Презентация, доклад на тему Сабақ жоспары. Энеолит. 6 сынып

Мақсаты: - мыс – тас ғасырының тарихы – хроно-логиясы, адамдарының өмірі, қоғамдық құрылы-сы туралы оқып – үйрену; - оқушы-дың тарихи деректермен жұмыс істей білу дағдыларын дамыту, топтық жұмыс үрдісіндегі іскерліктерін жетілді-у - ата-баба тарихына деген

Слайд 1Сабақ жоспары.
Тақырыбы: “Мыс - тас ғасыры (энеолит)
( б.з.б. 3000 –

1800 жыл )
Сабақ жоспары.Тақырыбы: “Мыс - тас ғасыры  (энеолит)( б.з.б. 3000 – 1800 жыл )

Слайд 2Мақсаты:
- мыс – тас ғасырының тарихы – хроно-логиясы, адамдарының

өмірі, қоғамдық құрылы-сы туралы оқып – үйрену;
- оқушы-дың тарихи деректермен жұмыс істей білу дағдыларын дамыту, топтық жұмыс үрдісіндегі іскерліктерін жетілді-у
- ата-баба тарихына деген құрмет, мақ-таныш сезімдерін тәрбиелеу.
Мақсаты:  - мыс – тас ғасырының тарихы – хроно-логиясы, адамдарының өмірі, қоғамдық құрылы-сы туралы оқып –

Слайд 3 Сабақтың құрылымы:
Сабақтың түрі – топтық, жұптық жұмыс

тәсіл- -дері бар аралас сабақ.
Сабақтың типі – дәстүрлі сабақ.
Сабақ өткізуге қолданған әдістер мен тәсілдер – тарихи диктант жазу, үй тапсырмасы бойын -ша жоба қорғау ( жеке, топтық жұмыс); оқу- -лықпен жұмыс істеу – материалды өз күштер
-імен оқып-үйрену ( топтық жұмыс).
Сабақтың құрылымы:Сабақтың түрі – топтық, жұптық жұмыс тәсіл- -дері бар аралас сабақ.Сабақтың типі

Слайд 4 Сабақ кезеңдері
1.Ұйымдастыру кезеңі.
2. Білім тексеру кезеңі.

Тарихи диктант.
Неолит.
Неолит .... ... ...... деп аталады.Неолит тас дәурінің ..... ...... . Ол б.з.б. ... - ... мың жылдықтар арасын қам -тиды. Неолит кезеңіндегі аңшылар аулаған аңдар ... ...... еді, сондықтан адамдардың қоныстары ....... бол
-ды. Неолит заманы адамдарының тұрақты өмір сүр- -ген қоныстары ....., ......., ......... Қазақстан өңірлерін- -ен кездесті. Қазақстан аумағында табылған неолит тұрақтарының жалпы саны - ... –ге жетті.

Сабақ кезеңдері1.Ұйымдастыру кезеңі.2. Білім тексеру кезеңі. Тарихи диктант.

Слайд 5 Тарихи диктанттың жалғасы.
Жезқазған өңірінен ... жуық тұрақ,көне кен

шығару, жерлеу орындары табылған. Шығыс Қазақстан жерінен табылған еңбек құралдары ........ ........ деп аталған. Ғалымдар сондай-ақ неолит дәуірін тарихта
... ......... заманы деп те атайды. Неолит адамдарын- -ың кәсібі ... .......... мен ......... болды. Қыш ыдыстар
деп ..... жасалған ыдыстарды атаған , оларды .... күй- -дірген. Қызылорда облысының жерінен табылған тұр
-ақ ........ деп аталды, онда табылған жануарлар қаң- -қасы .. .......... сүйегіне жатады. Неолиттің басты ер- -екшелігі ..... ....... пайда болуы еді.
Тарихи диктанттың жалғасы.Жезқазған өңірінен ... жуық тұрақ,көне кен шығару, жерлеу орындары табылған. Шығыс Қазақстан

Слайд 6 Білім тексеру ісінің келесі кезеңі.
Оқушылардың жазба жұмыстарын жинап алып,

келесі тапсырманы орындауға жұ-мылдыру:
Тапсырма – 3 топқа өтіп кеткен 3 тақыр-ыпты бөліп беріп, оқулыққа шолу жасап алғаннан кейін, тапсырма бойынша жо- -ба қорғау жұмысын өткізу.

Білім тексеру ісінің келесі кезеңі. Оқушылардың жазба жұмыстарын жинап алып, келесі тапсырманы орындауға жұ-мылдыру: Тапсырма –

Слайд 7 Білім бағалау жұмысы.
Жинақтап бағалау – оқушылардың

жаз
- ба жұмыстарын тексеріп бағалау
( оқушылар топпен жаңа тапсырманы орындауға кіріскен кезде тексеру)
топтардың жоба қорғау жұмысын баға-лау – топ аралық бағалау(әр топ келесі топтың жауабына баға бере отырып,өз-
-дерінің жауаптарын талқыға ұсынады)
Білім бағалау жұмысы. Жинақтап бағалау – оқушылардың жаз  - ба жұмыстарын тексеріп

Слайд 8 3. Жаңа тақырыпты оқып-үйрену
Мыс – тас ғасыры ( энеолит ):

а) хронологиясы, ғасыр атауы неден шықты.
б) оқушыларға тақырыпшаларды бөліп беру ( 3 топқа 3 тақырыпша ).
в) әр тақырыпшадағы тірек сөздер:
1-де – еңбек бөлінісі, аталық ру орнай баста
-уы, мал шаруашылығы басым болды, жер үй- -лер, қайтыс болғандарды жерлеу, маскасын жасау, еуропалық нәсіл.
3. Жаңа тақырыпты оқып-үйренуМыс – тас ғасыры ( энеолит ):  а) хронологиясы, ғасыр атауы неден

Слайд 9 3 кезеңнің жалғасы:
2-де – адамдар мысты қалай тапты,

ең-
-бек өнімі, мыстың қасиеті, мыстан еңбек құралдарын жасау ж/е оның ерекшеліктері.
3-де – С.Қазақстан – Ботай тұрағы, Маң
-қыстау – Шебір елді мекені. Табылған заттар. Моншақтар, еңбек құралдары.
Тұрғын үйлер.
3 кезеңнің жалғасы:2-де – адамдар мысты қалай тапты, ең-  -бек өнімі, мыстың қасиеті,

Слайд 10 Оқушылардың топтық жұмысы
1. Әр топ өзіне берілген тақырыпша бой

-ынша жауап береді.
2. Топ аралық талдау жұмысы – матер-иалдың мазмұнына тоқтала отырып, пік
-ір алмасу, бір-бірлерінің жауаптарына баға беру, бір-бірлеріне сұрақ қою.
3. Картамен жұмыс.
Оқушылардың топтық жұмысы1. Әр топ өзіне берілген тақырыпша бой   -ынша жауап береді.  2.

Слайд 11 4. Білім бекіту жұмысы.
а) хронологиялық шегі;
б) қоғамдық құрылысы,

аталық руға кө-ше бастау;
еңбек құрал-ң мыстан жасалынуы, мыс-тың қасиеті;
шаруашылық-ғы өзгерістер – 2 түрі;
энеолит тұрақтары, олардағы өзгерістер
4. Білім бекіту жұмысы.а) хронологиялық шегі;б) қоғамдық құрылысы, аталық руға кө-ше бастау;еңбек құрал-ң мыстан

Слайд 12 5. Сабақты қорытындылау, білім бағалау,үйге тапсырма беру
Жинақтап бағалау

жұмысы.
Сабақтағы оқушылар белсенділігі мен білімділігін атап өту, қойылған бағалар
-ға тоқталу.
Үй тапсырмасы: **6. 31 беттегі кестені сызу, соңғы екі бөлігін толтырып келу.
5. Сабақты қорытындылау, білім бағалау,үйге тапсырма беру Жинақтап бағалау жұмысы.Сабақтағы оқушылар белсенділігі мен білімділігін атап

Что такое shareslide.ru?

Это сайт презентаций, где можно хранить и обмениваться своими презентациями, докладами, проектами, шаблонами в формате PowerPoint с другими пользователями. Мы помогаем школьникам, студентам, учителям, преподавателям хранить и обмениваться учебными материалами.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть