Презентация, доклад тақырыбы: Оқушыларға тарих пәнін оқытуда заманауи әдіс-тсәілдерлді қолдану тәжірибемнен

Содержание

Шығармашылық жұмыс тақырыбы: Оқушыларға тарих пәнін оқытуда заманауи әдіс-тәсілдерді қолдану тәжірибемнен

Слайд 1

Жалғансай орта мектебінің тарих пәні мұғалімі:
Меңдігереева Жансая Абзалқызы
Махамбет 2015

Жалғансай орта мектебінің тарих пәні мұғалімі: Меңдігереева Жансая АбзалқызыМахамбет 2015

Слайд 2Шығармашылық жұмыс тақырыбы:
Оқушыларға тарих пәнін оқытуда заманауи әдіс-тәсілдерді қолдану тәжірибемнен


Шығармашылық жұмыс тақырыбы: Оқушыларға тарих пәнін оқытуда  заманауи әдіс-тәсілдерді қолдану тәжірибемнен

Слайд 3Жоспары :
І. Кіріспе
ІІ.Негізгі бөлім.
ІІ. 1. Тарих сабағында сындарлы оқыту

тәсілдерін қолдану - оқушы шығармашылығы мен дүниетанымын дамытудың негізі.
ІІ. 2. Тарих сабағында АКТ –ны пайдаланудың тиімділігі туралы
ІІІ. Қорытынды
Жоспары : І. КіріспеІІ.Негізгі бөлім. ІІ. 1. Тарих сабағында сындарлы оқыту тәсілдерін қолдану - оқушы шығармашылығы мен

Слайд 4



“Мектепте тек қана бір мақсат- білім беру,
Мұғалімде тек қана бір мақсат

– сапалы сабақ.”
Ағылшын ағартушысы Уильям Уорд

Мақсаты:
оқушылардың
іскерлігі мен дағдыларын
қалыптастыра отырып
шығармашылық
жұмысқа баулу, ой-өрісінің
дамуына мүмкіндік тудыру.
Негізгі міндеті: оқушылардың шығармашылық
қабілетін дамыту, жан-жақты
дамуына көңіл бөлу, ғылыми-зерттеу
дағдыларын қалыптастыру.

“Мектепте тек қана бір мақсат- білім беру,Мұғалімде тек қана бір мақсат – сапалы сабақ.”Ағылшын ағартушысы Уильям УордМақсаты:оқушылардың

Слайд 5

Алдымызда тұрған міндеттеріміз мынадай :
1. Оқушының өзіндік және жеке ойлауын

қалыптастыру
2. Оқушының шығармашылық таланттарын жан –жақты ашып көрсету
3. Оқушының сыни тұрғыдан ойлау қабілетін дамыту
4. Сабақ үдерісінде АКТ –ны тиімді пайдалану
5. Тарих сабағында оқушының белсенділігін арттыру
6. Оқушылардың танымдық белсенділігін ынталандыру.
7. Оқушылардың ғылыми білім, іскерлік дағдыларды меңгеруіне
керекті оқу-танымдық іс-әрекетті ұйымдастыру.
8. Ақыл-ойды, ұғымталдықты, қабілетті, дарындылықты дамыту.
Алдымызда тұрған міндеттеріміз мынадай : 1. Оқушының өзіндік және жеке ойлауын қалыптастыру 2. Оқушының шығармашылық таланттарын жан

Слайд 6Ойлау арқылы оқу мен жазуды дамыту:
мұғалімге тәуелділіктен арылып, өзінің білім беру

қызметін өздері басқаруға;
- білім мәдениеттілігі мен маңыздылығын түсініп, қажетті іс - әрекетті белсене және өз бетінше орындауға;
- жеке ерекшелігі мен қабілетіне сай тапсырмаларды өзі таңдап, іздеп тауып, белсене орындауға;
- білім мен мәдени құндылықтарды игеру ісін топтасып және ұжымдасып мұғалім көмегінсіз атқаруы;
- құр мәлімет алумен шектелмей, сабақ барысында өз пікірін ашық айтып, сұхбат жүргізуге;
- ой - өрісі ғана емес, рухани және әлеуметтік жағынан өздерін - өздері дамытып, тәрбиелеуге.

«Сын тұрғысынан ойлау бағдарламасы»

Ойлау арқылы оқу мен жазуды дамыту:мұғалімге тәуелділіктен арылып, өзінің білім беру қызметін өздері басқаруға;- білім мәдениеттілігі мен

Слайд 7Сын тұрғысынан оқыту дегеніміз не?
СТО
сұрақтар қойып және
оларға жауап іздеу


әр мәселеге байланысты
өз пікірін айтып,
оны дәлелдей алу

басқалардың пікірлерін дәлірек
қарастыруды және сол
дәлелдемелердің қисынын
зерттеу

Сын тұрғысынан оқыту дегеніміз не? СТОсұрақтар қойып және оларға жауап іздеу әр мәселеге байланысты өз пікірін айтып,

Слайд 8Бағдарлама құрылымы үш деңгейден тұрады

1.Қызығушылықты ояту
2.Мағынаны ашу
3.Ой толғаныс

Бағдарлама құрылымы үш деңгейден тұрады1.Қызығушылықты ояту2.Мағынаны ашу3.Ой толғаныс

Слайд 9Сабақтарда қолданылатын әдіс-тәсілдер
1. Миға шабуыл
2. Топтастыру
3. Бес жол өлең
4. Эссе жазу
5.

ДЖИГСО
6. Венн диаграмма
7. Ыстық орындық
8. Ой қозғау
Сабақтарда қолданылатын әдіс-тәсілдер1. Миға шабуыл2. Топтастыру3. Бес жол өлең4. Эссе жазу5. ДЖИГСО6. Венн диаграмма7. Ыстық орындық8. Ой

Слайд 10Сабақ тақырыбы: «Қазақ халқының музыка өнері»
Б. Блумның реттілік таксономиясы:
Білу


Түсіну
Қолдану
Талдау
Жинақтау
Бағалау
Сабақ тақырыбы: «Қазақ халқының музыка өнері»   Б. Блумның реттілік таксономиясы:Білу Түсіну Қолдану Талдау Жинақтау Бағалау

Слайд 11

Сабақ сәттерінен

Сабақ сәттерінен

Слайд 12Сындарлы оқыту
оқушы өз бетінше
білім алуды
ұйымдастырады
сын тұрғысынан нақты

мақсатты
шешім қабылдауға үйренеді

оқушылар кез-келген сұраққа өмірден мысал
келтіре отырып салыстырып жауап береді

Сындарлы оқыту оқушы өз бетінше білім алуды ұйымдастырады сын тұрғысынан нақты мақсатты шешім қабылдауға үйренеді оқушылар кез-келген

Слайд 13Сабақ сәттерінен көріністер

Сабақ сәттерінен көріністер

Слайд 14
Жаңа әдіс-тәсілдер
оқушылардың шығармашылық дербестігін дамыту арқылы
оның жеке тұлғасын қалыптастыруға

болады;

қызығушылық іс-әрекет түрлері төменнен жоғары қарай,
кезекті түрде, белгілі бір ретпен, жүйемен
жүргізілуі нәтижесінде шығармашылығы дамиды;

қызығушылық іс-әрекетті дұрыс ұйымдастыру біліктері мен
ізденімпаздықтың қалыптасуы оқушыларды шығармашылыққа баулиды;

- оқушыларды танымдық тапсырмаларды орындау мүмкіндіктеріне
қарай топтарға бөліп, сәйкес жұмыс түрлерін таңдап,
жүйелі жұмыс жүргізудің маңызы зор;

қызығушылық іс-әрекетте дәстүрлі емес әдіс–амалдар пайдалану
интеллектуалдық қабілеттерін дамытып, оқу–танымдық және
ғылыми ізденістер жасауға талаптандырады

Жаңа әдіс-тәсілдероқушылардың шығармашылық дербестігін дамыту арқылы оның жеке тұлғасын қалыптастыруға болады;қызығушылық іс-әрекет түрлері төменнен жоғары қарай, кезекті

Слайд 15
«Қазақстандағы ауыл шаруашылығын
ұжымдастыру»,
«Қазақстандағы
индустрияландыру »,
«Ұлы Отан соғысы жылдарындағы


Қазақстан»

«ыстық орындық»,
«Ассоциация» әдістері,
диалогтік оқыту әдістері

«Қазақстандағы ауыл шаруашылығын ұжымдастыру», «Қазақстандағы индустрияландыру », «Ұлы Отан соғысы жылдарындағы Қазақстан» «ыстық орындық», «Ассоциация» әдістері, диалогтік

Слайд 16
АКТ-ны тиімді
пайдалану

АКТ құзыреттілігіқалыптасады
Бір-біріне көмектеседі
Оқушыны ғаламтормен тиімді жұмыс жасай білуге бағыттайды


Сабаққа деген ынтасы жоғарылайды.

Оқушының өзіне сенімін нығайтады және жұмыс жасай білу дағдысын қалыптастырады


Жаңалыққа құштарлығы оянады

Оқушы танымын
кеңейтеді

АКТ-ны тиімді пайдалануАКТ құзыреттілігіқалыптасадыБір-біріне көмектеседіОқушыны ғаламтормен тиімді жұмыс жасай білуге бағыттайды Сабаққа деген ынтасы жоғарылайды.Оқушының өзіне сенімін

Слайд 17Нәтиже
Нәтиже
1. Сабақты белсенді өткізіп, әр баладан еркін жауап алуға жағдай жасау.
2.

Сенімділікке тәрбиелеу.
3. Қиялын дамыту « менің ойымша» деген жауапқа алуға жағдай жасау.
4. Әр түрлі жауапты соңына дейін тыңдау.
5. Жауап беруге тілек білдірмеген баланы өз еркінсіз, қинап сұрамау.
6. Баланың дүниетанымының кеңіп, рухани өсуіне, әр сабақта жағдай жасау.
7. Жеке тұлға ретінде « мен» деген рөлін көтеру, өз пікірін қалыптастыру.
НәтижеНәтиже1. Сабақты белсенді өткізіп, әр баладан еркін жауап алуға жағдай жасау.2. Сенімділікке тәрбиелеу.3. Қиялын дамыту « менің

Слайд 18Мұғалім жетістігі
Оқушылар жетістігі
2012-2013 оқу жылы Аудандық ғылым негіздері олимпиадасында
9-сынып

оқушысы Есенжан Тұрлан ІІІ орын

2013-2014 оқу жылы Аудандық ғылым негіздері олимпиадасында
8-сынып оқушысы Құтымова Айтолы ІІІ орын
Мұғалім жетістігі Оқушылар жетістігі 2012-2013 оқу жылы Аудандық ғылым негіздері олимпиадасында 9-сынып оқушысы Есенжан Тұрлан ІІІ орын2013-2014

Что такое shareslide.ru?

Это сайт презентаций, где можно хранить и обмениваться своими презентациями, докладами, проектами, шаблонами в формате PowerPoint с другими пользователями. Мы помогаем школьникам, студентам, учителям, преподавателям хранить и обмениваться учебными материалами.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть