Презентация, доклад по физике на тему Қысым (7 класс)

Содержание

Сабақтың мақсаты1.Дәстүрлі емес сабақ түрінде оқушылардың белсенділігін арттырып,өз-өзіне баға беруге,өз жетістіктерін сезініп,әлсіз жақтарына сын көзбен қарауға ұйрету.2.Осы тарауда нені білді,қандай шамалармен танысты,алған білімдерін есте сақтау мақсатында оқушылардың ой-өрісін кеңейтіп,ойлау қабілетін дамыту,алған білімдерін одан әрі қарай дамыту.

Слайд 1ҚЫСЫМ ҚЫЗЫҚТАРЫ.
Сабақтың тақырыбы

ҚЫСЫМ ҚЫЗЫҚТАРЫ.Сабақтың тақырыбы

Слайд 2Сабақтың мақсаты
1.Дәстүрлі емес сабақ түрінде оқушылардың белсенділігін арттырып,өз-өзіне баға беруге,өз жетістіктерін

сезініп,әлсіз жақтарына сын көзбен қарауға ұйрету.
2.Осы тарауда нені білді,қандай шамалармен танысты,алған білімдерін есте сақтау мақсатында оқушылардың ой-өрісін кеңейтіп,ойлау қабілетін дамыту,алған білімдерін одан әрі қарай дамыту.
3.Оқушыларды тез ойлауға,тез есептеуге,шапшаңдыққа,жинақтылыққа тәрбіиелеу,пәнге қызығушылығын туғызу.
Сабақтың мақсаты1.Дәстүрлі емес сабақ түрінде оқушылардың белсенділігін арттырып,өз-өзіне баға беруге,өз жетістіктерін сезініп,әлсіз жақтарына сын көзбен қарауға ұйрету.2.Осы

Слайд 3Сабақтың әдісі: дәстүрлі емес.
Сабақтың түрі: сайыс сабағы.
Сабақтың

көрнекілігі: таратпа материалдар,кроссвордтар.
Құрал жабдықтар:Интерактивті тақта, ноутбуктар, Паскаль шары,Архимед шелегі,динамометр,жүктеме,шүмегі бар шыны ыдыс,мензурка.
Пәнаралық байланыс: математика,астрономия,әдебиет.

Сабақтың әдісі: дәстүрлі емес.  Сабақтың түрі: сайыс сабағы.  Сабақтың көрнекілігі: таратпа материалдар,кроссвордтар.  Құрал жабдықтар:Интерактивті

Слайд 4 Сабақ барысы:
I.Ұйымдастыру кезеңі.
II. Сынып оқушыларын 2 топқа

бөлу,топ басшысын анықтау.(I-топ Паскаль,II-топ Архимед).Әділ қазылар алқасын сайлау.
Сабақ барысы: I.Ұйымдастыру кезеңі. II. Сынып оқушыларын 2 топқа бөлу,топ басшысын анықтау.(I-топ Паскаль,II-топ Архимед).Әділ қазылар алқасын

Слайд 5Сайыс сабақ жоспары.
1.Білімділік (сұрақ-жауап) шамалар бойынша.
2.Топтардың таныстыруы-әр топ өздерінің таңдаған

аттарын қорғау,эмблема бойынша.
3.Формуланы білесіз бе? Әр топ формулалар жазып сайысқа түседі.
4. Зерделілер сайысы. 2-топ тәжірибе жасап қорғайды.
5. Шапшаңдық сайысы есептер шығару,кроссворд шешу.
6.Әділ қазылар бағаларын беріп, қорытындылау.

Сайыс сабақ жоспары. 1.Білімділік (сұрақ-жауап) шамалар бойынша. 2.Топтардың таныстыруы-әр топ өздерінің таңдаған аттарын қорғау,эмблема бойынша.3.Формуланы білесіз бе?

Слайд 6 I.-Топтардың таныстыруы:
Эмблемаларын қорғау, не себепті Паскаль немесе не себепті

Архимед деп аталғандары жайында айту.
I.-Топтардың таныстыруы: Эмблемаларын қорғау, не себепті Паскаль немесе не себепті Архимед деп аталғандары жайында айту.

Слайд 7 II.-«Білімділік» сайысы
P, F, S, Q, G, H

II.-«Білімділік» сайысыP, F, S, Q, G, H

Слайд 8 Паскаль тобына сұрақтар:
1.Қысым дегеніміз не?
2.Қатынас ыдыстарға мысыл келтір.
3. «Атмосфера» деген

сөздің мағынасы.
4.Атмосфералық қысымның өлшем бірлігі.
Паскаль тобына сұрақтар: 1.Қысым дегеніміз не?2.Қатынас ыдыстарға мысыл келтір.3. «Атмосфера» деген сөздің мағынасы.4.Атмосфералық қысымның өлшем бірлігі.

Слайд 9Архимед тобына сұрақтар:
1.Атмосфералық қысымды өлшейтін аспап.
2.Денелердің жүзу шарттары?
3.Сұйықтың тығыздығын өлшеуге

арналған аспап.
4.F-күш дегеніміз не,өлшем бірлігі.
Архимед тобына сұрақтар: 1.Атмосфералық қысымды өлшейтін аспап.2.Денелердің жүзу шарттары?3.Сұйықтың тығыздығын өлшеуге арналған аспап.4.F-күш дегеніміз не,өлшем бірлігі.

Слайд 10 III-Формуланы білесіз бе?
Оқушылар өткен формулаларды жазып,әділ қазылар алқасына тапсырады.

III-Формуланы білесіз бе? Оқушылар өткен формулаларды жазып,әділ қазылар алқасына тапсырады.

Слайд 11 IV-«Зерделілер» сайысы.
Паскаль тобы:Паскаль шарымен тәжірибе жасайды.
Архимед тобы:Архимед

тәжірибесін жасау.
Керекті құралдар: динамометр,жүктеме,суы бар шыны ыдыс.
IV-«Зерделілер» сайысы. Паскаль тобы:Паскаль шарымен тәжірибе жасайды. Архимед тобы:Архимед тәжірибесін жасау. Керекті құралдар: динамометр,жүктеме,суы бар шыны

Слайд 12 V-«Шапшаңдық» сайысы Есептер шығарады.Карточка бойынша қалған оқушылар кроссворд шешеді.
Паскаль тобына есеп.

Судың 0,6 м тереңдіктегі қысымын табыңдар.
Архимед тобына есеп. Суға 100 см болатын дене батырылған.Осы денеге әрекет ететін ығыстырушы күшті анықтаңдар.

V-«Шапшаңдық» сайысы Есептер шығарады.Карточка бойынша қалған оқушылар кроссворд шешеді. Паскаль тобына есеп. Судың 0,6 м тереңдіктегі

Слайд 13Бағалау. Қорытындылау
Сабақ соңында оқушыларды бағалау,топ жеңімпазын анықтау.

Бағалау. ҚорытындылауСабақ соңында оқушыларды бағалау,топ жеңімпазын анықтау.

Что такое shareslide.ru?

Это сайт презентаций, где можно хранить и обмениваться своими презентациями, докладами, проектами, шаблонами в формате PowerPoint с другими пользователями. Мы помогаем школьникам, студентам, учителям, преподавателям хранить и обмениваться учебными материалами.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть