Презентация, доклад по историю на тему Сақтар

Сабақтың түріЖаңа білімді игеру сабағыТілдік мақсаттар. Пәнге қатысты лексика мен терминологияТайпа,тайпалық бірлестік, абыздар,жауынгерлер,егіншілер мен малшыларМемлекет,көсем,патша, әскери демократия, археология, оба, қорған,ескерткішат әбзелдеріҚұндылықтарды дарыту. Туған жеріміздің тарихында бірнеше мыңжылдықтар бар, оның беттерінде ата-бабаларымыздың ұлы істері сақталған . Оқушылармызға

Слайд 1Берел қорымынан табылған олжалар сақтардың мәдениетін қалай сипаттайды?
5.2.1.2 ежелгі тайпалардың дүниетанымын

сипаттау
5.2.2.3 ежелгі тайпалардың қолданбалы өнер ерекшеліктерін сипаттау

Сабақ тақырыбы:

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) Оқу мақсаты:

Берел қорымынан табылған олжалар сақтардың мәдениетін қалай сипаттайды?5.2.1.2 ежелгі тайпалардың дүниетанымын сипаттау5.2.2.3 ежелгі тайпалардың қолданбалы өнер ерекшеліктерін

Слайд 2Сабақтың түрі
Жаңа білімді игеру сабағы

Тілдік мақсаттар.
Пәнге қатысты лексика мен терминология
Тайпа,тайпалық

бірлестік, абыздар,жауынгерлер,егіншілер мен малшылар
Мемлекет,көсем,патша, әскери демократия, археология, оба, қорған,ескерткіш
ат әбзелдері





Құндылықтарды дарыту. Туған жеріміздің тарихында бірнеше мыңжылдықтар бар, оның беттерінде ата-бабаларымыздың ұлы істері сақталған . Оқушылармызға тарихи жәдігерлерді таныстырып ұлттық танымы мол ұрпақ қалыптастыру.

Пәнаралық байланыстар .Сабақ кезінде оқушыларға дүниежүзі тарихы, география пәндерімен байланыс орнатылады

АКТ қолдану дағдылары. Сабақ кезінде оқушыларға бейнеролик, презентация көрсетіледі

Бастапқы білім .Неліктен Шілікті мен Бесшатыр «патша қорғандары» деп аталады.

Сабақтың түріЖаңа білімді игеру сабағыТілдік мақсаттар. Пәнге қатысты лексика мен терминологияТайпа,тайпалық бірлестік, абыздар,жауынгерлер,егіншілер мен малшыларМемлекет,көсем,патша, әскери демократия,

Слайд 4Білу және түсіну дағдысы: тұрақ, оба, қорған, қорым,тайпа,сақтар ұғымының мағыналарының кемінде

4-уін біледі;
Қолдану дағдысы: Берел қорымның кем дегенде үш ерекшелігін анықтайды
Сыни ойлау мен талдау дағдысы: Ой ұшқырлығы, логикалық ойлау, күнделікті өмірде өз білімдерін қолдану.
Сөйлеу дағдысы: Оқушылар ақпарат алмасады, диалог құрайды.

Бағалау критерийлері:

Білу және түсіну дағдысы: тұрақ, оба, қорған, қорым,тайпа,сақтар ұғымының мағыналарының кемінде 4-уін біледі;Қолдану дағдысы: Берел қорымның кем

Слайд 5Сабақ барысы
3 кезеңнен тұрады
Қызығушылықты ояту кезеңі
Сабақтың ортасы
Сабақтың соңы
Қорытындылау кезеңі

Сабақ барысы 3 кезеңнен тұрадыҚызығушылықты ояту кезеңіСабақтың ортасыСабақтың соңыҚорытындылау кезеңі

Слайд 6«Миға шабуыл»
Бейне роликті көрсету арқылы сабақ тақырыбын анықтау. https://youtu.be/t52PPVX9xuE бейне ролик

сілтемесі
Сұрақ:
1. Бейне көрсетілімде не туралы айтылды?
 2. Сіздер бұл бейне көрсетілім бойынша не айталасыздар?
 3. Бүгінгі сабақта не туралы айтамыз деп ойлайсыздар?
 

1.Оқушылармен сәлемдесу.

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

«Миға шабуыл»Бейне роликті көрсету арқылы сабақ тақырыбын анықтау. https://youtu.be/t52PPVX9xuE бейне ролик сілтемесі   Сұрақ:1. Бейне көрсетілімде

Слайд 7«Мозаика» әдісі
Оқушыларға суреттің фрагменттері беріледі.
Әр оқушы қолындағы фрагментті сәйкестендіріп өзінің

тобын табады. Құрылған сурет бойынша топқа отырады Осы әдіс арқылы сыныпты 2 топқа бөлеміз
«Мозаика» әдісі Оқушыларға суреттің фрагменттері беріледі.Әр оқушы қолындағы фрагментті сәйкестендіріп өзінің тобын табады. Құрылған сурет бойынша топқа

Слайд 8Әр топқа тапсырмалар беріледі.
1-Зергерлер тобы. қорымнан табылған заттардың тізімін жасайды;
2- Зерттеушілер

тобы. Жалпы қорымның кем дегенде үш ерекшелігін анықтайды. 
Әр топ өздерінің жауаптарымен алмасады.
Топтар бірін-бірі бағалайды. Оқушылар бағдаршам арқылы бағалайды
Әр топқа тапсырмалар беріледі.1-Зергерлер тобы. қорымнан табылған заттардың тізімін жасайды;2- Зерттеушілер тобы. Жалпы қорымның кем дегенде үш

Слайд 9 Сергіту сәті

«Таңда да таста»
Сергіту сәті      «Таңда да

Слайд 10“Таңда да таста”сергіту сәтінің барысы
Оқушылар қағазға бүгінгі сабақтың тақырыбына байланысты

сөздерді жазып, умаждап бір-біріне лақтырып ойнайды.
Содан кейін бір қағазды таңдап алып ішіндегі сөзді оқиды.
Сол сөз бүгінгі сабақтың тақырыбына сәйкес келетіндігін анықтайды, мағынасы ашады.

“Таңда да таста”сергіту сәтінің барысы Оқушылар қағазға бүгінгі сабақтың тақырыбына байланысты сөздерді жазып, умаждап бір-біріне лақтырып ойнайды.Содан

Слайд 11 
Жұптық жұмыс: Диалог құру ( Тілші мен археолог ) Сөйлеу дағдысы.

Тілші археологқа Берел қорымы бойынша сұрақтар қояды.

1- сұрақ. Қорым дегеніміз не?
2-сұрақ. Берел қорымы қай жерде орналасқан?
3-сұрақ. Берел қорымы қашан табылды?
4-сұрақ. Оны зерттеушілер кімдер?
5-сұрақ. Берел қорымынан табылған құнды заттарды ата?

Диалог жазуға пайдалы сөздер тізбегі:
Тайпа,тайпалық бірлестік, абыздар,жауынгерлер,егіншілер мен малшылар
Мемлекет,көсем,патша, әскери демократия, археология, оба, қорған,ескерткіш
ат әбзелдері

 Жұптық жұмыс: Диалог құру ( Тілші мен археолог ) Сөйлеу дағдысы. Тілші археологқа Берел қорымы бойынша сұрақтар

Слайд 12 Постермен жұмыс
1-Зергерлер тобы: Құнды жәдігерлер
1-сұрақ. Берел қорымынан қандай

құнды жәдігерлер табылды?
 
2- Зерттеушілер тобы. Берел қорымы тақырыбына постер құрайды және қорғайды.

1-сұрақ. Жалпы Берел қорымы туралы не айталасыздар?

Алған білімді нақтылау

Постермен жұмыс 1-Зергерлер тобы: Құнды жәдігерлер 1-сұрақ. Берел қорымынан қандай құнды жәдігерлер табылды?   2- Зерттеушілер

Слайд 13

« Хат алмасу»
Әрбір топ сабақтың тақырыбына байланысты эссе жазады.
Мұғалімнің нұсқауы бойынша екі топ эсселерін алмастырады да бір- брінің эсселерін жалғастырып жазып аяқтайды. Әр топ өзінің хатын кері алады.

Қортындылау кезеңі
«Синквейн» әдісі


Слайд 14 Кері байланыс
«Тастарды

жина» сабақтың басында мұғалім оқушыларға екі-үш тастан таратады. Сабақтың соңында мұғалім оқушылардан қолдарыңдағы тасты кімге бергісі келетінін сұрайды. Оқушылар қолындағы тасты өдерінің ойынша сабақта белсенділік танытқан оқушыларға табыстайды. Оқушылар өздерінің жасаған таңдауларын дәлелдейді
Кері байланыс«Тастарды жина» сабақтың басында мұғалім оқушыларға екі-үш

Слайд 15Өз жетістігіңді бағала

Өз жетістігіңді бағала

Слайд 16Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға

қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Тілдік қабілеті жоғары оқушылар тілдік қабілеті төмен оқушылармен араластырылып отырғызылады.
Қабілеті жоғары оқушылар ой қорытынды жасайды, тапсырмалар бойынша 3-тен артық дәлелдер келтіре алады

Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?Тілдік қабілеті

Слайд 17Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?
Сабақтың әр кезеңінде

оқушылардың материалды меңгеруі қандай деңгейде екенін анықтау үшін бағалау критерийіне сәйкес топтар өзара бір-бірін бағалайды, мұғалім оқушыларды өзі бағалайды, оқушылар өзін-өзі бағалайды
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?Сабақтың әр кезеңінде оқушылардың материалды меңгеруі қандай деңгейде екенін

Слайд 18 Сабақ бойынша рефлексия
Оқу мақсаттары дұрыс

құрылған. Барлық оқушылар бүгінгі сабақта белсене араласып өз мақсаттарына жетті. Сабақ уақыттар берілген минут кестелеріне байланысты нақты сақталды. Сабақ кезінде сабақ жоспарынан еш ауытқулар болмады
Сабақ бойынша рефлексия  Оқу мақсаттары дұрыс құрылған. Барлық оқушылар бүгінгі сабақта

Что такое shareslide.ru?

Это сайт презентаций, где можно хранить и обмениваться своими презентациями, докладами, проектами, шаблонами в формате PowerPoint с другими пользователями. Мы помогаем школьникам, студентам, учителям, преподавателям хранить и обмениваться учебными материалами.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть