Презентация, доклад на тему Компьютерде жұмыс. Өткен сабақты қайталау. 5 сынып

Содержание

Компьютерде жұмыс. Өткен сабақты қайталау. Мақсаты: “Paint графикалық редакторы” тарауы бойынша алған білімдерін тереңдете түсу

Слайд 1Сабақтың тақырыбы:
Компьютерде жұмыс.
Өткен сабақты қайталау.

Сабақтың тақырыбы:Компьютерде жұмыс. Өткен сабақты қайталау.

Слайд 2Компьютерде жұмыс.
Өткен сабақты қайталау.
Мақсаты:



“Paint графикалық редакторы” тарауы бойынша алған білімдерін тереңдете түсу

Компьютерде жұмыс. Өткен сабақты қайталау.      Мақсаты:  “Paint графикалық редакторы” тарауы бойынша

Слайд 3 Міндеті:
1 . Paint программасындағы әрекеттерді тиімді пайдаланады.
2 .

Компьютерде жұмыс істей отырып, ойлау және шығармашылық қабілеттерін дамытады.
3 . Топтық жұмыс арқылы тапсырманы бірлесе шешуге, топтық ережені сақтауға, өзінің және өзгенің пікірімен санасуды үйренеді.
Міндеті:1 . Paint программасындағы әрекеттерді тиімді пайдаланады.2 . Компьютерде жұмыс істей отырып, ойлау және

Слайд 4Күтілетін нәтиже :

1. Топтасып жұмыс істей білуге үйренеді
2. Өз ойын еркін

жеткізе біледі
3. Шығармашылық қабілеті дамиды.
4 . Компьютерде дұрыс жұмыс жасай біледі
Күтілетін нәтиже :1. Топтасып жұмыс істей білуге үйренеді2. Өз ойын еркін жеткізе біледі3. Шығармашылық қабілеті дамиды.4 .

Слайд 5Оқыту технологиясы: ақпараттық технология
Сабақтың типі: білім мен білікті тексеру

сабағы
Сабақтың түрі: қайталау сабағы
Сабақтың әдіс - тәсілі : диалогтық сұрақ-жауап, компьютерде жұмыс, РАФТ, тестік тапсырма, эссе жазу, автор орындығы.
Сабаққа қажетті құралдар мен көрнекіліктер: Мультимедиялық проектор, компьютер
Пәнаралық байланыс: әдебиет
Оқыту технологиясы:  ақпараттық технологияСабақтың типі:  білім мен білікті тексеру сабағыСабақтың түрі:  қайталау сабағыСабақтың әдіс

Слайд 6Сабақтың жоспары:
I Ұйымдастыру кезеңі: (қызығушылықты ояту)

1. Сәлемдесу
2. Түгелдеу
3. Топқа бөлу

Сабақтың жоспары:I Ұйымдастыру кезеңі: (қызығушылықты ояту)1. Сәлемдесу2. Түгелдеу3. Топқа бөлу

Слайд 7Paint құралдары бойынша топтастыру
І-топ:
“Қарындаш”
ІІ-топ:
“Өшіргіш”
ІІІ-топ:
“Бүріккіш”

Paint құралдары бойынша топтастыру І-топ:“Қарындаш”ІІ-топ:“Өшіргіш”ІІІ-топ:“Бүріккіш”

Слайд 8

II. Өткенді қайталау:
Іс - әрекеттерім:
Миға шабуыл
Слайдтан терезе үзіндісін көрсету арқылы: мына суретте қай программаның терезенің үзіндісі көрсетілген? -деген сұрақ қойылады.
-Басқа программаның терезесінен ерекшелігі қандай?
-Көрсетілген құралдар суретсалу барысында қандай қызмет атқарады?
- PAINT графикалық редакторында неше құрал бар?
II. Өткенді қайталау:

Слайд 91. Диалог
Сұрақ-жауап арқылы өткенді еске түсіру
1.Paint графикалық редакторын іске қосу

алгоритмін айтыңыз?
- Пуск Программы Стандартные Paint
2. Палитраның міндеті қандай?
- Фонның және сурет салатын түсті таңдау үшін
3. Үзіндіні жоюдың неше тәсілі бар?
- Үзіндіні жоюдың бірнеше тәсілі бар: Правка Очистить выделение, Правка Вырезать, Рисунок Очистить
4. Тұйық контурды бояу үшін не істеу керек?
- Тышқанмен Заливка батырмасын шертеміз, қажетті түсті шертеміз, тышқан нұсқағышын тұйық контур ішіне апарып шертеміз
5. Графикалық редактор терезесінің элементтерін ата.
- Меню қатары, құралдар жиыны, жұмыс алаңы, түстер политрасы

1. Диалог Сұрақ-жауап арқылы өткенді еске түсіру1.Paint графикалық редакторын іске қосу алгоритмін айтыңыз?- Пуск

Слайд 10І-топ: “Көркем Астана” сөйлемін қарындашпен жаз және осыған байланысты сурет сал

ІІ-топ:

“ Қыс” сөйлемін қарындашпен жаз және осыған байланысты сурет сал

ІІІ-топ: “Мектебім –алтын ұям” сөйлемін қарындашпен жаз және осыған байланысты сурет сал

3. Компьютермен жеке жұмыс

Жазған эсселері бойынша әр оқушы Paint графикалық
редакторында сурет салады. Оқушылар бірін-бірі бағалайды.

І-топ: “Көркем Астана” сөйлемін қарындашпен жаз және осыған байланысты сурет салІІ-топ: “ Қыс” сөйлемін қарындашпен жаз және

Слайд 114. Тест
Берілген тест тапсырмасын жеке орындайды және
бірін-бірі тексеріп бағалайды.
1.

Paint графикалық редакторын қалай іске қосамыз?
А) Қосу-Программалар-Стандартты-Paint;
Б) Қосу-Программалар-Paint;
В) Қосу-Программалар-Стандартты-Ойындар-Paint;
2. Фонның түсін таңдау үшін
А) Қажетті түске тышқанның сол батырмасын басамыз;
Б) Қосу-Программалар-Стандартты-Ойындар;
В) Қажетті түске тышқанның оң батырмасын басамыз;
3. Paint графикалық редакторында ақырғы қанша әрекетті орындауға болады?
А) 2; Б) 3; В).4;
4. Суретті салу мен оны редакторлеу құралы қанша?
А) 8 Б) 15 В) 16
5.Қарындаш құралының қызметі қандай?
А) Бұл тұйық контурдың ішін кескін немесе фон түсімен бояйды
Б) ерікті сызықтарды салуға арналған
В) Кез келген сызықты әр түрлі қалыңдықта салуға арналған
4. Тест Берілген тест тапсырмасын жеке орындайды және бірін-бірі тексеріп бағалайды.1. Paint графикалық редакторын қалай іске қосамыз?

Слайд 126 . Бүріккіш құралының қызметі
А) Бұл тұйық контурдың ішін кескін немесе

фон түсімен бояйды
Б) ерікті сызықтарды салуға арналған
В) бояуды бүрку эффектісін жасау үшін қолданылатын құрал
Paint графикалық редакторында файлдың кеңетілуі
А) . txt
Б) . bmp
В) . doc
Paint графикалық редакторында құжатты бірінші рет сақтау үшін қандай командалар орындалады?
А) Файл ---- Сохранить
Б) Файл- ---- Сохранить как
В) Файл - --- Открыть
Суреттің үстіне мәтін қосу үшін қандай құрал таңдау қажет?
А) Создать
Б) Заливка
В) Надпись
Дискіде сақтаулы тұрған суретті ашу үшін .....
А) Файл - -- Создать
Б) Файл --- Открыть
В) Файл --- Сохранить

6 . Бүріккіш құралының қызметіА) Бұл тұйық контурдың ішін кескін немесе фон түсімен бояйдыБ) ерікті сызықтарды салуға

Слайд 13
ІІІ. Сабақты бекіту
РАФТ
Топтың

алғашқы аты бойынша рөлге енеді. Топтан бір оқушы автор орындығына отырады. Басқа оқушылар өз қалауы бойынша орнында оқиды.
ІІІ. Сабақты бекіту       РАФТТоптың алғашқы аты бойынша рөлге енеді. Топтан

Слайд 14ІV. Сабақты бағалау

Бағалау критерийлері:
Топтағы белсенділігі

1 балл
Диалогтық сұрақ-жауап 1 балл
Өзіндік компьютерде жұмыс істеуі 1 балл
Тест тапсырмасы 1 балл
РАФТ әдісі бойынша 1 балл

ІV. Сабақты бағалауБағалау критерийлері:Топтағы белсенділігі

Слайд 15Тарау бойынша түсінігін суретпен
келтіріп эссе жазып келу
Үйреніп келуге тапсырма беру:
V.

Тарау бойынша түсінігін суретпен келтіріп эссе жазып келуҮйреніп келуге тапсырма беру:V.

Слайд 16 Кері байланы парағы:

Бүгінгі

сабақтан алған әсерім?
Маған не ұнады/ұнамады?
Тапсырманы орындаудағы туындаған
қиыншылықтар?
Кері байланы парағы:Бүгінгі сабақтан алған әсерім?Маған не ұнады/ұнамады?Тапсырманы орындаудағы

Слайд 17Сабақ соңында "Кері әсер парағын" толтырғыздым, мына сұрақтарға жауап жазды:

Бүгінгі сабақтан

алған әсерім?
Маған не ұнады/ұнамады?
Тапсырманы орындаудағы туындаған
қиыншылықтар?

Әр сабақтың соңында алынып отырған кері әсер парағына жазылған пікірлері арқылы көңіл күйлерінің ерекше болғандығын,
тапсырманы орындау барысында туындаған қиыншылықтарды
топтасып шеше білгендері ұнағандығын, сабақтың өзге сабақтарға
қарағанда ерекше болғандығын, жақсы әсерде қалғандарын білдім.
Осы пікірлер арқылы келесі сабағымды жоспарлап отырдым.
Сабақ соңында

Слайд 18Сабақтан соңғы ойтолғаныс:
Бүгінгі сабақтан алған әсерім? - деген сұраққа

бүгінгі қолданылған әдістер: Эссе жазуда, РАФТ әдісі бойынша рольге енгенде сыни тұрғыдан ойланды. Қуаныштың "Кері әсер парағында” компьютерде жұмыс жасау арқылы жұппен, топпен жұмыс істеудегі іс-әрекеттері өзіне ұнағандығын білдім. Бүгінгі сабақта қолданған әдістерім балалардың нақтылыққа талпынысын, логикалық есте сақтауын, білуге құштарлығын арттырды.
Гаухар бүгінгі сабақта көңіл күйі ерекше болғанын, топтасып жұмыс істеуде әртүрлі пікірлердің тұжырымдалуынан терең ойлар пайда болғанын жазған.
Мадинаға сабақта миға шабуыл жасау, нақты критерийлер арқылы және ауызша жиі мадақтаулар арқылы әділ бағаланғаны көңіл- күйіне ұнағанын кері әсер парағында жазған.
Маған не ұнады/ұнамады?- деген сұраққа, Қуанышқа РАФТ әдісінде қарындаштың роліне енгені ойлау қабілетінің дамуына көп ықпалын тигізді. Топтық жұмыс оқушылардың ролдерімен алмасып, кезектесіп сөйлеп шығуына мүмкіндік туғызды. Сабақта назардан тыс қалған, іс әрекетке түспей қалған оқушы болмады.
Сабақтан соңғы ойтолғаныс:  Бүгінгі сабақтан алған әсерім? - деген сұраққа бүгінгі қолданылған әдістер:  Эссе жазуда,

Слайд 19
Бұл сабақ қай жағынан тиімді немесе сәтті болды? - деп

өз іс әрекетіме есеп беруді ұйғардым. Жалпы жүргізген сабағым бойынша мен бүгінгі сабағымда тақырыпты толық игеру үшін алған әдістерім сәтті болды. Өйткені оқушылар бүгінгі сабақта оқыған мәліметтерді саралап, талқылап, оған байланысты өз көқарастарын, түсініктерін білдіре алды. Сабақтың тиімділігі берілген тапсырмаларды жұппен, топпен талқылауы, бір ойдың екінші рет қайталанбауы, нақты критерийлер арқылы бағалануы, сұрақтардың сын тұрғысынан қойылуында деп ойладым.
Сабақ барысында қандай кемшіліктер орын алды ?-деп қарайтын болсам, уақыттың жетіспеушілігі болды.

Бұл сабақ қай жағынан тиімді немесе сәтті болды? - деп өз іс әрекетіме есеп беруді ұйғардым.

Слайд 20Осы сабақты қайта өткізер болсам, нені өзгертер едім?- дейтін болсам, тапсырмалар

әдістерін өзгертіп, уақытты ұтымды пайдаланар едім.
Келесі оқу жылында өзім беретін сыныптарда осы курста тренерлерден үйренген әдіс тәсілдерімді жүйелі жоспарлай отырып, оқушыларды зерттеп, шығармашыл, зияткер тұлға қалыптастыруға тырысар едім.
Бұған қоса кейінгі сабақ барысында уақытты бүгінгі сабаққа қарағанда ұтымды пайдаланар едім деген ойда қалдым.
Осы сабақты қайта өткізер болсам, нені өзгертер едім?- дейтін болсам, тапсырмалар әдістерін өзгертіп, уақытты ұтымды пайдаланар едім.

Что такое shareslide.ru?

Это сайт презентаций, где можно хранить и обмениваться своими презентациями, докладами, проектами, шаблонами в формате PowerPoint с другими пользователями. Мы помогаем школьникам, студентам, учителям, преподавателям хранить и обмениваться учебными материалами.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть