Презентация, доклад по казахскому языку Тартылыс құбылысы

Оқу мақсаты: 7.2.2.10. масса ,салмақ және ауырлықкүші ұғымдарын ажыратады;Сабақтың мақсаты:дене салмағы мен ауырлық күшін ажырата білуФормулаларды түрлендіріп есеп шығара білуГравитациялық,ауырлық күштерін білуТілдік мақсаты:Ауырлық күші,тартылыс құбылысы,салмақ туралы ой –пікірлерін толық жеткізе аладыПәнге тән лексика мен терминологияСалмақ,ауырлық күші,еркін

Слайд 1Сабақтың тақырыбы

Тартылыс құбылысы және ауырлық күші.Салмақ


Физика пәні мұғалімі
А.Улыкманова
7сынып

06.12.2018ж


Сабақтың тақырыбыТартылыс құбылысы және ауырлық күші.СалмақФизика пәні мұғалімі А.Улыкманова7сынып06.12.2018ж

Слайд 2Оқу мақсаты: 7.2.2.10. масса ,салмақ және ауырлықкүші ұғымдарын ажыратады;
Сабақтың мақсаты:дене салмағы

мен ауырлық күшін ажырата білу
Формулаларды түрлендіріп есеп шығара білу
Гравитациялық,ауырлық күштерін білу
Тілдік мақсаты:
Ауырлық күші,тартылыс құбылысы,салмақ туралы ой –пікірлерін толық жеткізе алады
Пәнге тән лексика мен терминология
Салмақ,ауырлық күші,еркін түсу үдеуі,салмақсыздық,асқын салмақ
Бағалау критерийлері
-ауырлық күшінің формуласымен анықтамасын біледі
-ауырлық күшімен масса арасындағы байланысты біледі
-салмақ пен ауырлық күшін ажырата алады
-дене қандай жағдайда салмақсыз күйде болатынын біледі
-есеп шығаруда формула қолдана біледі

Оқу мақсаты: 7.2.2.10. масса ,салмақ және ауырлықкүші ұғымдарын ажыратады;Сабақтың мақсаты:дене салмағы мен ауырлық күшін ажырата білуФормулаларды түрлендіріп

Слайд 3Пән аралық байланыс
Құндылықтарға дамыту
АКТ қолдану дағдылары
Бастапқы білім
Математика астраномия
“Мәңгілік ел”идеясының Инновация негізіндегі

тұрақты эканомикалық өсім құндылығы бойынша ауырлық,тартылыс,салмақ тақырыбын білім мен зияткерлік іргетасы ретінде бекіту

Интербелсенді тақта,слайд презентация,электронды оқулық

Күш туралы ұғымды білу

Пән аралық байланысҚұндылықтарға дамытуАКТ қолдану дағдыларыБастапқы білімМатематика астраномия“Мәңгілік ел”идеясының Инновация негізіндегі тұрақты эканомикалық өсім құндылығы бойынша ауырлық,тартылыс,салмақ

Слайд 4Сабақтың басы (10мин)
Ұйымдастыру кезеңі
Оқушылармен сәлімдесу.Ынтымақтастық сферасын қалыптастыру.Оқушыларды топқа бөлу
Топқа бөлу (түрлі

түсті шарлар арқылы қызыл,жасыл,сары)

Кез келген қиындыққа мойынсұнбайтын күрескер батыл адамдар

Қоғамды байланыстыратын негізгі дәнекер іспетті,бірлік көпшілік сезімінің ,сенімінің түсі

“Мен” деп өзіне баға берушілікті білдіреді. Сондай- ақ бұл түс тапқырлықтың нышаны

Үй тапсырмасын тексеру
“Суреттер сөйлейді”әр топқа екі сурет беріледі сурет бойынша әр топ “Күш”тақырыбын толық айтып шығады

Сабақтың басы (10мин)Ұйымдастыру кезеңіОқушылармен сәлімдесу.Ынтымақтастық сферасын қалыптастыру.Оқушыларды топқа бөлуТопқа бөлу (түрлі түсті шарлар арқылы қызыл,жасыл,сары)Кез келген қиындыққа

Слайд 5



Сабақтың ортасы (28мин)

Жаңа сабақ

Топтық жұмыс.постер
қорғау
“Тобықтай түйін” “Назар аудар”
Жаңа тақырыпқа түйін

Элекронды оқулық арқылы тәжірибе көрсетіледі
Сол тәжірибе бойынша оқушылар тақырыпты ашады

Денеге әрекет ететін ауырлық күшінің модулі дене массасына тура пропорционал =mg мұндағы g-еркін түсу үдеуі,мәні 9,8Н/кг тең болатын векторлық шама

G=6,67*

=N=P

Ауырлық күші

Тартылыс құбылысы

Салмақ

Сабақтың ортасы

Слайд 6Тапсырмалар Жұптық жұмыс Деңгейлі тапсырмалар
1есеп:Жүктің массасы 5 кг.Оған қандай ауырлық күші

әрекет етеді?
Дискриптор:1.Есептің шартын құрастырады
2.Қажетті формуланы пайдаланып есепті шығарады.
2-есеп:Денеге әрекет ететін ауырлық күші 10кН.Ол дененің массасы қандай?
Дискриптор:1.Есептің шартын құрастырады
2.Өлшем бірліктерді ХБЖ-не келтіреді.
3.Қажетті формуланы пайдаланып есептерді шығару
3-есеп:Орта ендікте денеге әрекетететін ауырлық күші 0,19612кН.Дененің массасы қандай?Осы денеге экваторда ,полюсте әрекет ететіни ауырлық күшінің шамасы қандай?
Дискриптор:1.Есептің шартын құрастырады
2.Өлшем бірліктерді ХБЖ-не келтіреді.
3.экваторда ,полюсте еркін түсу үдеуінің тұрақты мәнін жазады.
4.Қажетті формуланы пайдаланып есептерді шығарады.
Тапсырмалар Жұптық жұмыс Деңгейлі тапсырмалар1есеп:Жүктің массасы 5 кг.Оған қандай ауырлық күші әрекет етеді?Дискриптор:1.Есептің шартын құрастырады2.Қажетті формуланы пайдаланып

Слайд 7Сергіту сәті.Кім шапшаң (жұмбақтар шешу)
1.Жердің жүзін шарлайсын
Онсыз еш жерге бармайсың
Көлікпен де,жаяуда
Саралайсың,таңдайсың
2.Айнымайды

шыныдан
Қорқады тек жылыдан

3.Жіпке ілдім мен өзім
Кіп кішкентай кун көзін

6.Бірдей көлемдегі масса,кейде аз да кейде көп

5.Көп болса алыстайсың
Мезеттен қашықтайсың
Асықсаң аз болады
Табасың мұны қайсысың?

4.Жылдамдықты өзгертеді
Қозғалысты тездетеді
Қарсы шықса қозғалысқа
Токтарына көз жетеді

Сергіту сәті.Кім шапшаң (жұмбақтар шешу) 1.Жердің жүзін шарлайсынОнсыз еш жерге бармайсыңКөлікпен де,жаяудаСаралайсың,таңдайсың2.Айнымайды шыныданҚорқады тек жылыдан3.Жіпке ілдім мен

Слайд 8
Кері байланыс рефлекция
Тапсырма “жеке жұмыс”
“физикалық диктант”
1.Тартылыс құбылысы
2.Ауырлық күші
3.Ауырлық күшінің формуласы
4.Ауырлық күші мен

дененің массасы арасында қандай байланыс бар
5.Дененің салмағы
6.Салмақсыздық
7.Дененің салмағы мен денеге әрекет ететін ауырлық күшінің арасындағы айырмашылық неде?
8.Салмақсыздықтың себебі неде?
9.Дене салмақсыздық күйне түскенде ,оның Жерге тартылу күші жойылама?

Табыс ағашы

Үйге тапсырма
Тақырыптық оқу
Мысалдар келтіру

Кері байланыс рефлекцияТапсырма “жеке жұмыс”“физикалық диктант”1.Тартылыс құбылысы2.Ауырлық күші3.Ауырлық күшінің формуласы4.Ауырлық күші мен дененің массасы

Что такое shareslide.ru?

Это сайт презентаций, где можно хранить и обмениваться своими презентациями, докладами, проектами, шаблонами в формате PowerPoint с другими пользователями. Мы помогаем школьникам, студентам, учителям, преподавателям хранить и обмениваться учебными материалами.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть