Презентация, доклад Қазақстандықтардың Ұлы Отан Соғысына қатысуы

Сабақтың мақсаты:Білімділік: “ Қазақстандықтардың Ұлы Отан соғысына қатысуы” атты өткен тақырыпағы оқушылардың алған білімін жүйелеу, ауызша, жазбаша қабілетін сайыс арқылы жетілдіру;Дамытушылық: тақырыпқа деген оқушылардың қызығушылығын арттыра отырып, еске сақтау, дамыту арқылы өз ойын жеткізе білу дағдысына,

Слайд 1 Сарыөзен жалпы білім беретің орта мектебі. Ашық сабақ. Пән: Қазақстан тарихы. Тақырып:

Қазақстандықтардың Ұлы Отан соғысына қатысуы. Сынып: 9 “а” Тарих пәнінен мұғалімі; Сансызбаев Елжан Жүнісұлы.
Сарыөзен жалпы білім беретің орта мектебі.  Ашық сабақ.  Пән:  Қазақстан тарихы. Тақырып:

Слайд 2Сабақтың мақсаты:
Білімділік: “ Қазақстандықтардың Ұлы Отан соғысына қатысуы” атты өткен тақырыпағы

оқушылардың алған білімін жүйелеу, ауызша, жазбаша қабілетін сайыс арқылы жетілдіру;
Дамытушылық: тақырыпқа деген оқушылардың қызығушылығын арттыра отырып, еске сақтау, дамыту арқылы өз ойын жеткізе білу дағдысына, логикалық ойлауды, тапқырлықты, шығармашылықты дамыту.Қабілетті балаларды көрсете білу;
Тәрбиелік: ақыл- ой тәрбиесін беру, ұқыптылыққа, байқампаздыққа, төзімділікке, ұйымшылдыққа, озық болуға, патриоттыққа, Отанын қорғауға тәрбиелеу.

Сабақтың мақсаты:Білімділік: “ Қазақстандықтардың Ұлы Отан соғысына қатысуы” атты өткен тақырыпағы оқушылардың алған білімін жүйелеу, ауызша, жазбаша

Слайд 3Сабақтың көрнекіліктері: интерактивті тақта, қосымша оқулықтар, соғысқа қатысқан батырлардың портреттері, сызба

кесте, қима қағаздар, бүктемелер, газет- журналдар. Сабақтың түрі: сайыс түріндегі қайталау сабағы. Сабақтың әдісі: сұрақ- жауап, ойын элементтері, тексеру және бағалау, жүйеге келтіру. I.Ұйымдастыру кезеңі. Оқушыларды түгендеп, олардың сабаққа дайындығын тексеру, олардың зейінін сабаққа аударту. II.Мұғалімнің сөзі. Қайырлы күн құрметті ұстаздар!Бүгінгі ашық сабағымызға қош келдініңіздер!Ашық сабақ сайыс түрінде өрбиді.Сондықтан мен сайыстың шарттарымен таныстырып өтейін.Сайыс 3 турдан тұрады.Әрбір турдың тәртібімен қазір сабақ барысында айтып отырамын.Ал әрбір тур балмен бағаланады.Турдың барлығында оқушылар өз балдарын тақтадағы кестеге жабыстырма қағаздармен өз есімдерінің тұсына барып жабыстырып отырады.Сондай- ақ айта кететін бір жайт турлардың тапсырмалары барған сайын қиындай түседі.1-ші тур 5 балмен, 2-ші тур 10 бал, ал 3-ші тур 15 балмен бағаланады.Мұнда уақыттың да рөлі маңызды, өйткені әрбір турға сәйкесінше уақыт беріліп отырады.Ал, оқушылар шарт түсінікті болса сайысымызды бастайық.Сәттілік!
Сабақтың көрнекіліктері: интерактивті тақта, қосымша оқулықтар, соғысқа қатысқан батырлардың портреттері, сызба кесте, қима қағаздар, бүктемелер, газет- журналдар.

Слайд 5III.Сабақтың барысы: Бірінші тур(5 балл,қызыл үшбұрыш, 3 минут) Тапсырма: Әрбір оқушыға ішінде 2

сұрақтан жазылған қима қағаздар таратылады. Екінші тур(10балл, 2 бөлімнен тұрады, сары дөңгелек, 10минут) Тапсырма: 1- бөлім- оқушыларға жеке- жеке сөзжұмбақ беріледі. 2- бөлім- егер сөзжұмбақты дұрыс шешсе, онда ерекше түстегі торкөздерде сөз шығады.Сол сөзге анықтама беру керек.Яғни, бұл екінші бөлімнің тапсырмасы болып табылады.
III.Сабақтың барысы: Бірінші тур(5 балл,қызыл үшбұрыш, 3 минут) Тапсырма: Әрбір оқушыға ішінде 2 сұрақтан жазылған қима қағаздар

Слайд 11Үшінші тур(3- бөлімнен тұрады, 15 балл, 10 минут, көк төртбұрыш). 1-бөлім- “Портреттер

сөйлейді”.Әрбір қатарға соғысқа қатысқан батырлардың портреттері беріледі.Өз қатарына берілген суреттерде кімнің бейнеленгенін анықтап, оның туған жері мен туылған күнін анықтау және атағын тауып жазу.(2минут) 2-бөлім- “Мозаика құрастыру”.Тақтада берілген кестедегі сөздердің бір- біріне қатыстысын тауып, бірдей түспен бояу керек. (3 минут) 3- бөлім- “Меннен сұрақ, сеннен жауап”.
Үшінші тур(3- бөлімнен тұрады, 15 балл, 10 минут, көк төртбұрыш). 1-бөлім- “Портреттер сөйлейді”.Әрбір қатарға соғысқа қатысқан батырлардың

Слайд 13Сұрақтар: 1.ҰОС қанша Қазақстандық батыр атағына ие болды? 2.ҰОС қанша адам қырылды? 3.ҰОС жылдарында

тылда тарыдан мол өнім жинаған атақты тарышы кім? 4. “Ағамда, апамда жоқ, сондықтан менің өзімді майданға жіберуді өтінемін” деген сөздер кімдікі? 5.Атақты партизан Қасым Қайсенов қай жерде партизан тобын басқарды? 6. “Отанымыз кең байтақ, бірақ шегінерге жол жоқ, артымызда- Мәскеу” деген өшпес сөздерді кім айтты? 7. Соғыс кезінде жазылған “Өмір мектептері” повесінің авторы.
Сұрақтар: 1.ҰОС қанша Қазақстандық батыр атағына ие болды? 2.ҰОС қанша адам қырылды? 3.ҰОС жылдарында тылда тарыдан мол

Слайд 14IV.Бағалау. 5 бағасы – 25- 30 балл; 4 бағасы – 20- 24 балл; 3

бағасы – 15- 19 балл. V.Үйге тапсырма беру. Сайрам ауданынан қанша жауынгер соғысқа аттанғандығын біліп келу. VI.Қорытындылау. Бүгінгі сабағымызды қорытындылайтын болсақ, бұл сұрапыл соғыс тек Қазақстанға ғана емес, бүкіл әлем халқына өте ауыр зардабын тигізді.Әлем халқының 68 млн. осы соғыста қырылған.КСРО 27млн. халқынан айырылып отыр.Осы ұрысқа ОҚО- нан 130мыңға жуық халық аттанса, оның 97 мыңдайы қайта оралмаған.Жалпы Кеңес Одағының батыры 497 болса, оның 47- сі Оңтүстік қазақстандықтар.Қазіргі кезде БАҚ өкілдерінің мақалаларында бұл цифрдың көбейгендігін, яғни батыр санының 500- ге жеткендігін жариялап отыр.Батырлардың қатарына Р.Қошқарбаев, Х.Доспаева, Б.Момышұлы кіріп отыр.Ал бұл нені көрсетеді, бұл дегеніміз соғыс тақырыбы әлі де зертеуді қажет ететіндігін айғақтайды.Сондай- ақ биыл Б.Момышұлының туғанына 100жыл толып отыр.Бұл мереке ЮНЕСКО көлемінде аталып өтіліп жатыр.Ал, оқушылар бүгінгі сабағымыз осымен аяқталды, барлықтарыңа рахмет.Сендерде осындай батыр ата- әжелерің секілді ержүрек, патриот болып өсіңдер.
IV.Бағалау. 5 бағасы – 25- 30 балл; 4 бағасы – 20- 24 балл; 3 бағасы – 15-

Что такое shareslide.ru?

Это сайт презентаций, где можно хранить и обмениваться своими презентациями, докладами, проектами, шаблонами в формате PowerPoint с другими пользователями. Мы помогаем школьникам, студентам, учителям, преподавателям хранить и обмениваться учебными материалами.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть