Презентация, доклад на тему Тақырыбы: MS Excel бағдарламасында практикалық жұмыстар орындау 8 сынып

Содержание

Түйінді идеяОқушының сөйлеу және бір-бірімен қарым –қатынас жасау біліктіліктерін дамытуда диалогтік оқытудың тиімділігін көру. Оның тиімділігі сабақтағы жайлы атмосфераның қалыптасуы, оқушы мен мұғалім арасындағы ынтымақтастықтың қалыптасуына әсер етуі. Өзінің білмегенін қасындағылардан үйрене отырып, қалай оқуды іске

Слайд 1Тақырыбы:MS Excel бағдарламасында
практикалық жұмыстар орындау
Мақсаты: Excel - дегі

берілген мәліметтермен жұмыс істеу, оларды сұрыптау, диаграммалар сызу туралы білімдерін қалыптастыру және алған білімдерін пысықтау.

Күтілетін нәтиже

Теория мен практиканы
ұштастыра алу

Тақырыбы:MS Excel бағдарламасында практикалық  жұмыстар орындау Мақсаты: Excel - дегі берілген мәліметтермен жұмыс істеу, оларды сұрыптау,

Слайд 2Түйінді
идея
Оқушының сөйлеу және бір-бірімен қарым –қатынас жасау біліктіліктерін дамытуда диалогтік

оқытудың тиімділігін көру. Оның тиімділігі сабақтағы жайлы атмосфераның қалыптасуы, оқушы мен мұғалім арасындағы ынтымақтастықтың қалыптасуына әсер етуі. Өзінің білмегенін қасындағылардан үйрене отырып, қалай оқуды іске асыруға болатындығын түсінуі және өзін бағалай білуі.

Сілтеме

Сабақ жоспары, информатика оқулығы, сабаққа арналған таныстырылымдар, ЭО, флипчарттар, стикерлер, бағалау парағы, смайликтер, т.б

Түйінді идеяОқушының сөйлеу және бір-бірімен қарым –қатынас жасау біліктіліктерін дамытуда диалогтік оқытудың тиімділігін көру. Оның тиімділігі сабақтағы

Слайд 3Сабақ барысы:
Ұйымдастыру кезеңі

Оқушылармен амандасу, сынып журналына жоқ оқушыларды белгілеу Сыныпта ынтымақтастық

атмосфера қалыптастыру мақсатында «Ыстық алақан» тренингін өткізу

Мақсат қою кезеңі

Бүгінгі сабағымыздың басын Елбасымыздың мына сөзімен бастағым келеді. “...Адамзат үшін ХХІ ғасыр жаңа технологиялардың ғасыры болмақ, ал осы жаңа технологияларды жүзеге асырып, өмірге енгізу игеру және жетілдіру - бүгінгі мектеп оқушылары сіздердің еншілеріңіз” Иә, балалар информатика бұл ХХІ ғасырдың есігін ашатын, болашаққа қарай бет алуға көмек беретін сабақ. Сондықтан да біз Елбасының сөзін жадымызда мұқият ұстап, сабағымызды жақсы оқуымыз керек екен. Бүгінгі сабағымыздың тақырыбы: Excel бағдарламасында практикалық жұмыстар жасау. Сабағымыздың мақсаты: Excel - дегі берілгендермен жұмыс істеу, деректерді Excel-ге енгізу, деректерді сақтау және қорғау.

Сабақ барысы:Ұйымдастыру кезеңіОқушылармен амандасу, сынып журналына жоқ оқушыларды белгілеу Сыныпта ынтымақтастық атмосфера қалыптастыру мақсатында «Ыстық алақан» тренингін

Слайд 4Үй тапсырмасы бойынша банк қызметкерінің рөлін және мектеп бухгалтерінің рөлін сомдау

берілген болатын. Ендеше дайындап келген топтар тақтаға шығамыз. Excel бағдарламасында есептеулер қалай орындалатынын көрсетулерің керек.

Үй тапсырмасын тексеру

Білімді тексеру кезеңі

БІЛУ

Блумның білу кезеңі бойынша интерактивті тақтада ойын тапсырмаларды орындаймыз. Олай болса кезек-кезек тақтаға шығайық. /Оқушыларға тақырып бойынша ойын тапсырмаларды және электронды оқулықтағы тапсырмаларды ұсыну/

Үй тапсырмасы бойынша банк қызметкерінің рөлін және мектеп бухгалтерінің рөлін сомдау берілген болатын. Ендеше дайындап келген топтар

Слайд 6Сандық пішімдерді тап:

Сандық пішімдерді тап:

Слайд 8
A1
F4
C2
B2
D1




Шыршаны дұрыс ұяшықтармен безендір!

A1F4C2B2D1Шыршаны дұрыс ұяшықтармен безендір!

Слайд 10Функция мұздарын ерімей тұрып тап!

Функция мұздарын ерімей тұрып тап!

Слайд 12Excel-да мәзір
жолағының элементтерін тап!

Excel-да мәзір жолағының элементтерін тап!

Слайд 14ИЛИ
ЛОЖЬ
ЕСЛИ
И
ИСТИНА





Логикалық функцияларды
себетке жина

ИЛИЛОЖЬ ЕСЛИИИСТИНАЛогикалық функцияларды себетке жина

Слайд 16Excel терезесінің элементтерін шерт (дұрыс шертсең жапырақтар сыбдырлап белгі береді)

Excel терезесінің элементтерін шерт (дұрыс шертсең жапырақтар сыбдырлап белгі береді)

Слайд 18Excel бағдарламасының терезе элементтерін ата
Ұяшық адресі дегеніміз не?
Сұрыптау үшін қандай әрекеттерді

орындаймыз?

Excel-де құжатты қалай сақтайды?

Excel бағдарламасында қанша баған, қанша жол бар?

Диаграмманың қанша түрі бар?

Ескерту: Слайдтың көрсетілуі барысында әрбір доп үш реттен тышқан көмегімен шертіледі. 1-ші сұрақ пайда болады, 2-ші сұрақ жойылады, 3-ші доп қақпаға енеді.

Excel бағдарламасының терезе элементтерін атаҰяшық адресі дегеніміз не?Сұрыптау үшін қандай әрекеттерді орындаймыз?Excel-де құжатты қалай сақтайды? Excel бағдарламасында

Слайд 20ТҮСІНУ
Келесі кезең түсіну кезеңіне компьютерде төмендегідей тапсырмаларды орындаймыз. Барлықтарыңның компьютерлеріңде С

дискісінде 1-ші тапсырма бар, 1-ші тапсырма бойынша фильтр орнатып, кестедегі мәліметтерді фильтрдің көмегімен сұрыптаймыз.
1.1-ші тапсырма бойынша әйел адамдарды ғана сұрыптап, оны сарымен бояп, көшірмесін келесі параққа қоямыз.
1.2-ші тапсырма бойынша I-ші қан тобындағыларды сұрыптап, жасылмен белгілеп, көшірмесін келесі параққа қоямыз;
1.3-ші тапсырма бойынша бойы 123 см. адамдарды сұрыптап қызылмен белгілеп, көшірмесін келесі параққа қоямыз;
2-ші тапсырма бойынша y=x2 функциясының графигін сызамыз. х-тің мәні -10 нан басталып +10 ға дейін болу керек.

Сергіту кезеңі
( Қызыл өрік)

сергіту

ТҮСІНУКелесі кезең түсіну кезеңіне компьютерде төмендегідей тапсырмаларды орындаймыз. Барлықтарыңның компьютерлеріңде С дискісінде 1-ші тапсырма бар, 1-ші тапсырма

Слайд 22ҚОЛДАНУ
Келесі кезең қолдану кезеңі. Компьютерде жұмыс үстелінде “Формативті тест” орнатылып

тұр. Сол бойынша 5 минут уақыт беріледі. Алған бағаларыңды бірден бағалау парағына жазуларың керек.
ҚОЛДАНУ Келесі кезең қолдану кезеңі. Компьютерде жұмыс үстелінде “Формативті тест” орнатылып тұр. Сол бойынша 5 минут уақыт

Слайд 24Бекіту кезеңі
Сабақты қорытындылау мақсатында «Эдвард де Боно» әдісі бойынша оқушылардың Excel

бағдарламасы туралы пікірлерін тыңдау

Жалпы осы қалпақтарды таңдап сөйлеу сендердің ойлау
қабілеттеріңді дамытатын әдістердің бірі. Бұл әдістің авторы американдық профессор Эдвард де Боно деп сабақтарда
айтқанмын. Ендеше сендердің пікірлеріңді тыңдайық

ТАЛДАУ

Бекіту кезеңіСабақты қорытындылау мақсатында «Эдвард де Боно» әдісі бойынша оқушылардың Excel бағдарламасы туралы пікірлерін тыңдауЖалпы осы қалпақтарды

Слайд 266 ОЙЛАУ ҚАЛПАҒЫ
Ақ (ақ бұлттар) - фактілер, цифрлар және мәліметтерді таза

күйінде беру
Қызыл (от) – ішкі сезім, эмоция, сезінулер және интуицияны білдіру
Қара (тұман) – негативті ойлау, мысалы: “бұл орындалмайды, себебі....”
Сары (күн) - оптимизмді, ашықтықты, позитивті және конструктивті ойлар, ұсыныстар, мысалы: «неге, бұл міндетті түрде орындалады!»
Жасыл (дала) – жаңа идеялар ағымын тудыратын шығармашылық ойлар
Көк (аспан) – жоғары деңгейдегі жалпы көзқарастарды, білдіреді, қорытындылайды.
6 ОЙЛАУ ҚАЛПАҒЫАқ (ақ бұлттар) - фактілер, цифрлар және мәліметтерді таза күйінде беруҚызыл (от) – ішкі сезім,

Слайд 27Формативті бағалау

/Оқушылардың өздері қойған бағаларын журнал бетіне түсіру/


БАҒАЛАУ

Формативті бағалау/Оқушылардың өздері қойған бағаларын журнал бетіне түсіру/

Слайд 28


Рефлексия.
Бүгінгі сабағымыз сіздерге ұнады ма?
Қиын және жеңіл жерлері болды ма?
Сіздердің ойларыңызша

сабақты не жеңілдетер еді?
Көңіл-күйлеріңіз қандай болды?
Ұсыныстарыңыз бар ма?

Сабақтағы оқушылардың көңіл күйі смайлик арқылы көрсетіледі.

Рефлексия.Бүгінгі сабағымыз сіздерге ұнады ма?Қиын және жеңіл жерлері болды ма?Сіздердің ойларыңызша сабақты не жеңілдетер еді?Көңіл-күйлеріңіз қандай болды?Ұсыныстарыңыз

Слайд 29«Ешқашан да бәрін білемін, енді маған бұдан артық үйренетін ештеңе жоқ

деп санаушы болма»,- деген Н.Д.Зилинскийдің сөзін әрқашан жадымызды ұстап, сабағымызды аяқтаймыз. Сау болыңыздар!

ҮЙ ТАПСЫРМАСЫН БЕРУ:§4.1

«Ешқашан да бәрін білемін, енді маған бұдан артық үйренетін ештеңе жоқ деп санаушы болма»,- деген Н.Д.Зилинскийдің сөзін

Что такое shareslide.ru?

Это сайт презентаций, где можно хранить и обмениваться своими презентациями, докладами, проектами, шаблонами в формате PowerPoint с другими пользователями. Мы помогаем школьникам, студентам, учителям, преподавателям хранить и обмениваться учебными материалами.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть