Презентация, доклад на тему Есім хан ашық сабақ

Содержание

Сілтеме:Қысқа мерзімді жоспар,оқулық.   Орта ғасырладағы Қазақстан   тарихы 7 «Г» сынып.

Слайд 1№1 “М.Горький атындағы мектеп-гимназия” КММ тарих пәні мұғалімі Абдраманова Алия
Сабақтың тақырыбы:

Есім хан (1598-1628 жж) тұсындағы Қазақ хандығы.
№1 “М.Горький атындағы мектеп-гимназия” КММ тарих пәні мұғалімі Абдраманова Алия   Сабақтың тақырыбы:  Есім хан

Слайд 2Сілтеме:
Қысқа мерзімді жоспар,оқулық.  
Орта ғасырладағы Қазақстан   тарихы
7 «Г» сынып.

Сілтеме:Қысқа мерзімді жоспар,оқулық.   Орта ғасырладағы Қазақстан   тарихы 7 «Г» сынып.

Слайд 3Сабақтың мақсаты:
Есім хан тұсындағы Қазақ хандығы туралы мәліметті меңгеру.

“Еңсегей бойлы

ер есім”

Сабақтың мақсаты: Есім хан тұсындағы Қазақ хандығы туралы мәліметті меңгеру.“Еңсегей бойлы ер есім”

Слайд 4Сабақтың нәтижесі: 1. Барлығы: Есімнің хандық билікке отырған кездегі ішкі,сыртқы саясатын

біледі. 2. Көпшілігі: Тұрсын ханның бүлігін түсіндіре алады. 3. Кейбіреулері: «Есім ханның ескі жолы» заңын басқа заңдармен салыстырып, жіктей біледі.


Сабақтың нәтижесі: 1. Барлығы:  Есімнің хандық билікке отырған кездегі ішкі,сыртқы саясатын біледі.  2. Көпшілігі:

Слайд 5Сабақтың түйінді идеялары:
Есім ханның Қазақ хандығын басқаудаға тарихи маңызы.

Сабақтың түйінді идеялары:  Есім ханның Қазақ хандығын басқаудаға тарихи маңызы.

Слайд 6Сабақтың  барысы: 
Мұғалімнің іс-әрекеті
Оқушының іс-әрекеті
Бағалау.

Білім алу-батылдық,
Оны толықтыру-даналық,
Ал шебер қолдана білу-өнер.


Сабақтың  барысы:  Мұғалімнің іс-әрекетіОқушының іс-әрекетіБағалау.Білім алу-батылдық,Оны толықтыру-даналық,Ал шебер қолдана білу-өнер.

Слайд 7Ұйымдастыру  кезеңі:
Ұйымдастыру кезеңі.
Сәлемдесу,түгелдеу,
тазалыққа мән беру. Ынтымақтастық
атмосферасын орнату.
Топқа бөлу
Әке,ана,бала,ұстаз мақал-мәтел

айту.
Топ ережесін сақтау
Тоңазытқыш әдісі
Топ қаншалықты деңгейде Қазақ хандығынан білгісі келетін сұрақтарын жазу.
Ұйымдастыру  кезеңі: Ұйымдастыру кезеңі.Сәлемдесу,түгелдеу,тазалыққа мән беру. Ынтымақтастық атмосферасын орнату.Топқа бөлу Әке,ана,бала,ұстаз мақал-мәтел айту.Топ ережесін сақтауТоңазытқыш әдісі Топ

Слайд 8
Тоңазытқыш әдісі
Оқушылар Қазақ хандығы туралы білгісі келетін сұрақтарын жазу.

Тоңазытқыш әдісі Оқушылар Қазақ хандығы туралы білгісі келетін сұрақтарын жазу.

Слайд 9Үй тапсырмасын сұрау Ақылды доп әдісі
1. Тәуекел ханмен одақтас елдер.
2. Тәуекелдің

алдына қойған басты мақсаты.
3. Қазақ хандығының құрамына қосылған территориялар.
4 . Оқ ататын қару жіберу қайсы елмен байланысты және неге.
5 .Патша өкіметінің Тәуекелге қойған талаптары.
Үй тапсырмасын сұрау  Ақылды доп әдісі1. Тәуекел ханмен одақтас елдер.2. Тәуекелдің алдына қойған

Слайд 10



Себептері

Нәтижесі

Тарихи маңызы

Құс қанаты әдісі

Себептері

Слайд 11 Жаңа тақырып Құс қанаты әдісі
 Оқушыларға  тақырыпшаларды бөліп беру
№1

топ- Есім ханның ішкі және сыртқы саясаты.
№2 топ-Тұрсын ханның бүлігі.
№3 топ-«Есім ханның ескі жолы»
№4 топ- Қосымша әдебиетпен жұмыс
Әр топтағы оқушылар мәтінмен танысып жеке оқып,жұппен,топпен талқылайды. Осыдан кейін әр топ құс қанатына негізгі өзекті мәліметтерді жазады,тақырыпты түсіндіру жұмыстарын жүргізеді.
Тақырыпты түсіну деңгейлерін «жапырақ» әдісімен бағалайды,топ басшы топ мүшелерін бағалап отырады.

Жаңа тақырып  Құс қанаты әдісі   Оқушыларға  тақырыпшаларды бөліп

Слайд 12 Жапырақ түстері



Оқушылар жапырақ түстерін

пайдалана отырып, өздерін бағалайды.
қызыл - түсінбеймін
Сары-ұсынысым бар
жасыл -барлығы түсінікті.

Жапырақ түстеріОқушылар жапырақ түстерін пайдалана отырып, өздерін бағалайды. қызыл -

Слайд 13







Есте сақтау
Жадыны дамытуға арналған ойын

Есте сақтау Жадыны дамытуға арналған ойын

Слайд 14Кезбе тілші
“Еңсегей бойлы ер есім”,
“Есім ханның ескі жолы”.... туралы жаңалықтар бағдарламасын

жасау қажет.
Оқушылар рөлдерге бөлінеді.

1 топ
телефон соғылып
жатқанға ұқсатып,тәулік бойы орын алған оқиғалар туралы хабарлайды

2 топ
телестудиядағы диктор,жиынтық ақпарат береді.

3 топ
тілші оқиға орнынан ақпарат ұсынады

4 топ
тілші сұхбат алатын куәгер

Кезбе тілші“Еңсегей бойлы ер есім”,“Есім ханның ескі жолы”.... туралы жаңалықтар бағдарламасын жасау қажет.Оқушылар рөлдерге бөлінеді. 1 топтелефон

Слайд 15Де Бононың қалпақтары:мәтінге/суретке/оқуға ықпал ету
Сары қалпақ-позитив.Қазақ хандығына эссе жазу.
Жасыл қалпақ- креатив
Менде

қандай идея бар. Мыс: көрініс т.б

Қызыл қалпақ-түйсік . Қазақ хандығына өлең шумағын шығару.

Көк қалпақ-шолу. Мен не аша аламын, қосымша мәліметтер айту.

Де Бононың қалпақтары:мәтінге/суретке/оқуға ықпал етуСары қалпақ-позитив.Қазақ хандығына эссе жазу.Жасыл қалпақ- креативМенде қандай идея бар. Мыс: көрініс т.б

Слайд 16Сауалнама
1.    Мен бүгін білдім…
2.     Мені қызықтырды…
3.     Қиын болды…
4.     Тапсырмалар орындадым…
5.     Менің түсінгенім…
6.     Енді менің қолымнан келеді…
7.     Мен көп

нәрсені түсіндім…
8.     Мен өзіме көп нәрсе түртіп алдым…
9.     Бүгін үйренгенім көп…
10.    Менің қолымнан келеді…
11.     Көп тапсырманы орындадым…
12.   Мен талпынып,тырыстым…
13.    Мені таңқалдырды…
14.   Өз өміріме ақыл-ой түрттім…
15.  Мені жігерлендірді…
Сауалнама1.    Мен бүгін білдім…2.     Мені қызықтырды…3.     Қиын болды…4.     Тапсырмалар орындадым…5.     Менің түсінгенім…6.     Енді менің қолымнан келеді…7.     Мен көп нәрсені түсіндім…8.     Мен өзіме көп нәрсе түртіп

Слайд 17 Үй тапсырмасы.
Оқушыларға хронологиямен жұмыс жасау, Тәуке хан туралы мәліметтер жинастыру

тапсырмасы беріледі.
Картамен жұмыс (көрші елдер,сауда байланысы,көтрілістердің болған жерлері)



Үй тапсырмасы. Оқушыларға хронологиямен жұмыс жасау, Тәуке хан туралы мәліметтер жинастыру тапсырмасы беріледі.Картамен жұмыс (көрші елдер,сауда

Что такое shareslide.ru?

Это сайт презентаций, где можно хранить и обмениваться своими презентациями, докладами, проектами, шаблонами в формате PowerPoint с другими пользователями. Мы помогаем школьникам, студентам, учителям, преподавателям хранить и обмениваться учебными материалами.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть