Презентация, доклад на тему Түбір мен қосымшаның жазылуы 270 – 273 жаттығулар. 3 сынып.

Тақырыбы: Түбір мен қосымшаның жазылуы. 270 – 273 жаттығулар.Мақсаты: Білімділігі: Түбір мен қосымшаның жазылуы туралы білімдерін тереңдету. Кейбір түбірлердің соңғы әріптерінің өзгеруін түсіндіру.Тәрбиелігі: Оқушыларды сауатты жаза білуге, ынталы болуға, ой-өрісін жетілдіруге тәрбиелеу.Дамытушылығы: Оқушылардың түбір мен қосымша

Слайд 1

№138 орта мектеп



Ашық сабақ
Тақырыбы: Түбір мен қосымшаның жазылуы.

270 – 273 жаттығулар.
3 – сынып

Мұғалімі: Абильдаева Балжан


Қызылорда қаласы
№138 орта мектепАшық сабақТақырыбы: Түбір мен қосымшаның жазылуы.

Слайд 2Тақырыбы: Түбір мен қосымшаның жазылуы. 270 – 273 жаттығулар.
Мақсаты:
Білімділігі: Түбір

мен қосымшаның жазылуы туралы білімдерін тереңдету. Кейбір түбірлердің соңғы әріптерінің өзгеруін түсіндіру.
Тәрбиелігі: Оқушыларды сауатты жаза білуге, ынталы болуға, ой-өрісін жетілдіруге тәрбиелеу.
Дамытушылығы: Оқушылардың түбір мен қосымша жайлы білімдерін сөздік қорын, тіл байлығын дамыту.
Көрнекілігі: Ереже таблицасы, суреттер, ойындар, ребус.

Түрі: білім мен іскерлікті игеру.

Әдіс-тәсілдері: ой – қозғау, ассоциация құру, өзіндік жұмыс, ой – толғаныс.


Тақырыбы: Түбір мен қосымшаның жазылуы. 270 – 273 жаттығулар.Мақсаты: Білімділігі: Түбір мен қосымшаның жазылуы туралы білімдерін тереңдету.

Слайд 3Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі.
1. Сабаққа дайындығын ұйымдастыру.

2. Оқулықтары мен дәптерлерін дайындау.
ІІ. Өткен сабақты пысықтау.
Сұрақтар арқылы ережелерді пысықтау.
1. Түбір деген не?
2. Жұрнақ деген не?
3. Жалғау деген не?
4. Туынды сөз деген не?
5. Түбірлес сөз деген не?



Сабақтың барысы:І. Ұйымдастыру кезеңі.    1. Сабаққа дайындығын ұйымдастыру.    2. Оқулықтары мен

Слайд 4 ІІІ. Жаңа сабақ
І. Қызығушылығын ояту.
2 класта өтілген п – б,

к – г, қ – ғ әріптерінің өзгеруін еске түсіру.
“Миға шабуыл” әдісі
Үш қатарға үш тапсырма беріледі.
п – б к – г қ - ғ
ІІІ. Жаңа сабақІ. Қызығушылығын ояту.2 класта өтілген п – б, к – г, қ – ғ

Слайд 6
2. 270 –

жаттығу. (Ауызша)
Өлеңді мәнерлеп оқыту.
Өлеңінің мағынасын сұрау.
Қарамен жазылған сөздерді салыстыру.
Кітап та – алма ағашы
Жемісін біздер теретін.
Тәтті алмаға балашы
Кітабыңның әр бетін.
(Н.Әлімқұлов)
2. 270 – жаттығу. (Ауызша)Өлеңді мәнерлеп оқыту.Өлеңінің мағынасын сұрау.Қарамен

Слайд 73. Ережесін тұжырымдау.

Қосымша жалғанғанда, кейбір түбір сөздердің жазылуы өзгереді.
доп – добы

сеп - себу
күрек – күрегі тақ – тағу

3. Ережесін тұжырымдау.Қосымша жалғанғанда, кейбір түбір сөздердің жазылуы өзгереді.доп – добы

Слайд 84. 271 – жаттығу. (жазбаша)
Сөздерді оқыту.
Ы, І әріптерінің тиістісін жалған жаздырту.
Өзгерген

әріптердің астын – бір, жалғаулардың астын 2 рет сыздырту.

Астық, қонақ, бөбек, өрнек, құрақ, бұлақ, көлік, білек, жүрек, жарық, одақ, терек.
4. 271 – жаттығу. (жазбаша)Сөздерді оқыту.Ы, І әріптерінің тиістісін жалған жаздырту.Өзгерген әріптердің астын – бір, жалғаулардың астын

Слайд 9 5. 272 – жаттығу. (өзіндік

жұмыс)

Өлеңді көшіртіп жаздырту.
Қарамен жазылған сөзді сөз құрамына талдату.
Түбір сөздің соңғы әрпі неге өзгергенін анықтау.

Шөп ішінен қаулаған
Айырам атқұлақты.
Жапырағы аумаған
Ат құлағы сияқты
5. 272 – жаттығу. (өзіндік жұмыс)Өлеңді көшіртіп жаздырту.Қарамен жазылған сөзді сөз

Слайд 10Тілек
Әр күнің ашық болсын!

Жүздерің жарқын болсын!
Талаптарың таудай болып,
Сарқылмайтын білім болсын!
IV. Қорытынды
Оқушылардың білімін бағалау.
Үйге: 273 – жаттығу. Ереже жаттау.


Тілек    Әр күнің ашық болсын!    Жүздерің жарқын болсын!

Что такое shareslide.ru?

Это сайт презентаций, где можно хранить и обмениваться своими презентациями, докладами, проектами, шаблонами в формате PowerPoint с другими пользователями. Мы помогаем школьникам, студентам, учителям, преподавателям хранить и обмениваться учебными материалами.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть