Презентация, доклад на тему 11 сынып Тірі организмдер бірлестіктерінің қалыптасу тарихы презентация

Содержание

Мақсаты:Білімділік: Тірі организмдер бірлестіктерінің қалыптасу тарихы мен агроценоз бен табиғи биоценоздың бір-бірінен айырмашылықтары қандай екенін туралы түсінік беруДамытушылық: Оқушылардың пәнге қызығуын, жаңа білімді игеру, сөйлеу шеберлігін, өз ойын қортындылау дағдысын қалыптастыру. Тәрбиелік: Оқушылардың экологиялық білімдерін тереңдете отырып,

Слайд 1

САБАҚТЫҢ ТАҚЫРЫБЫ:
Тірі организмдер бірлестіктерінің қалыптасу тарихы.

САБАҚТЫҢ ТАҚЫРЫБЫ:Тірі организмдер бірлестіктерінің қалыптасу тарихы.

Слайд 2Мақсаты:
Білімділік: Тірі организмдер бірлестіктерінің қалыптасу тарихы мен агроценоз бен табиғи биоценоздың

бір-бірінен айырмашылықтары қандай екенін туралы түсінік беру

Дамытушылық: Оқушылардың пәнге қызығуын, жаңа білімді игеру, сөйлеу шеберлігін, өз ойын қортындылау дағдысын қалыптастыру.

Тәрбиелік: Оқушылардың экологиялық білімдерін тереңдете отырып, оларды шығармашылық ойлауға, өз бетінше шешім қабылдауға үйрету

Мақсаты:Білімділік: Тірі организмдер бірлестіктерінің қалыптасу тарихы мен агроценоз бен табиғи биоценоздың бір-бірінен айырмашылықтары қандай екенін туралы түсінік

Слайд 3Сабақтың типі: жаңа сабақты меңгерту
Сабақтың түрі: аралас
Сабақтың формасы: топтық
Сабақтың әдіс-тәсілдері: баяндау,

сұрақ-жауап, жеке, топпен жұмыс, тест, топтастыру.
Сабақтың көрнекіліктері: интерактивті тақта, электрондық оқулық, кітап, флипчарт.
Пәнаралық байланыстар: география, салауаттану.


Сабақтың типі: жаңа сабақты меңгертуСабақтың түрі: араласСабақтың формасы: топтықСабақтың әдіс-тәсілдері: баяндау, сұрақ-жауап, жеке, топпен жұмыс, тест, топтастыру.Сабақтың

Слайд 4Сәлемдесу , оқушыларды түгендеу, даярлығын қадағалау
Оқушылардың көңілін сабаққа аударып,

ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру.
Сынып оқушыларын 2 топқа бөлу.
Сабақтың мақсаты мен міндетін анықтау.

Ұйымдастыру кезеңі

Сәлемдесу , оқушыларды түгендеу, даярлығын қадағалау Оқушылардың көңілін сабаққа аударып,  ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру.Сынып оқушыларын 2 топқа

Слайд 5

Қызыл- өмірге қызығушылығы мол, қиындықтан қорықпайтын, әділдіктің жаршысы белсенді топ.

Жасыл- достықты

жоғары бағалайтын, ұстанымы нақты, мақсаты айқын, үнемі ізденістегі еңбекшіл топ
Қызыл- өмірге қызығушылығы мол, қиындықтан қорықпайтын, әділдіктің жаршысы белсенді топ.Жасыл- достықты жоғары бағалайтын, ұстанымы нақты, мақсаты айқын,

Слайд 6

1 топ. Оқушылар өз есімдерін айтады және өзінің өмірлік ұстанымдарын

айтады.

2 топ. Оқушылар өз есімдерін айтады және қасындағы адамдарға жақсы тілек білдіреді.
1 топ. Оқушылар өз есімдерін айтады және өзінің өмірлік  ұстанымдарын айтады.2 топ. Оқушылар өз есімдерін айтады

Слайд 7
Сабақтың мақсатын
анықтау

Сабақтың мақсатынанықтау

Слайд 8ҮЙ ТАПСЫРМАСЫН
СҰРАУ.

ҮЙ ТАПСЫРМАСЫН СҰРАУ.

Слайд 9"Ой қозғау" Әр топқа жеке-жеке сұрақтар қойылады.


Слайд 10ТЕСТ ЖҰМЫСЫ 

ТЕСТ ЖҰМЫСЫ 

Слайд 11Тесттің кілті
1.В
2.Е
3.Е
4.Е
5. С
6. А
7.В
8. С

Тесттің кілті1.В2.Е3.Е4.Е5. С6. А7.В8. С

Слайд 12

Шығармашылық жұмыс

Шығармашылық жұмыс

Слайд 13
ҚОРШАҒАН ОРТАНЫҢ ЛАСТАНУЫ

ҚОРШАҒАН ОРТАНЫҢ ЛАСТАНУЫ

Слайд 14Жаңа сабақ
"Мағынаны тану" бөлімі

Жаңа сабақ

Слайд 15Биоценоз
Белгілі бір табиғи ортаға шоғырланған ағзалар тіршілік бірлестігін құрайды. Ал өсімдіктер,

жануарлар, ұсақ ағзалар бірлестігін биоценоз деп атаймыз.
(гр. Био- тіршілік, ценоз- ортақ) Биоценоздың мысалы ретінде батпақ, көл, шалғын, тоғай, құмды шөл, сор және т.б. атауға болады.
Биоценоз		Белгілі бір табиғи ортаға шоғырланған ағзалар тіршілік бірлестігін құрайды. Ал өсімдіктер, жануарлар, ұсақ ағзалар бірлестігін биоценоз деп

Слайд 16Агроценоз
Ауыл шаруашылығы өнімдерін алу үшін адам жасап, үнемі қолдап отыратын микроорганизм-

дер, жануарлар және өсімдіктер қауымдастығы
Агроценоз		Ауыл шаруашылығы өнімдерін алу үшін адам жасап, үнемі қолдап отыратын микроорганизм- дер, жануарлар және өсімдіктер қауымдастығы

Слайд 17

бойынша мәтінді оқып , не білгендігі туралы пікір алмасып, сұрақтар

дайындау тапсырылады.

“Тірек мәтін” техникасы

бойынша  мәтінді оқып , не білгендігі туралы пікір алмасып, сұрақтар дайындау тапсырылады.“Тірек мәтін” техникасы

Слайд 18Топтық жұмыс

1-топ.
Адамның іс-әрекетіне агроценоздың әсері және негізгі бағыттары
2-топ.
Табиғи биоценоздың өзгеруіне әсер

ететін факторлар
 
 







Топтық жұмыс1-топ.Адамның іс-әрекетіне агроценоздың әсері және негізгі бағыттары2-топ.Табиғи биоценоздың өзгеруіне әсер ететін факторлар  

Слайд 19Әр топ жобаларын қорғайды.
1-топ
2-топ
3-топ

Әр топ жобаларын қорғайды. 1-топ2-топ3-топ

Слайд 20Бағдаршам










орташа

түсініксіз

барлығы
түсінікті

Бағдаршам

Слайд 21Филфорд шешу
Табиғи және агробірлестіктерге байланысты үш сөзді табу

Филфорд шешу Табиғи және агробірлестіктерге байланысты үш сөзді табу

Слайд 22ВЕНН ДИАГРАММАСЫ

ВЕНН ДИАГРАММАСЫ

Слайд 23Бекіту кезеңі

Бекіту кезеңі

Слайд 24Ыстық орындық тәсілі.

Ыстық орындық тәсілі.

Слайд 25Сұрақтар
салынған қорап

Сұрақтар салынған қорап

Слайд 26Бүгін мен .......... білдім.
..............қызықты болды.
................қиын болды
РЕФЛЕКСИЯ

Бүгін мен .......... білдім...............қызықты болды.................қиын болдыРЕФЛЕКСИЯ

Слайд 27Бағалау

Бағалау

Слайд 28Оқу түбі - тоқу
Үйге тапсырма:
§ 46 Тірі организмдер бірлестіктерінің

қалыптасу тарихы .177-180 бет, 7 сызбанұсқа. А,В,С тапсырмалары.
Іздену жұмысы: “Қазіргі кездегі биоценоздың экологиялық жағдайы” туралы эссе жазу.

Оқу түбі - тоқу Үйге тапсырма: § 46 Тірі организмдер бірлестіктерінің қалыптасу тарихы .177-180 бет, 7 сызбанұсқа.

Слайд 29Сабақ аяқталды. Сау болыңыздар.

Сабақ аяқталды. Сау болыңыздар.

Что такое shareslide.ru?

Это сайт презентаций, где можно хранить и обмениваться своими презентациями, докладами, проектами, шаблонами в формате PowerPoint с другими пользователями. Мы помогаем школьникам, студентам, учителям, преподавателям хранить и обмениваться учебными материалами.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть