Презентация, доклад урока на тему Параметрлі цикл oператоры

Содержание

Тақырып: Параметрлі цикл oператорыМақсаты:Параметрлі цикл oператоры жайлы толық мәлімет беру, операторлaрдың өзара ерекшеліктерін түсіндіру.Міндет:Паскаль тілінің параметрлі қайталау операторы – FOR операторымен таныстыру;Блок – схема түрінде өрнектеу;Есептерге параметрі бар қайталану командасын қолдану; Нәтиже: Паскаль тілінде программа құру.

Слайд 1Ибраимова Айнуркен
Болатовна
9 «А» сыныбында
SMART сабақ тақырыбы: «Параметрлі цикл oператоры»

Ибраимова АйнуркенБолатовна9 «А» сыныбында SMART сабақ тақырыбы: «Параметрлі цикл oператоры»

Слайд 2Тақырып: Параметрлі цикл oператоры
Мақсаты:
Параметрлі цикл oператоры жайлы толық мәлімет беру, операторлaрдың

өзара ерекшеліктерін түсіндіру.

Міндет:
Паскаль тілінің параметрлі қайталау операторы – FOR операторымен таныстыру;
Блок – схема түрінде өрнектеу;
Есептерге параметрі бар қайталану командасын қолдану;

Нәтиже: Паскаль тілінде программа құру.

Тақырып: Параметрлі цикл oператорыМақсаты:Параметрлі цикл oператоры жайлы толық мәлімет беру, операторлaрдың өзара ерекшеліктерін түсіндіру.Міндет:Паскаль тілінің параметрлі қайталау

Слайд 4Сабақтың барысы:
1. Ұйымдастыру сәті (сәлемдесу, түгелдеу, оқу – құралдарын тексеру, зейіндерін

сабаққа аудару) -2 мин.
Сынып оқушыларын отырғызар алдында үш топқа бөлу – 2мин.
2. Үй тапсырмасын тексеру (бір оқушы үлгі бойынша оқушылардың дәптерін тексереді).
3. Өткен тақырыптарды қайталау (бастапқы деңгей, алгоритмдік деңгей) – 10мин.
4. Жаңа сабақ (видео-лекцияны тыңдау, INSERT стратегиясын қолданып мәтінмен жұмыс жасау, параметрлі циклдың жазылуын-мысалдар, есеп арқылы түсіндіру, шығару жолдарын түсіндіру) – 10мин.
5. Жаңа сабақты бекіту (есеп шығару) -6мин.
6. Қорытындылау (жинақтау теориясы, тест тапсыру) - 10.мин
7. Рефлексия (нысана стратегиясы) -2мин.
8. Үй тапсырмасын беру – 1мин.
10. Бағалау – 2мин.
Сабақтың барысы:1. Ұйымдастыру сәті (сәлемдесу, түгелдеу, оқу – құралдарын тексеру, зейіндерін сабаққа аудару) -2 мин.Сынып оқушыларын отырғызар

Слайд 5Ұйымдастыру сәті
Сыныпты үш топқа бөлу

Ұйымдастыру сәті Сыныпты үш топқа бөлу

Слайд 6Үй тапсырмасын тексеру
Үй тапсырмасы:
Теорияны қайталау;
Тест сұрақтарына жауап беру.

Үй тапсырмасын тексеру Үй тапсырмасы:Теорияны қайталау;Тест сұрақтарына жауап беру.

Слайд 7Алгоритмдердің жасалуы үш негізгі түрін атап беріңдер және олардың мәліметтер типтерінің

сипатталуын ата .
Қарапайым және күрделі оператор дегеніміз не?
Циклдың алғы шарты, яғни «Әзір» циклы.
Циклдың ілесі шарты, яғни «Дейін» циклы.
Параметрлі цикл, яғни «Үшін» циклы.

Өткен тақырыптарды қайталау

Бастапқы деңгей - қайталау сұрақтары («Миға шабуыл» стратегиясы)

Алгоритмдердің жасалуы үш негізгі түрін атап беріңдер және олардың мәліметтер типтерінің сипатталуын ата .Қарапайым және күрделі оператор

Слайд 8Сұрақ: Негізгі операторларды ата (казақ, орыс және ағылшын тілдерінде атап кету).
Еңгізу

операторы / Оператор ввода/ readln
Шығару операторы / Оператор вывода / writeln
Шарт операторы / Оператор условия / if …then…else
Таңдау операторы / Оператор выбора / case of
 

Өткен тақырыптарды қайталау

Бастапқы деңгей - қайталау сұрақтары («Ой толғаныс» стратегиясы).

Сұрақ: Негізгі операторларды ата (казақ, орыс және ағылшын тілдерінде атап кету).Еңгізу операторы / Оператор ввода/ readlnШығару операторы

Слайд 9Алгоритмдік деңгей – «Сәйкестікті тап («Ой толғаныс» стратегиясы, интерактивті тақтамен жұмыс)».


Алгоритмдік деңгей – «Сәйкестікті тап («Ой толғаныс» стратегиясы, интерактивті тақтамен жұмыс)».

Слайд 10 Program summa;
Var a, b, s: boolean;

Begin
Writeln (a, b);
s:=a+b;
Writeln (‘қосынды=’, s:6:2);
Readln .
End.

Program summa;
Var a, b, s: real;
Begin .
Readln(a, b);
ef (a>b) and writeln (s:=a mod 12=0)
then writeln (s:=b+5);
Readln .
End.

Тапсырма: Бағдарламаның нәтижесін айтындар және қатесін табындар

Алгоритмдік деңгей – (топтық тапсырма)

Program summa;   Var a, b, s: boolean;   Begin

Слайд 11Алгоритмдік деңгей – «Дұрыс тізбек құр (топтық тапсырма)». Проблемалық сұрақ.

Алгоритмдік деңгей – «Дұрыс тізбек құр (топтық тапсырма)». Проблемалық сұрақ.

Слайд 121 топ
2 топ
3 топ

1 топ2 топ3 топ

Слайд 13Цикл деген не? 
Цикл операторы.
Тапсырмалар шешу.
Шартын алдын ала тексеретін цикл.
Меншіктеу

операторы

Жаңа сабақтын жоспарын құру

Цикл деген не? Цикл операторы. Тапсырмалар шешу.Шартын алдын ала тексеретін цикл. Меншіктеу операторыЖаңа сабақтын жоспарын құру

Слайд 14Параметрлі цикл oператоры

Параметрлі цикл oператоры

Слайд 15Осы лекцияны оқушылар E-Learning-тың
Е-библиотекасынан алып жұмыс істейді, немесе менің жеке

сайтымнан таба алады.
Осы лекцияны оқушылар E-Learning-тың Е-библиотекасынан алып жұмыс істейді, немесе менің жеке сайтымнан таба алады.

Слайд 16«INSERT» стратегиясын қолданып мәтінмен жұмыс жасау.
Қолдарына қарындаш алып, «v»- білемін,

«+» — білмеймін, «-» — мен үшін жаңа білім (ақпарат), «?» – мені таң қалдырды — деген белгілерді қойып отырып мәтіннің мазмұнын түсінеді. Оқушылар білгендерін анықтап, білмейтіндерін сұрауға әзірленеді. 
«INSERT» стратегиясын қолданып мәтінмен жұмыс жасау. Қолдарына қарындаш алып, «v»- білемін, «+» — білмеймін, «-» — мен

Слайд 17Есеп: Экранға барлық 2 орынды сандарды шығару. Блок схема құру.
Program Esep1;  Uses

crt;  VAR  i: integer;  Begin  Clrscr;  For i:=10 to 99 DO Write (i, ‘’) ;  Readln  End. 

Шығармашылық деңгей - Дайын есеппен жұмыс

Жаңа сабақты бекіту (есеп шығару)

басы

соңы

i

i:=1,5

i

2 орынды сандарды шығару

Есеп: Экранға барлық 2 орынды сандарды шығару. Блок схема құру.Program Esep1;  Uses crt;  VAR  i: integer;  Begin 

Слайд 192. Экранға барлық 2 орынды сандарды шығару және
олар 15 бөліну

керек. Блок схема құру.

Шығармашылық деңгей - Есеп шығару жеке тапсырма

2. Экранға барлық 2 орынды сандарды шығару және олар 15 бөліну керек. Блок схема құру.Шығармашылық деңгей -

Слайд 20Жинақтау теориясы - ағылшын пән мұғалімі Л.А. Нұрлыбаева On-line шығып сұрақ

қояды .
Cөздікпен жұмыс

1. Program
2. writeln
3. do
4. end.
5.for
6. readln
7. real
8. if
9. to
10. else
 

Қорытындылау (білімді жинақтау)

Жинақтау теориясы - ағылшын пән мұғалімі Л.А. Нұрлыбаева On-line шығып сұрақ қояды .Cөздікпен жұмыс1. Program 2. writeln

Слайд 21Шығармашылық деңгей - Тест тапсыру

Шығармашылық деңгей - Тест тапсыру

Слайд 22Үй тапсырмасын беру.

Үй тапсырмасын беру.

Слайд 23Рефлексия
«Нысана» стратегиясы
Мұғалімнің қызметі
Оқушының қызметі
Сабақтын барысы
Менің көңіл күйім

Рефлексия«Нысана» стратегиясыМұғалімнің қызметіОқушының қызметіСабақтын барысыМенің көңіл күйім

Слайд 24Рефлексия
«Нысана» стратегиясы

Рефлексия«Нысана» стратегиясы

Слайд 25Сыни ойшыл оқушы
Білікті сыни ойшыл болуға мүмкіндік беру
Ой-пікірлерін дамыту
Кез келген жағдаятты

шешуге дайындау

Өз уақытын, жұмысын бағалау

Өзгелердің пікірін құрметтеу арқылы өз пікірін бағалау.

Сыни ойшыл оқушыБілікті сыни ойшыл болуға мүмкіндік беруОй-пікірлерін дамытуКез келген жағдаятты шешуге дайындауӨз уақытын, жұмысын бағалауӨзгелердің пікірін

Слайд 26Бағалау
1 топ
3 топ

Бағалау1 топ 3 топ

Слайд 27Бағалау

Бағалау

Слайд 28Сабақ аяқталды,
САУ БОЛЫҢЫЗДАР!

Сабақ аяқталды,САУ БОЛЫҢЫЗДАР!

Что такое shareslide.ru?

Это сайт презентаций, где можно хранить и обмениваться своими презентациями, докладами, проектами, шаблонами в формате PowerPoint с другими пользователями. Мы помогаем школьникам, студентам, учителям, преподавателям хранить и обмениваться учебными материалами.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть