Презентация, доклад на тему Сақтардың тәуелсіздік үшін күресі

Содержание

Сабақтың мақсат-міндеттері:Оқытушылық: Ежелгі Қазақстан аумағын мекендеген сақ тайпаларының саяси тарихы туралы негізгі мәліметтермен таныстыру

Слайд 1САБАҚТЫҢ ТАҚЫРЫБЫ:
Сақтардың тәуелсіздік үшін күресі

САБАҚТЫҢ ТАҚЫРЫБЫ:Сақтардың тәуелсіздік үшін күресі

Слайд 3Сабақтың мақсат-міндеттері:
Оқытушылық:
Ежелгі Қазақстан аумағын мекендеген сақ тайпаларының саяси тарихы туралы

негізгі мәліметтермен таныстыру
Сабақтың мақсат-міндеттері:Оқытушылық: Ежелгі Қазақстан аумағын мекендеген сақ тайпаларының саяси тарихы туралы негізгі мәліметтермен таныстыру

Слайд 4
Дамытушылық:
Сақтарды қола дәуірі тайпаларымен салыстыра отырып, ортақ белгілерін, айырмашылығын тани

білуге, картамен жұмыс істеуге үйрету, ой қорыта білу қабілеттерін дамыту

Дамытушылық: Сақтарды қола дәуірі тайпаларымен салыстыра отырып, ортақ белгілерін, айырмашылығын тани білуге, картамен жұмыс істеуге үйрету, ой

Слайд 5
Тәрбиелік:
Сақтарды ер жүрек халық ретінде сипаттай отырып, сақтардың дүниежүзілік өркениетке

қосқан үлесін анықтау, оқушыларды отаншылдыққа, ерлікке, батырлыққа тәрбиелеу.

Тәрбиелік: Сақтарды ер жүрек халық ретінде сипаттай отырып, сақтардың дүниежүзілік өркениетке қосқан үлесін анықтау, оқушыларды отаншылдыққа, ерлікке,

Слайд 6ОҚЫТУДЫҢ ӘДІСІ:
Сын тұрғысынан ойлау технологиясы стратегиялары:
Топтастыру
Жигсо
Семантикалық карта


ОҚЫТУДЫҢ ӘДІСІ:Сын тұрғысынан ойлау технологиясы стратегиялары:Топтастыру ЖигсоСемантикалық карта

Слайд 7КӨРНЕКІЛІКТЕР:
Тақырып бойынша слайд, қосымша мәліметтер, карта

КӨРНЕКІЛІКТЕР:Тақырып бойынша слайд, қосымша мәліметтер, карта

Слайд 8
Сабақтың түрі: дәстүрлі.

Сабақ барысы:
І. Ұйымдастыру сәті – оқушыларды түгендеу,

назарларын сабаққа аудару.
ІІ. Ой қозғау.
Топтастыру стратегиясын пайдалана отырып оқушылардың сақтар туралы мәліметтерін жүйелеу
ЖИГСО стратегиясы бойынша оқушыларды 3 топқа бөліп, топтарды атаймыз: 1 топ – “Тиграхауда”, 2 топ – “Парадарайя”, 3 топ – “Хаумаварга”.

Сабақтың түрі: дәстүрлі.Сабақ барысы: І. Ұйымдастыру сәті – оқушыларды түгендеу, назарларын сабаққа аудару.ІІ. Ой қозғау.Топтастыру стратегиясын

Слайд 10
ІІІ. Мағынаны ажырату.
“Тиграхауда” тобының тақырыбы – Кир әскерінің басып кіруі.
“Парадарайя” тобының

тапсырмасы – Шырақтың ерлігі.
“Хаумаварга” тобының тапсырмасы – А.Македонскийдің басып кіруі.

ІІІ. Мағынаны ажырату.“Тиграхауда” тобының тақырыбы – Кир әскерінің басып кіруі.“Парадарайя” тобының тапсырмасы – Шырақтың ерлігі.“Хаумаварга” тобының тапсырмасы

Слайд 11
IV. Ой толғаныс.
Семантикалық карта.


IV. Ой толғаныс.Семантикалық карта.

Слайд 12
«Сақтардың тәуелсіздік үшін күресі»
тақырыбы бойынша деңгейлік тапсырмалар


1 деңгей
Кир

әскерінің сақ жеріне басып кіруінің басты себептерін анықта.
2 деңгей
Шырақтың орнында өзің болсаң, сен не істер едің?
3 деңгей
Сақтардың Кирмен, Александр Македонскиймен, Дариймен өз тәуелсіздігі үшін күресін жетекшілікке ала отырып, осы соғыстардың арасындағы байланысын тап.
4 деңгей
Помпей Трог, Полиэн, Арриан атты тарихшыларды не байланыстырады, әрқайсысы несімен ерекшеленеді? Ойыңды кесте немесе тірек сызба арқылы дәлелде.
5 деңгей
Сақтардың Кирмен, Александр Македонскиймен, Дариймен өз тәуелсіздігі үшін күресін кесте арқылы көрсет.
6 деңгей
Сақтардың тәуелсіздік үшін күрес кезіндегі ерліктерін бес жол өлең түрінде жеткіз.

«Сақтардың тәуелсіздік үшін күресі» тақырыбы бойынша деңгейлік тапсырмалар1 деңгейКир әскерінің сақ жеріне басып кіруінің басты

Слайд 13ІV. Жаңа тақырыпты бекіту.
V. Қорытындылау.
ІV. Үйге тапсырма. Жаңа тақырыпты қайталау.


ІV. Жаңа тақырыпты бекіту.V. Қорытындылау. ІV. Үйге тапсырма. Жаңа тақырыпты қайталау.

Что такое shareslide.ru?

Это сайт презентаций, где можно хранить и обмениваться своими презентациями, докладами, проектами, шаблонами в формате PowerPoint с другими пользователями. Мы помогаем школьникам, студентам, учителям, преподавателям хранить и обмениваться учебными материалами.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть