Презентация, доклад на тему Педагогическая мастерская

Содержание

Жоба авторы туралы«Ескелді ауданы әкімділігінің Сейфуллин атындағы орта мектеп МТШО» коммуналдық мемлекеттік мекемесіБосқынова Жазия Оразахыновна география пәні мұғалімі

Слайд 1

Портфолио

Нормативті құқықтық құжаттар

Күнтізбелік – тақырыптық жоспар

Сабақ жоспарлары

Сабақ презентациялары

Электронды оқулықтар

Сабақтан тыс жұмыстар

Дидактикалық

материалдар

Зертханалық жұмыстар

Оқу үлгерімі туралы мониторинг

ҰБТ-мен жұмыс

Олимпиада

Педагогикалық шеберхана

«Ескелді ауданы әкімділігінің Сейфуллин атындағы орта мектеп МТШО» коммуналдық мемлекеттік мекемесі

Боскынова Жазия Оразахыновна
І санатты география пән мұғалімі

Өзекті мәселе: География сабағында жаңа технологияларды пайдалана отырып оқушылардың пәнге деген
білім сапасын арттыру.

Мақсаты: Негізгі орта білім деңгейінде “География” пәнің оқыту ғылыми ғажайып ғаламшар үстіндегі жер туралы түсініктері мен қөзқарастарын дамыту

ПортфолиоНормативті құқықтық құжаттарКүнтізбелік – тақырыптық жоспарСабақ жоспарларыСабақ презентацияларыЭлектронды оқулықтарСабақтан тыс жұмыстарДидактикалық материалдарЗертханалық жұмыстарОқу үлгерімі туралы мониторингҰБТ-мен жұмысОлимпиадаПедагогикалық

Слайд 2
Жоба авторы туралы

«Ескелді ауданы әкімділігінің Сейфуллин атындағы орта мектеп МТШО» коммуналдық

мемлекеттік мекемесі

Босқынова Жазия Оразахыновна география пәні мұғалімі
Жоба авторы туралы«Ескелді ауданы әкімділігінің Сейфуллин атындағы орта мектеп МТШО» коммуналдық мемлекеттік мекемесіБосқынова Жазия Оразахыновна география пәні

Слайд 3



Пәндер

Мақсаты


География
Құжаттар
Нормативтік – құқықтық құжаттар
Мекемелер дайындайтын құжаттардың көп бөлігі ақпараттық-анықтамалық құжаттар болып

табылады. Бұл құжаттар нақты істер туралы ақпараттардан тұрып, шешімдер қабылдау және бұйрық сипатындағы құжаттарды дайындауға негіз болады.
Ақпараттық-анықтамалық құжаттарға анықтамалар, баянхаттар немесе түсініктемелер, актілер, әртүрлі хаттар және т.б. жатады. Олар ұйымдастырушылық-бұйрықтық сипаттағы құжаттарға қосымша болып келеді де, міндетті түрде орындауға жатпайды. Олардағы ақпарат іс-әрекетті орындауға қозғау салғанымен, мәлімет ретінде ғана қабылданады.
ПәндерМақсаты  ГеографияҚұжаттарНормативтік – құқықтық құжаттарМекемелер дайындайтын құжаттардың көп бөлігі ақпараттық-анықтамалық құжаттар болып табылады. Бұл құжаттар нақты

Слайд 4



Пәндер
Категориясы
Мақсаты


география
6,7,8,9,10,11 сыныптар


Құжаттар
Мектепке дейінгі шағын орталығы бар № 21 орта мектеп
Күнтізбелік –

тақырыптық жоспар


Оқыту мақсаттарына сәйкес «География» пәнін оқытудың мынадай міндеттері анықталды: география ғылымы және Жер туралы серіктес ғылымдардың негізін меңгерту, табиғатқа, оның дамуына, табиғаттың, қоғамның және экономиканың байланысына диалектикалық-материалистік көзқарас қалыптастыру; табиғат ресурстарын үнемді де тиімді пайдалануға және қоршаған ортаны қорғауға, табиғи және экологиялық жағдайды бағалау мен болжауға қажетті білім мен біліктілікті меңгерту; қазіргі дүниежүзілік дамудың негізгі бағыттарымен, экономиканың және табиғат кешенінің дамуы барысында туындайтын жеке бір аймақты, сол сияқты барлық дүние жүзін қамтитын проблемаларды және сұрақтарды оқып-білу; оқу еңбегіне қажетті біліктілік пен дағдыларды қалыптастыру, зерттеушілікке құштарлықты, зейін және байқағыштықты, логикалық ойлауды, есте сақтау қабілетін, сөз шеберлігін және көптілділікті, қиялдау, аумақтық бейнені қалыптастыра білу шеберлігін, қоршаған ортаны эстетикалық тұрғыдан қабылдау, өмірге шығармашылық көзқарасын және өз білімін арттыруға, дамытуға талпынушылықты қалыптастыру; географиялық, саяси, экономикалық, басқа да ғылыми және әдістемелік ақпаратты, карталарды, мерзімді баспасөз басылымдарын, ғаламторды, білім берудің цифрлық ресурстарын қолдана білу дағдыларын дамыту; өз өмірі және әрекеті барысында географиялық білімді тиімді пайдалана білуі үшін білім, дағды және шеберлікті меңгерту; жоғары отансүйгіштік сезімге, Қазақстан Республикасының Конституциясын сыйлауға тәрбиелеу, белсенді өмірлік көзқарас қалыптастыру.

ПәндерКатегориясыМақсаты  география6,7,8,9,10,11 сыныптарҚұжаттарМектепке дейінгі шағын орталығы бар № 21 орта мектепКүнтізбелік – тақырыптық жоспарОқыту мақсаттарына сәйкес

Слайд 5


Пәндер
Категориясы
Мақсаты


география
9 - 11 сыныптар
Оқушылардың пәнге деген қызығушылығын арттыру




Құжаттар
Мектепке дейінгі шағын орталығы

бар № 21 орта мектеп

Сабақ жоспарлары


ПәндерКатегориясыМақсаты  география9 - 11 сыныптарОқушылардың пәнге деген қызығушылығын арттыруҚұжаттарМектепке дейінгі шағын орталығы бар № 21 орта

Слайд 6


Пәндер
Категориясы
Мақсаты


география
9 - 11 сыныптар
Оқушылардың пәнге деген қызығушылығын арттыру




Құжаттар
Мектепке дейінгі шағын орталығы

бар № 21 орта мектеп


Жобаға шолу жасау


Жоспарлау


Әдістемелік қорлар



Сабақ презентациялары


ПәндерКатегориясыМақсаты  география9 - 11 сыныптарОқушылардың пәнге деген қызығушылығын арттыруҚұжаттарМектепке дейінгі шағын орталығы бар № 21 орта

Слайд 7


Пәндер
Категориясы
Мақсаты


География
9 - 11 сыныптар
Сабақ барысында оқушылардың білм-білік дағдысын бақылау.




Құжаттар
Мектепке дейінгі шағын

орталығы бар № 21 орта мектеп


Жобаға шолу жасау


Жоспарлау


Әдістемелік қорлар



Дидактикалық материалдар



Интерактивті тапсырмалар

ПәндерКатегориясыМақсаты  География9 - 11 сыныптарСабақ барысында оқушылардың білм-білік дағдысын бақылау.ҚұжаттарМектепке дейінгі шағын орталығы бар № 21

Слайд 8


Пәндер
Категориясы
Мақсаты


География
9 - 11 сыныптар



Құжаттар
Мектепке дейінгі шағын орталығы бар № 21

орта мектеп


Жобаға шолу жасау


Жоспарлау


Әдістемелік қорлар



Электронды оқулықтар

Қазіргі ақпараттық технологиялардың дамуы кезеңінде электрондық
оқулықтардың ерекшелігі - үлгіге сәйкестілігі мен жоғары мобильділігі,
оқуға, үйренуге икемділігінде болып табылады. Электрондық окулықтар
оқу және зерттеу материалдарын толықтыратын, қосымша қолдануға
толық жарайтын қажетті қүрал болып есептеледі. Электрондық
оқулықтарды мына мақсаттарға пайдалануға болады:
1. Электрондық анықтама ретінде;
2. Электрондық есеп ретінде;
3. Иллюстративтік материал ретінде;
4. Оқулық ретінде.
Электрондық оқулык-ғылыми-педагогикалық құрал. Электрондық
оқулықтардың жасалуы, модульдік оқудың педагогикалық теориясы болып
есептеледі. Оқулықтар мемлекеттік оқу бағдарламасына сәйкес жасалады.
Оған әрбір пәннің мамандары, көрнекті саланың ғалымдары мен педагог -
дидакттар, әдіскерлер, программист - дизайнерлер, операторлар қатысады.
Электронды оқулықтармен жұмыс негізгі үш деңгейде атқарылады:
− "оқу"
− "окыту"
− "бақылау және тексеру ".

ПәндерКатегориясыМақсаты  География 9 - 11 сыныптарҚұжаттарМектепке дейінгі шағын орталығы бар № 21 орта мектепЖобаға шолу жасауЖоспарлауӘдістемелік

Слайд 9


Пәндер
Категориясы
Мақсаты


Құжаттар
Сабақтан тыс жұмыстар


География
6 - 11 сыныптар
Сабақтан тыс жұмыс - мектептіңмектептің сабақтанмектептің сабақтан тыс уақыттамектептің сабақтан тыс уақытта оқушылардың білімінмектептің сабақтан тыс уақытта оқушылардың білімін, іскерлігін, дағдысын, кеңейту

және тереңдету үшін, дербестігін, дара кабілеттерінмектептің сабақтан тыс уақытта оқушылардың білімін, іскерлігін, дағдысын, кеңейту және тереңдету үшін, дербестігін, дара кабілеттерін дамыту үшін, соны мен бірге олардың қызығушылықтарын қанағаттандыру және бос уақытын белсенді, саналы өткізуді қамтамасыз ету үшін оқушылармен жүргізілетін ұйымдастырылған жәнемақсаттымектептің сабақтан тыс уақытта оқушылардың білімін, іскерлігін, дағдысын, кеңейту және тереңдету үшін, дербестігін, дара кабілеттерін дамыту үшін, соны мен бірге олардың қызығушылықтарын қанағаттандыру және бос уақытын белсенді, саналы өткізуді қамтамасыз ету үшін оқушылармен жүргізілетін ұйымдастырылған жәнемақсатты бағыттағы сабақтар. Сабақта оқушылардың шығармашылық пен ізденіс қабілеттерін дамыту.





ПәндерКатегориясыМақсаты  ҚұжаттарСабақтан тыс жұмыстарГеография6 - 11 сыныптарСабақтан тыс жұмыс - мектептіңмектептің сабақтанмектептің сабақтан тыс уақыттамектептің сабақтан тыс уақытта оқушылардың білімінмектептің сабақтан тыс уақытта оқушылардың білімін, іскерлігін, дағдысын, кеңейту және тереңдету үшін, дербестігін,

Слайд 10



Пәндер
Категориясы
Мақсаты


География
6 - 11 сыныптар
Оқушылардың пәнге деген қызығушылығын арттыру




Авторлары
Боскынова Жазия Оразахыновна
Құжаттар
Зертханалық жұмыстар

11

сынып

9 сынып

ПәндерКатегориясыМақсаты  География6 - 11 сыныптарОқушылардың пәнге деген қызығушылығын арттыруАвторларыБоскынова Жазия ОразахыновнаҚұжаттарЗертханалық жұмыстар11 сынып 9 сынып

Слайд 11


Пәндер
Категориясы
Мақсаты


География
6 - 11 сыныптар
Оқушылардың пәнге деген қызығушылығын арттыру




Құжаттар
Оқу үлгерімі туралы мониторинг

ПәндерКатегориясыМақсаты  География6 - 11 сыныптарОқушылардың пәнге деген қызығушылығын арттыруҚұжаттарОқу үлгерімі туралы мониторинг

Слайд 12


Пәндер
Категориясы
Мақсаты


География
6 - 11 сыныптар




Құжаттар
Мектепке дейінгі шағын орталығы бар № 21 орта

мектеп


Жобаға шолу жасау


Жоспарлау


Әдістемелік қорлар



ҰБТ-мен жұмыс

ҰБТ бағдарламасы мемлекеттік стандартқа сайкес, оқушылардың «биология» пәнінен білім деңгейін терендетіп, биологияны қазіргі тұрмыс тіршіліктегі және жалпы адамзат мәдениетін дамытудағы ролін ашу, табиғатқа ғылыми көзқарасты қалыптастырып бекіту, теориялық білім-біліктері мен дағдыларын оқушының санасында қалыптастыруда, ақыл ойын, ойлау қабілетін дамытып, келешекте мамандық таңдауға, дұрыс кәсіптік бағдарлауға үлес қосу.



ПәндерКатегориясыМақсаты  География6 - 11 сыныптарҚұжаттарМектепке дейінгі шағын орталығы бар № 21 орта мектепЖобаға шолу жасауЖоспарлауӘдістемелік қорларҰБТ-мен

Слайд 13


Пәндер
Категориясы

Мақсаты


География
6 - 11 сыныптар




Құжаттар
Дарынды балалармен жұмыс жұмыс

www.mir-konkursov.ru
www.cdo.kz
www.nic-snail.ru

www.kaznu.kz
Қазақстан Республикасының «Білім туралы»

заңында мемлекеттік саясат негізінде ең алғаш рет «Әр баланың қабілетіне қарай интеллектуалдық дамуы жеке адамның дарындылығын таныту» сияқты өзекті мәселелер енгізіліп отырғаны белгілі. Дарынды балаларға білім беруді әр ғылымның бүгінгі дәрежесіне сәйкес жүргізу бір жағынан қоғамға талантты мамандар даярлауда тиімді болса, екінші жағынан қоғамға ерекше дарынды балалардың тек өзінің интеллектуалдық дамуын қамтамасыз етеді. Жас жеткіншектің бойындағы табиғат берген ерекше қабілетті, дарындылықты тани білу, оның одан әрі дамуына бағыт-бағдар бере білу ерекше қиын іс.
Алайда әр баланың жеке қабілетін анықтап, оны сол бағытта жетелеу-ұстаз парызы. Баланы заманына қарай икемдеп, өз заманының озық өнегесін оның санасына сіңіре білу, оларды шығармашылық бағытта жан-жақты дамыту-бүгінгі күннің басты талабы.
ПәндерКатегориясыМақсаты  География 6 - 11 сыныптарҚұжаттарДарынды балалармен жұмыс жұмысwww.mir-konkursov.ruwww.cdo.kzwww.nic-snail.ruwww.kaznu.kzҚазақстан Республикасының «Білім туралы» заңында мемлекеттік саясат негізінде

Что такое shareslide.ru?

Это сайт презентаций, где можно хранить и обмениваться своими презентациями, докладами, проектами, шаблонами в формате PowerPoint с другими пользователями. Мы помогаем школьникам, студентам, учителям, преподавателям хранить и обмениваться учебными материалами.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть