Презентация, доклад на тему Оқушылардың алған білімдерін тексеру, қайталау, бекіту және қорытындылау, өзбетімен іздену қабілеттерін жетілдіріп, шығармашылық дағдылары мен oй-өрісін дамыту, жауапкершілікке, топпен жұмыс істеуге тәрбиелеу.

Содержание

Сабақтың мақсаты : Оқушылардың алған білімдерін тексеру, қайталау, бекіту және қорытындылау,өзбетімен іздену қабілеттерін жетілдіріп, шығармашылық дағдылары мен oй-өрісін дамыту, жауапкершілікке, топпен жұмыс істеуге тәрбиелеу.

Слайд 1Сабақтың тақырыбы:
“Заттың құрылысы”
тарауын қайталау сабағы

Сабақтың тақырыбы: “Заттың құрылысы”тарауын  қайталау  сабағы

Слайд 2
Сабақтың мақсаты :
Оқушылардың алған білімдерін тексеру, қайталау, бекіту және қорытындылау,
өзбетімен

іздену қабілеттерін жетілдіріп, шығармашылық дағдылары мен oй-өрісін дамыту, жауапкершілікке, топпен жұмыс істеуге тәрбиелеу.
Сабақтың мақсаты : Оқушылардың алған білімдерін тексеру, қайталау, бекіту және қорытындылау,өзбетімен іздену қабілеттерін жетілдіріп, шығармашылық  дағдылары

Слайд 3Сабақтың түрі:
қайталау сабақ

Сабақтың типі:
Білімді жинақтау ,жүйелеу
Сабақтың әдісі:
Сын тұрғысынан

ойлау
(Деңгейлеп- дамыта оқыту)
Сабақтың түрі:қайталау   сабақ Сабақтың типі:Білімді жинақтау ,жүйелеуСабақтың әдісі:Сын тұрғысынан ойлау(Деңгейлеп- дамыта оқыту)

Слайд 4Сабақтың барысы:

Сабақтың барысы:

Слайд 5Танымдық деңгей
а) «Физикалық құбылыс »
ә) «Физикалық диктант»
Алгоритмдік деңгей (

суреттермен жұмыс)
б) Семантикалық карта
в) «Ұлы тұлғалар »
3. Эвристикалық деңгей (деңгейлік тапсырмалар)
г) Диффузияның пайдасы мен зияны.
ғ) Тірек сызба арқылы ойынды тұжырымда .
4. Шығармашылық деңгей
д) тест
е) «Физика тілінде сөйлесек »


Тапсырмалар

Танымдық деңгей а) «Физикалық құбылыс »ә) «Физикалық диктант» Алгоритмдік деңгей ( суреттермен жұмыс)б) Семантикалық картав) «Ұлы тұлғалар

Слайд 6 I Танымдық деңгей
Физикалық тәжірибе
Керекті құралдар :

стакандар ,жылы және суық су ,марганцовка.


Қолыңмен ұстамай екі стакандағы сулардың температурасын анықта.

I Танымдық деңгей	 Физикалық тәжірибе   Керекті құралдар :    стакандар ,жылы және

Слайд 7Физикалық диктант
Төмендегі сөздердің қайсысы физикалық денеге, қайсысы –

заттарға,
қайсысы – құбылысқа жататынын жазыңдар: қорғасын, күннің күркіреуі,
рельстер, қарлы дауыл, алюминий, таңның атуы, үстел, мыс, Ай,
сынап, қардың жаууы, мұнай, қайнау, бұрқасын, тік ұшақ, найзағай.

Зат

Дене

Құбылыс

Рельстер
Үстел
Ай

Қорғасын
Алюминий
Мыс
Сынап
Мұнай

Күннің күркіреуі
Қарлы дауыл
Таңның атуы
Қардың жаууы
Қайнау
Бұрқасын
Найзағай

Физикалық диктант   Төмендегі сөздердің қайсысы физикалық денеге, қайсысы – заттарға, қайсысы – құбылысқа жататынын жазыңдар:

Слайд 8Заттың күйлері
Сұйық
Газ
Қатты

Заттың күйлеріСұйықГазҚатты

Слайд 9Семантикалық карта толтыру.

Семантикалық карта толтыру.

Слайд 10Михаил Васильевич Ломоносов
(1711 - 1765)
Бұл ғалым зат құрылысының
негізгі қағидаларын

тұжырымдаған .Ол қандай қағидалар , ғалым кім?
Михаил Васильевич Ломоносов(1711 - 1765)Бұл ғалым зат құрылысының негізгі қағидаларын  тұжырымдаған .Ол қандай қағидалар ,

Слайд 11Демокрит
Б.з.б 460 - 370
Ол кез келген денені ұсақтап бөліп ,ең соңында

бөлінбейтін бөлшек алуға болады деді.
Ол қандай бөлшек ,бұл ғалымның аты?
ДемокритБ.з.б 460 - 370Ол кез келген денені ұсақтап бөліп ,ең соңында бөлінбейтін бөлшек  алуға болады деді.Ол

Слайд 12Суреттер топтамасының ортақ мағынасы?

Суреттер топтамасының ортақ мағынасы?

Слайд 13Мына суреттердегі ортақ қасиет?

Мына суреттердегі ортақ қасиет?

Слайд 14Диффузия
Пайдасы
Зияны
Ауадағы оттегі адам терісінен өтіп, оның организмін сауықтырады. Міне, сондықтан адам

денесі терісінің үнемі таза болуы денсаулыққа жақсы әсер етеді. Қоректік заттар диффузия арқылы жануарлардың қарнынан, ішегінен өтіп, канға беріледі. Одан әрі кан тамырларының қабырғаларынан етіп, бүкіл денеге тарайды.

Ауру тарататын микробтар, әр түрлі улағыш заттар (темекі түтіні, арақ пен есірткі молекулалары) адам организміне оңай сіңіп, зор зиян келтіреді. Мысалы, адам темекіні қанша рет сорса, сонша минут оның өмірі қысқарады. Есірткі естен тандырып, арақ аздырып адамды қыршынынан қияды.

ДиффузияПайдасыЗияныАуадағы оттегі адам терісінен өтіп, оның организмін сауықтырады. Міне, сондықтан адам денесі терісінің үнемі таза болуы денсаулыққа

Слайд 15Материя
Дене
Зат
Молекула
Атом
Ядро
Электрон
Нейтрон
Протон

МатерияДенеЗатМолекулаАтомЯдро ЭлектронНейтронПротон

Слайд 16Тест тапсырмалары
1-топ
1. Барлық заттар
А) Кішкентай шариктерден (металл, пластмасса немесе

шыны)
Б) Тек протондардан
В) Молекулалардан, атомдардан және басқа элементар бөлшектерден
Г) Тек электрондардан
2. Диффузия құбылысы
А) Молекулалардың бар екендігін
Б) Молекулалардың қозғалыста болатындығын
В) Молекулалардың бар екендігін және олардың үнемі қозғалыста болатындығын
Г) Молекулалардың өзара әсерлесетіндігін дәлелдейді.
3. Затты құрайтын бөлшектер ...
А) Денені жоғары қарай лақтырғанда қозғала бастайды
Б) Егер денені 100ºС-ға дейін қыздырғанда тыныштықта болады
В) 0ºС температурада тыныштықта болады
Г) Кез-келген температурада үздіксіз бей-берекет қозғалады

4. Темір кесегін сығуға болмайды, себебі оны құрайтын бөлшектер . . .
А) Үздіксіз бей-берекет қозғала бастайды
Б) Бір-біріне қатты тартыла бастайды
В) Массалары мен өлшемдері бірдей
Г) Бір-бірінен қатты тебіле бастайды
5. Дене өзінің пішіні мен көлемін сақтайды. Осы денені құрайтын зат қандай күйде?
А) Газ тәрізді
Б) Сұйық тәрізді
В) Қатты күйде
Г) Газ және сұйық күйде

Тест  тапсырмалары1-топ1. Барлық заттар А) Кішкентай шариктерден (металл, пластмасса немесе шыны)Б) Тек протондарданВ) Молекулалардан, атомдардан және

Слайд 172-топ
1.Дұрыс тұжырымды табыңдар:
А) Бірдей заттардың молекулалары әртүрлі болады
Б) Бірдей заттардың молекулалары

бірдей болады
В) Денелерді қыздырғанда олардың молекулалары ұлғаяды
Г) Денелерді қыздырғанда олардың молекулаларының массасы артады
2. Диффузия құбылысы
А) Тек газдарда
Б) Тек сұйықтарда
В) Тек қатты денелерде
Г) Газдарда, сұйықтарда, қатты денелерде жүреді.
3. Төмендегі құбылыстардың қайсысы заттың бөлшектерінің арасында тартылу күшінің бар екендігін дәлелдейді?
А) Жаңа кесілген қорғасын шарларды бір-біріне жабыстырып қысса, олар жабысып қалады
Б) Гүл иісінің бөлмеге таралуы
В) Мұздың жылы бөлмеде еруі
Г) Электр тогы жүргенде шамның жануы
4. Табиғатта су
А) Газ, сұйық және қатты түрінде
Б) Тек газ түрінде (бу)
В) Тек қатты түрінде (мұз)
Г) Тек сұйық түрінде кездеседі
5. Дене өзінің көлемін сақтамайды, берілген көлемді түгел қамтиды. Осы денені құрайтын зат қандай күйде?
А) Газ тәрізді
Б) Сұйық тәрізді
В) Қатты күйде
Г) Қатты және сұйық күйде

2-топ1.Дұрыс тұжырымды табыңдар:А) Бірдей заттардың молекулалары әртүрлі боладыБ) Бірдей заттардың молекулалары бірдей боладыВ) Денелерді қыздырғанда олардың молекулалары

Слайд 18Көршіңді тексер
1-нұсқа
В
Г
Г
Б
В


2-нұсқа
Б
Г
А
А
А


“5” – 5 сұраққа жауап берсе
“4” – 4 сұрақ
“3” –

3 сұрақ
Көршіңді тексер1-нұсқаВГГБВ2-нұсқаБГААА“5” – 5 сұраққа жауап берсе“4” – 4 сұрақ“3” – 3 сұрақ

Слайд 19 «Физика тілінде сөйлесек»
( сөздер қай тілден шыққан
және

қазақша мағынасы қандай?)

“АТОМ “ тобына :
Физика -
грекше «фюзис» -табиғат .
Космонавтика -
грекше “космос” –ғарыш,
«наутик »- кеме жүргізу.
3. Атмосфера –
грекше «атмос» -бу, ауа, «сфера»- шар


«Физика тілінде сөйлесек» ( сөздер қай тілден шыққан және қазақша мағынасы қандай?)

Слайд 20 «Молекула» тобына

1.Астрономия –
грекше «астрон»- жұлдыз,
«номос»- заң

.
2.Диффузия-
латынша жайылу, таралу.
3. Атом-
грекше «атомос»- бөлінбейтін.






«Молекула» тобына  1.Астрономия –грекше «астрон»- жұлдыз, «номос»- заң .2.Диффузия-латынша жайылу, таралу.3. Атом-

Слайд 21Рефлексия
Бағалау

Рефлексия Бағалау

Слайд 22Назарларыңызға рахмет!

Назарларыңызға рахмет!

Что такое shareslide.ru?

Это сайт презентаций, где можно хранить и обмениваться своими презентациями, докладами, проектами, шаблонами в формате PowerPoint с другими пользователями. Мы помогаем школьникам, студентам, учителям, преподавателям хранить и обмениваться учебными материалами.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть