Презентация, доклад на тему Оқушының білімін тексерудің тәсілдері

Содержание

Сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттарыСтуденттерге оқушының білімін әртүрлі жаңа әдістерді тиімді қолдану арқылы тексерудің тәсілдерін үйретуКүтілетін нәтижеСтуденттер әртүрлі әдіс-тәсілдерді қолдану арқылы оқушының білімін тексере біледі;Студенттер әртүрлі әдістерді сабақ барысында қолдану арқылы оқушының дүниетанымын кеңейтетінін, шығармашылыққа

Слайд 1
Сабақтың тақырыбы: Оқушының білімін тексерудің тәсілдері
Пәні: Информатиканың теориялық негіздері және

оқыту әдістемесі


«МҰРЫН ЖЫРАУ СЕҢГІРБЕКҰЛЫ АТЫНДАҒЫ МАҢҒЫСТАУ ГУМАНИТАРЛЫҚ КОЛЛЕДЖІ» МКҚК

Оқытушы: Калиева С.А.
Тобы: ИБ-31
Курс: 3
Күні: 25.04.2018
Уақыты: 14.00

Сабақтың тақырыбы: Оқушының білімін тексерудің тәсілдеріПәні: Информатиканың теориялық негіздері және оқыту әдістемесі «МҰРЫН ЖЫРАУ СЕҢГІРБЕКҰЛЫ АТЫНДАҒЫ

Слайд 2
Сабақта қол жеткізілетін
оқу мақсаттары
Студенттерге оқушының білімін әртүрлі жаңа әдістерді

тиімді қолдану арқылы тексерудің тәсілдерін үйрету

Күтілетін нәтиже

Студенттер әртүрлі әдіс-тәсілдерді қолдану арқылы оқушының білімін тексере біледі;
Студенттер әртүрлі әдістерді сабақ барысында қолдану арқылы оқушының дүниетанымын кеңейтетінін, шығармашылыққа баулитынын түсінеді.

Құндылықтарды дарыту

Студенттер сабақта топпен ынтымақтастықпен татулықта жұмыс жасау арқылы, бір-бірімен қатынасқа түсе отырып, басқалардың пікірлерін тыңдауға, өз пікірін ашық айтуға дағдыланады.

Сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттарыСтуденттерге оқушының білімін әртүрлі жаңа әдістерді тиімді қолдану арқылы тексерудің тәсілдерін үйретуКүтілетін

Слайд 3
Жетонмен таныстыру
Студенттер бүгінгі сабақта орындаған тапсырмалары жетондармен (ою-өрнек арқылы) бағаланады

және жетондардан ұпай жинап, бағалау критерийіне сәйкес бағаланады. Сонымен қатар жетондарының қосындысымен қай топтың жеңіске жеткенін анықтаймыз.

жарты мүйіз «қанағаттанарлық»

қошқармүйіз «жақсы»

құсқанаты «өте жақсы»

Бағалау критерийлері:
3– 9 ұпай «3»,
10-15 ұпай «4»,
16-20 ұпай «5»

Жетонмен таныстыруСтуденттер бүгінгі сабақта орындаған тапсырмалары жетондармен (ою-өрнек арқылы) бағаланады және жетондардан ұпай жинап, бағалау критерийіне

Слайд 4
Шығармашылық жұмыс
Шарты: «Ойын арқылы оқушылардың сабаққа қызығушылығын

арттыру» тапсырмасын әр топ үйден дайындап келу
керек және дайындап келген тапсырмасын басқа
топтарға өткізеді.

Мақсаты: студенттер бір-бірін тыңдауға, өз бетінше
ізденуге, топпен жұмыс істей білуге
дағдыландыру және шығармашылыққа баулу

Шығармашылық жұмысШарты: «Ойын арқылы оқушылардың сабаққа қызығушылығын

Слайд 5
«Кезбе тілші» әдісі
Шарты: топ мүшелері 5 рөлге бөлінеді:
көшбасшы, уақыт

сақшысы, бақылаушы, хатшы, баяндамашы.
Әр топ басшысы хаттардың біреуін таңдайды. Әр хатта оқытудағы жаңа әдіс - тәсілдер түсіндірмесімен берілген.
Берілген мәтінді топта талқылап алған соң баяндамашы келесі топтарға, хаттың мәтінін постер арқылы баяндап береді.

Мақсаты: студенттер бір-бірін тыңдауға, топпен жұмыс
істей білуге, дағдыландыру

«Кезбе тілші» әдісіШарты: топ мүшелері 5 рөлге бөлінеді: көшбасшы, уақыт сақшысы, бақылаушы, хатшы, баяндамашы. Әр топ

Слайд 6ОҚЫТУДАҒЫ ЖАҢА ӘДІС-ТӘСІЛДЕР
«ВЕЕР» әдісі
Қағазды веер пішінінде бүктеп, бірінші оқушы бір

бөлігіне сабаққа қатысты сұрақтар жазып шығады, екінші оқушы екінші бөлігіне қысқаша жауап жазып тапсырады.

«Ыстық орындық» әдісі
Бір оқушы алға шығып өз пікірін айтып және тақырып бойынша сұрақтарға жауап береді. Сұрақты анағұрлым мазмұнды қылу үшін, оқушылар белгілі бір пікір бойынша бірлесіп алға шығып сөйлей алады. Мысалы, оқушылар белгілі бір рөлді немесе адамды сомдай алады.

ОҚЫТУДАҒЫ ЖАҢА ӘДІС-ТӘСІЛДЕР «ВЕЕР» әдісіҚағазды веер пішінінде бүктеп, бірінші оқушы бір бөлігіне сабаққа қатысты сұрақтар жазып шығады,

Слайд 7Тест түрлері
«Жедел тест» әдісі
Белгілі бір тақырып немесе тарауды оқып біткенде оқушылардан

«жедел тест» алуға болады. Олардың қалай түсінгендігін немесе қай жеріне түсінбегендігін анықтаймыз.
Тест түрлері«Жедел тест» әдісіБелгілі бір тақырып немесе тарауды оқып біткенде оқушылардан «жедел тест» алуға болады. Олардың қалай

Слайд 8«Т» әдісі
Белгілі бір тақырып не тарау бойынша алынған ақпарат, формула, теорема,

заңдылық және қасиеттердің тиімділік және тиімсіздік жақтарын талқылау.

«Үштік диалог» әдісі

Бір топтың ішінде сабақта өтілген тақырып не тарау бойынша топ мүшелерінің біреуі екіншісіне сұрақ қояды, екіншісі жауап береді, үшіншісі оны жазып отырады. Осы міндеттер ауысып орындала береді.

«Т» әдісіБелгілі бір тақырып не тарау бойынша алынған ақпарат, формула, теорема, заңдылық және қасиеттердің тиімділік және тиімсіздік

Слайд 9«А,В,С» әдісі
А - сұрақ қояды.
В - жауап береді.
С – айтқан жауаптарды

бақылайды, толық болмаса толықтырады.
Оқушылар топта үшеуден отырады. А — сұрақ қоюшы, В – жауап беруші, С — бақылаушы рөлін атқарады. Бақылаушы қажетті жерлерін түртіп алып, әңгіме соңында қорытынды береді.

«Ойлан – жұптас – бөліс» әдісі

«А,В,С» әдісіА - сұрақ қояды.В - жауап береді.С – айтқан жауаптарды бақылайды, толық болмаса толықтырады. Оқушылар топта

Слайд 10
«Сөздік бинго» әдісі
Шарты: топтар 3x3 шаршысына жаңа сабақтағы әдістердің

атын орналастырады және оқытушы оқыған
анықтамалардың атауын анықтап, постерге белгі
салып отырады. Егер шаршыдағы бір жол бойын
тұтастай белгілеген болса белгі береді.

Мақсаты: студенттер бүгінгі жаңа сабақтағы әдістерді
атауларымен естеріне сақтауға және топпен
бірлесе жұмыс істей білуге дағдыландыру

«Сөздік бинго» әдісіШарты: топтар 3x3 шаршысына жаңа сабақтағы әдістердің

Слайд 11
«Микс» әдісі
Мақсаты: студенттерді топпен бірлесе жұмыс істей білуге және жан-жақтылыққа

дағдыландыру

Шарты: түйінді сөздер беріледі: оқушы, мұғалім, әдіс-тәсілдер. Топ басшылар нөмер таңдау арқылы осы түйін сөздерді қолданып, тапсырмалар орындайды.

«Микс» әдісіМақсаты: студенттерді топпен бірлесе жұмыс істей білуге және жан-жақтылыққа дағдыландыруШарты: түйінді сөздер беріледі: оқушы, мұғалім,

Слайд 124 - осы сөздерден қанатты сөздер,
мақал-мәтел құрастырады.
Топтардың

орындайтын тапсырмалары:

1 - осы сөздерден сахналық
көрініс қояды.

2 - осы сөздерден өлең шумағын
құрастырады.

3- осы сөдерден өлең шумақтарын
құрастыра отырып, оны әуенмен
орындап береді.

1

2

3

4

Түйінді сөздер: оқушы, мұғалім, әдіс-тәсілдер.

4 - осы сөздерден қанатты сөздер,    мақал-мәтел құрастырады.Топтардың орындайтын тапсырмалары:1 - осы сөздерден сахналық

Слайд 13
Біліміңді шыңда
Шарты: жаңа ақпаратты меңгергендерін анықтау мақсатында

https://www.plickers.com сайтын қолдану. Ол үшін әр
топ тиесілі штрих код арқылы берілген тест
тапсырмаларына жауап береді. Оқытушы
телефонымен сканер жасау арқылы әр топтың
жауабын тексереді.
Әр дұрыс жауап – 1 ұпай

Мақсаты: студенттер жаңа ақпаратты есте сақтауға, топпен
бірлесе жұмыс істей білуге дағдыландыру

Біліміңді шыңдаШарты: жаңа ақпаратты меңгергендерін анықтау мақсатында         https://www.plickers.com сайтын

Слайд 14
«Аяқталмаған сөйлем» әдісі
Шарты: Студенттер бүгінгі сабақтан алған әсерлерін

білдіреді. Студенттер өздеріне жақын сөйлемді
таңдап, айтылған ойды жалғастырады:
бүгінгі сабақта мен.....білдім.
бүгін сабақта қуантқаны.....
маған ерекше ұнағаны.....
сабақтан соң маған........келді.
қызықты болғаны.....
......қиындық тудырды.
менің түсінгенім.....
енді мен......аламын.

Мақсаты: студендерді сөйлей білуге, өз ойын айтуға
дағдыланыру

«Аяқталмаған сөйлем» әдісіШарты: Студенттер бүгінгі сабақтан алған әсерлерін

Слайд 15
Үйге берілетін тапсырма
Тапсырма студенттердің деңгейіне қарай беріледі:
1 – деңгей. Оқып

келу;
2 - деңгей. Бүгінгі әдіс-тәсілдерді қолданып,дидактикалық
материалдайындау;
3 – деңгей. «Сапалы білім берудің негізі –ақпараттық
коммуникациялық технологиялар» тақырыбына
ЭССЕ жазу
Үйге берілетін тапсырмаТапсырма студенттердің деңгейіне қарай беріледі:1 – деңгей. Оқып келу;2 - деңгей. Бүгінгі әдіс-тәсілдерді қолданып,дидактикалық

Что такое shareslide.ru?

Это сайт презентаций, где можно хранить и обмениваться своими презентациями, докладами, проектами, шаблонами в формате PowerPoint с другими пользователями. Мы помогаем школьникам, студентам, учителям, преподавателям хранить и обмениваться учебными материалами.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть