Презентация, доклад на тему Сақтар туралы деректер 5 класс

Тілдік мақсат:Айтылым -топпен бірігіп, өз ойларын айтып жеткізеді. Тыңдалым - топ бір-бірінің ой пікірн тыңдайды. Оқылым –Топқа мәтінді оқу тапсырылады. Құндылықтарды дарыту:- Тарихты бағалауға құрметтеуге тәрбиелеу - «Мәңгілік Ел» жалпы

Слайд 1Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Мектеп: Маңғыстау облысы

5.2В б. Сақтар Мұнайлы ауданы №9 орта мектеп. Пәні:Қазақстан тарихы Мұғалімнің аты-жөні:Шуйишбекова Жанар Күні: 09. 06. 2017 ж. Сынып: 5 Қатысқандар: 25 Қатыспағандар:
Тақырыптың тарихи концепті (түсінігі): дәлел, түсіндіру.

Сабақтың тақырыбы:

Сақтар туралы тарихи мәліметтер. (1-сабақ)

Оқу мақсаты (оқубағдарлама-сына сілтеме)

Бағалау критерийі

Сабақтың мақсаты

5. 3. 1. 2. – картадан тайпалық одақтардың орналасуын көрсету
5.3.1.2. – ежелгі мемлекеттік бірлестіктердің құрылуын түсіндіру

Сақтардың орналасуын мекенін анықтайды
Сақ тайпаларына қатысты деректерді біледі

Білім алушы:
- Сақ тайпаларының мекені мен түрлерін ажырата алады
- Тәжірибеде қолдана алады
- Деректерді ажыратады
- Дәйектер келтіреді.

Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:  Мектеп: Маңғыстау облысы         5.2В

Слайд 2Тілдік мақсат:
Айтылым -топпен бірігіп, өз ойларын айтып жеткізеді.
Тыңдалым -

топ бір-бірінің ой пікірн тыңдайды.

Оқылым –Топқа мәтінді оқу тапсырылады.

Құндылықтарды дарыту:

- Тарихты бағалауға құрметтеуге тәрбиелеу
- «Мәңгілік Ел» жалпы ұлттық идеясының 6 құндылығы «Тарихтың мәдениет пен тілдің біртұтастығы»

Алдыңғы білім: 5.2А бөлімі. ”Көшпелілердің өмірі мен танысу

Пәнаралық байланыс: Дүниежүзі тарихы, география

Терминология: дереккөз

Жазылым – Керек деркектерді, ой түйіндерін жазып отырады.

Тілдік мақсат:Айтылым -топпен бірігіп, өз ойларын айтып жеткізеді.  Тыңдалым - топ бір-бірінің

Слайд 3Сабақтың барысы


Сабақтың ортасы
Әр топ өз атауы бойынша орналасқан жерлерін картадан көрсетеді (топ басшысы)
1-топ Сақ тайпаларының атауын кестеге түсіріңдер.
2- топ Сақтардың басқа елдердегі атауын семантикалық картаға сақтардың мекенін белгілеңдер.
3-топ Сақтар туралы айтылған мәліметтердің авторын тауып, кестеге жазыңдар.
Топтарға оқулықтың мәтінді оқып, бір-біріне айтады жұптық жұмыс
Бір біріне айтып болған соң топпен талқылайды.
Сақтар туралы деректерді ашу үшін постер қорғайды .
Оқушылардың қорғаған постеріне мән беріледі



Сабақтың соңы
5. Жеке жұмыс
Әрбір оқушыға сақтар туралы сұрақ қойылады.
Сақтар жайлы деректер кімдер жазды атаңдар?
Сақтарды кім басқарды?
Сақтардың ерлігі жайлы қандай деректер бар?
Сақ қоғамы қай ғасырды қамтиды?



Рефлексия




. Жеке жұмыс
Әрбір оқушыға сақтар туралы сұрақ қойылады.
Сақтар жайлы деректер кімдер жазды атаңдар?
Сақтарды кім басқарды?
Сақтардың ерлігі жайлы қандай деректер бар?
Сақ қоғамы қай ғасырды қамтиды?

Сабақтың барысы

Слайд 4Бағалау
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтауы
Саралау
«Әрбір оқушының пікірі құнды» деген қағиданы ұстану.

Оқушылар әрдайым бағаланып отырылады. Оқушыны тапсырма барысында қолдап, қошеметтеп, отыру.

Тапсырмалардағы дескрипторлар арқылы қалыптастырушы бағалау өткізіледі. Топ өздерін өзі бағалайды. Мұғалім эксперт ретінде қалады. Кері байаныс Алма жемісі арқылы жасалынады.

Сынып тазалығына көңіл бөлу.
Денсаулық тарына көңіл күйіне назар аудару. Қауіпсіздік ережесін сақтау.

БағалауДенсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтауыСаралау«Әрбір оқушының пікірі құнды» деген қағиданы ұстану. Оқушылар әрдайым бағаланып отырылады. Оқушыны тапсырма

Что такое shareslide.ru?

Это сайт презентаций, где можно хранить и обмениваться своими презентациями, докладами, проектами, шаблонами в формате PowerPoint с другими пользователями. Мы помогаем школьникам, студентам, учителям, преподавателям хранить и обмениваться учебными материалами.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть