Презентация, доклад по биологии на тему Қосмекенділер класы

Содержание

Қосмекенділер класы Сабақтың тақырыбы:

Слайд 17 «А» сынып
Биология

Пән мұғалімі:
Г. Малыбаева

7 «А» сыныпБиологияПән мұғалімі: Г. Малыбаева

Слайд 2Қосмекенділер
класы
Сабақтың тақырыбы:

Қосмекенділер класы Сабақтың тақырыбы:

Слайд 3Сабақтың мақсаты:
Қосмекенділердің сыртқы және
ішкі құрылысы,отрядтары, көбеюі мен
дамуы туралы алған

білімдерін тексеру;
2. Қосмекенділер туралы білімдерін
дамыту;
3. Жеке және топпен жұмыс істеуге
үйрету, қосмекенділердің маңызын
біліп, оларды қорғауға тәрбиелеу.

Сабақтың мақсаты:Қосмекенділердің сыртқы және ішкі құрылысы,отрядтары, көбеюі мен дамуы туралы алған білімдерін тексеру; 2. Қосмекенділер туралы білімдеріндамыту;

Слайд 4Сабақтың түрі: Қайталау сабағы
Сабақтың әдісі: Әңгіме, сұрақ-жауап,
миға

шабуыл, кім шапшаң.
Сабақтың модулі: АКТ (ақпараттық
коммуникативтік технология). Деңгейлік технология.
Сабақтың көрнекілігі: кесте, сөзжұмбақ, суреттер, ылғалды препараттар.
Сабақтың түрі:  Қайталау сабағы Сабақтың әдісі:  Әңгіме, сұрақ-жауап, миға шабуыл, кім шапшаң.Сабақтың модулі: АКТ (ақпараттық

Слайд 5Сабақтың өту барысы:

Ұйымдастыру: сәлемдесу, белгілеу, назарларын сабаққа аудару,
сабақтың кезеңдерімен

таныстыру;Психологиялық дайындық.
II. Үй тапсырмасын тексеру: Деңгейлік тапсырмалар және миға шабуыл әдісі бойынша слайдта берілген сұрақтарға жауап беру.

Сабақтың өту барысы: Ұйымдастыру: сәлемдесу, белгілеу, назарларын сабаққа аудару, сабақтың кезеңдерімен таныстыру;Психологиялық дайындық.II. Үй тапсырмасын тексеру: Деңгейлік

Слайд 6А
Класс неліктен қосмекенділер деп аталған? Олардың сыртқы құрылысы қандай?
Қосмекенділер класы қандай

отрядтарға
бөлінеді? Олардың түрлері...
3. Қосмекенділердің ас қорыту жүйесі қандай?
4.Ересек қосмекенділер қандай мүшелері
арқылы тыныс алады?

АКласс неліктен қосмекенділер деп аталған? Олардың сыртқы құрылысы қандай?Қосмекенділер класы қандай отрядтарға бөлінеді? Олардың түрлері...3. Қосмекенділердің ас

Слайд 7В
Қосмекенділердің қаңқа бөлімдерін атаңдар.
Қосмекенділердің қан тарау жүйесінің
қандай ерекшеліктері бар?
3. Зәр шығару

жүйесі қандай?
4.Жетісулық бақатістің құрылыс
ерекшеліктерін сипаттаңдар.
ВҚосмекенділердің қаңқа бөлімдерін атаңдар.Қосмекенділердің қан тарау жүйесініңқандай ерекшеліктері бар?3. Зәр шығару жүйесі қандай?4.Жетісулық бақатістің құрылыс ерекшеліктерін сипаттаңдар.

Слайд 9С
Қосмекенділердің шығу тегі
2. Қосмекенділер қалай көбейіп, дамиды?
3. Қосмекенділердің дернәсілдері мен


ересектерінің құрылыс және тіршілік
әрекеттерінде қандай айырмашылықтар бар?
4. Қосмекенділердің маңызы қандай?
СҚосмекенділердің шығу тегі 2. Қосмекенділер қалай көбейіп, дамиды?3. Қосмекенділердің дернәсілдері мен ересектерінің құрылыс және тіршілік әрекеттерінде қандай

Слайд 13Кім шапшаң?

әдісін пайдаланып, санмен тізбеленген
белгілердің қандай жануарларға
тән екенін салыстырмалы

кестенің
тиісті бағанасына қойып толтырыңдар.
Кім шапшаң?әдісін пайдаланып, санмен тізбеленген белгілердің қандай жануарларға тән екенін салыстырмалы кестенің тиісті бағанасына қойып толтырыңдар.

Слайд 141. Терісі тегіс, безді болып келеді.
2. Терісінің сырты қабыршақтармен қапталған
3. Жұп

көкірек, жұп құрсақ, жүзбе қанаттары бар

4.Жүрегі үш қуысты

5. Бір ғана қанайналым шеңбері бар

6. Екі қанайналым шеңбері бар

7. Мишығы нашар дамыған

8. Ортаңғы құлақ қуысы пайда болған

1. Терісі тегіс, безді болып келеді.2. Терісінің сырты қабыршақтармен қапталған3. Жұп көкірек, жұп құрсақ, жүзбе қанаттары бар4.Жүрегі

Слайд 1514. Су ағысының бағытын, күшін сезетін бүйір сызықтары бар
12. Терісі арқылы

да тыныс алады.

11. Қантарау жүйесі - тұйық

10. Жүрегі екі қуысты

9. Есту мүшесі тек ішкі құлақтан тұрады

13. Дернәсілдері тек желбезектерімен тыныс алады

14. Су ағысының бағытын, күшін сезетін бүйір сызықтары бар12. Терісі арқылы да тыныс алады.11. Қантарау жүйесі -

Слайд 16Балықтар

Балықтар

Слайд 17Қосмекенділер
(ересектері)

Қосмекенділер (ересектері)

Слайд 18Балықтар
Қосмекенділер
(ересектері)

БалықтарҚосмекенділер (ересектері)

Слайд 20Сергіту сәті

Сергіту сәті

Слайд 21IV. Сабақты қорытындылау

1. Әр топқа сөзжұмбақтар тарату
2. Әр топ өз

беттерінше ақылдасып, нәтижесінде
топтаса отырып ортақ жауап табады.

Сөзжұмбақ сұрақтары:

Қосмекенділер көбінесе немен қоректенеді?
Африкада тіршілік ететін аяқсыз қосмекенді
Жайық өзенінің алқабында кездесетін
құйрықты қосмекенді
Бақаның дернәсілі қалай аталады?
Өліп біткен қосмекенділер
Балқаш көлі маңында таралған Қызыл
кітапқа енген бақа
Құйрықтылар отрядының өкілі

IV. Сабақты қорытындылау 1. Әр топқа сөзжұмбақтар тарату2. Әр топ өз беттерінше ақылдасып, нәтижесінде топтаса отырып ортақ

Слайд 24Әр оқушының біліміне қарай бағалау

Әр оқушының біліміне қарай бағалау

Слайд 25V. Үйге тапсырма
Қосмекенділер класы бойынша
филворд құрастырып келу

V. Үйге тапсырмаҚосмекенділер класы бойынша филворд құрастырып келу

Слайд 26Оқушылар бүгінгі сабаққа деген
ойын стикерге жазып тақтаға іледі

Оқушылар бүгінгі сабаққа деген ойын стикерге жазып тақтаға іледі

Слайд 27Назарларыңызға
рахмет!

Назарларыңызға рахмет!

Что такое shareslide.ru?

Это сайт презентаций, где можно хранить и обмениваться своими презентациями, докладами, проектами, шаблонами в формате PowerPoint с другими пользователями. Мы помогаем школьникам, студентам, учителям, преподавателям хранить и обмениваться учебными материалами.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть