психологияны, педагогиканы
меңгеруі.
Педагогикалық технологияны
игеру.
Кәсіптік мамандық
даярлығы,
терең де тиянақты
жалпы ғылымдылық
білімі. Өз пәнін,
ғылымын игеруі,
оны оқыту методикасы
практикалық дайындықтан
(ұйымдастырушылық, өз ықпалына ерту,
ақпаратты жеткізу, дамыту, бағыттау,
перцевтивтік қарым-қатынас орнату,
қолданбалы іскерліктері)
белсенді емес, өз пәніне
деген немқұрайлықпен
қарайтын мұғалім.
ешнәрсе, тіпті кітаппен де,
ізденушілікпен айналыспайтын
мұғалім түрі. Мұндай
мұғалім тіпті болмау керек
деген екен.
бір ізбен жүрмейтін мұалім.
Бірде сабакты кызықты,
кейде жалқаушылық
танытатын. Бұл мұғалім
кітаптағы материалды
қайталап, еш жаңалық
енгізбейді.
Оқушылардың оқу
іс-әрекетіндегі
белсенділігі
Толық талдау- сабақтың барлық аспектілерін талдау және анықтау мақсатында
Қысқаша-негізгі мақсат пен міндеттің орындалуын анықтау;
Комплекстік- сабақты ұйымдастырудың әдістерінің, түрлерінің, мазмұнының, мақсатының өзара байланысты-лығының бірлігін анықтау;
Аспектілік-сабақтың жекелеген элементтерінің орындалуын анықтау мақсатында жүргізіледі.
талданатын тақырыптың
мақсаты мен міндеті
оқушылардың ерекшеліктерінің
мінездемесі және сабақтағы
жұмыста оның ескерілуі
өз сабағына талдау жасайтын
позиция мен көрсеткіштерді
айдындай білу;
ойлау қабілетінің
дамуын бағалау;
сабақтың жоспарланған
міндеттерін жүзеге асыру
жаттығулар мен тапсырмалардың
оқу міндеттерінің
жүйесінде психологиялық
және педагогикалық бағалау;
Мұғалімнің сабақты талдауға қойылатын
негізгі талаптар:
сабақтың кезеңдерінің
байланысын көрсету
мен бағалай білу
сәтсіздіктерді немесе кемшіліктерді
жоюды іске асыру жолдары
жүргізілген сабаққа
Қанағаттануы (қанағаттанбауы);
Білім деңгейін жан-жақты тексеру
Оқушыларды жаңа материалды белсенді саналы түрде меңгеруге дайындау
Жаңа білімді меңгеру кезеңі.
Жаңа тақырыпты бекіту кезеңі
Үй тапсырмасын беру, орындау туралы инструктаж (нұсқау).
Сабақтың жалпы
құрылымын бағалау
Оқыту үрдісінде
оқушылардың
дамуын жүзеге асыру
Оқыту әдістерін таңдау
Сабақтағы мұғалімнің
жұмысы
Қорыта келе, жалпы сабақ туралы, мұғалім мен оқушының қызметіндегі құндылық пен кемшіліктерді ашып айту, осылардың сабақ нәтижесіне әсерін көрсету, оқушылар білімінің сапасы, тәрбиелілігі, даму туралы ашып айту керек. Сабақтың соңғы нәтижесі мен 3 дидактикалық мақсатын салыстыру керек. Сонан соң сабаққа жалпы баға беріліп, мұғалімге факті ұсыныстар айтылады. Оған қоса орындалу мерзімі мен қайталап тексеру қажеттігі болса айтылады. Сабақты талдау кестелері, парақшалары өте көп. Сабақты талдауда арнайы өзгерістер енгізіп, жаттанды сөздер мен парақшалардан арылып, сөгулер, ескертулер, дұрыс, дұрыс емес деген сөздерді арнайы критерийлер, «Екі жұлдыз, бір ұсыныс», «Мен үшін сабақтың сәтті және сәтсіз тұстары», «Бүгінгі сабақтан маған ұнағаны, менің де қосар пікір » немесе «Де –Бононың қалпақтары» деген секілді рефлексиялар арқылы талқылауда керек шығар деп ойлаймын.
Келешекте оқушыларымның
өздігінен білім алуы үшін
жасайтын жұмыстары:
Сабақ үстінде кеңейтілген
тапсырмалармен жұмыс
жасайды;
Өздігінен оқуы үшін қолайлы
жұмыс түрін өз еркімен
таңдайды;
Түсінбеген жағдайда ұстаздан,
не сыныптасынан сұрауға
мүмкіндік алады;
Әр сабақ сайын пікірі
сұралады, сұранысы
орындалады.
“Көш жүре түзеледі” дегендей алдағы уақытта . «Мен сабағымда өз мақсатыма жеттім» деген сөзді «Менің сабығымның сәтті тұстары мен кемшін тұстары» деген сөзбен ауыстыратын кез келген секілді. Сіз қалай ойлайсыз әріптес?!
Өзгеріске батыл қадам жасай білейік!
Өзіме айқын мақсаттар қоюға;
Жаңа әдіс – тәсілдерді тиімді
қолдануға
Топтар арасында диалогтар
қалыптастыруға
Оқыту үшін және оқуды бағалауды
тиімді жүргізуге
Сыни көзқарастарын дамытуға
АКТ-ны тиімді қолдануға
Талантты, дарынды балаларға
анықтап, жұмыстар жүргізуге
Оқушыларды көшбасшылыққа бейімдеуге
Серіктестеріммен үнемі
байланысуды жүзеге асырамын.
Это сайт презентаций, где можно хранить и обмениваться своими презентациями, докладами, проектами, шаблонами в формате PowerPoint с другими пользователями. Мы помогаем школьникам, студентам, учителям, преподавателям хранить и обмениваться учебными материалами.
Email: Нажмите что бы посмотреть