Презентация, доклад по казакскому языку на темуКім тапқыр(9-10 сынып)

Содержание

Сабақтың мақсаты: Оқушылардың физика пәнінен алған білімін нақтылап, оны өз дәрежесінде көрсете білу. Мақал – мәтелдер мен жұмбақтарды пайдалануға, қызықты логикалық есептерді шығара білуге, ойлау қабілетін дамытуға баулу. Оқушының ой-өрісін кеңейте отырып,

Слайд 1 «Кім тапқыр» 9-10 сыныптар
№6 орта мектеп
25.01.2014 жыл
Пән мұғалімдері:Оразалиева А.Т

Жәмиева Г.М
«Кім тапқыр» 9-10 сыныптар№6 орта мектеп 25.01.2014 жылПән мұғалімдері:Оразалиева А.Т

Слайд 2Сабақтың мақсаты:
Оқушылардың физика пәнінен алған білімін нақтылап,

оны өз дәрежесінде көрсете білу.
Мақал – мәтелдер мен жұмбақтарды пайдалануға, қызықты логикалық есептерді шығара білуге, ойлау қабілетін дамытуға баулу. Оқушының ой-өрісін кеңейте отырып, тәртіптілікке,ұқыптылыққа,адамгершілікке, өз ойын ашып айтуға, достыққа тәрбиелеу.


Сабақтың мақсаты:    Оқушылардың физика пәнінен алған білімін нақтылап, оны өз  дәрежесінде көрсете білу.

Слайд 3Сабақтың түрі:
Сыныптан тыс ұйымдастыру шарасы,ойын,ақыл-ой шабуылы,көңіл көтеру

элементтері.
Сабақтың көрнекілігі:
Слайд, интерактив тақта.
Сабақтың барысы:
1.Ұйымдастыру бөлімі.
Сайыс кезеңдері:





Сабақтың түрі:    Сыныптан тыс ұйымдастыру шарасы,ойын,ақыл-ой шабуылы,көңіл көтеру элементтері.Сабақтың көрнекілігі:

Слайд 41-топ “Болашақ”
2-топ “Эврика”
3-топ “Асыл тас”
І кезең “Әлемдегі ұлы физиктер”
ІІ кезең “Қалжыны

мен әзілі аралас физика”

ІІІ кезең “Кім білімді?”

ІV кезең “Мақалдарды сәйкестендіру”

Кезеңдермен таныстырайық:

1-топ “Болашақ”2-топ “Эврика”3-топ “Асыл тас”І кезең “Әлемдегі ұлы физиктер”ІІ кезең “Қалжыны мен әзілі аралас физика” ІІІ кезең

Слайд 5


1 кезең «Әлемдегі ұлы физиктер»


1 кезең «Әлемдегі ұлы физиктер»

Слайд 61. Ғалымның есімін төменде берілген сипаттамалар арқылы табыңыз:

Бұл

ғалымды «сэр» деп атаған
Оны «классикалық механиканың атасы» деп атаған
Ол «бүкіл әлемдік тартылыс заңының» авторы
Оның құрметіне күштің өлшем бірлігі берілген

ИССАК НЬЮТОН



1.  Ғалымның есімін  төменде берілген сипаттамалар арқылы табыңыз: Бұл  ғалымды  «сэр» деп атаған

Слайд 7

Мына суреттегі ғалым кім? Итальян ғалымы, инерция заңын ашқан.



Г.Галилей


Мына суреттегі ғалым кім?  Итальян ғалымы, инерция заңын ашқан.      Г.Галилей

Слайд 8

3. Қай ғалымды Пушкин «Орыс халқының бірінші университеті»

деп атады?

ЛОМОНОСОВ


3.  Қай ғалымды Пушкин  «Орыс халқының бірінші университеті» деп атады?

Слайд 9




4. Косманавтиканың негізін қалаған ғалым ?

Циальковский


4. Косманавтиканың негізін қалаған ғалым ?    Циальковский

Слайд 10

5.Мына суреттегі ғалым кім?
Тізбектегі

тоқ кернеу және кедергі арасындағы байланысты өрнектеген,2 заңы бар неміс ғалымы:

Ом Георг Симон



5.Мына суреттегі   ғалым кім? Тізбектегі тоқ кернеу және кедергі арасындағы байланысты өрнектеген,2 заңы

Слайд 11

6.Математик,
физик тоғы бар өткізгішке магнит өрісі тарапынан әсер ететін күшті

тапқан?

АМПЕР АНДРЕ МАРИ



6.Математик,физик тоғы бар өткізгішке магнит өрісі тарапынан әсер ететін күшті тапқан?  АМПЕР АНДРЕ МАРИ

Слайд 12



2 кезең «Қалжыңы мен әзілі аралас физика»








1
2
3
4
5
6
7
8

2 кезең «Қалжыңы мен әзілі аралас физика» 123456 7 8

Слайд 131. Үзіліс кезіндегі екі оқушының соқтығысуының арасындағы аралық неге тең

?

1. Қалжыңы мен әзілі аралас физика


Жауабы:


1. Үзіліс кезіндегі екі оқушының соқтығысуының арасындағы аралық  неге тең ?1. Қалжыңы мен әзілі аралас физика

Слайд 14 2. Қандай «кулонды» мойынға тағуға болмайды ?
2.

Қалжыңы мен әзілі аралас физика


Жауабы:


2.  Қандай «кулонды»  мойынға тағуға болмайды ? 2. Қалжыңы мен әзілі аралас физика Жауабы:

Слайд 15 3. Кез – келген адамның ала алмайтын сыйлығы?
3. Қалжыңы мен

әзілі аралас физика


Жауабы:


3. Кез – келген адамның ала алмайтын сыйлығы?3. Қалжыңы мен әзілі аралас физика Жауабы:

Слайд 16 4. Қандай «Бормен» тақтаға жазуға болмайды ?
4. Қалжыңы мен

әзілі аралас физика


Жауабы:


4. Қандай «Бормен»  тақтаға жазуға болмайды ?4. Қалжыңы мен әзілі аралас физика Жауабы:

Слайд 175. Қандай сақинаны тағуға болмайды ?
5. Қалжыңы мен әзілі аралас физика



Жауабы:


5. Қандай сақинаны тағуға болмайды ?5. Қалжыңы мен әзілі аралас физика Жауабы:

Слайд 18 6.Адамды қандай торға қамауға болмайды ?
6. Қалжыңы мен әзілі аралас

физика


Жауабы:

6.Адамды қандай торға қамауға болмайды ?6. Қалжыңы мен әзілі аралас физика Жауабы:

Слайд 19 7. Қандай моль киімді жемейді ?
7. Қалжыңы мен әзілі аралас

физика


Жауабы:


7. Қандай моль киімді жемейді ?7. Қалжыңы мен әзілі аралас физика Жауабы:

Слайд 20 8.Қандай өріске мал жаюға болмайды ?
8. Қалжыңы мен әзілі аралас

физика


Жауабы:

8.Қандай өріске мал жаюға болмайды ?8. Қалжыңы мен әзілі аралас физика Жауабы:

Слайд 213 кезең

«Кім білімді»

3 кезең  «Кім білімді»

Слайд 221.Егер шелектегі суды ішіп қойсан,не қалады?
2.Қандай ыдысқа су құйылмайды?
3.Физиканың бірінші ұстазы

кім?
4.Физиканың екінші ұстазы кім?
5.Ең алғаш рет қыздыру шамын 1872 ж Санкт Петербургте кім ойлап тапты?
6.1895 ж алғаш радионы кім ойлап тапты?
7,Бір тәулікте қанша минут бар?
8.Күнді 30 жылда бір рет айналатын планета?


1.Егер шелектегі суды ішіп қойсан,не қалады?2.Қандай ыдысқа су құйылмайды?3.Физиканың бірінші ұстазы кім?4.Физиканың екінші ұстазы кім?5.Ең алғаш рет

Слайд 231.Ауа
2.Толы суы бар
3.Аристотель
4.Әбу Насыр Әл-Фараби.
5.Лодыгин
6.А.С.Попов.
7.1440 мин.
8.Сатурн.


3 кезең Жауаптары:

1.Ауа2.Толы суы бар3.Аристотель4.Әбу Насыр Әл-Фараби.5.Лодыгин6.А.С.Попов.7.1440 мин.8.Сатурн.3 кезең  Жауаптары:

Слайд 244 кезең Мақал – мәтелдер (сәйкестендіру)

4 кезең Мақал – мәтелдер (сәйкестендіру)

Слайд 25МАҚАЛДАРДЫ СӘЙКЕСТЕНДІРУ
1. Жеті рет өлшеп бір рет кес

Диффузия
 
2. Көсеу ұзын болса қол күймес Физикалық шаманы
өлшеу
 
3. Бір құмалақ бір қарын майды шірітеді Жылу өткізгіштік
 
4. Отқа салса темірде балқиды Жылдамдық
 
5. Аттыға жаяу жолдас болмас Заттың агрегаттық күйі(балқу)
 
6.Дән себілмей астық өнбейді
Дария буланбай шық түспейді. Булану конденсация

7. Тау мен тасты су бұзар,
Адамзатты сөз бұзар. Инерция


МАҚАЛДАРДЫ СӘЙКЕСТЕНДІРУ1. Жеті рет өлшеп бір рет кес

Слайд 26Қорытынды

Құрметті оқушылар!
«Байлық пен ырыстың,билік пен абыройдың тізгіні – білім.
Осы тізгінді

мықтап ұстаған адамның көлеңкеде қалмасы хақ» деп айтылған.
Сендер бүгін өз білімдерінді ортаға салып,өте жақсы ойын көрсеттіңдер.


ҚорытындыҚұрметті оқушылар! «Байлық пен ырыстың,билік пен абыройдың тізгіні – білім.Осы тізгінді мықтап ұстаған адамның көлеңкеде қалмасы хақ»

Слайд 27Сабақ аяқталды рахмет!

Сабақ аяқталды рахмет!

Что такое shareslide.ru?

Это сайт презентаций, где можно хранить и обмениваться своими презентациями, докладами, проектами, шаблонами в формате PowerPoint с другими пользователями. Мы помогаем школьникам, студентам, учителям, преподавателям хранить и обмениваться учебными материалами.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть