Презентация, доклад на тему Ашық сабақ Жаратылыстану 1 сынып

Сабаққа негізделген оқу мақсаттары 1.2.2.2 жабайы және үй жануарларын ажырату;Сабақ мақсаттарыБарлық оқушылар: Жабайы және үй жануарларын ажырата алады;- Қоршаған әлем құбылыстары,үдерістері мен нысандарын зерттеудің қажеттілігін түсінеді;Көптеген оқушылар:  Жабайы және үй жануарларын ажырата алады;  Жануарлардың

Слайд 1Алматы облысы Талдықорған қаласы Ш.Уәлиханов атындағы № 10 орта мектеп


Бастауыш сынып мұғалімі
Батыршаева Бақтыгүл Нүсіпжанқызы









Пәні: Жаратылыстану
Бөлімі: Тірі табиғат
Бөлімше:2.2 Жануарлар
Ортақ тақырып: “Өзім туралы” “Менің мектебім”
Сабақтың тақырыбы:Жануарлардың қандай түрлері болады?

Алматы облысы Талдықорған қаласы  Ш.Уәлиханов атындағы № 10 орта мектеп Бастауыш сынып мұғаліміБатыршаева Бақтыгүл Нүсіпжанқызы Пәні:

Слайд 2
Сабаққа негізделген оқу мақсаттары


1.2.2.2 жабайы және үй

жануарларын ажырату;

Сабақ мақсаттары
Барлық оқушылар: Жабайы және үй жануарларын ажырата алады;
- Қоршаған әлем құбылыстары,үдерістері мен нысандарын зерттеудің қажеттілігін түсінеді;

Көптеген оқушылар:  Жабайы және үй жануарларын ажырата алады;
  Жануарлардың қандай ерекшелігі бар екенін түсіндіріп айтады;

Кейбір оқушылар:Жануарларды қалай күту керектігін ,немен қоректенетінін біледі.
-Бақылау нәтижелерін жазуға дағдыланады.


Сабаққа негізделген оқу мақсаттары    1.2.2.2 жабайы және үй жануарларын ажырату;Сабақ мақсаттарыБарлық оқушылар: Жабайы және үй

Слайд 3Бағалау критерийлері
-Үй жануарларынан қандай ерекшелігі бар екенін түсінеді;
-Үйжануарларының тұратын жерімен танысады;
-Тәжірибе

барысында жануарларды қалай күту керектігін білетін болады; Үй және жабайы жануарлардың кейбір түрлерімен танысады;
-Жабайы жануарлардың қандай ерекшелігі бар екенін ажырата алады,түсіндіріп айтады
-Бақылау нәтижелерін жазуға дағдыланады;
Тілдік мақсаттар : Оқушылардың сөздік қорына жаңа тірек сөздер енгізу
Жабайы жануар, үй жануарлар, төл
Құндылықтарды дарыту:Оқушыларға жануарларды аялауға үйретіп,
мейірімділікке тәрбиелеу.
Пәнаралық байланыс: дүниетану
АКТ қолдану дағдылары:Интербелсенді тақта,бейне жазба
Бастапқы білім: Жануарлардың тірі ағзаларға жататынын түсінеді.Өсімдіктер мен жануарлардың ұқсас жақтары мен айырмашылықтарын біледі.
Бағалау критерийлері-Үй жануарларынан қандай ерекшелігі бар екенін түсінеді;-Үйжануарларының тұратын жерімен танысады;-Тәжірибе барысында жануарларды қалай күту керектігін білетін

Слайд 4БІЛУ, ТҮСІНУ
Ұйымдастыру кезеңі
(Ұжыммен жұмыс) «Миға шабуыл» стратегиясы
Сабағымның тақырыбын ашу үшін

интер тақтамен аудио жазба арқылы жануарлардың дыбыстарын естіртемін. Естіген жануарлардың дауыстарын атап отырады.Осы аудио жазба тыңдалым және сұрақ қойып сабағымның тақырыбын ашамын.


2. Демек біздің бүгінгі сабағымыздың мақсаты: үй жануарлары мен жабайы жануарларды ажыратуды, оларды қалай күту керектігін ,немен қоректенетінін білетін боламыз.

Ширату жаттығуы
Хормен өлең оқып, сәттілік тілеп, алақандарының жылуын сезіну үшін бір-бірімен қол алысады.
Армысың, асыл Күн!
Армысың, көк аспан!
Армысың, жан досым!
Жылуыма жылу қос!
Міне менің қолым!

БІЛУ, ТҮСІНУҰйымдастыру кезеңі(Ұжыммен жұмыс) «Миға шабуыл» стратегиясы Сабағымның тақырыбын ашу үшін интер тақтамен аудио жазба арқылы жануарлардың

Слайд 51-тапсырма оқулықпен ж: Жұптық жұмыс
Үй және жабайы жануарларды атау ,топтарға бөлу.





Оқушының

ойлау қабілетін және зейінін дамыта отырып , үй және жабайы жануарларды атап , топтарға бөледі.
Бұл әдістің тиімділігі оқушыны сабаққа тарту, сабаққа деген қызығушылығын ояту.
«Бағдаршам» бағалау



«Бағдаршам » әдісі арқылы бағалау

3-тапсырма:Саралау жұмыс


2- тапсырма:Дәптермен жұмыс

Үй және жабайы жануарларды сурет бойынша номер арқылы анықтап, бөліп жазу

4-тапсырма:Топтық
жұмыс . Зерттеу жұмысы
Адам үй жануарларын қалай күтіп баптайды.


Оқушылардың деңгейіне байланыты тапсырмалар орындалу бойнша А В С деңгейіндегі оқушының жұмысы анықталады. Қиындық туындаған оқушыларға қабілеті жоғары оқушылардан көмек көрсетіледі.;
-Сабақ барысында белсенді жұмыс істеуді үйренеді;
-Ой пікірлерімен бөліседі;
«Үш шапалақ ». бағалау

Оқушылардың қызығушылығын арттыру үшін топтық жұмысын жұргіздім.Осы тапсырма бойынша оқушылар үй жанарларын қалай күтіп баптау керектігін біліп .
Баспармақ бағалау

«Біліміңді сына»
әдісі

«Ойланыпкөр»

«Ойлан-жұптас» әдісі

«Ой қозғау»

Сабақтың ортасы

1-тапсырма оқулықпен ж: Жұптық жұмысҮй және жабайы жануарларды атау ,топтарға бөлу.Оқушының ойлау қабілетін және зейінін дамыта отырып

Слайд 65-тапсырма
Қалыптастырушы бағалауға арналған тапсырма бойынша дискриптор құру арқылы жеке жұмыс

жүргіздім. Оқушылар өзін өзі бағалады.
5-тапсырмаҚалыптастырушы бағалауға  арналған тапсырма бойынша дискриптор құру арқылы жеке жұмыс жүргіздім. Оқушылар өзін өзі бағалады.

Слайд 7 .
Кері байланыс
Әр оқушыдан неліктен оны бояғанын сұрап шығамын:
-Сен неліктен осы

сатыдағы баланы боядың?
-Нені түсінбедің?
-Нені түсіндің?
-Сен үшін не пайдалы болды? деген сұрақтар қою арқылы сабағымды қортындыладым.

Сабақтың соңы

«Табыс баспалдағы» өзін-өзі бағалау Тақырыпты қаншалықты түсінгеніңе байланысты: Бүгінгі сабақта не меңгердім? Не білдім? сұрақтар төнірегінде оқушылар өздерін қай сатыда көреді, Сол сатыдағы баланы бояйды.

.  Кері байланысӘр оқушыдан неліктен оны бояғанын сұрап шығамын:-Сен неліктен осы сатыдағы баланы боядың?-Нені

Слайд 8Болашақта :

Жаңартылған бағдарлама бойынша осы курс барысында оқып үйренген

педагогикалық тәсілдерді, қалыптастырушы бағалауды сабақ барысында күнделікті кіргіземін.
Болашақта өткізетін сабағым тиімді болуы үшін топтық жұмыс барысында сыни тұрғыдан ойлауға үйрететін стратегияларды сабақтарыма енгіземін. Жеңілден қиынға ұштастырып, оқушылардың қызығушылықтарын арттырамын. Әр сабақ сайын олардың жасаған жұмысына талдау жасап, белгілі бір нәтижеге жетуіне ықпал ететін тапсырмаларды жоспарлаймын.
Болашақта :  Жаңартылған бағдарлама бойынша осы курс барысында оқып үйренген педагогикалық тәсілдерді, қалыптастырушы бағалауды сабақ барысында

Что такое shareslide.ru?

Это сайт презентаций, где можно хранить и обмениваться своими презентациями, докладами, проектами, шаблонами в формате PowerPoint с другими пользователями. Мы помогаем школьникам, студентам, учителям, преподавателям хранить и обмениваться учебными материалами.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть