Презентация, доклад по математике на тему Жай бөлшектерді азайту

Содержание

Қазақстан әлемдік білім беру кеңістігіне енуі отандық білім дамуының стратегиялық жоспарын әзірлеуді және соған орай ұлттық білім жүйесінің жетістіктері мен білім дамуындағы жалпы әлемдік үрдестерді ескеретін жаңа үлгісіне көшуді талап етуде. Білім бере отырып, тиімді жолмен

Слайд 1Сабақтың тақырыбы:
Жай бөлшектерді азайту

Сабақтың тақырыбы:Жай бөлшектерді азайту

Слайд 2 Қазақстан әлемдік білім беру кеңістігіне енуі отандық білім дамуының стратегиялық жоспарын

әзірлеуді және соған орай ұлттық білім жүйесінің жетістіктері мен білім дамуындағы жалпы әлемдік үрдестерді ескеретін жаңа үлгісіне көшуді талап етуде. Білім бере отырып, тиімді жолмен жаңа заман тұлғасын қалыптастыру  әр ұстаздың мақсаты екені анық. Білім мазмұнын жаңартудың ғылыми негізіне оқушы белгілі бір қажетті біліктер мен дағдылардың иесі, оқу әрекетінің субъектісі, әр түрлі мәдениеттер мен өз көзқарасы тұрғысынан білімді, сауатты, өз ойын дұрыс әрі шебер жеткізе білетін, мәдениетті тұлға болуы керек.

Кіріспе

Қазақстан әлемдік білім беру кеңістігіне енуі отандық білім дамуының стратегиялық жоспарын әзірлеуді және соған орай ұлттық білім

Слайд 3Сабақтың мақсаты: Білімділігі: Жай бөлшектерді азайту ережесін айта білу, біліктерін

логикалық оймен іске асыра білу;
Тәрбиелігі: Алған білімдеріне жауапкершілікпен қарауға; өз мүмкіндігіне шешуге, үлкен жетістікке ұмтылуға үйрету;
Дамытушылығы: Оқушының белсенділігін көрсетуге, ойлау қабілетін арттыруға, қарама-қайшылықты байқауға дағдыландыру;
Сабақтың түрі: Жаңа сабақ
Сабақтың әдісі: топтық, жұптық жұмыс.
Көрнекіліктер: Топтарға берілген тапсырма карточкалар, бағдар парақтар, төсбелгілер жауап үлгісі.

Сабақтың мақсаты:  Білімділігі: Жай бөлшектерді азайту ережесін айта білу, біліктерін логикалық оймен іске асыра білу;Тәрбиелігі: Алған

Слайд 4І. Ұйымдастыру кезеңі.
Сабақта жұмыс істеуге жағдайды қамтамасыз ету

және оқушыларды сабақ барысына психологиялық дайындық.

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру.
Жай бөлшектерді қосу ережесін айту және мысалдар келтіру








І. Ұйымдастыру кезеңі.   Сабақта жұмыс істеуге жағдайды қамтамасыз ету және оқушыларды сабақ барысына психологиялық дайындық.

Слайд 5Жай бөлшектер
ІІ. Мағынаны тану: Топтастыру стратегиясын пайдаланып жай бөлшектер туралы не

өтілгенін анықтау
а) ауызша сұрау, есептер арқылы тақырыпты ашу ережелерін сұрау

Жай бөлшектерІІ. Мағынаны тану: Топтастыру стратегиясын пайдаланып жай бөлшектер туралы не өтілгенін анықтауа) ауызша сұрау, есептер арқылы

Слайд 6Жай бөлшектерді азайту
№1 Бөлімдері бірдей бөлшектерді азайту.

Бөлімдері бірдей бөлшектерді азайту ережесі

айтылады
№2. Бөлімдері әр түрлі бөлшектерді азайту

№3. Натурал саннан жай бөлшекті азайту

Ауызша есеп:



Жай бөлшектерді азайту№1 Бөлімдері бірдей бөлшектерді азайту.Бөлімдері бірдей бөлшектерді азайту ережесі айтылады№2. Бөлімдері әр түрлі бөлшектерді азайту

Слайд 7IV.Жаңа тақырыпқа есептер шығарту

№ 660

№661

IV.Жаңа тақырыпқа есептер шығарту№ 660№661

Слайд 8№663
4 метр ағашты 6 бөлікке бөлгенде оның бір бөлігі

5 метр ағашты он бөлікке бөлгенде оның бір бөлігі

м


Бірінші ағаштың бір бөлігінің ұзындығы екінші ағаштың бір бөлігінің ұзындығынан

метрге артық

м

№663 	4 метр ағашты 6 бөлікке бөлгенде оның бір бөлігі 5 метр ағашты он бөлікке бөлгенде оның

Слайд 9Оқушыларды топқа бөлу
1 топ
2 топ
3 топ

Оқушыларды топқа бөлу1 топ2 топ3 топ

Слайд 10 Топпен жұмыс Барлық оқушыларға жұмыла қарауға тапсырманы орындауға уақыт беріледі, есеп шығару

барысында көмек қажет. Оқушы болса бір -біріне көмектесе алады, бірақ шығарып бермейді. Барлығы шығарып болған соң, есептерін бір -біріне түсіндіреді. Топтарға берілген есептер төмендегідей


1-есеп:


:

:
2-есеп:






3 есеп

Топпен жұмыс Барлық оқушыларға жұмыла қарауға тапсырманы орындауға уақыт беріледі, есеп шығару барысында

Слайд 11Оқушы алдында өзін-өзі бағалау парақтары бар, оған өздері балдарын қойып отырады.
Әр

топ өзінің тапсырмаларын қорғайды, сұрақ-жауап арқылы жаңа сабақты толықтырып отырады.
Оқушы алдында өзін-өзі бағалау парақтары бар, оған өздері балдарын қойып отырады.Әр топ өзінің тапсырмаларын қорғайды, сұрақ-жауап арқылы

Слайд 12Венн диаграммасы
Жай бөлшектерді қосу Жай бөлшектерді

азайту
Венн диаграммасыЖай бөлшектерді қосу      Жай бөлшектерді азайту

Слайд 13Білемін
Білдім
Білгім келеді
Б Б Б кестесі

БілемінБілдімБілгім келедіБ Б Б кестесі

Слайд 14Сергіту сәті

Сергіту сәті

Слайд 15Біліміңді тексер!

Біліміңді тексер!

Слайд 16

Ережені аяқта

Бөлімдері бірдей бөлшектерді азайтқанда , …

Жай бөлшектерді натурал саннан азайтқанда , …
(екі тәсілін көрсет).

Бөлімдері әртүрлі бөлшектерді азайтқанда, …

Ережені аяқта Бөлімдері

Слайд 17Сәйкестендіру

Сәйкестендіру

Слайд 18Мәре

Мәре

Слайд 19Жай бөлшектерді азайту
ережелерін қолданып есептер құрастыр

Жай бөлшектерді  азайту ережелерін қолданып есептер құрастыр

Слайд 2013 л



Егер ыдыстағы сүттің -і

13 л

–ге тең болса, онда

ыдыста неше литр сүт бар?

Ойлан, жұптас, бөліс!

13 лЕгер ыдыстағы сүттің     -і 13 л –ге тең болса, онда ыдыста неше

Слайд 214 м
9м тақтайдан 4 м кесіп алынды.
Тақтайдың қандай бөлігі кесіліп

алынды?

Қандай бөлігі қалды?

4 м9м тақтайдан 4 м кесіп алынды. Тақтайдың қандай бөлігі кесіліп алынды?Қандай бөлігі қалды?

Слайд 226 л
Аквариумның көлемінің -на, яғни 6 л су



құйылды. Аквариумға неше литр су сияды?
6 лАквариумның көлемінің    -на, яғни 6 л су құйылды. Аквариумға неше литр су сияды?

Слайд 23Сабақты қорытындылау

Сабақты қорытындылау

Слайд 24Бағалау парағы

Бағалау парағы

Слайд 25Үйге тапсырма беру

Үйге тапсырма беру

Слайд 26Назарларыңызға
рахмет!

Назарларыңызға        рахмет!

Что такое shareslide.ru?

Это сайт презентаций, где можно хранить и обмениваться своими презентациями, докладами, проектами, шаблонами в формате PowerPoint с другими пользователями. Мы помогаем школьникам, студентам, учителям, преподавателям хранить и обмениваться учебными материалами.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть