Презентация, доклад сабақ ана тілі Көктем 1 сынып

Содержание

Бағалау критерийлері:Өлеңді мәнерлеп оқуыТабиғат құбылыстарын бақылауы Заттың сынын білдіретін сөздерді анықтауыСурет салу арқылы әнгіме құрауыТоппен бірігіп жұмыс істеуі

Слайд 1 Сабақтың тақырыбы: Көктем

Сабақтың мақсаты:
Көктемде болатын өзгерістер жайлы түсінік

беру, заттын сынын білдіретін сөздер туралы түсініктерін кеңейту.

Сабақтың міндеттері:
Табиғаттағы құбылыстарға бақылау жасау
Мәнерлеп түсініп оқу, жаңа сөздерді есте сақтау
Заттың сынын білдіретін сөздерді анықтау
Сурет салу арқылы әнгіме құрау

Күтілетін нәтиже:
Баланың білуі: көктем мезгілінің ерекшеліктерін біледі, жаңа тақырып негізін түсінеді, сұраққа жауап бере біледі
Менгеруі: сурет бойынша мәнмәтін құрайды, мазмұнын айтады, жаңа сөздер үйренеді, сөздерді әр түрлі қатынасқа түсіреді
Жасай алуы: сауатты жаза алады, сурет салады


Сабақтың тақырыбы: Көктем Сабақтың мақсаты:Көктемде болатын өзгерістер жайлы түсінік беру, заттын сынын білдіретін сөздер туралы

Слайд 2 Бағалау критерийлері:

Өлеңді мәнерлеп оқуы
Табиғат құбылыстарын бақылауы
Заттың сынын білдіретін сөздерді

анықтауы
Сурет салу арқылы әнгіме құрауы
Топпен бірігіп жұмыс істеуі




Бағалау критерийлері:Өлеңді мәнерлеп оқуыТабиғат құбылыстарын бақылауы Заттың сынын білдіретін

Слайд 3Сабақтың типі: жаңа білімді меңгерту
Сабақтың түрі: аралас сабақ
Сабақтың әдісі:

бағытталған сұрақ қою, топтастыру, әңгімелеу, талқылау
Сабақтың көрнекілігі: АКТ, Қ. Аманжолов портреті көктемге байланысты суреттер, симантикалық карта, бағалау кестесі, ресурстар, смайликтер
Сабаққа қажетті құралдар: маркер, А1-А4 қағаздар, түрлі түсті қағаздар
Пән аралық байланыс: дүниетану, бейнелеу өнері



Сабақтың типі:  жаңа білімді меңгертуСабақтың түрі:  аралас сабақСабақтың әдісі:  бағытталған сұрақ қою, топтастыру, әңгімелеу,

Слайд 4Сабақтың барысы: Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті Ұйымдастыру кезеңі

Психологиялық тренинг

Мейірімді жүрекпен,
Ақ пейілді тілекпен,
Амандасып алайық,
Бір жадырап қалайық.
Апай, сізді көргенімізге қуаныштымыз!


Дөңгеленіп шаттық шеңберін құрады


Кимыл іс-әрекеті арқылы жылы тілектерін айтады






Сабақтың барысы: Мұғалімнің іс-әрекеті			Оқушының іс-әрекеті Ұйымдастыру кезеңі

Слайд 5
Оқушыларды 3 топқа бөлу
(1,2,3 санау арқылы)
Алдын-ала оқушылармен

бірлесіп құраған «Алтын ережелерді» еске түсіру.
Жаңа тақырыпқа кіріспе.
Қызығушылығын ояту.
Балалар, қазір жылдың қай мезгілі?
Көктем сөзін естігенде қандай сөздер ойларыңа келеді?
Топтастыру бойынша, сұрақ жауап арқылы түсініктерін кеңейту




Оқушылар 3 топқа болініп отырады






-Көктем.

Оқушылар өз ойларын айтады

Оқушыларды 3 топқа бөлу   (1,2,3 санау арқылы)Алдын-ала оқушылармен бірлесіп құраған «Алтын ережелерді» еске түсіру.Жаңа тақырыпқа

Слайд 7Қ. Аманжолов (1911-1955 жж.)
Қарағанды обл. Қарқаралы ауданы, Қызыл ауылында дүниеге келген.

Дарынды ақын
Қ. Аманжолов  (1911-1955 жж.)  Қарағанды обл. Қарқаралы ауданы, Қызыл ауылында дүниеге келген. Дарынды ақын

Слайд 8Көктем өлеңін ресурстар арқылы үш топқа тарату
I топ

Сансыз көкек

сұңқылдап,
Көктем келді ертелеп.
Нәзік үнмен сыңқылдап,
Бұйра бұлақ еркелеп.

Көктем өлеңін ресурстар арқылы үш топқа таратуI топ  Сансыз көкек сұңқылдап,Көктем келді ертелеп. Нәзік үнмен сыңқылдап,Бұйра

Слайд 9II топ Асау өзен арқырап, Асқар таудан дүркіреп. Айдын жатыр жарқырап, Алды дала

бір түлеп.
II топ   Асау өзен арқырап, Асқар таудан дүркіреп. Айдын жатыр жарқырап,  Алды дала бір

Слайд 10 III топ
Көкте бұлттар күркіреп,
Жерге төкті өрмегін. Жауды жаңбыр сіркіреп, Мейірленіп жерге

күн.
III топ  Көкте бұлттар күркіреп,Жерге төкті өрмегін. Жауды жаңбыр сіркіреп, Мейірленіп жерге күн.

Слайд 12Өлең мазмұнына байланысты сұрақтар: -Өлең не жайында? -Көктем мезгілінде табигатта қандай өзгерістер болады? -Бұйра

бұлақ еркелеп дегенді қалай түсінесін? -Өлеңнен заттын сынын білдіретін сөздерді тап.
Өлең мазмұнына байланысты сұрақтар:  -Өлең не жайында? -Көктем мезгілінде табигатта қандай өзгерістер болады? -Бұйра бұлақ еркелеп

Слайд 13Сематикалық картамен жұмыс
Әр топтағы оқушылар заттың сынын білдіретін сәйкес сөздерді тауып

белгілейді
Сематикалық картамен жұмысӘр топтағы оқушылар заттың сынын білдіретін сәйкес сөздерді тауып белгілейді

Слайд 14Оқушылар жауабы:

Күн
Өрік
Көкек
Тоқылдақ
Егін
Мамыр
Денсаулық
Еңбек
Көктемде не ұзарады?
Бақта не өседі?
Өз атын шақыратын құс?
Орман емшісі қандай

құс?
Көктемде не егеді?
Көктем мезгілінің соңғы айы?
Наурызда адам не тілейді?
Адамды адам еткен не?
Оқушылар жауабы:КүнӨрікКөкекТоқылдақЕгінМамырДенсаулықЕңбекКөктемде не ұзарады?Бақта не өседі?Өз атын шақыратын құс?Орман емшісі қандай құс?Көктемде не егеді?Көктем мезгілінің соңғы айы?Наурызда

Слайд 15Сабақтын қорытындысы.
Ой қозғау. Көктем қандай мезгіл?
Көктемде ұшып келетін құстарды

қандай құстар деп атайды? Көктемде қандай мейрамдар бар? Құстар қандай үнмен сыңқылдайды?
Сабақтын қорытындысы.Ой қозғау.  Көктем қандай мезгіл?   Көктемде ұшып келетін құстарды қандай құстар деп атайды?

Слайд 16Бағалау. Әр топты смайликтер арқылы бағалау.

Бағалау. Әр топты смайликтер арқылы бағалау.

Слайд 18Кері әсер парағы.

Бүгін мен не үйрендім?
Маған не ұнады/ұнамады?
Жаңа сабақ бойынша сұрақ

немесе пікірің.......
 
 
Бүгінгі сабақта: есту, көру, жазу т.б. қимыл әрекеттер жасағаны үшін өз мүшелерімізге рахмет айтамыз
 
 
Үйге тапсырма: өлеңді мәнерлеп оқу, ұнаған шумағын жаттап келу.

Кері әсер парағы.Бүгін мен не үйрендім?Маған не ұнады/ұнамады?Жаңа сабақ бойынша сұрақ немесе пікірің.......  Бүгінгі сабақта: есту, көру, жазу

Что такое shareslide.ru?

Это сайт презентаций, где можно хранить и обмениваться своими презентациями, докладами, проектами, шаблонами в формате PowerPoint с другими пользователями. Мы помогаем школьникам, студентам, учителям, преподавателям хранить и обмениваться учебными материалами.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть