Презентация, доклад на тему Ашық сабақ. Кенелер. 7 сынып

Сабақтың мақсаты: Оқушыларға кенелердің сан алуан түрлерін, тіршілік ететін жерлерін, құрылысын, қоректенуін, тыныс алуын, көбею жолдарын ауыл шаруашылық жануарлары мен өсімдіктердің зиянкестері туралы мәлімет беру. Қосымша деректер пайдалана отырып , оқушылардың ой өрісін дамыту.

Слайд 1Құмкешу жалпы білім беретін орта мектебі
Ашық сабақ
Тақырыбы:
Биология пәнінің

мұғалімі: Қылышбаева Арайлым Күмісбайқызы

Кенелер 7 сынып

Құмкешу жалпы білім беретін орта мектебі Ашық сабақ Тақырыбы: Биология пәнінің мұғалімі: Қылышбаева Арайлым Күмісбайқызы Кенелер 7

Слайд 2Сабақтың мақсаты:
Оқушыларға кенелердің сан алуан түрлерін, тіршілік ететін

жерлерін, құрылысын, қоректенуін, тыныс алуын, көбею жолдарын ауыл шаруашылық жануарлары мен өсімдіктердің зиянкестері туралы мәлімет беру.

Қосымша деректер пайдалана отырып , оқушылардың ой өрісін дамыту.

Оқушыларды ізденімпаздыққа, шығармашылықпен жұмыс жасауға үйрету, бірін-бірін тыңдауға тәрбиелеу.

Білімділік:

Дамытушылық:

Тәрбиелілік:

Сабақтың мақсаты: Оқушыларға кенелердің сан алуан түрлерін,  тіршілік ететін жерлерін, құрылысын,  қоректенуін, тыныс алуын, көбею

Слайд 3Сабақтың әдісі:Сұрақ-жауап, түсіндіру, Сабақтың тегі: Жаңа сабақ. Сабақтың түрі:СТО-ның әдістерін пайдалну,

іздену сабағы Көрнекілігі:Интерактивті тақта, сызба кестелер,суреттер т.б.
Сабақтың әдісі:Сұрақ-жауап, түсіндіру, Сабақтың тегі: Жаңа сабақ. Сабақтың түрі:СТО-ның әдістерін пайдалну, іздену сабағы Көрнекілігі:Интерактивті тақта, сызба кестелер,суреттер

Слайд 4Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру бөлімі. ІІ. Қызығушылықты туғызу. ІІІ. Мағынаны ашу.

ІV. Ой-толғау. V. Қорытынды. Бағалау.
Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру бөлімі. ІІ. Қызығушылықты туғызу. ІІІ. Мағынаны ашу. ІV. Ой-толғау. V. Қорытынды. Бағалау.

Слайд 5Мұғалім: Ендеше ,Біздің қазіргі көңіл -күйіміз қандай?

Мұғалім: Ендеше ,Біздің қазіргі  көңіл -күйіміз қандай?

Слайд 7Үй тапсырмасын сұрау қорытындылау.

Үй тапсырмасын сұрау қорытындылау.

Слайд 8І.Қызығушылықты туғызу: Кене дегеніміз не? деген сұрақ қойылады. Бұрын кене дегенді

естіп, көзбен көргеніміз бар ма? Топтастыру стратегиясы бойынша оқушылар.

1.Елестеді. 2.Бұрынғы біліміне сүйенеді. 3.Еске түсіреді. 4.Айтады.

І.Қызығушылықты туғызу: Кене дегеніміз не? деген сұрақ қойылады. Бұрын кене дегенді естіп, көзбен көргеніміз бар ма? Топтастыру

Слайд 9 Кене

Кене

Слайд 10Кене
Ұсақ жәндік
Қан сорғыш
Астық
Жануарларда
Құстарда
Малда
Топырақта

Шаш

КенеҰсақ жәндікҚан сорғышАстық ЖануарлардаҚұстардаМалда Топырақта Шаш

Слайд 11ІІ.Мағынаны ашу. 1.Әр топқа суреттер беріледі. Сурет арқылы оқушылар ойларын ортаға

салады. Топпен талдау жұмыстарын жүргізеді, түсіндіреді
ІІ.Мағынаны ашу. 1.Әр топқа суреттер беріледі. Сурет арқылы оқушылар ойларын ортаға салады. Топпен талдау жұмыстарын жүргізеді, түсіндіреді

Слайд 13Инсерт стратегиясы бойынша оқушылар дәптермен жұмыс жасайды

Инсерт стратегиясы бойынша оқушылар дәптермен жұмыс жасайды

Слайд 17Үш жақты түсіндірмелі күнделік әдісін пайдалана отырып, оқушылар оқығаның, түсінгенің одан

әрі толықтырады.


1.Мәтіндегі таңқалдыратын нәрсені анықтайды.
2.Неліктен қызықтыратындығын нақтылайды.
3.Мәселелік сұрақ қояды.
4.Сұраққа жауап алады.
5.Дәптерге жауап жазады.

ІІІ.Ой толғаныс.

Үш жақты түсіндірмелі күнделік әдісін пайдалана отырып, оқушылар оқығаның, түсінгенің одан әрі толықтырады.

Слайд 18 ІV. Қорытынды:Тест тапсырмасы.
1.Кенелер қайда

тіршілік етеді?
А.Топырақта, әртүрлі ұяларда, індерде. Б.Өсімдіктерде, Тұщы суларда, теңіздерде, орман төсемінде. С.Барлық жауабы дұрыс.
2.Паразиттік жолмен тіршілік ететін кенелердің неше мыңан астам түрі бар?
А.40. Б.30. С.20.
3. Кенелердің дер нәсілі неше аяқты болады?
А.8. Б.6. С.2.
4.Ересек кенелерде неше аяқ болады?
А.4 Б.8. С.6.
5.Кене және оның дернәсілі даму барысында неше иелі кенелер болады?
ІV. Қорытынды:Тест тапсырмасы.1.Кенелер қайда тіршілік етеді?    А.Топырақта,

Слайд 19 А.Бір, екі, үш.

Б.Бір, бес, алты. С.Екі, үш, төрт.
6.Ит кенесі неше иелі жәндік?
А.Бір . Б.Үш. С.Төрт.
7.Өте қаупті жәндік?
А. Жайылым кене . Б.Қышыма кене.
С.Мамықкенелер.
8.Ауруды тасымалдаушы кене?
А.Тайга. Б.Нәзікбас С.Берішкенелер.
9.Өсімдіктердің шырының сорады?
А.Берішкенелер. Б.Тайга кенесі. С.Өрмеккене
10.Мәдени өсімдіктерінің зиянкестерінің бірі?
А.Алма кенесі. Б.Өрмекене. С.Нәзікбас.
11.Тасымалданатын аурулардың табиғи қордасы туралы теориясына үлес қосқан академик :
А.Е.Н.Павловский. Б.В.У.гарвей. С.Ж.Б.Ламарк.
А.Бір, екі, үш.    Б.Бір, бес, алты.

Слайд 20VІ-бағалау парағы:
VІІ-Үй тапсырмасы:
s:49.1.Кенелер түрін сипаттау. 2.Өздерің тұрған жерде кездесетін

кене түрлерін анықтау. 3.Тест құрастырып келу.
VІ-бағалау парағы: VІІ-Үй тапсырмасы: s:49.1.Кенелер түрін сипаттау. 2.Өздерің тұрған жерде кездесетін кене түрлерін анықтау.

Слайд 21Сау болыңыздар

Сау болыңыздар

Что такое shareslide.ru?

Это сайт презентаций, где можно хранить и обмениваться своими презентациями, докладами, проектами, шаблонами в формате PowerPoint с другими пользователями. Мы помогаем школьникам, студентам, учителям, преподавателям хранить и обмениваться учебными материалами.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть