Презентация, доклад Газдың қысымы (7 класс)

Содержание

Сабақтың мақсаты:Білімділік: оқушыларға теорияға, Паскаль заңына сүйене отырып, газ молекулаларының температураға, көлемге, қысымға тәуелділігін тәжірибе жүзінде меңгерту.Дамытушылық: оқушылардың танымдылығын арттыру, ой-өрісін дамыту, өзіндік шешім шығаруға,пікір айтуға жетелеу.Тәрбиелік: оқушыға білім бере отырып, ғылымды, қоршаған ортаны суюге тәрбиелеу.Көрнекіліктер

Слайд 1Төлегенова Маржан Ергешқызы
№3 Шұбарқұдық орта мектебі
Темір ауданы
Сабақтың тақырыбы: Газдың қысымы.
Класы:

7
Сабақтың типі: аралас сабақ
Сабақтың түрі: танымдық сабақ

Төлегенова Маржан Ергешқызы№3 Шұбарқұдық орта мектебіТемір ауданыСабақтың тақырыбы: Газдың қысымы.Класы:  7Сабақтың типі: аралас сабақСабақтың түрі: танымдық

Слайд 2Сабақтың мақсаты:
Білімділік: оқушыларға теорияға, Паскаль заңына сүйене отырып, газ молекулаларының температураға,

көлемге, қысымға тәуелділігін тәжірибе жүзінде меңгерту.
Дамытушылық: оқушылардың танымдылығын арттыру, ой-өрісін дамыту, өзіндік шешім шығаруға,пікір айтуға жетелеу.
Тәрбиелік: оқушыға білім бере отырып, ғылымды, қоршаған ортаны суюге тәрбиелеу.

Көрнекіліктер : Электрондық оқулық, слайдтар, интерактивті тақта, тәжірибеге қажетті құралдар.
Сабақтың мақсаты:Білімділік: оқушыларға теорияға, Паскаль заңына сүйене отырып, газ молекулаларының температураға, көлемге, қысымға тәуелділігін тәжірибе жүзінде меңгерту.Дамытушылық:

Слайд 3Ұйымдастыру /2 минут/
Үй тапсырмасын сұрау / 6 минут /
Жаңа сабақты

меңгерту / 15 минут /
Жаттығулар / 7 минут /
Жаңа сабақты бекіту / 7 минут /
Оқушыларды бағалау / 5 минут /
Үй тапсырмасы /3 минут /
Ұйымдастыру  /2 минут/Үй тапсырмасын сұрау / 6 минут /Жаңа сабақты меңгерту / 15 минут /Жаттығулар /

Слайд 4Үй тапсырмасын сұрау кезеңі

Үй тапсырмасын сұрау кезеңі

Слайд 5Кубик лақтыру ойыны
Заттың әртүрлі күйлерінің қасиеттері
Қатты дене қысымды қалай жеткізеді
Сұйықтар мен

газдарда қысымның берілуі
Паскаль заңы
Гидравликалық престің құрылысы
Гидравликалық машиналарды пайдаланып, күштен қалай ұтуға болады?
Қазір гидравликалық машиналар күштен қанша ұтыс бере алады?
Кубик лақтыру ойыныЗаттың әртүрлі күйлерінің қасиеттеріҚатты дене қысымды қалай жеткізедіСұйықтар мен газдарда қысымның берілуіПаскаль заңыГидравликалық престің құрылысыГидравликалық

Слайд 6Венн диаграммасы

сұйық
газ

Венн диаграммасысұйықгаз

Слайд 7Жаңа сабақты бірлесіп игеру кезеңі

Жаңа сабақты бірлесіп игеру кезеңі

Слайд 8Сабақтың тақырыбы:
Газдың қысымы


Сабақтың тақырыбы: Газдың қысымы

Слайд 9Өзекті мәселе :
Газдың сұйықтар мен қатты денелерден айырмашылығы
Газдың қысымы,температурасы,көлемі арасындағы

байланыс

Өзекті мәселе : Газдың сұйықтар мен қатты денелерден айырмашылығы Газдың қысымы,температурасы,көлемі арасындағы байланыс

Слайд 11
Тышқан тетігін үстінен екі рет шерту

Тышқан тетігін үстінен екі рет шерту

Слайд 12Тәжірибе №1
Ауа қалпағының астына ішіне аздаған ауасы бар шарды салғанда ,

КВ насосы арқылы ауа қалпағының ішіндегі ауа сорылады.


Тәжірибе №1Ауа қалпағының астына ішіне аздаған ауасы бар шарды салғанда , КВ насосы арқылы ауа қалпағының ішіндегі

Слайд 13Шардың көлемінің артқанын бақылауымыз керек, өйткені қақпақ астындағы ауаны сорып шығарып

тастағандықтан ондағы молекула саны шар ішіндегіге қарағанда азаяды.
Шардың көлемінің артқанын бақылауымыз керек, өйткені қақпақ астындағы ауаны сорып шығарып тастағандықтан ондағы молекула саны шар ішіндегіге

Слайд 14Тәжірибе №2
Стаканды суға толтырып,бетін қағазбен жауып, оны төңкереміз, сонда судың төгілмеуі

неліктен ?
Тәжірибе №2Стаканды суға толтырып,бетін қағазбен жауып, оны төңкереміз, сонда судың төгілмеуі неліктен ?

Слайд 15 Тәжірибе №3
Газдың көлемін өзгертсек,қысымы қалай өзгереді ?

Тәжірибе №3Газдың көлемін өзгертсек,қысымы қалай өзгереді ?

Слайд 16Тәжірибе №4
Газдың температурасын өзгертсек,қысымы қалай өзгереді ?

Тәжірибе №4Газдың температурасын өзгертсек,қысымы қалай өзгереді ?

Слайд 17Тығыны бар пластикалық бос бөтелкеге ыстық суды құйып, оны бірнеше секундтан

соң төгіп тастаймыз,сонда бөтелке не себепті сығыла бастайды ?
Тығыны бар пластикалық бос бөтелкеге ыстық суды құйып, оны бірнеше секундтан соң төгіп тастаймыз,сонда бөтелке не себепті

Слайд 18Оқулықпен жұмыс
Газдың барлық бағытта бірдей қысым түсіретіні неден байқалады?
Неліктен газдың қысымы

сығылғанда артады, ал ұлғайғанда кемиді?
Сығылған газдарды неге арнаулы баллондарда сақтайды?
Оқулықпен жұмысГаздың барлық бағытта бірдей қысым түсіретіні неден байқалады?Неліктен газдың қысымы сығылғанда артады, ал ұлғайғанда кемиді?Сығылған газдарды

Слайд 19 Жаңа материалды бекіту кезеңі

Жаңа материалды бекіту кезеңі

Слайд 20Сәйкесін тап

Сәйкесін тап

Слайд 21 Суреттер сөйлейді 1.Ыдыстардың К шүмегі ашық тұр.Оң жақтағы газдың

қысымы неге тең? 2.Сығылған газ жүгі бар поршенді көтереді.Осы құбылысты түсіндір ?




Суреттер сөйлейді  1.Ыдыстардың К шүмегі ашық тұр.Оң жақтағы газдың қысымы неге тең? 2.Сығылған

Слайд 221.Жабық ыдыстарда тұрған газ массалары бірдей температурада бірдей болады.Осылардың қайсысында газ қысымы

артық ? 2.Ауа қалпағының астындағы құбылысты түсіндір ?
1.Жабық ыдыстарда тұрған газ массалары бірдей температурада бірдей болады.Осылардың қайсысында газ қысымы артық ? 2.Ауа қалпағының астындағы

Слайд 23Оқушылар білімін бағалау
Оқушылар сабақ барысында жетондар арқылы бағаланады.
Қызыл түс –”5”
Көк түс

– “4 “
Сары түс – “3 “
Оқушылар білімін бағалауОқушылар сабақ барысында жетондар арқылы бағаланады.Қызыл түс –”5”Көк түс – “4 “Сары түс – “3

Слайд 24Үй тапсырмасын мәлімдеу кезеңі

1. § 46-ны оқу, түсінігін айту, өз пікірлерінқорғау.
2.

“Техникада және тұрмыста газ қысымын пайдалану” тақырыбында мәнжазба жазу.
Үй тапсырмасын мәлімдеу кезеңі1. § 46-ны оқу, түсінігін айту, өз пікірлерінқорғау.2. “Техникада және тұрмыста газ қысымын пайдалану”

Что такое shareslide.ru?

Это сайт презентаций, где можно хранить и обмениваться своими презентациями, докладами, проектами, шаблонами в формате PowerPoint с другими пользователями. Мы помогаем школьникам, студентам, учителям, преподавателям хранить и обмениваться учебными материалами.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть