Презентация, доклад Тәжірбиелік жұмыс Сызба сызықтары 9 сынып

Сабақ негізделген оқу мақсаты(мақсаттары)10.1.3.3 Негізгі жазулар мен өлшемдерді қою, сызба қаріптері, сызық түрлері, масштабтар туралы білімдерін көрсете отырып, графикалық кескінін орындау.

Слайд 1Төлеби ауданы, Ленгер қаласы №7 жалпы орта білім беретін мектебі
Графика және жобалау

пәнінің мұғалімі: Балабаева Гульдария

«Графика және жобалау» пәні
10 сынып

Сабақтың тақырыбы:Тәжірибелік жұмыс
(сызық түрлері, сызба қаріптері,
өлшемдерді қою)

Төлеби ауданы, Ленгер қаласы №7 жалпы орта білім беретін мектебіГрафика және жобалау пәнінің мұғалімі: Балабаева Гульдария «Графика

Слайд 2 Сабақ негізделген оқу мақсаты
(мақсаттары)
10.1.3.3 Негізгі жазулар мен өлшемдерді қою, сызба

қаріптері, сызық түрлері, масштабтар туралы білімдерін көрсете отырып, графикалық кескінін орындау.
Сабақ негізделген оқу мақсаты(мақсаттары)10.1.3.3 Негізгі жазулар мен өлшемдерді қою, сызба қаріптері, сызық түрлері, масштабтар туралы білімдерін

Слайд 3Құндылықтарды дарыту
Пәнаралық байланыстар
Алдыңғы білім
Тілдік мақсаттар:

Терминдерді қолдану.
Сызық-линия-Line Қаріп- шрифт-Font
Сызба- чертёж-drawing Өлшем- измерение- Measurement
Тәжірибелік жұмыста арналған сұрақтар:
• Қанша .........түрлерін білесіз?
• Қаріптің биіктігін қандай әріппен белгілейміз?
• .......... сызығының өлшемдері қанша?

• Білім беру жүйесінде бәсекеге қабілетті ,ХХІ ғасырға лайықты саналы азаматты қалыптастыру
• Бір-біріне деген құрмет көрсету, шешімді бірлесе қабылдау құндылығы қалыптасады
• Сызба құралдарын қолдану барысында ұқыптылық пен жауапкершілік орнайды.

Көркем еңбек, информатика, геометрия,орыс тілі, ағылшын тілі.

Сызбаны безендіру ережелері (формат, масштаб, негізгі жазулар) біледі және ажыратады.

Құндылықтарды дарытуПәнаралық байланыстарАлдыңғы білімТілдік мақсаттар:          Терминдерді қолдану.Сызық-линия-Line

Слайд 4Белсенді оқыту әдістері
«Гүлмен тілек»тренингі .
Оқушылар арнайы дайындалып келген

гүлді алақандарына салып тұрып, бір-біріне тілек тілейді және гүлдің астына жазылған сөздер бойынша 3-топқа біріктіріктіремін топ аттарын сабаққа байланыстырып қоямын
1.Сызық түрлері 2.Қаріптер. 3.Өлшемдер

«А,Ә,Б,В» тәсілі
«А,Ә,Б,В» тәсілін қолданып топпен жұмыс жасайды.Өткен сабақпен байланыстырып кеспе қағаздарын беремін, сұрақтарына жауап береді.

1.Негізгі жазудың өлшем бірліктері?
2.Пішім қанша түрге бөлінеді?
3.Маштаб дегеніміз не?
4.Сызбаны орындау ережелері?

«Жобалау» тәсілі жеке жұмыс жасайды. Осы тәсіл арқылы сызба жұмыстарын орындайды.
А4 пішінде сызбаны шектейтін сызықтардың жиектемесін сызып, негізгі жазуды орындайды.
Сызба қаріптері, сызық түрлері, өлшемдерді қоюды іс жүзінде асырады. Сызбаны оны шектейтін сызықтармен және негізгі жазулармен безендіреді.

Белсенді оқыту әдістері«Гүлмен тілек»тренингі .  Оқушылар арнайы дайындалып келген гүлді алақандарына салып тұрып, бір-біріне тілек тілейді

Слайд 5 «Қаріптер» әдісі
Жеке жұмыс жасайды.
Стандарт бойынша сызба қаріптерінің өлшемдерін

негізгі жазудың ішінде орындайды.

«Дауыстап ойлау» әдісі
Жұптаса отырып берілген тақырыпты біреуі дауыстап оқиды, екіншісі тыңдай отырып ой түйеді. Бір- біріне түсіндіреді.

«Өлшемдерді қою» тәсілі
Оқушылардың қабілетіне байланысты тапсырмалар беремін.
1.Кейбір оқушыларға: тапсырманы күрделендіремін
2.Басып көпшілігіне: тапсырманы жеңілетемін
3. Қабілетіне қарап жеңілдетіп беремін

Сергіту сәті
«Бұзық телефон» ойыны. Шаттық шеңберге тұрып бастаушы келесі адам құлағына бір сөз сыбырлайды соңында бастаушыға қайта келгенде сол сөз жету керек, кейін сөзді ауыстырып жіберген адам анықталады.

«Қаріптер» әдісі Жеке жұмыс жасайды. Стандарт бойынша сызба қаріптерінің өлшемдерін негізгі жазудың ішінде орындайды.«Дауыстап ойлау» әдісіЖұптаса

Слайд 6Саралау
Тапсырмаларды жоспарлаған кезде білім алушылардың білім деңгейін саралап отырып, тапсырмаларды

дайындаймын
Саралау Тапсырмаларды жоспарлаған кезде білім алушылардың білім деңгейін саралап отырып, тапсырмаларды дайындаймын

Слайд 7Бағалау критерийлері
Әр тапсырмаларға үнемі бағалау критерилерін беріп отырдым
«Қаріптер» әдісі
«Дауыстап ойлау»

әдісі

«Өлшемдерді қою» тәсілі

Бағалау критерийлеріӘр тапсырмаларға үнемі бағалау критерилерін беріп отырдым«Қаріптер» әдісі «Дауыстап ойлау» әдісі«Өлшемдерді қою» тәсілі

Слайд 8 Кері байланыс
Бағалау
«Даярша» әдісі арқылы бағалап отырдым
Шеңберсызар

– өте жақсы
Қалам- жақсы
Өшіргіш- әлі де жұмыс жасауыма мүмкіндік бар.

“Аяқталмаған сөйлемдер” әдісі
Кеспе қағаздағы сұрақтарға тиісті сөздерді пайдаланып жауап жазады.
* Бүгін мен...................... білдім
*................. қызықты болды.
*.......................... қиын болды.
*..................... тапсырманы мен орындадым.
*......................... екенін түсіндім.
*Мен енді....................... білемін.
*Мен............................... сезіндім.
*Мен..................................... білім алдым.
*Мен......................................... үйрендім.
*................................. менің қолымнан келді.
* Мен...................................... жасай алдым.
* Мен.................................... жасап көруге талпынамын.
*.................. мені таң қалдырды.
* Сабақ менің өміріме..... берді.
* Менің............. жасағым келді.

Сабақ барысында оқушылардың білімдерін қалыптастырушы бағалау арқылы бағалап, өздеріне деген сенімділікті арттырып отырдым

Кері байланыс    Бағалау«Даярша» әдісі арқылы бағалап отырдымШеңберсызар – өте жақсыҚалам- жақсыӨшіргіш- әлі де

Что такое shareslide.ru?

Это сайт презентаций, где можно хранить и обмениваться своими презентациями, докладами, проектами, шаблонами в формате PowerPoint с другими пользователями. Мы помогаем школьникам, студентам, учителям, преподавателям хранить и обмениваться учебными материалами.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть