Презентация, доклад на тему Біздің айналамыздағы ақпарат. 5сынып

Тілдік мақсаты: Ақпарат – информация – information, Сан – число –number, Мәтін – текст – text,Графика – графика – graphics, Дыбыс – звук – sound,Бейне – Изображение – image.Құндылыққа баулу:

Слайд 1Сабақтың тақырыбы:

Біздің айналамыздағы ақпарат.
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаты:
5.2.1.1 - әртүрлі ақпаратты атап шығу және көрсету.
Сабақтың мақсаты:
Әртүрлі ақпаратты атап шығады және көрсетеді
Әртүрлі ақпараттың түрлерін ажыратады
Ақпараттың берілу формаларын анықтайды
Бағалау критерийі: Білу және түсіну. - Ақпарат ұғымы туралы білім алады: ақпарат түсінігі, әртүрлі формадағы ақпараттап, ақпаратты сақтау, өңдеу, қабылдау түрлері туралы білімі қалыптасады.
Қолдану. – Біліп үйренгендерін қолданып, практикалық және теориялық түрде берілген тапсырмаларды орындайды.

Сабақтың тақырыбы:

Слайд 2
Тілдік мақсаты: Ақпарат – информация – information,
Сан –

число –number, Мәтін – текст – text,
Графика – графика – graphics, Дыбыс – звук – sound,
Бейне – Изображение – image.
Құндылыққа баулу:
- шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау
- жауапкершілік
- қарым –қатынас жасау қабілеті
Пәнаралық байланыс:
Орыс тілі, ағылшын тілі – үш тілдікте баулу.
Математика – сандар туралы мәлімет.

Алдыңғы білім: Оқушылар қауіпсіздік ережелерін, компьютердің құрылғылардың қызметін біледі.
Тілдік мақсаты:   Ақпарат – информация – information, Сан – число –number,  Мәтін – текст

Слайд 3Ұйымдастыру кезеңі:
І. Психологиялық ахуал туғызу: бір – біріне жылы лебіздер білдіру

арқылы мысалы: «Мен саған қуаныш тілеймін!», «Мен саған жақсылық тілеймін!», «Үлкен азамат бол!» т.б.
ІІ. Топқа бөлу: түстер арқылы бөлу
ІІІ. Өтілген тақырыпқа шолу. «Доп лақтыру» әдісі арқылы сұрақтарға жауап беру
Жаңа сабақты түсіндіру.
Білімді өзектендіру: Сендер ақпаратты қайдан аласыздар?
Сендер бүгін қандай ақпарат алдындар?

Бейне жазбаны көрстеу арқылы түсінеді, екі топқа сұрақтар беру арқылы топта талдайды.

«Тұртіп алу» әдісі бойынша оқушылар керекті жерді дәптерге түртіп алады.
Ұйымдастыру кезеңі:І. Психологиялық ахуал туғызу: бір – біріне жылы лебіздер білдіру арқылы мысалы: «Мен саған қуаныш тілеймін!»,

Слайд 4Әр топқа тапсырма:
№1 топқа тапсырма. Ақпараттың түрлерін анықтаңдар.
(суретпен, ауызша, сызбамен қорғау.)
Дескриптор: -

ақпараттың әртурлі формасын атайды, ақпарат алушыны анықтайды, жазады.
Бағалау: Оқушылар бір – бірін бағалайды. Бас бармақ арқылы.
 
№2 топқа тапсырма. Ақпараттың қасиеттерін анықтаңдар.
(суретпен, ауызша, сызбамен қорғау)
Дескриптор: - ақпараттың қасиеттерін анықтайды, жаза біледі.
Бағалау: Оқушылар өзін – өзі бағалайды, оқытушы мадақтау арқылы

Әр топқа тапсырма:№1 топқа тапсырма. Ақпараттың түрлерін анықтаңдар.(суретпен, ауызша, сызбамен қорғау.)Дескриптор: - ақпараттың әртурлі формасын атайды, ақпарат алушыны

Слайд 5А. деңгейі: сәйкестендіру кестесі










Дескриптор: Білім алушы - ақпараттың әртүрлі формасын кестеде

атап көрсетеді.
Бағалау: оқшылар бір бірін бағалайды(дұрыс жауап тақтада)

А. деңгейі: сәйкестендіру кестесіДескриптор: Білім алушы - ақпараттың әртүрлі формасын кестеде атап көрсетеді.Бағалау: оқшылар бір бірін бағалайды(дұрыс

Слайд 6
Сергіту сәті: шар үру.
С. деңгейі: «Кім жылдам» әдісі
Кестені толтыру






Дескриптор: Білім алушы - ақпараттың әртүрлі формасын кестеде атап көрсетеді..

Бағалау: Топ бірін – бірі бағалайды.

Бағдаршам әдісі.

Сергіту сәті: шар үру.С. деңгейі: «Кім жылдам» әдісі  Кестені толтыру     Дескриптор: Білім

Слайд 7Сабақтың соңы:
«Бағдаршам» әдісі: Оқушылар сабақта нені білгенін және нені үйренгенін,

ненің әлі түсініксіз болғанын бағдаршамға стикерлерге оқушылар өздерінің аттарын жазып іледі.

Рефлексия
Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйді  бас бармақ салынған суреттер  арқылы бағалау. (смайликтер)

Сабақтың соңы: «Бағдаршам» әдісі: Оқушылар сабақта нені білгенін және нені үйренгенін, ненің әлі түсініксіз болғанын бағдаршамға стикерлерге

Слайд 8Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда

қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз?

Сабақ бойынша рефлексия:
Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы қолжетімді болды ма? Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме? Егер оқшылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма және неліктен?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
АКТ Құндылықтармен байланыс (тәрбие)

Бағалау – Сіз оқушылардың материалдың игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз

Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз?Сабақ бойынша

Что такое shareslide.ru?

Это сайт презентаций, где можно хранить и обмениваться своими презентациями, докладами, проектами, шаблонами в формате PowerPoint с другими пользователями. Мы помогаем школьникам, студентам, учителям, преподавателям хранить и обмениваться учебными материалами.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть