Презентация, доклад по истории на тему Қазақстан адамдарының антропологиялық тұрпаты қалай өзгерді?

Оқу мақсаттары:; Сабақтың мақсаты:Кейбір оқушылар: Тайпалардың нәсілдерге бөліну себептерін анықтайды. Бағалау критерийі:Ойлау дағдыларының деңгейлері: білу, түсіну, қолдану

Слайд 1Сабақтың тақырыбы:
Қазақстан адамдарының антропологиялық тұрпаты қалай өзгерді?




Сынып: 5
“Чернышевский орта

мектебі ” ММ
тарих пәні мұғалімі Касымов Рауан.Кенжебекович

КМЖ

Сабақтың тақырыбы:Қазақстан адамдарының антропологиялық тұрпаты қалай өзгерді?Сынып: 5 “Чернышевский орта мектебі ” ММтарих пәні мұғалімі Касымов Рауан.КенжебековичКМЖ

Слайд 2Оқу мақсаттары:
;
Сабақтың мақсаты:
Кейбір оқушылар: Тайпалардың нәсілдерге бөліну себептерін анықтайды.
Бағалау

критерийі:

Ойлау дағдыларының деңгейлері:

білу, түсіну, қолдану

Оқу мақсаттары:; Сабақтың мақсаты:Кейбір оқушылар: Тайпалардың нәсілдерге бөліну себептерін анықтайды. Бағалау критерийі:Ойлау дағдыларының деңгейлері: білу, түсіну, қолдану

Слайд 3Сабақтың ортасы
Психологиялық ахуал туғызу.
«Шаттық шеңбер»
“Стоп кадр ”әдісі

арқылы суретке беру арқылы оқу мақсатын ашуға жетелейді.

1 тапсырма:
(Б) Кинометофора әдісі.
Бейнебаян көрсету арқылы оқушылар сұрақтарға жауап бере отырып тақырыпты анықтайды. Көрсетілім барысында өздеріне таныс емес терминдерді түртіп жазып алу.
Т.2 тапсырма:
“Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі.
Оқушыларға мәтін таратылады,мәтін бойынша сұрақтар құрастырады және оларға басқа топ жауап береді.Олар бір –бірін саусақ әдісі арқылы бағалайды.
Ж.Т. 3 тапсырма:
Тарихи диктант.
Ойлау дағдысы қалыптасады.
Ж. 4 тапсырма:
Кестені толтыру:
Жазылым оқылым дағдысы қалыптасады.

Сабақтың соңы

Сабақтың ортасы

Сабақтың басы

Рефлексия
1. Бағалау шәкілі (әр оқушының алдында болды). Оқушылар сабақты түсінгенін сандар арқылы белгілейді. Соған жинаған смайликтерін жабыстырып алады.



1-3 – «орташа», 4-6 – «жақсы», 7-10 – «өте жақсы».

Кері байланыс:






Белсенді оқыту әдістері

Сабақтың ортасы Психологиялық ахуал туғызу.«Шаттық шеңбер»  “Стоп кадр ”әдісі арқылы

Слайд 4Саралау әдістері

Барлық білім алушылар:
Ежелгі адамдардың нәсілдік ерекшеліктерін ажыратады





Білім алушылардың басым

бөлігі: Тайпалардың нәсілдік ерекшеліктеріне қарай топтастырады



Кейбір білім алушылар:Тайпалардың нәсілдік ерекшеліктеріне қарай топтастырады

“Ойлан, жұптас , бөліс” әдісі


Картамен жұмыс


“Кестені толтыру”әдісі

Топтық

Жеке

Жұппен


Ежелгі заман адамдарының тұрпаты қандай болды?
тақырыбында саралау мынадай тапсырмалар нәтижесінде жүзеге асырылады.
Құндылықтарға баулу :Қоғамдағы ұлттық бірлік,бейбітшілік пен келісім құндылығына өзін қандай да бір ұлттың өкілі ретінде сезінуді дамыту арқылы баулу.

Саралау әдістеріБарлық білім алушылар: Ежелгі адамдардың нәсілдік ерекшеліктерін ажыратадыБілім алушылардың басым бөлігі: Тайпалардың нәсілдік ерекшеліктеріне қарай топтастырады

Слайд 5Критериалды бағалау
 

 

 
 

Рефлексия:Оқушылардың сабақта алған әсерлерімен сабақты қалай

түсінгенін білу.

Бір-бірінің тапсырмасын тексереді. Әр жауап дұрыс болса, оларға смайликтер беріледі. (1 смайлик – 1 ұпай)
Дискриптор
-1 жауап 1-2 б
-2жауап -3б
3 жауап- 4б
Кері байланыс: Смайликтер арқылы тапсырмаға баға береді

Ж.Т.Тапсырма 3. «Тарихи диктант» әдісі

Критериалды бағалау           Рефлексия:Оқушылардың сабақта алған әсерлерімен сабақты қалай түсінгенін білу. Бір-бірінің

Что такое shareslide.ru?

Это сайт презентаций, где можно хранить и обмениваться своими презентациями, докладами, проектами, шаблонами в формате PowerPoint с другими пользователями. Мы помогаем школьникам, студентам, учителям, преподавателям хранить и обмениваться учебными материалами.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть