Презентация, доклад на тему Шокан Уалиханов

Үй тапсырмасын сұрау кезеңіСергіту сәтіжадыны дамыту жаттығуы.. Жоғары деңгейде ойлау дағдыларын білу мақсатындаБлум таксаномиясы тапсырмасы. Қортындылау тапсырмасына Венн диаграмасы Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастырукезеңі”.Топтастыру кезеңіТұсаукесер кезеңіЖаңа сабақ барысындағы"Ойлан,бірік,бөліс" тапсырмасы

Слайд 1


«Ғасырлар мақсаты 
саяси экономикалық және рухани
дағдарыстарды
жеңіп шыға алатын,
ізгіленген 

XXI ғасырды
құрушы іскер, өмірге
кемделген,жанжақты
жеке тұлғаны тәрбиелеп
қалыптастыру»қажет
Елбасымыз Нұрсұлтан
Әбішұлы Назарбаев

8 сынып
География

Қызылорда облысы
№80 мектеп-гимназия
Ниязов Серик Узакбаевич

Тізбектелген сабақтар топтамасындағы №4 сабақ Сабақтың тақырыбы:
Қазақтың ғұлама ғалымы Ш.Ш.Уәлиханов


Сабақтың мақсаты
Қазақтың ғұлама ғалымы Ш.Ш.Уәлиханов жайында жан-жақты ақпарат беру.
Оқушылардың топтық және жұптық жұмыс жасауына, Сабақ барысында бағалау,зерделеу
талдау жұмыстарын жүргізуіне жағдай жасау.


Сабақтың нәтижесінде:
Ш.Уәлиханов жайында
тұжырымды ақпарат
алатын болады. Жеке
ойларын ортаға салып
өз жұмыстарына
бағалау,талдау,
зерделеу жұргізе
алады .

Түйінді идеясы:Қазақ халқының біртуар ұлы- Ш.Ш.Уәлиханов

«Ғасырлар мақсаты  саяси экономикалық  және рухани дағдарыстарды жеңіп шыға алатын, ізгіленген  XXI ғасырды құрушы іскер, өмірге

Слайд 2

Үй тапсырмасын сұрау кезеңі







Сергіту сәті
жадыны дамыту жаттығуы
.



.




Жоғары деңгейде ойлау дағдыларын

білу мақсатында
Блум таксаномиясы тапсырмасы
.


Қортындылау
тапсырмасына
Венн диаграмасы





Ынтымақтастық
атмосферасын
қалыптастыру
кезеңі
”.

Топтастыру кезеңі

Тұсаукесер кезеңі

Жаңа сабақ барысындағы
"Ойлан,бірік,бөліс"
тапсырмасы

Үй тапсырмасын сұрау кезеңіСергіту сәтіжадыны дамыту жаттығуы.. Жоғары деңгейде ойлау дағдыларын білу мақсатындаБлум таксаномиясы тапсырмасы. Қортындылау тапсырмасына

Слайд 3Оқытуды
басқару және
көшбасшылық
Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу
Сыни тұрғыдан

ойлауға үйрету.

Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер

Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау


Талантты және дарынды
балаларды
оқыту

Оқыту мен оқудағы
ақпараттық -коммуникациялық технолгияларды пайдалану


Әлемді
шарлаған
7 модуль

Оқытуды басқару және көшбасшылықОқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқуСыни тұрғыдан ойлауға үйрету.Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдерОқыту

Слайд 4Lesson study
А,В,С деңгейлі оқушыларды Фриман кестесі бойынша талдау

"Әрбір баланың

бойында өз қабілеті
мен дарындылығы жатыр .Мұғалім оны ашудың кілтін табу қажет.Баланың қажеттілігіне анықтап ,дарындылыққа итермелеуүшін түрлі әдістер қолдануды талап етеді"-Фриман айтып өткендей оқушыны таланттыжәне дарынды анықтау үшін негізгі кілтін білуіміз қажет деп шештім.

Әріптестерімнің ұсыныстары:
Топтық жұптық, жұмыстардағы бағалау
критерийлерін оқушылардың толық ескермеуі.
Кері байланыс парағын
орындаудағы оқушылардың түсінбеушілігі.
Топтық жұмыстардағы міндеттердің атқарылуын қадағалау.

Блум тапсырмасын талдау үшін 1996 жылы Латимер және Ноубл әзірлеген талдау негіздеріне сүйендім.



Оқушылардың сабаққа деген
қызығушылығын анықтау
сауалнамасы.

Lesson studyА,В,С деңгейлі оқушыларды Фриман кестесі бойынша талдау

Слайд 5





.




;
Сабақтың сәтті болған тұстары:
1.Сабақ барысында
мұғалім -оқушы арасындағы
диалог арқылы

оқушы
білетін
ақпараттарын нақтылауға
мүмкіндіктері болды.
2.Тұйық оқушылардың
видеосұрақ қойып,жауап берген,оқушыға дескрипторларды пайдалану арқылы алғыс білдіруі.
3 Зейінді дамыту жаттығуы оқушылардың
қызығушылығын арттырды.
4.Тапсырмалар барысында
сыни көзқарастың
қалыптасуы байқалды

Сабақтың сәтсіз болған
тұстары:
Диалог кезеңінде сұрақ
қою техникаларын
ескермеуім.
2. Кері байланыс парағын
орындаудағы
түсінбеушіліктердің кездесуі.
3. Топтық жұптық,
жұмыстардағы бағалау
шынайлығын болмауы,
бағалау критерийлерін
толық ескермеуі.
4.Оқушылардың
ақпараттық
технологияны толық
пайдалана алмауы.

Келешекте:
Сабақты жоспарлау барысында уақытты тиімді пайдалануды жолға қою;
Сұрақ қою техникаларын жетік меңгеру.;
Ақпараттық технологияны кеңінен қолдану ,оқушылардың қолдану
мүмкіндігін арттыру;
Алдағы уақытта бағалаудың шынайы болуына жағдай жасау .
Кері байланыс туралы түсіндірме
жұмыстарын жүргізу.

Рефлексия

Пайдаланған әдебиеттер:
1.Мұғалімге арналған нұсқаулық 3 деңгей,3 басылым,2012 жыл.
2. "Двек табандылықты дамыту" қосымша материалы.
3.География 8 сынып оқулығы. Авторы: Ә.Бейсенова .Қ.Карпеков

.; Сабақтың сәтті болған тұстары:1.Сабақ барысында мұғалім -оқушы арасындағы диалог арқылы оқушыбілетін ақпараттарын нақтылауға мүмкіндіктері болды.2.Тұйық оқушылардың

Что такое shareslide.ru?

Это сайт презентаций, где можно хранить и обмениваться своими презентациями, докладами, проектами, шаблонами в формате PowerPoint с другими пользователями. Мы помогаем школьникам, студентам, учителям, преподавателям хранить и обмениваться учебными материалами.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть