Презентация, доклад на тему Ежелгі Қазақстан тарихы. 5 сынып Сабақтың тақырыбы: Таяу және Орта Шығыстағы ежелгі империялар неліктен қуатты болды

Бағалау критерийі:Хаммурапи патшаның тұсында Вавилон империясының тарихын біледіДескриптор:Хаммурапи патшаның тұсында Вавилон империясының тарихын, әлеуметтік құрылымын жазадыҮй жұмысы: Хаммурапи патша Вавилонды қалай қуатты империяға айналдырды?Тапсырма: «Домино» әдісі. Сөйлемді жалғастырыңыз.Сабақтың басыКері байланыс

Слайд 1
Бөлім: Қос дөңгелекті арбалар және империялар
Сабақтың тақырыбы: Таяу және Орта Шығыстағы

ежелгі империялар неліктен қуатты болды
Оқу мақсаты:
5.3.2.2–басқыншылық соғыстар мен империялардың пайда болуы мемлекеттердің шекараларын қалай өзгергерткенін талдау;
5.1.2.1 – ежелгі қоғамның әлеуметтік ұйымдасуын сипаттау;
5.4.1.3 – ежелгі өркениеттердің шаруашылық жүйесін сипаттау
Сабақтың мақсаты:
Таяу және Орта Шығыстағы империялардың қалыптасуына соғыстың қалай әсер еткенін талдау; империялардың басқару жүйесінің ерекшеліктерін түсіну; ежелгі империялардың шаруашылық жүйесін сипаттау

Солтүстік Қазақстан облысы. Петропавл қаласы Жұмабек Тәшенов атындағы №20 орта мектебі
Жалкибаева Индира Сергеевна

Бөлім: Қос дөңгелекті арбалар және империяларСабақтың тақырыбы: Таяу және Орта Шығыстағы ежелгі империялар неліктен қуатты болдыОқу мақсаты:

Слайд 4Бағалау критерийі:
Хаммурапи патшаның тұсында Вавилон империясының тарихын біледі
Дескриптор:
Хаммурапи патшаның тұсында Вавилон

империясының тарихын, әлеуметтік құрылымын жазады

Үй жұмысы: Хаммурапи патша Вавилонды қалай қуатты империяға айналдырды?
Тапсырма: «Домино» әдісі. Сөйлемді жалғастырыңыз.

Сабақтың басы

Кері байланыс


Бағалау критерийі:Хаммурапи патшаның тұсында Вавилон империясының тарихын біледіДескриптор:Хаммурапи патшаның тұсында Вавилон империясының тарихын, әлеуметтік құрылымын жазадыҮй жұмысы:

Слайд 5













«Миға шабуыл» әдісі

Сабақтың ортасы

«Зерттеу картасы» әдісі

«Сәйкестендіру» әдісі


Топқа бөлу
І- Ассирия
ІІ- Жаңа Вавилон
ІІІ- Парсы

«Миға шабуыл» әдісіСабақтың ортасы«Зерттеу картасы»

Слайд 6













«Миға шабуыл» әдісі

- Қалай ойлайсыздар бүгінгі сабақ не жайлы болмақ?
- Не туралы айтамыз?

«Миға шабуыл» әдісі- Қалай ойлайсыздар

Слайд 7













1-тапсырма: (Топпен орындалады ) «Зерттеу картасы» әдісі бойынша кестені толтырыңыз:

1 топқа тапсырма.
Бағалау критерийі:
-Таяу және Орта Шығыс империяларының басқыншылық соғыстары нәтижесінде мемлекеттердің шекараларындағы өзгерістерді талдау;
Дескриптор:
- Ассирия мемлекетінің географиялық орнын атайды;
- Ассирия мемлекеттінің астанасын атайды;
- Ассирия мемлекеттінің территориясында қазіргі орналасқан мемлекетті атайды;
- Ассирия мемлекетінің бағындырған жерлерді жазады;
- Ассирия мемлекеттінің жүргізген басқыншылық жорықтардың нәтижелерін атайды.

2 топқа тапсырма
Бағалау критерийі:
-Таяу және Орта Шығыс империяларының басқыншылық соғыстары нәтижесінде мемлекеттердің шекараларындағы өзгерістерді талдау;
Дескриптор:
- Жаңа Вавилон жмемлекеттінің географиялық орнын атайды;
- Жаңа Вавилон мемлекеттінің астанасын атайды;
- Жаңа Вавилон мемлекетінің территориясында қазіргі орналасқан мемлекетті атайды;
- Жаңа Вавилон мемлекетінің бағындырған жерлерді жазады;
- Жаңа Вавилон мемлекеттінің жүргізген басқыншылық жорықтардың нәтижелерін атайды

3 топқа тапсырма
Бағалау критерийі:
-Таяу және Орта Шығыс империяларының басқыншылық соғыстары нәтижесінде мемлекеттердің шекараларындағы өзгерістерді талдау;
Дескриптор:
- Парсы мемлекеттінің географиялық орнын атайды;
- Парсы мемлекеттінің астанасын атайды;
- Парсы мемлекетінің территориясында қазіргі орналасқан мемлекетті атайды;
- Парсы мемлекеттінің бағындырған жерлерді жазады;
- Парсы мемлекеттінің жүргізген басқыншылық жорықтардың нәтижелерін атайды

Кері байланыс


1-тапсырма: (Топпен орындалады ) «Зерттеу

Слайд 8














2-тапсырма: (Жұппен орындалады). Таяу және Орта Шығыс империяларының әлеуметтік құрылымын мен шаруашылық жүйесін сәйкестендіріңіз: Оқушылар бір- бірінің ойын толықтырады
 

Бағалау критерийі:
-Таяу және Орта Шығыс империяларының әлеуметтік құрылымын мен шаруашылық жүйесін сәйкестендіреді:

Дескриптор:
- Ассирия мемлекетінің әлеуметтік құрылымын мен шаруашылық жүйесін анықтайды;
- Жаңававилон мемлекетінің әлеуметтік құрылымын мен шаруашылық жүйесін анықтайды;
- Парсы мемлекетінің әлеуметтік құрылымын мен шаруашылық жүйесін анықтайды;

Кері байланыс


2-тапсырма: (Жұппен орындалады). Таяу және

Слайд 9













1. Қай ғасырда Ассирия өрлеу кезеңін бастан кешірді? ХVІІ
2. Ассирияда қанша мың әскер болды? 120
3. Ассирияда жаулап алған жерді қалай атады ?провинция
4. Жаңававилонның патшасын ата? ІІ Навуходоносор
5.Вавилондықтардың басты кісібі қандай? егіншілік
6. Парсы елінің валютасы қандай? дарик
7. Парсылардың негізгі қаруы? садақ
8. Парсылардың құдіретті патшасы кім? І Дарий

3- тапсырма. (Жеке жұмыс) Саралап оқыту тәсілі мақсатынды әр түрлі деңгейде сұрақтар ұсыну.
(Тапсырма, Бағалау)

Сабақтың соңы

1. Қай ғасырда Ассирия өрлеу

Слайд 10Сабақты қорытындылау.
Үйге тапсырма:
Кері байланыс «Аяқталмаған сөйлем» Әр оқушыға тақырыпты қаншалықты меңгергенін

білу

Мен.............................білдім
Мен..............................орындай алдым
Маған.........................қиын болды
Маған........................көмегі қажет


1.Кестеден нақты мәліметті анықтау
2.Бейнемәліметтер қарау
3.Таңдауы бойынша әр ежелгі патшалыққа тарихи дерек бойынша талдау жасау.
4.Тарихи дерек бойынша жұмыс жасау.



Мақсаты:
Кері байланыс сөйлемді аяқтау, оқушылардың жазғаны бойынша білім деңгейін білу, келесі сабақты жоспарлау

Сабақты қорытындылау.Үйге тапсырма:Кері байланыс «Аяқталмаған сөйлем» Әр оқушыға тақырыпты қаншалықты меңгергенін білуМен.............................білдімМен..............................орындай алдымМаған.........................қиын болдыМаған........................көмегі қажет1.Кестеден нақты мәліметті

Что такое shareslide.ru?

Это сайт презентаций, где можно хранить и обмениваться своими презентациями, докладами, проектами, шаблонами в формате PowerPoint с другими пользователями. Мы помогаем школьникам, студентам, учителям, преподавателям хранить и обмениваться учебными материалами.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть