Презентация, доклад по казахскому языку Жасанды жарық көздері

Сабақтың жоспарланған кезеңдері Қызығушылықты оятуАшық сұрақ Миға шабуыл; Ой толғанысОйлан.Жұптас.Бөліс(деңгейлік тапсырмаларды орындау) РефлексияБүгін сабақта болған көңіл-күйді бас бармақ салынған суреттер арқылы бағалауСабақтың басы:Сабақтың ортасы:Сабақтың соңы:

Слайд 1Бағалау критерийі
Жасанды жарық көздерінің қажеттілігі туралы білетін болады.
Құндылықтарға баулу
Шығармашылық және сыни

тұрғыдан ойлау, жауапкершілік, бір – бірінің көзқарастарына құрметпен қарау

Тілдік мақсаттар

Тірек сөз: жасанды жарық көздері
Үштілділік: жарық – свет -shine, аспашам – люстра -chandelier, шам – лампа - lamp

Сабақтың тақырыбы:

Жасанды жарық көздері

Оқу мақсаты:

1.5.2.3 Жасанды жарықтың қажеттілігін және оның көздерін анықтау

Барлық оқушылар: табиғи және жасанды жарық көздерін ажыратады;
Оқушылардың басым бөлігі: жасанды жарық көздерінің қажеттілігін біледі : Кейбір оқушылар: жаңа сабақта алған білімдерін өмірде қолданады :.

Сабақтың мақсаты:

Бағалау критерийіЖасанды жарық көздерінің қажеттілігі туралы білетін болады.Құндылықтарға баулуШығармашылық және сыни тұрғыдан ойлау, жауапкершілік, бір – бірінің

Слайд 2
Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Қызығушылықты ояту
Ашық сұрақ Миға шабуыл
;
Ой

толғаныс
Ойлан.Жұптас.Бөліс
(деңгейлік тапсырмаларды орындау)

Рефлексия
Бүгін сабақта болған көңіл-күйді бас бармақ салынған суреттер арқылы бағалау

Сабақтың
басы:

Сабақтың
ортасы:

Сабақтың
соңы:

Сабақтың жоспарланған кезеңдері Қызығушылықты оятуАшық сұрақ  Миға шабуыл; Ой толғанысОйлан.Жұптас.Бөліс(деңгейлік тапсырмаларды орындау) РефлексияБүгін

Слайд 3

Топқа бөлу.

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру

Топ ережесін құру

Жарық көздері неше топқа бөлінеді?
Табиғи жарық көздерін ата?
Жасанды жарық көздері деп нені атауға болады және неліктен?

Дескриптор: Сөйлеу мен ойлауды жетілдіреді, сабақтың мақсаты анықталады
(білімді қалай қабылдайды)

Қызығушылығын ояту: Ашық сұрақтар
« Миға шабуыл»


Слайд 4



Суретпен жұмыс (ҰЖ)
Суреттерді салыстырып, табиғи және жасанды жарық көздерін атайды. Дескриптор:

Білім алушы - Жасанды жарық көздерін біледі.



Зерттеу жұмысы

Анағұрлым терең білім алып, тақырыпты терең түсіну үшін құрылымдық зерттеу жұмысы ұйымдастырылады


Әр топқа жасанды жарық көздері беріліп, зерттейді.

1 – топқа: білтелі шам
2-топқа: қол шамы
3-топқа: үстел шамы

Дескриптор: Білім алушы
- Адамға жасанды жарық көздерінің пайдасы көп деген қорытындыға келеді.









Дәлелдеу

Жоғары деңгейлі ойлау дағдыларын қалыптастырудың ең басты тәсілдерінің бірі – дәлелдеу. Алдымен мына сұрақ төңірегінде пікірталас тудыру:

Сұрақты ұжым болып талқылап, бір тоқтамға келеді.

-От табиғи жарық көзіне жата ма , әлде, жасанды жарық көзіне жата ма?

Дескриптор:
Оттың жасанды жарық көзі екенін дәлелдей алады.











Мұғалімнің сыйы
Саздан немесе темірден жасалған «шәйнекке» майлы білте салып, жарық шығаруды ең алғаш гректер ойлап тапқан.

Топтық жұмыс
Әр топқа бір жасанды жарық көзінің суреті және осы суретке қатысты сұрақтар беріледі. Оқушылар сұрақтарды топ болып талдап, өз ойларын жеткізеді.
-Бұл қандай жарық көзіне жатады және неліктен?
-Бұл жарық көзінің қандай пайдасы бар?
-Оны кімдер пайдалана алады?
1-топқа топқа белгі берілетін құралдың суреті беріледі
2-топқа аспашамның суреті беріледі. 3-топқа көше шамының суреті беріледі.
Дескриптор:
-Жасанды жарық көздерінің түрлерін және олардың пайдасы туралы айта алады

Суретпен жұмыс (ҰЖ)Суреттерді салыстырып, табиғи және жасанды жарық көздерін атайды. Дескриптор: Білім алушы

Слайд 5
Рефлексия
Жасанды жарық көздерінің түрлерімен танысты.
Жарық көздері бойынша бағалауды жүргізу.
Олардың пайдасы

туралы түсінді.

Барлығын түсіндім

Енді түсініп келемін

Түсінбедім

Бағалау

РефлексияЖасанды жарық көздерінің түрлерімен танысты. Жарық көздері бойынша бағалауды жүргізу. Олардың пайдасы туралы түсінді.Барлығын түсіндімЕнді

Что такое shareslide.ru?

Это сайт презентаций, где можно хранить и обмениваться своими презентациями, докладами, проектами, шаблонами в формате PowerPoint с другими пользователями. Мы помогаем школьникам, студентам, учителям, преподавателям хранить и обмениваться учебными материалами.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть