Презентация, доклад на тему Тармақталу алгоритмдерді программалау 7-сынып

Содержание

Сабақтың тақырыбы: Тармақталу алгоритмдерін программалау.

Слайд 1“С.Торайғыров атындағы жалпы орта мектебі” коммуналдық мемлекеттік мекемесінің информатика пәнінің мұғалімі

Ниязбекова Шынар туленовна
“С.Торайғыров атындағы жалпы орта мектебі” коммуналдық мемлекеттік мекемесінің информатика пәнінің мұғалімі Ниязбекова Шынар туленовна

Слайд 2
Сабақтың тақырыбы:
Тармақталу алгоритмдерін

программалау.
Сабақтың тақырыбы: Тармақталу алгоритмдерін программалау.

Слайд 3
Сабақта қол жеткізетін оқу мақсаты : 7.3.2.1- Программалау тілінде программа

жазу

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар:
С++ программалау тілінде тармақталу алгоритмдерді сипаттау үшін if операторы қолданылатынын біледі.

Оқушылардың басым бөлігі :
С++ программалау тілінде тармақталу алгоритмдерді сипаттау үшін if операторының қолданылуы мен шартты оператордың толық және толық емес формаларын үйренеді.

Кейбір оқушылар:
С++ программалау тілінде тармақталу алгоритмдерді сипаттау үшін if операторының қолданылуы мен шартты оператордың толық және толық емес формаларын пайдаланып, есептерге программалар құруды үйренеді

Сабақта қол жеткізетін оқу мақсаты : 7.3.2.1- Программалау тілінде программа жазу   Сабақтың мақсатыБарлық оқушылар:С++

Слайд 4Бағалау критерийі

Программаның орындалу ретін біледі;
Программада кеткен қателіктерді табады;
Шартты операторларды пайдаланып С++

программалау тілінде программа құра алады.
Бағалау критерийіПрограмманың орындалу ретін біледі;Программада кеткен қателіктерді табады;Шартты операторларды пайдаланып С++ программалау тілінде программа құра алады.

Слайд 5Тілдік мақсаттар
Оқушылар: Шартты оператордың байланысты қолданылу жолдарын талдай алады.
Негізгі сөздер

мен тіркестер:
Егер, онда, әйтпесе, шарт,

Талқылауға арналған тармақтар:

Шарттарды жазудың негізгі синтаксисі мен шартты оту операторлары қандай алгоритмдерді есептеуде қолданылады?

Сіз неліктен ....екенін айта аласыз ба?

Шартты оператордың толық және толық емес түрінің негізгі қызметтерін ажырата аласыз ба?

Жазылым бойынша ұсыныстар:

Термин сөздерді үш тілде жазуға мән беру
Егер- если- if әйтпесе- если- else

Тілдік мақсаттар Оқушылар: Шартты оператордың байланысты қолданылу жолдарын талдай алады.Негізгі сөздер мен тіркестер:Егер, онда, әйтпесе, шарт,Талқылауға арналған

Слайд 6Құндылықтарға баулу


Құндылықтарға баулу арқылы есептерге программалар құруда шығармашалық және сын тұрғысынан,

жауапкершілік, өмір бойы оқуға дайын болуға баулу.


Құндылықтарға баулуҚұндылықтарға баулу арқылы есептерге программалар құруда шығармашалық және сын тұрғысынан, жауапкершілік, өмір бойы оқуға дайын болуға

Слайд 7

Пәнаралық байланыс: математика, геометрия, физика, орыс тілі, ағылшын тілі

Пәнаралық байланыс: математика, геометрия, физика, орыс тілі, ағылшын тілі

Слайд 8Ұйымдастыру кезеңі: - Оқушылармен сәлемдесу - Оқушыларды түгендеу
Сабақ барысы
3 – мин
Қызығушылығы

мен зейінін шоғырландыру мақсатында
Ұйымдастыру кезеңі: - Оқушылармен сәлемдесу - Оқушыларды түгендеуСабақ барысы 3 – мин Қызығушылығы мен зейінін шоғырландыру мақсатында

Слайд 9Шаттық шеңбер

Шаттық шеңбер

Слайд 10«Лента» арқылы топқа
бөліну.

«Лента» арқылы топқа бөліну.

Слайд 11«Үшеуден біреуі жалған» әдісі арқылы үй тапсырмасын пысықтау. Топтар 3 ұйғарым(есеп)

жазады, оның біреуі “жалған” болып табылады.
Өз ұйғарымдарын басқа топқа береді. Екінші топ ұйғарымды оқиды және үш жауаптың қайсысы дұрыс еместігін талқылайды.

7 минут

«Үшеуден біреуі жалған» әдісі арқылы үй тапсырмасын пысықтау. Топтар 3 ұйғарым(есеп) жазады, оның біреуі “жалған” болып табылады.

Слайд 12Баланыс дөңгелегі арқылы «жеке» бағалау
Шариктер арқылы «топты» бағалау.

Баланыс дөңгелегі арқылы «жеке» бағалауШариктер арқылы «топты» бағалау.

Слайд 13Сөз жұмбақ

Сөз жұмбақ

Слайд 141. Енгізу құрылғысы
2. Мәтіндік және графикалық ақпаратты қағаздан компьютерге енгізу құрылғысы
3.

Ақпаратты компьютерден қағазға басып шығару құрылғысы
4. Тасымалдауға ыңғайлы компьютердің бір түрі

1

2

3

4

Шарт

Жаңа сабақтың тақырыбын сөзжұмбақ арқылы шешу

1. Енгізу құрылғысы2. Мәтіндік және графикалық ақпаратты қағаздан компьютерге енгізу құрылғысы3. Ақпаратты компьютерден қағазға басып шығару құрылғысы4.

Слайд 19IF (егер)
Логикалық өрнек
THEN- (онда)
1- оператор
ELSE- (әйтпесе)
2- оператор



шарт
1 оператор
2 оператор
ия
жоқ
4 минут

IF (егер)Логикалық өрнекTHEN- (онда)1- операторELSE- (әйтпесе)2- операторшарт1 оператор2 операторияжоқ4 минут

Слайд 20“Топтық зерттеу” әдісі

Осы әдісті пайдалана отырып , оқушылардың жаңа тақырыпқа қатысты

көрсетілген слайдтан түйгендерін және оқулықты пайдалана отырып, сұрақтарды флипчартқа түсірулеріне нұсқау беремін

Топты бағалауға “Басбармақ” арқылы бағалау
“Топтық зерттеу” әдісі	Осы әдісті пайдалана отырып , оқушылардың жаңа тақырыпқа қатысты көрсетілген слайдтан түйгендерін және оқулықты пайдалана

Слайд 21Жаңа сабақты бекіту
Компьютердегі тәжірибелік жұмыс. Жекелей тапсырма
А деңгей

В деңгей






С деңгей


Жаңа сабақты бекітуКомпьютердегі тәжірибелік жұмыс. Жекелей тапсырмаА деңгей

Слайд 22Бағалау критерийі

Бағалау критерийі

Слайд 23Сергіту сәті:
«Құбыр»

Сергіту сәті:«Құбыр»

Слайд 24Қорытынды

«Серпілген сауал» әдісі арқылы оқушыларға сұрақтар беру.
Шартты оператордың синтаксисін жазу барысында

неге көңіл бөлу керек?
Шартты оператордың құрылымы қалай жұмыс жасайды?
Теңдік және қатынастың қандай операциялары С++ ортасындағы логикалық өрнектерде жазылады?
 

Қорытынды«Серпілген сауал» әдісі арқылы оқушыларға сұрақтар беру.Шартты оператордың синтаксисін жазу барысында неге көңіл бөлу керек?Шартты оператордың құрылымы

Слайд 25«Тазалық ойыны»

«Тазалық ойыны»

Слайд 26Сабақтың тақырыбы:
Кестені баспаға
дайындау
Саралау- Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз

басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз?
«серпілген сауал» стратегиясын пайдаланып жекелей тапсармалар мен тәжірибелік тапсырмаларды орындауда деңгейлік тапсырмаларды, яғни жеке оқушыларға қолдау көрсету үшін, «Үшеуден біреуі жалған», «Топтық зерттеу» әдістерін ұйымшыл топ пен оқушылар арасында диалогты жүргізу арқылы қамтиМЫн.
Сабақтың тақырыбы:Кестені баспаға дайындауСаралау- Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар

Слайд 27Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау

Сабақта сергіту жаттығулары мен белсенді жұмыс түрлерін

қолданамын.
Информатика кабинетіндегі техника қауіпсіздік ережелерін сақтаймын.
.
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтауСабақта сергіту жаттығулары мен белсенді жұмыс түрлерін қолданамын.Информатика кабинетіндегі техника қауіпсіздік ережелерін сақтаймын..

Слайд 28Үйге тапсырма:

Тақырыпты оқып, талдау және жинақтау деңгейіне берілген №3 есепке программа

құру

НАЗАРЛАРЫҢЫЗҒА РАХМЕТ!

Үйге тапсырма:Тақырыпты оқып, талдау және жинақтау деңгейіне берілген №3 есепке программа құруНАЗАРЛАРЫҢЫЗҒА РАХМЕТ!

Слайд 29Назарларыңызға рахмет

Назарларыңызға    рахмет

Что такое shareslide.ru?

Это сайт презентаций, где можно хранить и обмениваться своими презентациями, докладами, проектами, шаблонами в формате PowerPoint с другими пользователями. Мы помогаем школьникам, студентам, учителям, преподавателям хранить и обмениваться учебными материалами.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть