Презентация, доклад на тему География сабағында карта- сызбаларды қолдану (7 сынып)

Сабақтың барысы1-тапсырма: «Репортёр» әдісі оқушыларды өз бетінше жұмыс істейді.Басылымдықтары – оқушы сыныпастарының пікірін тыңдай отырып, өз ойын жеткізіп,сөйлеуіне мүмкіндік береді. Бейнефильмді тыңдайды , термин сөздерін жазады және мазмұнын айтады.Дескриптор-географиялық нысандарды топтастыра алады-географиялық нысандарды анықтай аладыгеографиялық

Слайд 1

Қысқа мерзімді жоспар 7.2.2.1- географиялық нысандарды топтастырып, кесте түрінде көрсетеді Сабақ мақсаттары Бағалау критерийі Тілдік мақсаттар


Оқушылардың барлығы :
Географиялық карталардың түрлерін біледі.Жазбаша жұмыс жасайды.

Оқушылардың көпшілігі :
Географиялық нысандарды картадан көрсете алады. Географиялық нысандардың түрлерін біледі.

Оқушылардың кейбіреуі :
Оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмаларды орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер қорын жинақтайды , талдайды.


Географиялық нысандарды біледі.



Анықтамаларын айтып, бір-бірінен ажырата алады.



Шартты белгілерді пайдалана отырып картадан көрсете алады.

Ақпараттарды қолданып, нысандарды орналасу аймақтарына қарай топтастырады.


Оқылым: Географиялық нысандардың анықтамаларын түсініп оқиды.


Айтылым: Географиялық нысандарды сипаттауда деректерді еркін жеткізеді.

Тыңдалым: Бейнематериалдарды және бір-бірінің пікірлерін тыңдайды.

Жазылым: Термин сөздерді жазады.Картадан шартты белгілерді сала алады.

Құндылықтарға баулу

Географиялық нысандардың орналасуын оқыту барысында оқушыларды отансүйгіштік және елін, жерін қорғау құндылықтарына баулу. Ынтымақтастық дағдысын қалыптастыру

Алпамыс батыр атындағы №40 мектеп гимназиясы

Маманазарова Меруерт Бекназаровна


Пәнаралық байланыс:Тарих пәні-орта ғасырлардағы қалалар , геометрия - координаталар , масштаб.


Слайд 2
Сабақтың барысы


1-тапсырма: «Репортёр» әдісі оқушыларды өз бетінше жұмыс істейді.Басылымдықтары –

оқушы сыныпастарының пікірін тыңдай отырып, өз ойын жеткізіп,сөйлеуіне мүмкіндік береді.
Бейнефильмді тыңдайды , термин сөздерін жазады және мазмұнын айтады.
Дескриптор
-географиялық нысандарды топтастыра алады
-географиялық нысандарды анықтай алады
географиялық нысандардың ерекшеліктерін сипаттай алады
- терминдерді біледі , мағанасын түсінеді.



« Ойлан тап » әдісі -көлемді мәліметтер мен мағлұматтар оқушылардың өздігінен игеруге және бірін-бірі оқытуға,үйретуге бағытталған және оқуға деген жауапкершілігін арттырады.
Дескриптор
Мұхитқа шыға алмайтын елдерді ажырата алады
Түбектік елдерді сипаттап ажырата алады
Аралдық елдерді сипаттап ажырата алады
Архипелагтық елдер сипаттап ажырата алады

3-тапсырма : «Әлемді шарлау » әдісі арқылы
Картадан берілген нысандарды табу. Әр топтан 2 оқушыдан шығарып тақырыпқа байланысты берілген географиялық координаталардан географиялық нысандарды табады. Географиялық нысандардың орналасуын оқытуды пайдалана отырып оқушыларды отансүйгіштік және елін, жерін қорғау құндылықтарына баулу. Ынтымақтастық дағдысын қалыптастырады.
Дескриптор
Географиялық координаталарды анықтай алады
Географиялық нысанды анықтай алады.
Берілген нысандар арасындағы қашықтықты
масштабты есептейді.


Жоспарланған белсенді әдістер
Әрбір мақсатқа жету үшін тиімді тәсілдерді қолданып
Сабақта критериалды бағалаудың тиімділігін арттырады

Үй тапсырмасын «Серпілген сауал» әдісі арқылы сұрау.
Мақсаты: Балалардың сөздік қоры дамиды , жылдамдыққа үйретеді.

Топтарға бөлу: «Заттар бойынша бөліну» . 1-топ – мұхиттар, 2-топ – арал, 3-топ – түбек, 4- топ архипелаг

Сергіту сәті : « Көңілді күн »


Бағалау парақшасымен таныстыру. Бағалау түрі: қалыптастырущы (формативті).

Сабақтың барысы1-тапсырма: «Репортёр» әдісі оқушыларды өз бетінше жұмыс істейді.Басылымдықтары – оқушы сыныпастарының пікірін тыңдай отырып, өз

Слайд 3Бұл әдістерді қолданудағы мақсатым: Оқушылар өз бетінше жұмыс істеуде сенімін арттырып,

еркін ойлауға үйрету болып табылады. Басымдылықтары – оқушы сыныптастарының пікірін тыңдай отырып , өз ойын жеткізіп , сөйлеуіне мүмкіндік береді.

Оқу үдерісінде оқушылардың зияткерлік шығармашылық қабілеттері мен сын тұрғысынан ойлау дағдыларын дамытады. Оқушының теориялық білімін өмірде қолдана білу қабілеттерін дамытады. Оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмаларды орындайды , тақырып бойынша қосымша мәліметер қорын жинақтайды және талдайды.

Саралау

Қолданылған әдістер – мәліметтер мен мағлұматтарды оқушылардың тақырыпты өздігімен игеруге және бірін-бірі оқытуға , үйретуге бағытталған тәсіл.Оқыту арқылы өзіндік бақылау мен бағалауын дамытады.

Бағалау - сабақтың жиынтық бағасы бағалау критерийлері мен дескрипторлар бойынша бағаланады.
Бағалау кезінде оқушылардың үлгерімі олардың сыныптастарының үлгерімімен салыстырылып қойылады.
Критериалдық бағалау оқушылардың оқу – танымдық біліктілігін қалыптастырады , өзара түсіністік пен ұжымдық қарым-қатынасты орнатып, оқушы өзін-өзі бағалауды үйренеді , өз білімінің артықшылықтары мен кемшіліктерін көріп , әрі қарай қалай даму керектігін түсінеді.

Бұл әдістерді қолданудағы мақсатым: Оқушылар өз бетінше жұмыс істеуде сенімін арттырып, еркін ойлауға үйрету болып табылады. Басымдылықтары

Что такое shareslide.ru?

Это сайт презентаций, где можно хранить и обмениваться своими презентациями, докладами, проектами, шаблонами в формате PowerPoint с другими пользователями. Мы помогаем школьникам, студентам, учителям, преподавателям хранить и обмениваться учебными материалами.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть