Презентация, доклад Бастапқы химиялық ұғымдар

Содержание

Сабақтың мақсатты :Дамыта оқыту технологиясының негізінде оқушыларды оқыта отырып дамыту теориялық ойлау деңгейіне жеткізу.

Слайд 1Тақырыбы:
Бастапқы химиялық ұғымдар және химиялық элементтерді таңбалау олардың қасиеттерін анықтап қорытындылау.

Тақырыбы:	Бастапқы химиялық ұғымдар және химиялық элементтерді таңбалау олардың қасиеттерін анықтап қорытындылау.

Слайд 2Сабақтың мақсатты :
Дамыта оқыту технологиясының негізінде оқушыларды оқыта отырып дамыту теориялық

ойлау деңгейіне жеткізу.
Сабақтың мақсатты :Дамыта оқыту технологиясының негізінде оқушыларды оқыта отырып дамыту теориялық ойлау деңгейіне жеткізу.

Слайд 3Міндеттері:
Тәрбиелік :
Оқушылардың еркін жұмыс жасауын, өз ойын ашық

айта білуге, дүние танымың қалыптастыруда белсенділіке, ұйымшылдыққа, жауапкершілікке тәрбиелеу.
Білімділік:
Оқушылардың алған білімдерін жүйелеп, білім мен білік дағдыларын қалыптастыру.
Дамытушылық:
Оқушыладың пәнге деген ынтасын арттыру.

Міндеттері:  Тәрбиелік : 	Оқушылардың еркін жұмыс жасауын, өз ойын ашық айта білуге, дүние танымың қалыптастыруда белсенділіке,

Слайд 4Әдіс – тәсілдері:
Дамыта оқыту технологиясы.
Панорамалық сабақ.

Әдіс – тәсілдері:Дамыта оқыту технологиясы.Панорамалық сабақ.

Слайд 5Сабақтың көрнектілігі:
“Химия қақпасы” кестесі, карточкалар, тірек- сызбалар, Д. И. Менделеевтің периодтық

жүйесі, Интерактивті тақта, қосымша кітапшалар.
Сабақтың көрнектілігі:“Химия қақпасы” кестесі, карточкалар, тірек- сызбалар, Д. И. Менделеевтің периодтық жүйесі, Интерактивті тақта, қосымша кітапшалар.

Слайд 6Сабақтың барысы:
Ұйымдастыру кезеңі:
Психологиялық тренинг



Сабақтың барысы:Ұйымдастыру кезеңі:Психологиялық тренинг

Слайд 7Негізгі бөлім:
Актуализация - өткен тақырыптарды қайталап еске түсіру.

Негізгі бөлім:	Актуализация - өткен тақырыптарды қайталап еске түсіру.

Слайд 8“Химия қақпасының” негізгі бөлімдері
1.Зеректерге бір сауал:
Химия пәні нені зерттейді?
Заттар оларды бөлу

әдістері?
Физикалық және химиялық құбылыстар.
Химиялық реакцияладың белгілерін ата.
Атом және молекула дегеніміз не?
Жай және күрделі заттар деп нені атаймыз.
Химиялық элемент деп нені атаймыз, бұл ұғымды ғылымға енгізген кім?
Химиялық формула. Салыстырмалы атомдық және молекулалық массаның белгісі.
Химиялық элементтердің валентілігі (тақпақ).
Зат құрамының тұрақтылық заңы.
Химиялық теңдеулер олардың типі.
Оттектің жалпы сипаттамасы, оны ашқан ғалым.
Суттектің жалпы сипаттамасы, оны ашқан ғалым.
Оттек, сутек және озон газдарын жинайтын құралдардың атаулары.
Оксид дегеніміз не?
Қышқыл дегеніміз не?
Тұз деп нені атаймыз?


“Химия қақпасының” негізгі бөлімдері 1.Зеректерге бір сауал:Химия пәні нені зерттейді?Заттар оларды бөлу әдістері?Физикалық және химиялық құбылыстар.Химиялық реакцияладың

Слайд 92.Кім шапшан? (топпен жұмыс)
Fe мен Cl

Li мен S Ca мен H
C пен O Cr мен O Mg мен N
H пен S Na мен F N пен О
Осы заттардың формуласын құрастыр.
2.Кім шапшан? (топпен жұмыс) Fe  мен  Cl

Слайд 10Сергіту сәті ( химиялық диктант)
Физикалық және химиялық құбылыстарды анықта:
Судың булануы.
Көмір қышқыл

газының әсерінен әк суының лайлануы.
Металдың мүжілуі.
Май шамның жануы.
Ағаштың көмірленуі.
Шегенің таттануы.

Сергіту сәті ( химиялық диктант) Физикалық және химиялық құбылыстарды анықта:Судың булануы.Көмір қышқыл газының әсерінен әк суының лайлануы.Металдың

Слайд 11Кубизм стратегиясы:
салыстырыңыз:
оттегін, сутегін және судың физикалық қасиеттерін диаграмма

бойынша салыстыр.
Атаңыз: кальций гидрооксиді, магний оксиді, натрий хлориді қосылыстарының формуласын хазып,таңба бойынша оқып, қай класқа жататынын анықта.
Есептеңіз:
30% 25г натрий хлоридінің ертіндісін әзірлеу үшін қанша су және тұз қажет.
Сипаттаңыз:
Оксид, тұз, қышқылдардың ережелерін анықтаңыз.
Құрастырыңыз:
Оттегінің, сутегінің және судың химиялық қасиеттерін жаз.
Табыңыз:
Марганец(VII) оксиді, Азот(V) оксиді, хлор(VII) оксидтерінің молекулалық массасын табыңыз.




Кубизм стратегиясы: салыстырыңыз:  оттегін, сутегін және судың физикалық қасиеттерін диаграмма бойынша салыстыр.Атаңыз:

Слайд 12Ойлан, тап.

Ойлан, тап.

Слайд 13Эстафеталық есептер.
№1
2 моль көмірқышқыл газының массасын есепте.
№2
7г. Суда қанша зат мөлшері

және қанша молекула бар.
№3
Массасы 20г темір (III) оксидінің құрамындағы темірдің массасын анықта.
№4
15г көміртекті жағу үшін оттектің қанша массасы қажет.
№5
Натрий оксидіндегі натрийдің масссалық үлесін тап.
№6
100г 15%-тік ертінді дайындау үшін қанша тұз және су алу қажет.
№7
3 моль фосфор жану үшін оттектің қанша зат мөлшері жұмсалады.
№8.
Күкірт оксидіндегі күкіртің массалық үлесін тап.
Эстафеталық есептер.№12 моль көмірқышқыл газының массасын есепте.№27г. Суда қанша зат мөлшері және қанша молекула бар.№3Массасы 20г темір

Слайд 14Өз біліміңді тексер:
Карточкалармен жұмыс істеу.

Өз біліміңді тексер:Карточкалармен жұмыс істеу.

Слайд 15Қорытынды:
Кластер жүргізу.
Тараулар бойынша негізгі ұғымдарды көрсету.
1-ш тарау Бастапқы ұғымдар
2-ші тарау Оттегі,

оксид ауа
3-ші тарау суттек, қышқыл тұз
4-ші тарау су ертінділер
Рефлексия(Оқушылардың пікірі).
Қорытынды:Кластер жүргізу.Тараулар бойынша негізгі ұғымдарды көрсету.1-ш тарау Бастапқы ұғымдар2-ші тарау Оттегі, оксид ауа3-ші тарау суттек, қышқыл тұз4-ші

Слайд 16Үйге тапсырма:
1-4 тарауларды қайталау.
Тақырып соңындағы есептерді шығару.

Үйге тапсырма:1-4 тарауларды қайталау.Тақырып соңындағы есептерді шығару.

Слайд 17Бағалау:
Бағалау кестесі бойынша ұпай санын анықтап баға қою.

Бағалау:Бағалау кестесі бойынша ұпай санын анықтап баға қою.

Что такое shareslide.ru?

Это сайт презентаций, где можно хранить и обмениваться своими презентациями, докладами, проектами, шаблонами в формате PowerPoint с другими пользователями. Мы помогаем школьникам, студентам, учителям, преподавателям хранить и обмениваться учебными материалами.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть