тәуекел ханмен одақтас елдер.
2. Тәуекелдің алдына қойған

басты мақсаты.
3. Қазақ хандығының құрамына қосылған территориялар.
4 . Оқ ататын қару жіберу қайсы елмен байланысты және неге.
5 .Патша өкіметінің Тәуекелге қойған талаптары.

Қорытынды Серпілген сауал

1. Тәуекел ханмен одақтас елдер.2. Тәуекелдің алдына қойған

Слайд 23 Үй тапсырмасы.
Оқушыларға хронологиямен жұмыс жасау, Тәуке хан туралы мәліметтер жинастыру

тапсырмасы беріледі.



Үй тапсырмасы. Оқушыларға хронологиямен жұмыс жасау, Тәуке хан туралы мәліметтер жинастыру тапсырмасы беріледі.

Слайд 24

Сабақтағы іс-әрекеттер

Сабақтағы іс-әрекеттер

Слайд 25Білім ағашымен бағалау
Өзін өзі бағалау
Бірін-бірі бағалау
Постерді критерийлер бойынша бағалау
Топ басшысының бағалауы

Білім ағашымен бағалауӨзін өзі бағалауБірін-бірі бағалауПостерді критерийлер бойынша бағалауТоп басшысының бағалауы

Слайд 26Сабақтың өзіндік талдауы


Мұғалім
Оқушы
Жаңа әдіс-тәсілдер арқылы:
Топтық ережелерді сақтауына ықпал еттім
Топ ішіндегі белсенділігін

арттыруда сыртқы мотивация
Өткен мәліметтерді еске түсіруіне көмектестім
Өткен мәліметтерді өмірмен байланыстыруын қадағаладым




*Александер (2004) пікірі бойынша мұғалім оқушыға тек бағыт беруі тиіс. Бағыт беру арқылы оқушы өз бетімен жұмыстанды;
*Топқа берілген тапсырманы ашық талдай білді, оқиғаға баға бере білді, белсенді болды
Сыни ойлауға дағдыланды
Оқушылар қазақ әдебиеті пәнінен алған білімдерін шебер қолданды



Қол жеткізген нәтижелерім:
Оқушылар топта, жеке жұмыс жасауға үйренді;
Бір-бірімен қарым-қатынасы өзгерді;
Сыни ойлауға дағдыланды;
Өзін-өзі, өзіндік бағалауға сенімді болды.

Ұсыныс:
Дарынды және талантты балалармен жұмыс түрлерін әлі де дамыту.
Оқушылардың мәртебелі сұрақтар қоюда дағдысын жетілдіру

Сабақтың өзіндік талдауы		 	МұғалімОқушыЖаңа әдіс-тәсілдер арқылы:Топтық ережелерді сақтауына ықпал еттімТоп ішіндегі белсенділігін арттыруда сыртқы мотивацияӨткен мәліметтерді еске

Что такое shareslide.ru?

Это сайт презентаций, где можно хранить и обмениваться своими презентациями, докладами, проектами, шаблонами в формате PowerPoint с другими пользователями. Мы помогаем школьникам, студентам, учителям, преподавателям хранить и обмениваться учебными материалами.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть