Презентация, доклад на Закон Паскаляна казахском языке

Содержание

Сабақтың мақсаты:Білімділік мақсаты: Қысымның қатты денелер,сұйықтар ,газдар арқылы берілуі Паскаль заңы туралы толық мағлұмат беру.. Тәрбиелік мақсаты: Дәстүрлі емес оқыту әдісін қолдана отырып,оқушылардың физикаға танымдық қызығушылығын арттыру. Дамытушылық мақсаты: Сын тұрғысынан ойлауды дамыту технологиясы арқылы оқушыларды

Слайд 1
Валеева Мадина Болатқызы
физика пәнінің мұғалімі

Валеева Мадина Болатқызы физика пәнінің мұғалімі

Слайд 2Сабақтың мақсаты:
Білімділік мақсаты: Қысымның қатты денелер,сұйықтар ,газдар арқылы берілуі Паскаль заңы

туралы толық мағлұмат беру..

Тәрбиелік мақсаты: Дәстүрлі емес оқыту әдісін қолдана отырып,оқушылардың физикаға танымдық қызығушылығын арттыру.

Дамытушылық мақсаты: Сын тұрғысынан ойлауды дамыту технологиясы арқылы оқушыларды өзіндік жұмысқа дағдыландыру және сараптау,салыстыру қабілеттерін дамыту.Өзін-өзі бақылау мен талдауды іске асыру.

Сабақтың мақсаты:Білімділік мақсаты: Қысымның қатты денелер,сұйықтар ,газдар арқылы берілуі Паскаль заңы туралы толық мағлұмат беру.. Тәрбиелік мақсаты:

Слайд 3Сабақтың түрі:
Аралас

сабақ.

Сабақтың өту әдісі:

Сын тұрғысынан ойлауды дамыту технологиясы.

Сабақтың түрі:         Аралас сабақ.Сабақтың өту әдісі:

Слайд 4Жоспары:
І-кезең: “Қызығушылықты ояту.”

( Тақырыпқа танымдық қызығушылықты, оқушының белсенділігін ояту.). ”Кім білімпаз?” ІІ-кезең: “Мағынаны ашу.” (Жаңа ақпаратпен танысу.) 1.Қысымның қатты денелерсұйықтар,газдар арқылы берілуі.Паскаль заңы
2.Кім алғыр?
ІІІ-кезең: «Ой толғау.» (сабақты бекіту және қорытындылау.) 1.’’Көңілді шарлар’’ ойыны.
2.Сабақты бекіту.



Жоспары:І-кезең: “Қызығушылықты ояту.”

Слайд 5
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі (2 мин)
ІІ. Үй тапсырмасын сұрау, өткен

тақырыптарға шолу жасау (9 мин)

ІІІ. Сабақтың теориялық бөлімі (20 мин)

IV.Cабақтың практикалық бөлімі (10мин)

V.Сабақты бекіту (2 мин)

VІ.Оқушыларды бағалау және
үйге тапсырма беру (2 мин)

Сабақтың барысы:І. Ұйымдастыру кезеңі (2 мин)ІІ. Үй тапсырмасын сұрау, өткен   тақырыптарға шолу жасау

Слайд 6
І-кезең:” Қызығушылықты ояту.”
Оқушыларды 3 топқа бөлемін.
І-топ: ”Күш”
ІІ-топ: “Қысым”
ІІІ-топ:

“САЛМАҚ”


3 топтан 3 оқушы шығарамын.
Карточка таңдап,есеп шығарады.
Тағы да 3 оқушы шығарамын.
”Кім білімпаз?” сайысына түседі.

VІ.

І-кезең:” Қызығушылықты ояту.”Оқушыларды 3 топқа бөлемін.І-топ:  ”Күш” ІІ-топ: “Қысым” ІІІ-топ: “САЛМАҚ” 3 топтан 3 оқушы шығарамын.Карточка

Слайд 7
“Кім білімпаз?”
Қысым дегеніміз
не?.
Күш бетке қысым
түсіргенде
калай
бағытталынады ?

Гук заңы?
Қысымды

табу
формуласы?

Күш
Өлшем бірлігі?

Жердің тарту
Күшің қалай
атайды?.


Дененің
Салмағының
формуласы?

Аурлық күш
дегеніміз не?

Қысымның
Өлшем бірлігі?

“Кім білімпаз?”Қысым дегенімізне?.Күш бетке қысым түсіргенде калай бағытталынады ? Гук заңы?Қысымды табу формуласы?КүшӨлшем бірлігі?Жердің тарту Күшің қалай

Слайд 8 .
Күш көбейсе артады
Аудан артқа тартады
Жүзі жұқа үшкір зат

Одан бірақ қорқады.
(Қысым)
. Күш көбейсе артадыАудан артқа  тартадыЖүзі жұқа үшкір зат Одан бірақ  қорқады.(Қысым)

Слайд 9Сабақтың тақырыбы:
«Қысымның қатты денелер,сұйықтар,газдар арқылы берілуі Паскаль заңы.»
7-сынып

Сабақтың тақырыбы:«Қысымның қатты денелер,сұйықтар,газдар арқылы берілуі Паскаль заңы.»7-сынып

Слайд 10
ІІ.”Мағынаны ашу.”
Қысымның қатты денелер,сұйықтар және газдар арқылы берілуі Паскаль заңы
Қысымның

қатты денелер,сұйықтар және газдар арқылы берілуі Паскаль заңы
ІІ.”Мағынаны ашу.”Қысымның қатты денелер,сұйықтар және газдар арқылы берілуі Паскаль заңы Қысымның қатты денелер,сұйықтар және газдар арқылы берілуі

Слайд 11Тәжірибе өткізу










Р = F / S

Тәжірибе өткізу  Р = F / S

Слайд 13Блез Паскаль

Блез Паскаль

Слайд 15 Сұйықтар мен газдардың қысымды барлық жаққа бірдей

жеткізетінін дәлелдеді
Сұйықтар мен газдардың қысымды барлық жаққа бірдей жеткізетінін дәлелдеді

Слайд 16С
Паскаль шары.


СПаскаль шары.

Слайд 17
“Кім алғыр? ”
3 топтан 3 оқушы шығарамын. .Жаңа тақырыпты қалай

қабылдағанын білу үшін Кім алғыр? сайысын ұйымдастырамын.
“Кім алғыр? ” 3 топтан 3 оқушы шығарамын. .Жаңа тақырыпты қалай қабылдағанын білу үшін Кім алғыр? сайысын

Слайд 18
“Кім алғыр?”



Қатты денелерде түсірілетін қысым


Сұйктарда,Газдарда



“Кім  алғыр?”         Қатты денелерде түсірілетін қысым Сұйктарда,Газдарда

Слайд 19
ІІІ-кезең:
“Ой толғау”

ІІІ-кезең:“Ой толғау”

Слайд 20
(дұрыс тапсаң шар әуеге қалықтайды!)

(дұрыс тапсаң шар әуеге қалықтайды!)

Слайд 211.Қысым дегеніміз не?


2.Қысымның өлшем бірлігі ?
3.Формуласы қандай?
4.Паскаль заңы дегеніміз не?

V. Сабақты бекіту:


1.Қысым дегеніміз не?

Слайд 22
VI. Оқушыларды бағалау
Үйге тапсырма: §44.№7 Н
.


VI. Оқушыларды бағалауҮйге тапсырма: §44.№7 Н  .

Слайд 23Зейін қойып тыңдағандарыңызға РАХМЕТ!

Зейін қойып тыңдағандарыңызға РАХМЕТ!

Слайд 24Көңіл аударғандарыңызға рахмет!

Көңіл аударғандарыңызға рахмет!

Что такое shareslide.ru?

Это сайт презентаций, где можно хранить и обмениваться своими презентациями, докладами, проектами, шаблонами в формате PowerPoint с другими пользователями. Мы помогаем школьникам, студентам, учителям, преподавателям хранить и обмениваться учебными материалами.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть