Сабақтың мақсаты:
Сабақтың жоспары:
- Шығармашылық жұмыстарын тексеру
М.Дулатов, Ә.Бөкейханов, М.Тынышбаев, А.Байтұрсынов, ұлт мерейі үшін күрес жүргізген “Алаш” қозғалысының өкілдері туралы
І. Ұйымдастыру бөлімі (амандасу, түгендеу, топқа бөлу)
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру
- Тест сұрақтары беріледі, оқушылар жауапты орындарында отырып белгілейді.
Сабақтың барысы:
қара жұмысқа алу
қазақ зиялылары
ІІІ. Жаңа білімге даярлау кезеңі. “Ойталқы”
1916 жылғы ұлт-азаттық қозғалыс туралы қосымша білетіндіктері мен төменгі сыныптардағы білімдерін пайдалана отырып, оқушылардың айтқан сөздері тақтаға жазылады.
IV. Жаңа сабақ жоспары:
Мұғалім І дүниежүзілік соғыс зардаптарын, Столыпин реформасының жергілікті халықтың жерін тартып алуға әсерін, соның салдарынан дәстүрлі шаруашылықтың дағдарысқа ұшырағанын, өлкені тонаудың күшейе түскенін, алым-салықтың көбейіп, отаршылдық саясаттың тереңдеуін, төмендегі жоспар бойынша карта, сызбалар арқылы көрсетіп, қысқаша түсіндіреді.
1. 1916 жылғы ұлт-азаттық қозғалыстың себептері мен басталуы
2. Қазақ демократтарының саяси көзқарастары
3. Қозғалыстың сипаты мен қозғаушы күші
4. Қозғалыстың орталықтары
5. Қозғалыстың қорытындылары, жеңілу себебі мен тарихи маңызы
3-тапсырма “Тұлғаларды танып біл”
Амангелді Иманов, Жәмеңке Мәмбетов, Әліби Жангелдин, Тоқаш Бокин сурет арқылы әңгімелеу.
4-тапсырма “Ой толғаныс” - “Венн диаграммасын” орындау
“Қазақ зиялыларының көзқарастары” ерекшелігі мен ортақ белгілерін анықтау
1. Қазақстанның мемлекеттік тәуелсіздігі туралы заңы қабылданған жыл?
2. Н.Ә.Назарбаевтың Қазақстан Республикасы Президенті ретінде ант беру рәсімі өткен жыл?
3. Қазақстан қай жылы БҰҰ-ға мүшелікке өтті?
4. Қазақстанның тұңғыш Конституциясы қай жылы қабылданды?
5. Қазақстанда 1998 жыл қандай аталыммен аталды?
6. 1999 жылы ЮНЕСКО-ның шешімімен Астанаға қандай атақ берілді?
Маусым жарлығына байланысты оқиғалар Тәуелсіздіктің бастамасы болған оқиғалар
1856-1857
1837-1847
1820-1830
1847-1858
1836-1838
1783-1797
Тақырыпты оқу, хрестоматиядан 35-46 беттегі құжаттармен танысу.
Тарихи және әдеби кітаптардан қосымша деректер әкелу.
VІ. Бағалау
1. Оқушылардың топ бойынша жұмысын
2. Жеке оқушылардың қатысуын
3. Шығармашылық ерекшеліктерін ескеру
VІI. Үйге тапсырма:
VІ. Бағалау
1916 жылғы ұлт-азаттық қозғалыс басшылары
Амангелді Имановқа арналған ескерткіштер
Это сайт презентаций, где можно хранить и обмениваться своими презентациями, докладами, проектами, шаблонами в формате PowerPoint с другими пользователями. Мы помогаем школьникам, студентам, учителям, преподавателям хранить и обмениваться учебными материалами.
Email: Нажмите что бы посмотреть