Презентация, доклад на тему Өрнектер 3 сынып

Содержание

Көрнекілігі: интерактивті тақта, 7 саны мен цифры Әдісі: түсіндіру, көрсету, ой қозғау, сұрақ- жауап Түрі: пысықтау Сабақтың барысы: І Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылыардың назарларын сабаққа аудару.

Слайд 1Өрнектер
Мақсаты: Әріпті өрнектің мәнін табуға үйрету. Өткен сабақтан алған білімдерін тереңдету.

Танымдылық, шығармашылық, ойлау қабілеттерін дамыту. Есепті өз беттерімен ауызша, жазбаша шығаруға машықтандыру. Табиғатқа, құстарға қамқор болуға тәрбиелеу.
ӨрнектерМақсаты: Әріпті өрнектің мәнін табуға үйрету. Өткен сабақтан алған білімдерін тереңдету. Танымдылық, шығармашылық, ойлау қабілеттерін дамыту. Есепті

Слайд 2Көрнекілігі: интерактивті тақта, 7 саны мен цифры
Әдісі: түсіндіру,

көрсету, ой қозғау, сұрақ- жауап
Түрі: пысықтау

Сабақтың барысы:
І Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылыардың назарларын сабаққа аудару.
Қайырлы таң, достарым,
Қайырлы күн болсын.
Жақсылықтың сәті,
Сәттілікке толсын.
Біздің алар бағамыз,
Кілең бестік болсын.
ІІ Тақырып бойынша жұмыс

Көрнекілігі: интерактивті тақта, 7 саны мен цифры   Әдісі: түсіндіру, көрсету, ой қозғау, сұрақ- жауап

Слайд 5Математика

Математика
Сандар
Фигура
Есептер
Теңдік
Теңсіздік
Өрнек
Артық, кем
Азайту
Қосу

МатематикаМатематикаСандарФигураЕсептер ТеңдікТеңсіздікӨрнекАртық, кемАзайтуҚосу

Слайд 101 сұрақ
1-ден 10-ға дейін тура және кері санау

1 сұрақ 1-ден 10-ға дейін тура және кері санау

Слайд 112 сұрақ
Ойын “Кім жаңылыспайды”
- Бір санды аттап санау
- Екі санды аттап

санау
2 сұрақОйын “Кім жаңылыспайды”- Бір санды аттап санау- Екі санды аттап санау

Слайд 123 сұрақ
Есептің құрамы?

3 сұрақЕсептің құрамы?

Слайд 134 сұрақ
Геометриялық фигуралар?

4 сұрақГеометриялық фигуралар?

Слайд 145 сұрақ
Кесіндіні немен өлшейміз?

5 сұрақКесіндіні немен өлшейміз?

Слайд 156 сұрақ
Санды немен белгілейміз?

6 сұрақСанды немен белгілейміз?

Слайд 167 сұрақ
Өрнектін қандай түрлерін білеміз?

7 сұрақӨрнектін қандай түрлерін білеміз?

Слайд 178 тапсырма
Қосу, азайту компонентерін ата

8 тапсырмаҚосу, азайту компонентерін ата

Слайд 192 тапсырма
Кім жылдам? Оыны / саның құрамын еске түсіру/

2 тапсырмаКім жылдам? Оыны / саның құрамын еске түсіру/

Слайд 204
5
6
7
10
8
3
=
=
=



+
+
+



9
7
6
=
=
=






+
+
+
5
4
2
=
=
=






+
+
+

45671083===+++976===+++542===+++

Слайд 223 тапсырма
Кестелерді толтыру

3 тапсырмаКестелерді толтыру

Слайд 244 тапсырма

Ойын “Қандай сандар жетіспейді?”
Кіші көршім он жақта,

Үлкен көршім сол жақта,
Тұрушы еді қасымда,
Қандай кеткен жан жаққа
4 тапсырмаОйын “Қандай сандар жетіспейді?”Кіші көршім он жақта,        Үлкен көршім

Слайд 25.
.
.
5
.
.
.
,
.
.
.
7
.
.
.
,
.
.
.
9
.
.
.
,
.
.
.
10
.
.
.
,
.
.
.
4
.
.
.
,
.
.
.
8
.
.
.
,
.
.
.
2
.
.
.
,
.
.
.
6
.
.
.
,
.
.
.
3
.
.
.
,

...5...,...7...,...9...,...10...,...4...,...8...,...2...,...6...,...3...,

Слайд 275 тапсырма
Өрнек құрып оның
мәнін табу
7 мен а сандарының айырмасын

жаз. а=7, а=0 деп алып, өрнектің мәнін тап
5 тапсырмаӨрнек құрып оның мәнін табу7 мен а сандарының   айырмасын жаз.   а=7, а=0

Слайд 286 тапсырма
Кім тапқыр!

Оқы. Салыстыр.
Есепті шығар.

6 тапсырмаКім тапқыр!Оқы. Салыстыр. Есепті шығар.

Слайд 30пломбир - 6 эскимо - 4
?
Шешуі: 6+4=10
Жауабы: барлығы 10 балмұздақ

пломбир - 6  эскимо - 4 ?Шешуі: 6+4=10Жауабы: барлығы 10 балмұздақ

Слайд 327 тапсырма Сергіту сәті

7 тапсырма Сергіту сәті

Слайд 35Өрнекті салыстыр
8-5 * 7-4
2+4 * 4-2
6-3 * 1+4
8-4 * 0+3
0+3 *

8-4

5-2 * 5+2

Өрнекті салыстыр8-5 * 7-42+4 * 4-26-3 * 1+48-4 * 0+30+3 * 8-45-2 * 5+2

Слайд 368-5 = 7-4
2+4 > 4-2
6-3 < 1+4
8-4 > 0+3
0+3 < 8-4
5-2

< 5+2

Жауабы

8-5 = 7-42+4 > 4-26-3 < 1+48-4 > 0+30+3 < 8-45-2 < 5+2Жауабы

Слайд 38 Өз бетінше жұмыс №4
Біреудінің ұзындығы 5

см, ал екіншісі одан 3 см қысқа ені кесінді сыз.
Өз бетінше жұмыс №4 Біреудінің ұзындығы 5 см, ал екіншісі одан 3 см

Слайд 395 см
2 см

5 см2 см

Слайд 4110 тапсырма ойын “Кім тез есептейді”
1. Аулада 5 үйрек
Қорада 3 үйрек
1 үйрек

тығылды
1 үйрек жығылды
Қалғаны неше үйрек
10 тапсырма ойын “Кім тез есептейді”1. Аулада 5 үйрекҚорада 3 үйрек1 үйрек тығылды1 үйрек жығылдыҚалғаны неше үйрек

Слайд 432. Ал балалар, балалар, қағаз бенен қалам ал екі ешкінің мүйізі кәне кімдер табады сонша

қанша болады?
2. Ал балалар, балалар, қағаз бенен қалам ал екі ешкінің мүйізі кәне кімдер табады сонша қанша болады?

Слайд 453. Он асықтың үшеуін досын сұрап алады, айтшы сонда нешеуі өз қолында

қалады?
3. Он асықтың үшеуін  досын сұрап алады, айтшы сонда нешеуі өз қолында қалады?

Слайд 474. Алма ағашта бес алма қандай тәтті жесе алма бесеуінді жеп қойсам, қалады онда

неше алма
4. Алма ағашта бес алма қандай тәтті жесе алма бесеуінді жеп қойсам, қалады онда неше алма

Слайд 480
ноль

0ноль

Слайд 495. Табақта 5 өрік қолымда 4 өрік қосқанда барлығын болады неше өрік?

5. Табақта 5 өрік қолымда 4 өрік қосқанда барлығын  болады неше өрік?

Слайд 52Тауық өз ойынын ұсынады

“Жасырын сөзді тап ”

6

4

+

=

5

-

10

6

-

=

4

-

8

1

+

=

6

-

9

1

=

2

+

10

7

+

=

4

-

7

3

+

=

6

-

-

м

а

е

х

р

т

Тауық өз ойынын ұсынады           “Жасырын сөзді тап

Слайд 53Жауабы

Жауабы

Слайд 54Жарайсың!

Жарайсың!

Что такое shareslide.ru?

Это сайт презентаций, где можно хранить и обмениваться своими презентациями, докладами, проектами, шаблонами в формате PowerPoint с другими пользователями. Мы помогаем школьникам, студентам, учителям, преподавателям хранить и обмениваться учебными материалами.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть